Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf snazim se ale ja desne miluju slany a vsechno si dosoluju a bez toho mi to nejde tak to bude ze zacatku utrpeni nez si zvyknu :-N
Odpovědět
mio, ja taky docela solim, ale myslim si, ze diky tomu, ze nejim temer nic, kde sul je pridana, tak se to tim balancuje
Odpovědět
Profilova fotka
tak to ja obcas neco snim, syr nebo sunku ale snzim se minimalne, kazdj den varim, sice mam morskou sul ale jak si to nedosolim tak mam pocit ze to nema zadnou chut, snad si odvyknu brzo
Odpovědět
pridavam se hrde do klubu sul nad zlato :-D ...Mia presne,ja jak nemam neco osolene jako by to nemelo chut a pritom m.skoro nesoli a vzdy na me krouti hlavou a okrikuje bych si to tak nesolila...Ale jen bio morskou soli a take nejidavam nic kde je pridana sul...vse si solivam sama...Ale je to zlozvyk ktery bych chtela omezit...Napr.je zvlastni ze homeopatika co mi dal doktor jsou vlastne morska sul...ze bych ji teda potrebovala???
Odpovědět
Profilova fotka
chloe to mame to stejny, m taky nesoli a porad me buzeruje :-N dycky jsem se s nim hadala jenomze sem furt otekla jak balon takze s tim musim neco udelat
Odpovědět
Omezit soleni je asi ta nejhorsi vec...trebas dnes jsem si delala polevku z cerstve zeleniny a teprve az kdyz jsem ji osolila po svem mela tu spravnou chut...Jinak to byla jen hnusna tepla voda :-D.M.zas zastava nazor,ze sul prebije vsechny ostatni chute...ale ja mam zato,ze jim dopomuze :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo tsak to jsme dve :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Chaar, složení Bepantenu jsem studovala, ale vzhledem k tomu, jak ho všude vychvalujou, jsem ho brala i do porodky a musím říct, že jsem mazala furt, měla jsem dost problémy s bradavkama a myslím, že celkem pomáhal, i když při častým kojení ani neměl moc času... Jinak nevím, co bych si tam mazala, leda tak sádlo mě napadá :-D
Odpovědět
erinko, jenze podle slozeni tam neni nic, co ma nejake lecive ucinky..vicemene to promastuje a uzavira povrch kuze, tot vse..myslim si, ze takovej sipkovej a mesickovej olej s bambuckym maslem by udelaly lepsi sluzbu
Odpovědět
Profilova fotka
tak po dalším porodu :-)
Odpovědět
cath a co ten D-panthenol? to je přeci léčivá část =-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia, chloe- zkuste pouzivat vic cesneku a bylinek a koreni - pak neni potreba tolik solit. Jinak je pravda, ze sul podpori chut ostatnich ingredienci, ale kdyz je ji moc, tak to prehlusi - takze pravdu mate oba :-D catf, po kocicce se mi fakt styska, ale nastesti si ji vzala jedna holcina ze zverimexu, takze jsem ji nemusela nechat v utulku. To by mi srdce utrhlo - pravdepodobne bych pro ni dneska jela nazpatek :-N
Odpovědět
Článek se načítá
princez, d-panthenol je leciva cast, to mas pravdu, akorat si predstav, kolik ostatniho svinstva, ktery opravdu k nicemu neslouzi a je napr. rakovinotvorne, se dostane do tela skrz porusenou kuzi..a ted me napada, ze se toho mozna dost dostane i do samotneho mleka |-| nehlede na to, ze prvni dve slozky(cili to nejvetsi mnozstvi) jsou alkohol, ktery sice dezinfikuje, ale taky vysusuje .. takze prirodni alternativa by byla nejlepsi jak jsem psala vyse a kdyz se protrepe s levandulovou vodou, tak mas super prirodni a jemny promastovadlo, ktery promasti, desinfikuje a zahoji kuzi(coz je to jedine, co ten panthenol umi) d-panthenol prodava napriklad nobilis, takze si muzes udelat vlastni lecivou smes, ktera neobsahuje ty ostatni sracky
Odpovědět
Josefko kdyz ja cesnek strasne nerada...me nejak spatne travi...citim ho vzdy sto let :-p ... A vubec jak jste mluvili o tom traveni...ja muzu vsechno...teda ale co mi dela potize travit je maso...to je zahul...fuj..Kureci ani veprove mi nechutna,takze u tech to neumim posoudit,ale trebas hovezi nebo zverina...to nezvladam...Dnes jsme meli obed s prateli,dala jsem si hovezi svickovou (v ramci obcasneho jezeni masa,coz je asi 1 krat mesicne)a ted mi je tezko..ufff... :-p :-p
Odpovědět
Profilova fotka
josefko ja pouzivam hromadu cesneku a bylinek do vseho ale holt sul je sul :-D
Odpovědět
catf, ja mam vyzkouseny, ze levandulovy anii mesickovy veci mi moc nepomahaji a treba na popaleniny mi uplne nejhur ze vseho reaguje levandule, at je to voda, mast, nebo olej... Snesu snad jen odvar, kdyz si naparuju dutiny a eterak do pradla. Takze zustavam u panthenolu... Pokud potrebuju neco promazat,tak bambucky maslo nebo kokosak. Ale na stipance, popaleniny a požahaniny se dát cokoli čistě přírodního už neodvažuju.
Odpovědět
Rosi ale trebas na popaleniny bych klidne dala cerstvou aloe vera...je super
Odpovědět
rosi, jak jsem psala vyse, panthenol si muzes koupit samostatne a smichat ho s jakymkoli olejem, ktery ti vyhovuje...to, co koupis v obchode, bude mit pravdepodobne mensi procento panthenolu, synteticke emulgatory a konzervanty a samozrejme ropny zaklad, protoze ten je levny jestli jsi hodne citliva na tyhle veci, tak bys mela vybirat eteraky vhodny pro deti a davat si pozor na pomer eteraku v oleji..tyhle veci jsou v aromaterapii primo vysvetleny..kolik kapek do ceho a jaky eterak na co..treba sladky pomeranc, mandarinka nebo hermanek jsou vhodne pro deti a pak jsou samozrejme kvetovy vody, ktery jsou ultra zredeny ja sice chapu, ze alergicka reakce na prirodni slozku je neprijemna, ale mazat se kvuli tomu chemii mi neprijde jako nejlepsi alternativa=-)
Odpovědět
Mě by zajímalo, jaký ovozel má v zimě jíst kojící matka :-D Skoro všechno nadýmá a malá je i bez toho dost uprděná. Jím akorát jabka, mrkev, celer a okurku. A mám tak chuť na kysaný zelí. Catf, super nápad s tím napěněním. To se asi musí vždycky protřepat, že? Charleene,ale ten prsní olej je na masáž, bepanthen se používá na bolavé bradavky. Na to je prý dobrá i homeopatická mast cicaderma. Mně bohužel nezabralo nic.
Odpovědět
betel, tak to máš dobrý, že můžeš aspoň ta jablka, mě jablka nadýmají :-N
Odpovědět
Akurat ta Cicaderma ma vazelinu v sobe :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ted bych to tady sice nemela asi rikat :-N, ale myslim si, ze nez alergicka reakce, tak je lepsi pouzit nejakej mene chemickej ale konvencni pripravek. betel, zkus vsechno to, co te nadyma lehounce povarit nebo orestovat .... sice ztratis trochu vitaminu, kdyz to ale bude lehce, tak to nebude tak zly ... je to stravitelnejsi pro streva a malou to nebude nadymat. chloe a proc jis maso? Protoze bys mela nebo protoze ti chutna? Jestli ho jis jen proto, ze bys mela, tak bych se na to vykaslala, protoze to neni nezbytne nutny (naopak, vegetariani jsou vetsinou zdravejsi a trpi mene rakovinama) a pokud sneses ryby, tak bych jedla jenom ty (ale treba klidne jenom jednou tydne). Jestli sneses lusteniny, tak jez je (ostatne jsou vyborny pro vyrovnavani hormonu) a kombinuj je s hnedou ryzi a nebo celozrnnyma testovinama - touhle kombinaci si zajistis prisun vsech aminokyselin. Taky si dej nekolikrat do tydne vajicko v ruzne podobe - doporucovala bych ti bio, kvuli hormonum) a maso pak nemusis do sebe tlacit.
Odpovědět
Josefko ja jim maso asi hlavne ze bych mela...je to takovy tlak,mozna predsudek...ze by se melo jist maso...a ja ho nejim vubec,nechutna mi,neschazi mi...ale pak mi vsichni rikaji musis jist maso,nediv se ze mas to ci ono,kdyz ho nejis...tak si ho obcas naordinuju pro dobre svedomi...Ale nekdy i dostanu chut sama od sebe...ale to velmi zridka,parkrat do roka....Jinak myslim snesu lusteniny,testoviny,ryzi,ryby,vajicka...to mi nedela problem...
Odpovědět
Profilova fotka
k tomu nafukovaniu, ja ani este nekojim ale baby v brusku sa buri ked zjem cokolvek nafukovacie a to si vzdy vsetko uvarim a vtrepem kopec majoranky, alebo rasce (nic nepomaha) - to sa uz "tesim" ako to bude keb budem kojit. aspon ze existuje paprika, paradajky, mrkva, fenikel, baklazan a cuketa. Tu sa to navyse da kupit v biokvalite za celkom ok peniaze aj teraz a ma to chut ;-) inak ja mam s bradavkami strasne problemy a to este ani nekojim! nic prirodne mi nepomaha a chemicke som neskusala. som zufala... :-(
Odpovědět
josefko, ja radsi zkousim, dokud nenajdu vhodny reseni..pokud jsem o necem presvedcena, tak bych nesla do kompromisu chloe, o vanocich jsem mela stejnej problem..pecene hovezi..malem me to zabilo :-D betel, ja do toho dala jenom to tekuty mydlo, nemichala jsem to s vodou, voda je stejne uz ve slozeni toho mydla, a krasne to funguje :-)
Odpovědět
Catf mi povidej... 8-( ... Kdyz to jsou argumenty lidi co si neumi predstavit poradne jidlo bez masa...kazdy den alespon jedno jidlo s masem,jakymkoliv...A jsou ok,zdravi,nikdy zadne nemoci...zatimco na me si ukazuji prstem jak na nejakeho chcipacka,ze to je ta co s nama nechce jist maso...A takove ty komentare,kdybys jedla maso,nebyla bys nemocna...,mas jist poradne a nebudes mit dermatitidu,manzelovo rodice...jak chces jednou donosit dite,kdyz ani nejis maso...to je nezodpovedne,apod. :-S
Odpovědět
chloe, ono to muze totiz byt prave naopak, ze neco z tech potravin, co na tebe porad tlaci, uz davno rozjelo ty tvoje problemy to je proste typicka reakce tehle generace, to prece nemuzes brat ani vazne..oni nevedi nic o vyzive ani vegetarianstvi a jestli jsou zdravi, tak bud delaji alespon neco dobre a nebo maji proste hodne dobrej zaklad a teda ja zrovna na ulici nevidavam moc starsich zdrave vypadajicich lidi..
Odpovědět
chloe, to máme podobné, aj do mňa stále tlačia, čo nejem mäso :-N Rodičia aj svokra mi stále dohovárajú, že budem nezdravá atď. :-| Je to dosť veľký tlak.... Svokra keď niečo uvarí, je v tom vždy mäso :-N A samozrejme m. je na to naučený, mäso by jedol každý deň. josefka, takže keď bežne jedávam tie potraviny čo si napísala (strukoviny/lusteniny, celozr. cestoviny, ryža, vajíčka (našťastie máme domáce :-D ) , nemusím sa obávať keď mäso jem asi tak raz za mesiac? :-N
Odpovědět
ahojte, celkem me zaujala vase debata na tema maso :-) ja osobne co se jidla tyce, snazim se poslouchat svoje telo, myslim, ze kdyz mu naslouchame, tak nam rekne, co je potreba, co mu chybi a co mu naopak nedela dobre...to se mi povtrdilo, kdyz jsem napr.jednu dobu strasne presolovala, m mi za to nadaval :-D ale pak ze zjistilo, ze mam strasnej deficit mineralu (resila jsem to tady i s vama) tak a ted muj "problem" jsem prisernej zrout masa... nejim ho kazdej den a jim vetsinou jen kvalitni a bio maso, ale nedokazu si predstavit, ze bych ho mela uplne prestat jist, teprve ted jsem zjistila, jakou mam krevni skupinu a na internetu jsem se divala na vyzivova doporuceni pro jednotlivy skupiny..ne jako na dietu, ale vylozene jako na vyzivovy doporuceni..uz driv jsem nad tim premyslela, ze by na tom mohlo neco byt, ale pze jsem ani nevedela, jaka skupina jsem, tak jsem to neresila. jsem skupina 0 a zjistila jsem, ze tohle je jedina skupina, o kt pisou i na vegetarianskych strankach, ze muze a ma jist maso..(ostatni doporuceni tehle skupiny mi prisly jako normal doporuceni zdravyho stravovani - nejist lepek a mliko, i tohle jsem i driv celkem citila, ze bych nemela a nikdy mi to nechutnalo, i v dobe, kdy jsem nejakou rozumnou stravu neresila...) a ted moje otazka, mysliste si, ze na vyzivovych doporucenich pro jednotlivy skupiny neco je?pripada mi, ze by to mohlo vysvetlovat, proc nekdo ji maso kazdej den a je v poho a nekdo ho nemuze strcit do pusy atd. nebo to je u me jenom nahoda?
Odpovědět
butt, ja bych na skupiny moc nedala, za to myslim ze "poslouchat svy telo" je jedna z nejdulezitejsich veci, ...ja byla hodne velky masozrout - byla jsem tak vychovana(a maso mi vzdycky chutnalo) a nikdy jsem nepochybovala, ze to tak ma byt..a dneska nemam na maso temer chut, protoze jsem se o to zacala zajimat a pochopila jsem, ze mnozstvi masa, ktere jsem jedla, je pro moje telo zbytecne a taky jsem si uvedomila, ze mi zatezuje traveni...napriklad jsem mivala hodne prekyseleny zaludek(diky masu a pecivu) a tenhle problem uplne zmizel muj individualni nazor na maso je takovy, ze clovek, kteremu maso chutna a nedela mu potize, by ho mel stejne konzumovat s mirou
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?