Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
ja jim jogurty bile clasik od olmy a kdyz sladky, tak floriany :-) a kozi syr st. pierre ;-) jinak jsem koukala na slozeni ochuceneho florianu a je tam 15g cukru na 100g :-S pritel si dal bily jogurt oslazenej jednim pytlickem cukru 4g :-N, takze tech pytliku by tam musel narvat pet aby se mi vyrovnal :-p to je husty
Odpovědět
mne fascinuje, jak lidi, co si traveni odvařijou nezdravym jidlem pak doufaji v zazracny ucinek activie :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, aha, ja myslela jako celkove jejich vyrobky, jogurty nejim tak beru zpet :-) A od DoRy jim kozi kremovy syry mnaaam , uz je zas maj v obchode, delaj vzdycky pomlku kvuli kuzlatum nebo co :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak proto mi neslo vyrobit kozi jogurt. :-( .... to vedet, tak jsem se o to nepokousela a zbytecne nevyhodila kulturu :-(
Odpovědět
josefko tak to je dobra zprava s tema bilyma jogurta ze se tam nesmi nic pridavat ze zakona, to jsem nevedela.. tak uz jenom pohlidat tu kvalitu mleka :)
Odpovědět
josefko, jeste k tem bilym jogurtum...ja mam pocit, ze bio olma bily jogurt obsahuje skrob..je to mozne?..tuhle jsem na to koukala a rikala jsem si, aha..tak proto je tak levnej(cca 10kc)...a uz ho nekupuju..nedavno jsem koupila bio nemecky a ten byl snad za 25kc abra, ja mam jejich jogurty rada, ze syru ten ve vanicce(ty v igelitaku mi nejedou, vadej mi ty bylinky a dokonce mi pripada, ze v ciste bilem citim cesnek :-N ) tak to zas neni takova tragedie s tim jogurtem st pierre, kdyz je v tom do 10% kravskeho mleko, pokud teda kravske nevadi..
Odpovědět
jo a m jsem oznamila, ze je ten jeho actimel na prd a budem hledat nejakou alternativu(vubec neprotestoval a souhlasil) :-) jsem rada, protoze mi to prislo jako sileny vyhazovani penez..m pije jeden denne:-|
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja mam taky rada ty vanickovy pruhovany :-D v igelitaku sem zadnej nejedla, tvrdy nebo plisnovy kupuju st pierre nebo soignon, tedka vyzkousim ty od sedlaku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
s actimelem mela moje obvodacka dobrej zapich, prej dojedla jste atb tak kazdej den actimel, tak ji rikam ale ja mam problem s kaseinem, mam ho hranicni a ona: no to holt budete muset vydrzet :-N :-N
Odpovědět
catf, ale ja celou dobu pisu o kefirech :-D ne o jogurtech (ty polovice neji a kdyz uz tak jedine holandii :)) ty kefiry snad jsou jen z koziho mlika preci, nic jinyho tam napsany nebyva :) jogurty jim jen ja jednou za cas, jak uz jsem psala (dora)
Odpovědět
..jinak nam kravsky mleko nevadi, jen mame radi chut koziny :-D ale dik za info :)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, našla jsem tuhle otázku a odpověď k jogurtu bio via natur od olmy: Ve složení jogurtů Olma BIO jsem objevila škrob. Kromě toho, že neuvádějí o jaký škrob se jedná, nemyslíte, že by bio jogurty škroby obsahovat neměly? A jak je to podle Vás s obsahem těch dobrých bakterií pod zataveným víčkem, je možné aby v takovém prostředí nějaké vůbec přežily? Váš dotaz jsem konzultovala u Sdružení na obranu spotřebitelů a České veterinární správy. Můj názor je sice stejný jako ten váš, ale vyhláška nezakazuje použití dalších příměsí jako je škrob, želatina a jiné. Výrobek s takovými příměsmi by se však měl jmenovat jinak, než bílý jogurt (jogurtový výrobek, dezert, krém). V tomto bodě tedy Olma chybu dělá, a je na vás, jestli jí chybu na obale chcete prominout. Biojogurty se liší od konvenčních vstupními surovinami - bio musí být mléko, zahušťovadla (suš. mléko, škrob, želatina) a u ovocných jogurtů také ovocná složka. Nicméně dobrá zpráva je, že žádná z českých biomlékáren nepoužívá vepřovou želatinu. To k vaší zmínce o půvdou škrobu. A teď k vaší otázce na obsah živých baterií pod zataveným víčkem. Tyto bakterie jsou anaerobní (žijí tedy v pohodě bez přístupu vzduchu). Podobně jako když si je koupíte v zatavené dóze v lékárně. Na co jsou citlivé je teplota vzduchu: přeš 45 stupňů Celsia už nepřežijí. I v zataveném kelímku tedy v dostatečném množství existují, a to cca 3 týdny. Po této době už jejich obsah v jogurtu klesá.
Odpovědět
Článek se načítá
jo stazi :-D , hlavne ze si rozumime.. kefir je v poho(jsem se sla mrknout do lednice :-D ) ..ten si kupuju do okurkovyho salatu na zalivku(akorat m nema rad, ze je tak ridkej) petuli, super, uz mi zacina svitat...teda aby se v tom pak nekdo vyznal, co?..jak nas ti vyrobci balamuti...musim ale rict, ze tady to je uplna skola s vama, fakt x-) x-) koukam peti, nove foto ;-) x-) jeste mam dotaz asi na josefku...skrob je pro telo problem?..nebo co se tyce tech jogurtu jde spis o princip?(jako cim min zahustovadel, tim kvalitnejsi)...treba takova zelatina je dobra na klouby ne =-) ? mimochodem, billa prodava nejaky bio jogurt(ma takovy modry pruhovany baleni se slunickem)..nejenom ze je ridkej(neni to kozi), taky obsahuje suseny mliko a ma nazev bily jogurt
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, fotek už pár mám, akorát jsem na většině zprava = není pořádně vidět ten sestřih. Domů se dostanu dneska až před půlnocí, tak pošlu snad zítra nějakou self made :-D OT - v sobotu jsem u našich dělala "svůj" oběd - rozmixovanou zeleninovou polévku a zel. karí s jasmínovou rýží a trochou kuřecího masa (kvůli taťkovi) a verdikt - mamka nadšená, taťkův komentář "nevím" :-D Jinak mamka si moc nenechává poradit ohledně oparů, se střevy prý problém nemá (nedávno byla na kompletních testech), opary mívá od 12 let každoročně na jaře a se stresem, tam bude zakopanej pes, jenže u nás se pořád něco děje, tak z toho ji asi těžko vysekám. O bdc s ní ještě mluvit nechci, podezírá mě, že mi něco je (tentokrát sousedka se jí ptala, jestli jsem o.k., že jsem hubená a bledá a já nevím co), tak nechci hned vytahovat buddhismus, aby mě neviděla v nějaké sektě :-D To budu muset dávkovat pomalu a až uvidí výsledky na mně ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, ten odkaz na test na Idnesu jsem sem dala napůl kvůli informacím, napůl trošku provokačně, abych zjistila, jaký je váš názor na Actimel a spol. :-) A bylo mi jasné, že nejlepší info podá Josefka. Mně Danone není sympatické z principu (nadnárodní společnost, vlezlé reklamy apod.) a ani nevím, kdy jsem od nich něco koupila naposled. Nechutnají mi ani jejich bílé jogurty, jsou málo kyselé (a tím ve mně nevzbuzují důvěru). Nejraději mám mléčné výrobky od Olmy (biojogurty, Revital, kupuji od nich i máslo), bohužel mi nechutnají husté a poctivé jogurty typu Hollandia. Hollandia by mohla mít i kvalitní ochucující složky, ne? Jejich ochucené jogurty kupuji manželovi, dělám totiž jen 2-3 druhy marmelád, které by se daly do jogurtu přidat, a to je pro něj málo. Catf, jsem na tom s paranoiou ohledně jídla stejně :-D Myslela jsem, že kravské mléčné výrobky nejíš vůbec =-) Manžel by mohl pít třeba nápoj Revital, chutná dobře a kultury by v něm nějaké být měly. Když už jsme u chřestu, máte v rukávu nějaké osvědčené úpravy? Kdysi jsme si ho s maminkou dělaly vařený se sýrem a zbytek daly do polévky a nebylo to špatné, leč nevím, jak bych s tím pochodila u manžela, pokud máte nějaké fajn tipy, prosím o ně do vaření :-) Stázi, Ty jsi někde v cizině, nebo máš ty třešně a spol. dovezené kdovíodkud? :-) Ad kozí jogurty, asi se je ani nemám pokoušet ochutnat, chutnají po koze, co? Josefko, je nějaký rozdíl mezi probiotickými bakteriemi v mléčných výrobcích a kapslích? Selským rozumem si říkám, že by to mělo být totéž, je to tak? A ještě k té teplotě - myslela jsem, že umírají už při pokojové teplotě, v článku od Petuli píšou až o 45 °C =-) Abro, máš úžasnou obvoďačku :-S Petuli, moc pěkné foto, to je Tvůj aktuální sestřih? Pokud si vybavuji Tvé fotky ze svatby, bledá a hubená jsi byla vždycky, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, to je hezký resumé :-) No, vždycky úplně né, ale min. od svatby na sobě žádný změny nepozoruju, a proto právě nechápu, z čeho vzniká dojem, že jsem pořád hubenější. Jediná možnost je optickej klam po ostříhání :-D (za těch 5 měsíců už jsem tyhle narážky odrážela nevímkolikrát). Jinak ta fotka je stará necelých 24 hodin, takže přesně, můj aktuální střih :-) Na kozí jogurt jsem si taky ještě netroufla, ale už jsem udělala pokrok v sýrech, tak možná za nějakou (delší) dobu ze zvědavosti ochutnám i ten :-D
Odpovědět
Profilova fotka
me prijde, ze v CR proste nefunguji postihy pro chybne udaje na obalech :-( - ta legislativa o tom, ze bily jogurt nesmi obsahovat zadne pridatne latky existuje uz minimalne 6 let :-( :-( - je videt, ze v CR neexistuje zadna instituce, ktera by to kontrolovala. catf - skrob byva casto ruzne chemicky upravovany (nazyva se modifikovany) a obsahuje stopy ruznych chemikalii, pokud je to nemodifikovany skrob, tak velky problem v nem nevidim, az na to, ze mi prijde zbytecne ho jist - preci jenom je to neco, co bylo silne upravene. petui a proc si maminka nechavala vysetrovat streva? Uplne te chapu - moje tchyne me totalne ignoruje, kdyz reknu neco o zlucnikovych kamenech, taky si jede po svym .... ale je to jiny nez s mamkou - tu uz jsem donutila ze sebou neco delat 8-).
Odpovědět
Petuli, doufám, že to nevyznělo nějak blbě, na bledosti a hubenosti nevidím nic špatného, tak jsem to napsala bez obalu :-) Takže v sýrech by kozina měla být cítit míň?
Odpovědět
Profilova fotka
Nene hermi, od Tebe jsem to nebrala jako narážku ;-), mám to stejně, a kór na své hubenosti (ačkoliv já rozhodně mám co shodit) nevidím vůbec nic špatnýho :-D. A na bledosti taky ne, ačkoliv po včerejším nevychytaným dnu jsem jak rudoch / naštěstí už hnědnu. Kozí chuť dost cítím i v nejjemnějším sýru, co mi napoprvé doporučila catf, od st. pierre našlehaný ve vaničce, a co teprve v mlíku nebo v sýru s plísní, co jsme koupili v cheesy :-D V jogurtu bych doufala, že to bude slabší, ale netuším, nemám zkušenosti. Josefko, nevím, jestli jí testovali něco konkrétního, nebo to souviselo se štítnou žlázou, kterou si léčí, nebo ještě s něčím dalším, ale prý je má v pořádku. Nemáš náhodou nápad, nebo zkušenosti s alergiemi na bodnutí od hmyzu, reps. o přehnaný reakce organismu? Ve čtvrtek ji píchla jakási malinká muška a do druhého dne měla obrovský puchýř a nateklou půlku obličeje, která jí celý víkend splaskávala. Vůbec pokaždý, když ji něco štípne, hrozně nateče. Akorát se s tím doktorovi nepochlubila, tak mě napadá, jestli se dá říct, co jí může chybět/přebývat za látku, nebo to chce alergologický vyšetření...
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, jsou stejne - jen v kapslich jsou vic koncentrovane. Pri pokojove teplote neumiraji, ale rychleji se mnozi a starnou - v lednici se zpomali tenhle proces mnozeni, takze ziji dele. ja si ted petuli nemuzu zvyknout na tvoji fotku :-), ale uces vypada super - jak se upravuje? premyslim ted, jestli si mam nechat vlasy rust, aby se na dovce daly stahnout nebo je ostrihat na kratko - mam totiz desne blby vlasy a musim je kazde rano namacet a fenovat ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, díky :-) Co se týče mytí, dělám to taky každý ráno - a kratší vlasy to nezachránily, protože je mám jemný a v noci si je roztodivně přeležím, ráno mi trčí na víc místech a učesat je nestačí, poněvadž jak jsou krátký, tak se ještě nadzvednou - a to je pak jak po jedné velké natáčce :-D Takže je umývám a po chvíli fénuju, což už je teď rychlovka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, tak to mame stejny vlasy :-D :-D :-D. tak ja asi necham rust a snad to pujde pak secvaknout - jedeme totiz s batohama a obavam se, ze budou dny bez kempu a bez vody :-) u tvoji maminky to opravdu vypada na nerovnovahu v imunitnim systemu ... skoro by stalo za to, dojit si k alergologovi. Moje mamka taky trpela na opary a vcera jsem se ji ptala, kdy mla opar naposledy a nebyla schopna si vzpomenout :-)
Odpovědět
hermi, kravske mleko a veci z nej mam vyjimecne(vetsinou v podobe parmezanu...ale prisla jsem na to, ze kozi polder gold..nejdrazsi kozi syr v tescu asi :-D ..chutna ve spagetach a rizotu stejne jako parmezan), ale vzhledem ke vsem informacim, co se tu docitam, jsem si rikala, ze bych zkusila ty probioticke jogurty(zrovna omylem koupila nejaky silene drahy nemecky bio probioticky jogurt :-N ), akorat mi chybi doma zasoba kysaneho zeli :-D..chrest je taky fajn, ale kazdy den si ho nedokazu predstavit..ja ho mam nejradsi napareny s maslem brokolici nebo kvetak ...jinak kupuju kozi a ovci syry a kozi jogurty a kefir, ale kdyz nesezenu kozi jogurt do salatu, koupim kravsky bio co se tyce te koziny, tak je nejlepsi zacit s jogurtem v salatu a nebo s typem zerve ve vanicce(treba soignon je jemny a cca nejlevnejsi ze vsech druhu)..vic aromaticke jsou zrajici syry s plisni(to uz je pro pokrocile) st pierre ma taky sladky kozi dezert, ale urcite je v nem slozka kravskeho mleka,protoze je krasne kremovy(s vanilkovou prichuti)..je bezva na palacinky v kombinaci s nejakou marmoskou;-) josefko, diky za vysvetleni ke skrobum...znamena to taky, ze treba kukuricny skrob na zahustovani neni uplne ok?
Odpovědět
josefko, petuli, tak to jsme ve stejnym vlasovym klubu :-D
Odpovědět
Petuli, tož nevím, zda se pustím do kozího sýra, neřku-li jogurtu :-D Na bodnutí mi napadá jen lokálně použít cibuli nebo levanduli a četla jsem, že aůergické reakce by mělo zeslabovat pití kopřivového čaje a taky vápník (Josefka snad bude vědět, v jakém množství). Ty sis myla každé ráno vlasy, i když jsi je měla dlouhé? Josefko, děkuji za informace ohledně laktobacilů x-) Na chození s batohem při nemožnosti se umýt budou asi fakt praktičtější delší vlasy. Sepnou se a vypadají pořád obstojně (tak to praktikuji na cyklodovolených, nechci nebo často nemůžu si mýt vlasy každý den).
Odpovědět
Profilova fotka
catf, jestli je to kukuricny skrob a ne modifikovany kukuricny skrob (taky poznas modifikovany skrob, ze ma E cislo a je to ctyrmistne cislo, vetsinou zacinajici na 14.. napr. 1420 atd) tak to neni tak zly, ale porad je to neco, co proslo chemickou nebo tepelnou nebo tlakovou upravou - nerikam, ze vyslovene nici zdravi, ale neni to nic prirozeneho, jestli vis, co myslim. herminko diky za radu s vlasama - trochu se toho desim :-) - sice se hrozne tesim, ale s batohama jsem jeste neputovala a uz vubec nikdy jsem nespala na divoko :-) - vzdycky jsme meli zakladnu v kempu a odtud vychazeli nebo vyjizdeli, ale vzdycky jsem se mohla osprchvat. :-)
Odpovědět
josefko, ja bych na zadnou turu jit nemohla, moje kredo je, ze kde si nezapojim fen, tam nejdu/nejedu ...a to doslova :-D pro me jsou teda na cestovani praktictejsi kratsi vlasy..treba i na dovcu k mori..se s tim nemusim tak patlat a u vody to uschne v pohode a ma to jeste i nejakou slusnou formu
Odpovědět
Pěkný recept na vitasalát: Nakrajim na co nejdelsi a nejjemnejsi nudlicky 1 velkou hlavku kapusty, zaliju, spis hodne pokapu, ol. olejem, dam stavu z 1 citronu, nekolik utrenych strouzku cesneku, mame radi hodne, mirne osolit a rukama vsecho dukladne promichat a jenom mirne promackat a dat do druheho dne zalezet do lednice. Mam velkou sklenenou misu a zakryvam to sklenenou poklici, necham nepatrne poodkryte, aby to dychalo... Druhy den je kapusta krehka a nikdo by nepoznal, z ceho salat vlastne je. Je krehka a mirne kysela tim citronem, no proste mimoradna chut a v zadnem pripade nenafukuje. Vlezla jsem na vitakuchařku a ten server tam hází "Související odkazy" - jako jeden z nich tam je "Průvodce světem sýrů", docela černý humor :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf :-D :-D :-D herminko - to zni hodne dobre :-)
Odpovědět
joo, herminko, pisu si do sveho vita denicku ;-) ...a kapusta je to takova ta velka tmave zelena kaderava koule velikosti zeli, co mas na mysli? ..do toho by byl skvelej ten umeocet a chilli papricka(mame radi palivy..hlavne m)..zitra se chystam na nakup ovozel(mam nejakou zvysenou potrebu, tak to koupim x-) ) josefko, jinak musim rict, ze to je obrovska zmena k lepsimu jist minimum vareneho a zadne pecivo x-) docela zasadne se to u nas v lednici zmenilo, akorat mi v mrazaku zabira misto snad deset kilo hoveziho od maminky, tak to budu muset vzit na nejakou rodinnou seslost a zpracovat to na gulas(pro ostatni :-p )
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?