Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, co se týče ekologie, tak já používám látkové plenky. Přijdou mi pro mimčo zdravější a hlavně tolik nezatěžují životní prostředí. Také jsem začala používat eko jar, různé čističe, wc čistič a jsem docela spokojená. Tuhle jsem vyzkoušela biopřípravek proti plísni Biorepel, tak jsem zvědavá, jestli mi zdi vydrží bez plísně. Ještě jsem Vás chtěla o něco poprosit. Vím, že se to sem nehodí, ale když by Vám to nevadilo, mrkněte prosím na http://www.youtube.com/watch?v=aFYyjg... , video číslo 12. Prosím o zhlédnutí a hodnocení 5 hvězdičkami. (K hodnocení je třeba registrace.) Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
holky s tim preziranim to mi povidejte, my byli v supermarketu pac pres svatky nejsou dovazkovy terminy a me malem porazilo kdyz jsem videla co lidi nakupovali, kose pretikaly srackama a to doslova, proste neskuteny kvanta zradla, plny parkoviste, totalni silenstvi, no potes, ja byla rada ze jsem se dostala domu, po roce jsem nakoupila veci co nikdy nekupujem protoze tu budem mit m kamarady na silvace jako loni a oni proste ty srajdy mit musi a jeden ma bezlepkovou dietu a alergii na orechy tak jsem zvedava az budu mit trosku casu a prectu si co v tom vsem je, to me asi skrabne :-N treba na kolu zero jsem cumela jak puk a na vsechny ty smazeny bramburky jak se o to lidi rvali to mi prechazel zrak a nejvic me sokovalo ze regaly se sladkostma a cokoladama byly skoro prazdny =-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, ty blaho, sila, chudaci decka :-( :-( :-( to musi byt des na to koukat :-( catf, ja mela taky vymakany svacinky, delala sem si je sama x-) aji sem u nas varila a tak, rodice moc (spis vubec) nefungovali, takze v podstate nemeli ani co kazit :-N Nezapomenu na to, jak u nas na gymplu otevreli kantynu a prodavali tam hranolky, parky v rohliku, smazeny sejry a tuny sladkyho, to byl mazec, ovoce ani zeleninu samo ne, nakonec tam kdosi protlacil aspon takovy sciply jabka :-D bet, ta kyselina je jenom pri zatezi na rust svalu ne? Pri pohybu v aerobnim pasu by se nemela vyplavovat, nebo taky?? Ja teda urco nehodlam podnikat nejaky maratony, spis jako driv, powerjoga, aerobic, ty brusle, vecer zabehat, agi se psem, atd, takova lehci zatez by nemela nijak ovlivnit kvalitu mlika, co myslis?
Odpovědět
abro, teď nedávno mi cvičitelka na těhotenském cvičení řekla, že aerobic vůbec po porodu nedoporučuje - minimálně 5 měsíců - prý kvůli svalům pánevního dna :-| tak teda nevím, co budu dělat :-N asi zkusím powerjógu nebo bosu nebo tak něco...
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, myslis ze jakejkoli aerobik? hmmm, to by bylo blby, zkusim si to jeste overit. Powerjoga je bozi, nebo hathajoga, je to vazne uzasny ;-) navic vybrany asany z hathajogy se daj cvicit klido az do porodu (ja cvicim kazdej den, uzasny na zada :-) ) a to bosu se me zda jako zatezove i z hlediska otresu atd srovnateny s aerobikem (chodila sem teda na hodiny bosu jenom 2 mesice)
Odpovědět
aha, já myslela, že to je spíš balanční cvičení :-| v tom centru, kam chodím, se zaměřujou spíš na AE a step AE, pak je tam pár hodin powerjógy a pilatesu a to je všechno... navíc na pilates bych se nedostala, tam je plno... takže buďto zkusím powerjógu nebo půjdu jinam :-N (a to se mi zase nechce |-| )
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, no balancni je, a taky je mozny ze treba ja sem chodila na nejaky dynamictejsi hodiny a ze sou na tom ruzny techniky cviceni, nech si to v tom fitku vysvetlit, jak probiha ta hodina a uvidis, co ti reknou. Step AE je urco nevhodnej po decku, je to hodne moc silovy. Ja mela na mysli treba p-class nebo ae s prvky bodyballance, nebo tak neco. Powerjogu vyzkousej, je vazne fajne, a malej tip (neboj, urco si na nej jednou vzpomenes :-D ) - v pozici strecha se snaz tahnout zadek nahoru jakoby ke stropu, ulevis tak zapesti, to me pomohlo v zacatcich a zjistila sem, ze ne vsude to lidem rikaji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky my musime ke svagrove na veceri, pomoc :-N
Odpovědět
Profilova fotka
najez se doma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
uz se cpu :-D a vemu si velkou kabelku abych to mela kam hazet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hehe jak Mr. Bean :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no jo :-D :-D to bude urcite samej polotovar :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Abro, tolik druhů aerobiku vůbec neznám :-D Jenom ten klasický a step a myslím, že u obou už se ta kyselina vyplavuje. Dřív jsem se o tom bavila s m, je učitel tělocviku a říkal, že to je při větší zátěži, jako je spinning a třeba i ten aerobik.Ale chce to zkusit. Kamarádka pár měsíců po porodu začala chodit do posilovny, nejdřív prý opatrně a zkoušela, co na to malý a prý je v pohodě, takže teď už to nijak neřeší. A jak píše chaar, taky mě PA varovala před cvičením s otřesy, prý minimálně 2 měsíce vynechat. Je to prý vevnitř všechno "rozčvachtaný" a je potřeba počkat, aby se tam orgány správně usadily jak byly. A taky neposilovat přímý břišní sval.
Odpovědět
Ahojte po vanocich x-) ...Ja vas obdivuju,kde berete cas na vsechna ta cviceni...Ja bych take chtela,ale kdyz uz mam volno radsi si prectu knizku nez abych nekde poskakovala :-D ...Teda letos jsem si prala k Jezisku trampolinku...ale Jezisko mel male auto,takze trampolinka dorazi nekdy pozdejc :-D...snad 8-( . My vanoce nastesti nikdy neresime a radsi jedeme z toho vsecho shonu pryc...Teda pekla jsem vanilkove rohlicky,to musi byt...samo z dobrych surovin,ale presto cukr,tuk,mouka...Byla jich nastesti jen mala krabice...ale byly tak dobre,ze byly snedene tyden pred Vanocema :-N a dalsi uz jsem neupekla....
Odpovědět
Profilova fotka
bet, no ten step ae je hodne silovej, na ten bych nesla ani normalne (hrozne rychle me rostou svaly, takze bych mela za chvili nohy jak arnold :-N ) A spining je celkove zabijarna, tam se chodi radit a ne cvicit :-D Trochu sem studovala a vypada to, ze pri udrzovani pulsu v nejnizsim bode ae zony by se nemela ta kyselina vyplavovat nebo minimalne, takze poridim pulsmetr, stejne sem si ho chtela koupit na ty brusle uz loni :-) Aspon ty dva mesice urco pockam, to bych se asi bala driv (teda krome jogy, tu mam spesl sestavu po porodu, takze to je oka) chloe, trampolinu mam doma a bolelo me z ni bricho :-( :-( Ja si vubec neumim predstavit, ze bych aspon malinko necvicila, kdyz nic nedelam tak sem nervozni jak sanky v lete :-D ty brdo mio drzim palce at to prezijes ve zdravi :-N :-N
Odpovědět
hm, tak to já jsem zase spíš na ten step, na ten chodím nejčastěji, u klasického ae se tolik nevyřádím :-D spinning mě hrozně nebaví (a navíc jsem malá, takže když si seřídím kolo, tak se kopu o regulační šrouby a mám kolena samou modřinu :-N) ale ono je to asi dáno i tím, že to "moje" centrum je na stepíky hodně zaměřené (step týmy pravidelně vyhrávají mistrovství ČR, Evropy i světa), takže stepy jsou tu na vysoké úrovni x-) a nejlepší cvičitelka dance ae bohužel odešla do Prahy |-| a otěhotněla x-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, tak jestli ses typ spis radit u cviceni, tak se obavam, ze te powerjoga ani hathajoga moc neuspokoji :-N Ja se vyradim na tech bruslich nebo se psem a do cviceni uz pak chodim spis na veci, co jsou zamereny na cely telo, jako ty jogy nebo p-class. Nejlepsi stejne bylo, kdyz sem delavala zavodne judo, to bylo aspon poradny protazeni :-D No sem zvedava,jak na tom s fyzickou budu po porodu, uz ted mam nahore jednu konfekcni velikost, prsa nevim, kam mam davat a celkove o vaze ani nemluve, takze budu muset zacit zvolna :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, preju vam vsem stastny a zdravy rok 2010 :-) .... vsem tehulim preju krasna a zdrava miminka. Moc jsem vas nedocitala, jenom jsem koukla na predchozi stranku, kde jste zase resily stravovani se v rodine .... v kazde je neco :-( Abro, moje mamka mela podobne vymluvy, ale ja jsem ji nakonec presvedcila .... mozna pomohlo to, ze jsem ji dostala z deprese a ona mi pak zacala verit. Obavam se, ze my jsme pro nase rodice a tchyne deti, kteri nic nemuzou vedet - oni jsou preci ti, co nam predavaji informace. Moje tchyne je toho zarnym prikladem ..... ale ja uz ji a svagrovou neresim. Nic jim nerikam a kdyz se zeptaji, tak jim odpovim, ale necham je byt. Casem vzdycky zjistim, ze to delaji tak jak jsem jim rekla, ale udelaji to zpusobem, ze na to bud prisly samy nebo jim to rekl nekdo jiny :-D Mamka je ted uzasna a prestoze nemaji moc penez, tak nasla zpusob, jak zdrave varit a jist, takze argument, ze je to drahe taky moc neberu. Ostatne, neni potreba hned vsechno kupovat bio, ze ... staci jist ty spravne potraviny, ono to dost casto staci.
Odpovědět
Profilova fotka
holky veceri jsem prezila aspon co se jidla tyce bez uhony, svagruv otec ma velkou zahradu tak jim dovezl hromadu zeleniny tak bylo hovezi duseny na zelenine, jedine co sem nedlala byl knedlik ale ten sem dala m :-N
Odpovědět
Profilova fotka
zdravim ze spitalu, na chvili sme se sem s malou abrou prestehovaly :-( Kazdopadne mam par uzasnych zapichu ohledne jidla, ktery vam proste musim napsat :-D Na prijmu sem hlasila omezeni ve strave kvuli intoleranci kaseinu a z casti lepku, takze dietu bez kaseinu nevedou, bezlepkovou me dat muzou, ale uz vidim, jak v ramci bezlepkove diety dostanu jogurt :-( takze sem zvolila cestu nejmensiho odporu a s tim, ze si z toho jidla snad neco vyberu. Sestry sou tady desne mily (fakt uzasny) a tak me uklidnovaly, ze pro nastavajici maminky tady maj specialni racionalni stravu,preci aby nam ty deti rostly, no ne? Takze sem zajasala, jaky to pokrok, bude racionalni strava.... no a ted ta realita: Sotva sem se vecer dostala na pokoj, tak me hrozne mila sestricka chtela udelat slazenej caj, musela sem ji trikrat vysvetlovat, ze nee, ze mam vodu a to je oka. Rano, sotva sem otevrela jedno oko, uz nademnou stoji dalsi hrozne mila sestricka, tentokrat s nabidkou kavy s mlikem, opet odmitam a dostavame se k tematu caje, caj prijmam bez cukru (musim to jeste 2x potvrdit, ze vazne cukr neee). K snidani sem obdrzela dva rohliky, jeden chleba, maslo, activii a banan, takze sem si dala rohlik s maslem a bananem. K piti sem dostala ten caj a nejakou vec pripominajici dzus v maly krabicce. Vybavena ovozelem z domu sem prezila do obeda, kdy sem hlasila ze prosim nee veprovy ani hovezi, bohuzel sem to rekla pozde :-( Kazdopadne uzasna skvela sestricka me odkudsi vycarovala francouzsky brambory, tak hura :-) Na ovozelu z domu premyslim, co bude k veceri, doneslo se ke me, ze asi rohlik s mlikem, no uvidme :-N TAKZE, uz vsechny vite, co znamena racionalni strava pro nastavajici maminky?? :-D :-D :-D
Odpovědět
abro, to je mi líto, že jste se přestěhovaly, budete tam dlouho? no a co se týče stravy pro maminky nemám iluze, švagrové u nás v nemocnici den po porodu naservírovali čočku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abra to je mi lito :-( no ja kamaradce nosila jidlo do porodnice, dodnes vidim ty parky co ji donesli po porodu :-D
Odpovědět
Abro, co se děje? :-. Připadá mi, že čočka a párek jsou snad nejběžnější "krmivo" v porodnicích 8-( No, když jsem viděla, co nosili za jídlo mamince, když byla po úraze v nemocnici (různé masové pomazánky, salám atd.), obcházela mě hrůza.
Odpovědět
Profilova fotka
no, dva dny me furt bolelo bricho a neskutecne casto tvrdlo, vcera vecer sem uz to uz nemohla vydrzet, taxme vyrazili na pohotovost a uz sem tady zustala, pry mam lehky predcasny stahy, krati se cipek, opet big problem s horcikem a jeste podezreni na zanet :-(( takze fakt naprd :-( prej jeste ze sem dojela v cas, jinak ze bysme taky mohli resit predcasnej porod... Doufam, ze zitra uz budou vysledky vsech tech odberu a steru atd, bojim se toho zanetu :-| cocka a parek, parky po porodu, no potes koste, to chtej ty matky otravit? Na zitra sem si obednala peceny kure s ryzi, tak hura :-) a k veceri byl tavenak :-S
Odpovědět
Profilova fotka
jo tavenak ji nosili taky, mela furt jenom chleba a rohlik s necim a z tech parku se ji chudere zvedl kufr jenom je videla :-N
Odpovědět
abro a kdy máš vlastně termín? kolik ti ještě zbývá?
Odpovědět
Profilova fotka
mio, blee, ten tavenak byl silenej, z hladu sem snedla kus a fakt mazec, nechapu, proc misto toho nenakrajeli treba blbej eidam?? chaar, tedka sem 33tt, takze jeste ma mala abra cas na nejaky porodni akce, takze snad bude uz v klidu a budem v pohode...
Odpovědět
Profilova fotka
abra protoze tavenak uz je balenej po malejch kostickach a nemusi se s tim krajet :-D
Odpovědět
no, tak to malá abra začíná zlobit brzo :-N mně teda naštěstí břicho zatím netvrdne - max. 1-2x za den a nijak extrémně...
Odpovědět
Profilova fotka
mio, to byly takovy taveny platky, normalne to sem jeste nevidela, kazdej ten platek mel obal a jeste to cely bylo ve velkym obalu, jako vic plastu nez sejra :-D no fakt zajimavy, co se vyrabi.... chaar, me taky tvrdlo malo casto, pak to ze dne na den zacalo byt divoky :-( Ty ses ted v kolikatym?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?