Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf přesně tak. Na vánočním večírku začal kolega odsuzovat potraty, jaké to je zvěrstvo a podobně. Mu říkám, a to že lidi zabíjí zvířata a týrají slepice ti nevadí? Odpověděl mi, že na to člověk má právo... říkám mu a kde to právo bereš? Mně se zdá, že mám právo zasáhnout do svého život, do svého nenarozeného dítěte které bych nevychovávala s láskou. Ale nemám právo týrat a zabíjet nevinné tvory...... A tak to máte s lidma.... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
mam novy poznatky z DM v tescu v kr. poli, maj tam predelanou prodejnu a sortiment se dost rozsiril, jsou tam okurky, repa, olivy, alnatura koreni (to sem jeste nikde nevidela) atd atd, dokonce maji muj oblebenej lak alverde :- maj to tam vazne dobry :-) jo a ty neprijemny prodavacky co tam byly pred tim, uz tam asi nejsou :-N :-N Taky jedna zkusenost s laverou pro mladou plet (nazvala sem to pro pubertaky :-N ) , vylecila me vetsinu problemu na pleti co sem mela kvuli tehu :-) zazrak :-D
Odpovědět
Abecedka: :-N Srovnávat zabíjení hospodářských zvířat na maso s umělými potraty lidského zárodku ??? :-N
Odpovědět
abra - ja ted taky byla v DM a koukam, jakt o pekne rozsirujou :-) holky, chytla jsem uplne silenou rymu!!! nemate nejaky prirodni prostredek?
Odpovědět
allegria, myslim, ze takovej vegan to povazuje za rovnocennej zlocin..podle nich nemas ani pravo s nejakym zivym tvorem hospodarit.. muj osobni nazor je ten, ze clovek musi z neceho zit a soucasti nasi potravy je maso(muj momentalni stav mysli na toto tema navic stejne vychazi pouze z toho, jak jsem byla vychovana, protoze jak vime, clovek prezije i bez masa)..otazka teda je, kolik toho masa mame opravdu potrebu(a potazmo pravo) konzumovat, abychom prezili...je jasny, ze kdyby takova krava byla masozrava a hladova, nepremyslela by dvakrat o tom, ze si nejakyho cloveka ulovi a sezere, jenze lidstvo je mnohem dal zejo - masovej prumysl uz je miliony svetelnejch let za hranici preziti a jde pouze o profit - takze si myslim, ze ten zvireci masakr v meritku, ve kterym se deje, klidne s potratem srovnat lze
Odpovědět
Catf: Ano, chápu a veganům jejich názory brát nechci. Moje názory jsou dány životem na vesnici (jak už jsem psala, zvířat si vážíme, zacházíme s nimi slušně, respektujeme jejich potřeby a životní cykly) - což nelze srovnat s velkochovy. Jak jsem psala, to mě znechutilo na dlouho dopředu. A za druhé - právě proto, že je lidstvo jinde než zvířata a právě proto, že deklarujeme kořeny evropské kultury jako židovsko - anticko - křesťanské - právě proto, se ztotožňuju spíš s Genesis. Jinak potraty bych tady nerozváděla - nejsem jejich 100% odpůrkyní. Jsem pro - choice. Právě proto, že v praxi tady u nás na jižní Moravě dost často vidím, kam rození nechtěných dětí vede. Ty děti mají lásky, porozumnění a respektu asi tolik, co ty krávy ve velkochovech. Toť můj názor. Tak nějak jsem vyrostla v tom, že to srovnat nelze. Každopádně je to dobrej impuls zapřemýšlet a zhodnotit a přehodnotit argumenty. Myslím, že každej se vyvíjí a názory mění (resp. měl by). Moje fáze je momentálně tato.
Odpovědět
No podle me je to temer to same - zabiti jako zabiti. A pokud to dite nechci, muzu ho dat k adopci a myslim, ze ti rodice se o nej s laskou starat budou...
Odpovědět
Profilova fotka
Dětská mi jako prevenci doporučila Biopron Proimun, je to na schřipku a nachlazení, obsahuje to nukleotidy, Bacillus coagulans (probiotikum), Vit. C, Inulin (prebiotikum).... Co myslíte??
Odpovědět
kocky, ja by som nikoho nenahovarala k vegetarianstvu, to je kazdeho vec... ale podla mna by ludia mali vediet ako to vo velkochovoch vyzera... napriklad sliepky-nosnice maju v klietke priestor velkosti A4, nikdy nevideli slnko, cervika. jedia umelu stravu s pridavkom antibiotik. maju vypadane a vytrhane perie, lebo su na seba agresivne. nemozu si ani vystriet kridla. sliepky vo volnom chove ziju prirodzene ako sliepky na dedine. u inych zvierat je to este horsie. pritom uz dnes si v obchode mozte kupit vajicka z roznych typov chovu. vo Svedsku napriklad, ked si kupite kurca, ma napisane ako zilo, ako bolo chovane... takze nie, ze uplne odmietat konzumaciu masa, ale chovat zvierata bez utrpenia... otazka interupcii je uplne ina tema. :-( je to zlozite a tu by som to teraz nechcela riesit. nikto nevravi, ze sa zvierata nemaju zabit. ale eticky, aby netrpeli a prezili zivot, kde im boli splnene aspon zakladne potreby.
Odpovědět
Profilova fotka
holky nic nezvladam a nestiham - preju vam vsem krasny Stedry den, klidne svatky a stastny novy rok a at se tady zase sejdeme :-). erinko, ja myslim, ze je to OK, nic spatneho.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, diky a tobe taky krasny svatky ;-) Dneska sem vyzvedla biobedynku na vanocni salat, trosku me zklamalo, ze petrzel je povadla :-( jinak vsecko oka :-) mam tam i trochu vlasskych orechu, tak je supsnu do vanocky, co zitra vecer budu pect :-) mnam :-) a krizaly tam sou taky :-) dostala sem k tomu i zajimavej recept na orechovej kolac bez mouky, tak ho hodim do vareni :-) Taky sem zjistila, ze je nadlidskej vykon sehnat v brne tehotenskej caj od gresika, nastesti jedna uzasna prodavacka v asi tretim shopu me vylovila ze skladu posledni dva kousky, dokonce meli i gresikovy kapky, taxem hnedka koupila pro babi :-) Jinak mam pocit, ze zacala valka, pac jinak si neumim vysvetlit to, co se deje v obchodacich, normalni silenstvi s heslem koupime vsecko a sezerem to... Zajimalo by me, kolik je pres vanoce zlucnikovych zachvatu a ruznych pumpovani zaludku, pac tohle proste neni normalni, aby lidi v tehle dobe nakupovali takovy hory jidla a tahali se v preplnenych obchodacich o posledni kousky ruznych potravin, no kde to zijem??? Nekteri dokonce vezou 2 voziky najednou a ty jim pretikaji jidlem, holky ja prisaham, ze sem nikdy ten nakupni vozik co je v obchodaku nenaplnila po vrch, ani kdyz sem nakupovala na oslavu pro 15 lidi :-| fakt me to hlava nebere.... k tem velkochovum, co rozebirate, mam jednu perlicku, vcera sem koukala u zehleni na kluci v akci (porad o vareni) a meli tam vareni z vidne, delali trhanec, na kterej si jeden z tech kluku kucharu chtel rozklepnout vajicko, no a tukl a nic, tak tukl vic a uz ho teda rozklepl, ale zarazilo ho to a tak rika ty videnance co s ni varil: No ty rakousky vajicka mate s nejakou tvrdsi skorapkou... a ona mu na to rika: No protoze sou to vejce od stastnych slepic, u nas velkochovy jak je znate uz snad ani neexistujou... Tak me docela zarazilo, ze ani profi kuchar nezna poradny vejce (ja teda kdyz koupim to z obchodu , tak si musim dat pozor, abych ho neprerazila cely tim klepnutim, sem zvykla na domaci pevnou skorapku :-N :-N :-N ) k tem potratum - podle me je to kazdyho vec, jak a pro co se rozhodne...
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem zvyklá jen na domácí vejce, ani mě nějak nenapadlo, že mají tuhou skořápku :-)
Odpovědět
Článek se načítá
abro, to predvanocni zbesily nakupovani a nasledny zrani je evidentne znamka toho, ze lidstvo neni zas na takovy "urovni", jak si mysli :-D kdyz si vzpomenu, co my jsme s m kupovali za ruzny suncicky, salamy, pastiky a tech litru krabicovyho dzusu, co jsme vypili, tak se smeju a jsem rada, ze jsme dneska uplne nekde jinde x-) kosik jsem schopna naplnit uz jen v dm a zdravy vyzive a to je jeste ten do ruky :-D
Odpovědět
my jsme právě přijeli z velkého vánočního nákupu, obchoďák narvanej a my jsme za 10 minut nakoupili asi 1,5 tašky (z toho půlka zeleniny) a byli jsme venku :-N já jsem manžela předem připravovala na to, že to bude velkej a drahej nákup, ale nakonec to ani nebylo tak strašný (v dm jsem dneska nechala víc peněz než v tom hypermarketu :-D) a ještě bych k tomu dodala, že to ti lidi všechno nesežerou, ale že část z toho poputuje po svátcích do kontejnerů, protože to nebudou schopní sníst a pokazí se jim to ]-(
Odpovědět
no a este k tym nakupom, 3/4 objemu tvoria obaly. vselijake tetrapaky, plasty, polystyreny ....a pod. plno polotovarov, s farbivami a vselicim. veru, keby ludia kupovali ekologicky, neboli by nuteni tak za morovat planetu... :-( tie ochutene vody sa vobec nedaju porovnat s mojou, ked necham den vo vode mätu, alebo medovku, platok citronu, chuti uplne inac ako kupovana. prave sme so synom dopiekli orechove srdiecka.... predstavte si moj pubertak, tak pedantne vykrajoval a ukladal na plech....ze som sa cudovala. konkurovala som PC. :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
baby aj ja Vam prajem Krasne Vianoce a Stastny Novy rok 2010 nech nam panbozko da vela prilezitosti na bio styl zivota 8-) viete mi poradit ktore vsetky zeleniny pripadne ine veci nafukuju? viem ze kapusta, ruzickovy kel, karfiol, strukoviny (fazula, sosovica, hrach) ale viem ze je toho omnoho viacej - dakujem za pomoc x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to je fakt dost vystizny :-) m. se vcera pridal ke konzumu a koupil si jakysi divny napoje, ma to barvu jak reflexni vesta a bojim se, aby me to v kuchyni nevybouchlo :-D :-D :-D chaar, nam vcera trval nakup aji s cestou od autem z domu necelou hodku - pocitam do toho i oblibenou navstevu dm, kde sem se fakt zdrzela a nakup darku pro cincily a psa ve zverimexu :-D :-) mam system co neni napsany na listku nekupuju a nevsimam si toho, a odskrtavam co uz mam, takze rychlovka :-D :-D nerozumim tomu, ze nekdo nakupuje nekolik hodin, to bych asi nedala :-N juju, ty lusteniny nenadymaj, kdyz je namocis hodne predem, pak nekolikrat proplachnes a varis v ciste vode. A jeste se k tomu pridava nejaka bylinka, ale nevzpomenu si jaka :-(
Odpovědět
Profilova fotka
no při kojení se nedoporučuje i cibule a česnek... Taky všem přeju krásné pohodové vánoce x-)
Odpovědět
strukoviny podla mudr.Bukovskeho nenafukuju, ked sa nechaju zovriet v prvej vode, ta sa vyleje a dalej sa varia v novej vode uz podla receptu...funguje to. ;-) aj ja vam prajem krasne Vianoce! :-) som vam sem vtrhla nova, do diskusie.....ale prispievala som do konika a nasla som tuto temu, ktora ma zaujala... tak ma beriete medzi seba?
Odpovědět
Juju, já bych řekla, že každýho nadýmá něco jinýho. Někoho třeba i jabka. A pokud tě to zajímá kvůli kojení, tak může nadýmat i čerstvé pečivo.
Odpovědět
Profilova fotka
diky, mna to zaujima kvoli tehotenstvu, lebo brucho mi rastie kozmickou rychlostou a ked sa k tomu pridaju plyny tak mam pocit ze zachvilu mi brucho exploduje :-N a dnes odchadzame na SK = tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim x-) x-) x-)
Odpovědět
Filipal, jasně ;-) Proti nadýmání působí docela spolehlivě kmín.
Odpovědět
a ještě fenykl je na nadýmání výborný ;-) mně teda strašně nechutná, stačí mi to cítit a zvracela bych :-N , takže si dělám hodně silný odvar a dostanu ho rychle do sebe na 1-2 loky, ale stojí to za to ;-)
Odpovědět
lusteniny by se mely varit s tymianem nebo saturejkou fenyklovy caj od sonnentoru je vynikajici..
Odpovědět
Profilova fotka
jo, saturejka, catf diky, celej den nad tim premyslim :-) :-D filipal, urco ;-) kazda dalsi duse navracena k prirode se pocita :-D :-D Holky, preju vam vsem krasnej zitrejsi stedrej den, mejte se fajn a uzijte si darecku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, príjemné sviatky a hlavne kľiudnú a príjemnú atmosféru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Doufám, že jste si všechny užily hezké vánoční svátky a do nového roku vkročíte pravou :-) Chci se zkusit poradit, kamarádky holčička (1 rok) má skoro od narození na tváři uhřík, který se ale sám nevyléčil a postupem času zatvrdl. Momentálně tam má tvrdou malou hrudku, kolem které je shromážděná krev, vypadá to zaníceně. Mudr. je poslala na chirurgii, ale ještě před tím jsem jí doporučovala vyzkoušet přírodní cestu, jestli se to přece jen samo nevstřebá a nevyléčí. Problém je, že malá nebyla kojená a nijak ukázkově ji neživí, takže u ní už je co pročišťovat. Napadla mě mátová voda na to místo a antiseptické olejíčky (tea tree, levandule...), poradily byste ještě něco?
Odpovědět
Ahoj holky, zdravím po Vánocích. Letos se cítím skvěle, pže jsme rezignovali na kvanta tukovýho cukroví, nakoupili jsme ovoce, jogurty, mešní vína z Dolních Bojanovic a z Rakouska, ryby, zeleninu a fakt jsme si to užili. Návštěvy byly teda trochu problém: "Nic si nevezmeš, seš hubená, vem si věneček s krémem... atd. :-D " Jinak jsem se chtěla ještě zeptat: Řešila jsem tu nedávno MS, bohužel už se mi zase opozdila. Dr. mi rve vyvolávačku. Já ji nechci. Mám tedy dotaz, protože vím, že někdo tady psal, že byl bez MS rok než to zase naskočilo... Nevíte, jestli se mi může něco stát, když vyvolávačku odmítnu? Chodily jste pravidelně na vyvolávačky, když se MS neobjevovala, nebo jste to nechaly na přírodě?
Odpovědět
peti, otrela bych to misto levandulovou vodou na odlicovacim tamponu(treba od florame, ta se mi fakt osvedcila, a neobsahuje alkohol) a nanesla mesickovy olej(ten se hodi i pro mimca) na eteraky, si myslim, je jeste brzo
Odpovědět
allegria: doporucuju femigard (holky ho tady taky zminovali), me i moji kamaradce pomohl, nemela menses vubec po vysazeni, nebo taky malinovou smes od dedka korenare b. novotneho, mozna by pomohl jen jen obyc. konrthylovy caj, vyvolavacku rozhodne ne!, je to fakt na nic, akorat to telo rozhodi jeste vic
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?