Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
1
343
344
josefko, nemas nejake doporuceni na produkt s vapnikem treba z iherbs? jinak asi nepisu nic novyho, ale nedavno jsem v dm koupila avivaz ecover se zlutym uzaverem, pradlo uzasne voni jako nejakej kolac:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@catf - mam jich nekolik, na co presne ho chces? Tu avivaz mam ted taky, vazne krasne voni. Jeste jsem zjistila, ze jsem ti zapomnela odpovedet na ten tvuj email =-) ... kouknu na to a napisu ti
Odpovědět
josefko, vapnik potrebuju pro m..kdyz delame nejakou manualni praci jako noseni tezkych veci, tak ho boli kolena..jeho tatinek ma obe kolena novy, tak to muze mit dedicny no a pro jeho tatinka taky neco..ted mel uraz, spadnul a zlomil si kycel, pak nasledovala mrtvice a ted ma fyzioterapii a uci se znovu chodit a doktor mu doporucil doplnovat vapnik.. k tomu emailu...uz jsem si o te firme neco nasla, coz potvrdilo muj drivejsi nazor, ale pomohlo by mi, kdyby ses mrkla na slozeni jejich potravinovejch doplnku(pilule a drinky), abych mohla ty moji znamy napsat odbornej nazor na vec kremy maj samozrejme plny syntetiky krome parabenu, takze predpokladam, ze ostatni produkty na tom budou podobne
Odpovědět
@abecedka dobrý den,našla jsem tento odkaz náhodou a je to už moc dlouho,jak vidím,ale nemáte prosím ještě náhodou na prodej knihu Probuďte svou krásu od dr Hauschky? moc moc děkuji za odpověď Petra K
Odpovědět
Profilova fotka
vidim ze zdravy styl este v roku 2012 velmi neprerazil :))) pytala som sa na MK ale nikto nic, tak skusim - nemate tu niektora skusenost s tamponom z morskej huby (Luna sponge alebo Jam sponge)? Mala by mi dojst buduci tyzden, ale chcela som info z prvej ruky co cakat... vdaka
Odpovědět
@radusiq Ráda bych ti poradila, ale nemám zkušenosti. Osobně používám látkové vložky a vložky natracare s biobavlnou. Ale tady jsou nějaké informace http://www.ekozena.cz/index.php?pg=ek... a tady http://www.ekozena.cz/index.php?pg=ek... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petulka19 vdaka, bolo tam zopar novych poznatkov...tieto su trosku ine ako to co som objednala =-) ale princip rovnaky
Odpovědět
koukam, ze to tady opravdu stagnuje, no alespon pridam jednu referenci, treba se bude nekomu hodit:-) deo kulicka primavera - mne se neosvedcila, po naneseni zustane podpazdi lepkavy(potvrdil i m:-) a ja na ni mela navic peknou alergickou reakci(asi se vubec nehodi po holeni)
Odpovědět
Profilova fotka
@catf ked ta tu vidim :-) pamatam si, ze ty aj s m ste kavickari, nemas nejaky tip na dobry kavovar? rozmyslam, ze ho kupim m na 30tku, este mam do juna cas, ale zacinam sa rozhliadat
Odpovědět
Profilova fotka
@catf ja som si pred asi 3 tyzdnami kupila gulickovy deodorant lavera pomaranc rakytnik a je super :-) pekne sviezo vonia, ale ci funguje, tazko povedat, ja som total nepotivy typ a normalne nepouzivam nic, tento mam len pre pripad, ze idem niekde nadlho, tak pre istotu a to sa mi osvedcil :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nemate niekto skusenosti s nakupovanim cez e-shop Country Life? oni posielaju len do CR, ale to mi nevadi, dala som si to poslat k mojmu otcovi... co ma znervoznuje je, ze objednavku som zadala v utorok vecer, platila kartou a objednavka ma stale status "Prijata"... (mala by prejst do statusu "Vyrizuje se", ale nikde som nenasla informaciu, za ako dlho). Vsetky polozky, ktore som objednala, mali uvedene "skladom", takze tam by nemal byt problem. Jasne, mozem im napisat, ale zas nechcem zbytocne jancit, tak budem vdacna za kazde info/skusenost.
Odpovědět
alpiinka, hlavne zalezi na tom, kolik za nej chces zaplatit, podle toho se pak bude pohybovat vybaveni kavovaru my mame doma multifunkcni(presso, latte, capuccino, macchiato) a v praci pouze na presso(s tim, ze ma penidlo na mleko), oba jsou delonghi zakladni je, aby kavovar mel tlak min 15 bar, sam namlel zrnkovou kavu, aby mel nastaveni sily kavy a mnozstvi vody, indikaci, jestli je treba doplnit vodu, kavovy zrnka, vysypat logr, vycistit kavovar pokud ma ale m rad hlavne presso, tak neni nutne mu kupovat multifunkci a mleko si do kavy pripadne napeni penitkem, takze koukej po pristrojich, ktere ho maji pro pripad, ze by chtel mit i tuto moznost pokud ma ale hlavne rad latte, capucciono apod. a chtela by ses prastit pres kapsu, tak je idealni mit kavovar uz s nadobkou, ze ktery si sam mleko bere a aby byla dobre cistitelna a aby bylo pripojeni nadobky s mlekem taky dobre cistitelne - kavovary s timhle vybavenim jsou ty nejdrazsi rekla bych, ze presovace se daji poridit do 10tis, ty multifunkce uz jsou pak od 20tis vyse ze znacek mam pouze zkusenost s delonghi a tu ti muzu doporucit nedoporucuju kavovary, kde napechujes mletou kavu do rucniho pechovace, je desny to cistit:-) taky vybirej podle funkcionality a jednoduchosti ovladani a cisteni a ne podle designu, predevsim jestli m rad pije kavu pravidelne..clovek vzdycky prestane pouzivat pristroj, ktery mu jde na nervy:-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@catf dakujem, tak som to dobre tusila na koho sa obratit 8-) no ale to aby som uz zacala robit prieskum s tvojim elaboratom :-) zaklad je, ze uz viem, co pozerat, no cena bude tiez rozhodovat, ale najskor zistim, co tu maju, delonghi som nejake videla, tak sa pustim do toho...a moj m nie je nejaky extra kavickar, teda nepije kavu denne (on by aj pil, ale nerobi mu dobre) ale zato ma strasne rad tie male pressa :-) to ja zas mam rada latte a macchiato), tak neviem neviem :-D asi mu poviem nech si prispeje na darcek, nech aj ja z toho cosi mam :-D :-D este raz diky moc, mas u mna kaficko ;-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka - delonghi mame rychlovarnou konvici, koupili jsme ji v D.I.D, tak jukni tam, znacka tu je. Taky koukni do Stock u St. Stephens Green, tam maj pekny vyber veci.
Odpovědět
alpiinko, mozna by se m divil, kdyby ochutnal nejakou opravdu kvalitni kavu..nebo je mu nedobre po vsech? Moje maminka si na to vzdycky stezovala a u nas pije latte jak o zivot:-) v italskych prodejnach maji take kavy se snizenym obsahem kofeinu(treba wine and food market v praze) mozna ze to by byla dobra volba, ty kavy jsou jemnejsi, aby to taliany po dvaceti kavovych panakach denne nezabilo:-) tak treba pro zacatek jdete do kavovaru levnejsiho, ktery dela hlavne presso a penitkem si to holt dopenis..ono to je hlavne o komfortu zejo..my pijeme kafe denne, takze jsme si za ten komfort priplatili, ale pro obcasne kafare to bude zbytecny naklad navic tak nakupum zdar a tesim se na kavu:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte :-) Možno ste niektoré z vás zachytili môj album s komplet inými plánmi :-) Ešte síce nemám na prste snubný prstienok (tiež je v albume), no mám pocit, že sa mi tam toto leto asi objaví x-) Ale to je len môj pocit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby robila som sliz prvykrat z praveho marseillskeho mydla (zeleneho) a NESTUHOL! :-( :-( :-( stalo sa mi to prvy krat...treba pri tomto mydle nejak zmenit recept? alebo sa na sliz pouziva len biele? rozmyslam teraz ci tu nestuhnutu vodu pouzit...je mi to luto vyliat...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@radusiq Kdysi jsem taky dělávala sliz z pravého marseill. mýdla a neztuhl, ale na funkci to nemělo vliv, pral normálně a trochu zhoustl časem.
Odpovědět
Profilova fotka
@herminka jej vdaka krasne za odpoved, uz som ho vyskusala na takom pradle o ktore som sa nebala a bolo to v pohode, tak super, dobre vediet ze to nie je mnou :-D a z coho robis teraz? nasla si nejake supermydlo?
Odpovědět
@radusiq Supermýdlo jsem nenašla, bohužel teď musíme řešit finance, takže ho dělám z mýdla AS z drogerie Schlecker - půl kg vyjde okolo 30 Kč (mám malé dítko a peru plenky, takže spotřeba je veliká). Jeho výhodou je, že je prakticky úplně bez jakékoli vůně a zápachu. U marseillského se mi stávalo, že prádlo jakoby zasmrádlo (to není jeho nějakým navoněním, ale asi tím, že obsahuje hodně oleje).
Odpovědět
Profilova fotka
@herminka jaj no to ma onedlho tiez caka :-) byvam v UK, doteraz som si nosila mydlo zo Slovenska, obycajne jadrove...a nedavno som tu prvykrat nasla to marseillske, tak som myslela ze vyskusam...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@catf mozes prist na kavu, zajtra idem pre kavovar :-) x-) x-) ale pojde este na mesiac ku kamoske, pre istotu som ho objednala skor nakoniec som sa bachla po vacku a bude tento http://www.delonghi.com/uk_en/product... usudila som, ze si drahousek zasluzi :-) ale poviem ti, to bolo rozhodovania, ja som typicka vaha, kazdy tyzden som bola rozhodnuta pre iny kavovar :-D ale mam to z krku, zajtra ho este zabalim, zaveziem kamoske a uz ostava len tesit sa na kavu 8-)
Odpovědět
alpiinka, no tak super:-) vypada pekne, to bude kavicka jedna radost, uz se tesim:-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@catf ked budete mat cestu do irska tak napis ;-) :-) inac, som sa prezradila, tak m dostal kavovar skor a on nefungoval ]-( ukazoval, ze treba doplnit kavove zrna a pritom tam boli...tak momentalne cakame na druhy pokus :-|
Odpovědět
to je teda pech, ale tim vic vam pak bude chutnat :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Ahoj, promiňte, že jsem tak vrhám... ale restrikce bylinných přípravků? Cože? To jsem zaspala?
Odpovědět
Profilova fotka
@chesterbloom no, kazdy bylinny pripravek musi byt registrivan, coz stoji prachy, takze firmy sve vyrobky zregulovaly. Myslim, ze to ale neplati na byl ne smesi michane bylinkari.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
343
344
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?