Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ja plinky preskakuju, kindos zalezitostem rozumim jako petrzeli :-N
Odpovědět
Teď jsem se dívala na Sama doma a byl tam člověk z firmy Kikka, prezentovala tam plenky, ale i ty věci z plastu z kukuřičného škrobu. Prý asi za 3 měsíce bude novinka a z toho plastu budou vyrábět dětské nádobí. A nedávno jsem viděla rozhovor s Vieweghem a píše román Biomanželka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, tak pockej na to endokrinologicke vysetreni - tohle nesnasim, davat ormony bez nej ]-(. Hormony se daji srovnat pomoci bylinek a stravy (ja myslim, ze lepe nez pomoci homeopatik)
Odpovědět
Profilova fotka
betelgeuzz to uz zacina byt fakt fenomen, nedavno se m s chlapama u baru hrozne bavil jak maji vsichni manzelky bio a eco a buhvi co, ze jsme vsechny prej zmagorily :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
No, jestli bude Biomanželka jako všechny Vieweghovy romány :-| 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja jeho romany miluju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem Vieweghovy knihy mela rada do te posledni - nejakej roman o muzich nebo co to bylo. To byl fakt des a umor a ta pred tim taky nic moc, ale cist se jeste dala.
Odpovědět
musim doporucit bio pohankovej caj s rakytnikem od apotheke..chutove moc dobrej a krome pohanky a rakytniku obsahuje sipek, ibisek, matu a fenykl, takze myslim vyborna kombinace i pro traveni ;-) chloe, jak se vlastne ta hormonalni nerovnovaha projevuje? musim souhlasit s josefkou, ze stravou se spravi hrozne moc :-) osobne bych prestala treba na mesic jist to, o cem vim, ze me zatezuje a snazila se jist vic to, o cem vim, ze je zdrave..proste si to vedome vsechno pripravit a mesic to vydrzet ja vim, ze uz se opakuju a ze tyhle veci jsou individualni, ale treba to nekomu pomuze :-) ..mne se se vyborne osvedcila strava, ktera se sklada z ovoce, zeleniny, orechu, seminek, ovcich a kozich jogurtu a syru(nebo bio kravskych jogurtu a syru), lustenin, bezlepkovych obilovin(jahly, quinoa, tmava ryze, polenta, kukuricna krupice), kukuricnych a ryzovych testovin, ovesne, jahelne, ryzove vlocky), obcas celozrnny kuskus, snazim se nejist moc brambory a maso - spis ryby(lososa, morske prisery, tunaka v konzerve), rano zacinam ovocnym koktejlem s orechy nebo stavou z odstavnovace, k obedu neco na styl rizota se zeleninou nebo polivku nebo salat, vecer to same(vzdycky obed nebo veceri nevarenou, nebo oboje nevarene)..zadne pecivo nebo dlouze varena/pecena jidla..
Odpovědět
Profilova fotka
catf a jen tak mimo téma: že by čerstvá zelenina přes zimu moc zatěžovala slinivku se nebojíš?
Odpovědět
Profilova fotka
me je v posledni dobe po syrove zelenine spatne, udelala jsem si salat a nemohla jsem to stravit tak si delam varenou =-)
Odpovědět
abecedko, vubec ne, zjistila jsem napriklad, ze varene jidlo a maso zatezuje mnohem vic nez salat jakykoli velikosti..a pokud mam v zime fakt chut na neco teplyho, tak si dam caj a nebo zeleninovou polivku nebo vyvar
Odpovědět
Profilova fotka
abecedko, kazdej to ma s tou zeleninou jinak - nekomu to vadi, jinemu ne, to je jako s masem - nekdo muze maso kazdy den a je v pohode a jiny maso nepotrebuje vubec. navic mam pocit, ze catf maso nevadi, ze ho spis neji, protoze neni uplne zdrave jist ho kazdy den - to je znamka toho, ze ma celkem silny zazivaci trakt a tudiz nebude na syrovou stravu tak citliva.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
já bych se syrové zeleniny v menších dávkách nebála, toto mi příjde už větší množství. mia lépe bych to neřekla: Velké množství syrové zeleniny nám pak zatěžuje naši břišní slinivku, která pak musí hodně pracovat, stejně to nestíhá, a pak na základě toho nestráveného nám v břiše vyrůstají plísně, které mohou mít další následky. Takže nadýmání po syrové stravě, nebo i gynekologické výtoky a podobně, mohou být důsledkem přemíry zeleniny.“ je to sice pohled západní medicíny, ale i thajci a asijské národy zeleninu krátce teplně upravují
Odpovědět
josefko, spis bych rekla, ze pokud to clovek vychyta prestane se zatezovat jidlem, ktere jeho telu nevyhovuje, muze v pohode jist potraviny, ktere driv nebyl schopen kvuli tomu stravit, i kdyz jsou obecne mnohem prospesnejsi maso jsem jedla kazdy den a kazdy den jsem mela prevazne varene jidlo a pecivo..pak jsem si nemohla dat do salatu ani okurku, papriku, cibuli, cesnek a nakonec ani rajce nebo ledovy salat, no a uplne nakonec jsem se dopracovala k tomu, ze bych mohla jist max tak 3x tydne, abych to byla schopna vubec zprocesovat :-N hlavne si myslim, ze je potreba, aby si clovek prestal namlouvat, ze nektere veci jist musi, protoze by bez nich neprezil, ja si vyzkousela na sobe, ze je to blbost(stejne jako kdyz tlustoch tvrdi, ze ma tezky kosti)..je to pouze o silne vuli zbavit se naucenych a vsugerovanych navyku :-) tim samozrejme netvrdim, ze by nekomu mnou zvoleny zpusob stravovani totalne nevyhovoval :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jak jsem psala - kazdej je jinej;-) Ja uz jsem se mockrat presvedcila, ze vsechny tyhle teorie nefunguji na vsechny stejne a pokazde je potreba ke kazdemu cloveku pristupovat individulne. To co pises vychazi z cinske mediciny.
Odpovědět
abecedko, muj pohled, jak jsem psala vyse ze sve zkusenosti, je prave to, ze jsem presvedcena, ze clovek si huntuje traveni uplne jinymi potravinami a pak neni schopen zeleninu stravit normalne navic spousta jidel nema pro cloveka zadnou vyzivovou hodnotu(krome dodani chvilkove energie nebo ukojeni chutovejch bunek) narozdil od ovozelu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja si myslim, ze jsi bud coeliak a nebo mas alergii na lepek a tim, jak se mu vyhybas a jeste jsi prestala jist nektere jidlo, ktere fakt zatezuje, tak jsi opravdu pomohla strevum, aby se uzdravila a diky tomu jsou ted schopna travit dobre .... takze vlastne mas v tom svem prispevku pravdu. Pravda ale taky je, ze syrova zelenina se hur travi a tak musis mit silny travici trakt, aby jsi ji stravila dobre. Ja treba mam ten svuj takovej vachrlatej a syrovou stravu uplne nemuzu - jakmile se dostanu k 70% raw, tak uz mam problemy. Takze na me vicemene sedi to, co pise abecedka.
Odpovědět
mam pocit, ze prave cinska medicina nedoporucuje syrovou zeleninu a kureci maso(ani pitni rezim)
Odpovědět
josefko, jako nejhorsi jsem identifikovala pecivo, testoviny, peceny maso, brambory
Odpovědět
Profilova fotka
keď sme už pri tej zelenine, ktorá zelenina je vlastne vhodná na zimu? (keďže na chutné rajčiny a podobné ovozely si ešte nejaký ten mesiac počkáme) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mame doma kote a nemuzeme si ho nechat :-( , je desnej mazel a porad vrni - ach jo, alergie je svina 8-( kessi - ja kupuju podle cichu - hlavne brokolici, kvetak, papriky a zeleny listy
Odpovědět
kessinko, kupuju vsechno a rajcata podle cichu, jakmile nevoni, nekupuju banany kupuju ty nejzralejsi
Odpovědět
josefko ;-( , to je skoda s tim kotetem, kocky jsou supr, kor kdyz jsou mazlivy x-)
Odpovědět
mam supr setrici zlepsovak :-D rada kupuju tekute mydlo na ruce alverde(hlavne levandule mi voni), akorat my vzdycky prislo, ze je hrozne brzo pryc.. ted jsem dopotrebovala tuzidlo alverde a do ty nadobky s pumpickou jsem to mydlo soupla..je to vyborny, udela to z toho bohatou a kremovou penu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja ted bojuju se s snizenim soli v jidle, desne blbe se to hlida, ale jsem porad otekla tak si myslim ze je to tim je jim docla dost soli =-) ja ted v zime kupuju hodne korenovou zleninu, brokolici, kvetak, kapustu atd a mam uplnou zavislost na vodnich melounech x-) vcera jsem si vpomela jak josefka psala ze na laktoze je zavislost, m jedl na snidani cerealie zality mlikem a ja skoro slintala az na zem :-N
Odpovědět
holky maminky, studovala jste některá Bepanthen? měli jsme přednášku o kojení a říkali nám, jak je to super a že se bez toho neobejdeme... v letáčku Laktační ligy ho taky vychvalujou do nebes, jak je bez parfemace a bez srágor, ale já co si tu neověřím, tomu nevěřím :-D
Odpovědět
Chaar, kopíruji složení (na první pohled hodně ropy - vazelína, parafín :-| ): Masťový základ: cetylalkohol, stearylalkohol, bílý vosk, tuk z ovčí vlny, bílá vazelína, panenský mandlový olej, tekutý parafín, čištěná voda.
Odpovědět
hermi, díky :-) já mám prsní olej od Saloosu, tak asi zůstanu u něj :-)
Odpovědět
chaar, jestli jeste mate ten ananas, tak dneska jsem mela kokosove kari s ananasem a sladkym bramborem, citronovou bazalkou..s ryzi..bylo to mnam x-) mio, prijem soli hodne snizis tim, kdyz nebudes kupovat nic s pridanou soli.. syry, konzervovane a nakladane veci a vubec cokoli procesovane vcetne peciva.. nejlepsi na soleni bude morska nerafinovana sul
Odpovědět
ananas padnul po večerech na mlsání :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?