Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Petuli, extrakt z meduňky má Herba vitalis: http://www.herbavitalis.cz/extrakty.h...
Odpovědět
petuli, josefko, ja jsem nedavala odkaz na mb ohledne stravy ale jednalo se o diskuzi, kde prave resili B12 s tim, ze nekdo tvrdi, ze je v rasach, tempehu(a jeste necem dalsim) a dalsi tvrdi, ze je to jinak...byla to zajimava diskuze...urcite jsem nemela na mysli dat se na mb stravu josefko, mam dotaz ohledne tech probiotik..co to je? a nedavno jsi zminovala probioticke jogurty..to jsou nejake specialni?
Odpovědět
petuli, dneska jsem koupila urtekram sampon brown sugar pro objem(je v tom i levandule a eukalyptus) x-) pro m bodlakovej na suchy vlasy, az bude prilezitost, tak mu koupim brown sugar body scrub(m ma tyhle lazensky veci rad) a na doporuceni josefky jsem vzala rapaduru do ranniho kafe ...jsem se zase rozsoupla ve zdravy vyzive za tisicovku a to jsem nic moc nekoupila...jo a doporucuju umeocet do salatu a omacek(je sladkokyselo hodne slanej a staci lzicka, super na dochuceni) nevite, proc elektrizujou vlasy? to co znamena?
Odpovědět
Profilova fotka
akurát dávali v správach že naše decká majú oproti iným z únie väčší výskyt kazov, a že sa nájdu aj 1 a pol ročné decká ktoré majú zničené zuby...z čoho by to mohlo byť? žeby z tých sladkostí ktorým ich maminky napchávajú? ]-( inak som bola na nákupe, kúpila som si práškovú farbu na vlasy Sante, natural red, tak som zvedavá, snáď chytí, už mám asi 8 centrimetrové odrasty a vyzerá to príšerne :-S a neodolala som ani balzámu na pery Lavera, minule bol malinový, tento krát čierny rybíz, a je úžasný tak ako malinový...iné si už kupovať ani nebudem x-)
Odpovědět
Catf, něco málo o probiotikách (je tam i odkaz na 3 roky starý test): http://ekonomika.idnes.cz/zive-bakter...
Odpovědět
herminko, diky..tak to jsem se zas poucila :-) bila activie mi chutna, tak to si budu kupovat na svacu m pije ten actimel, kazdy rano ma jeden, tak aspon tak, ze to obsahuje nejvic bakterii za ty prachy jinak jsem se tam docetla, ze actimel pomaha hlavne po antibiotikach, coz je dobry vedet
Odpovědět
sobotní odpoledne jsem se rozhodla strávit ve jménu bio kuřete. Vypravili jsme se do Hypernovy, běhali kolem mrazáků, chlaďáků a regálů. Bio kuře jsem ani oken nezahlédla, zeptala jsem se třech prodavaček a ani jedna nevěděla... tak jsem si koupila aspoň bio zázvorové pivo. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
actimel je podle me k nicemu - je to reklamni tah, je to akorat tak plny cukru ]-( Jsem ted na vikend v Praze a zavitala jsem do GW a nakoupila celou radu Hauschky, takze tam nechala majlant 8-(, ale rozhodla jsem se mu dat sanci.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, promin za zmateni, jasne ze lysin je v lusteninach, takze lusteniny jsou na listu povolenych :-) catf, aha, tak to se na tu mb diskuzi taky juknu ;-) a o tech probiotikach ti uz odpovedela herminka :-)
Odpovědět
tak se nám tu ten hauschka množí
Odpovědět
no ja bych actimelu neverila ani nahodou a do danone celkove bych nesla ;) my se snazime minimalizovat mlecne vyrobky, ale kdyz uz jogurt, tak hollandii (nebo neco, co neni vyrobene ze suseneho mleka), jinak polovice casto pije kefiry/zakysy (kozi-st.pierre i kravsky-ale taky jsou velke rozdily)..prave kvuli probiotic.kulture, plus to podporujeme pilulema - laktobacilama (hlavne po atb, kdyz jsou chudinky vymlacene a obcas i jen tak navic kvuli imunite)
Odpovědět
no ja slysela ze v actimelu je projimadlo a ne zive kultury, a to docela z duveryhodneho zdroje... dneska mi zrovna pritel rikal, ze na NZ schvalili zakon, ze se bude do kazdeho chleba davat nejaka chemicka latka, ktera ma pry pusobit proti jakesi nemoci na kterou tu rocne zemrou 4 deti. Ale pry se jeste nevi o vedl.ucinkach, mozna to zpusobuje i rakovinu konecniku... Nevim co je na tom pravdy, ale jestli aspon neco, tak uz si fakt pripadam jak v Kocourkove
Odpovědět
Článek se načítá
mně vždycky přišel actimel děsně drahej a komerční. Naštěstí nemám se zažíváním problém, pokud nesplácám všechno dohromady :-(
Odpovědět
tak ted mi teda reknete, co povazujete za duveryhodny probioticky vyrobky, protoze ja uz jsem z toho teda zmatena :-N ..tuhle jsem si rikala, ze cim vic se zajimam o jidlo, tim vic jsem paranoidni actimel na me taky pusobi dost komercne(nastesti m je jedno, jestli koupim bilej jogurt a on si do toho da marmeladu..proste to musi mit ovocny) ..a danone ne proc? stazi, st. pierre vyrobky myslim obsahujou skrob a nebo suseny kravsky mleko(jedno z toho) - proto mi prijde, ze jsou celkove levnejsi nez ostatni kozi vyrobky ale jestli jsem to dobre pochopila z herminky odkazu, tak klasicky jogurt nebo kefir neni to same jako probioticky (kde se vyskytujou ty specialni bakterie, ktere pusobi dobre na strevni mikrofloru) =-)
Odpovědět
danone taky neverim, zaprve uz kvuli chuti nekterych vyrobku, taky jsem slysela ze je tam dost chemie, ale odkazy ti sem bohuzel nedam :) Stejne jako Stazi verim Holandii a pak takovym tem jihoceskym jogurtum ve skle (ale ty jsou vetsninou asi ochucene)
Odpovědět
Profilova fotka
kacu, my jsme delali rozbor Actimelu na skole a probioticke kultury tam jsou, ale je plny cukru, takze se ucinek nuluje. Danone ma bile jogurty relativne v pohode, mleko maji dobre kontrolovane, takze s bilymi jogurty od Danone nemam problem. Problem mam s ochucenymi, protoze ty jejich marmelady jsou nekvalitni. Holandii taky verim nejvic, maji super moderni provoz a pred temi x roky, kdy jsem pracovala v CR meli i dobrou pracovni politiku, ktera uprednostnovala kvalitu. Jogurty se vyrabi zakysanim mleka jogurtovymi bakteriemi, ty probioticke jsou specialni bakterie, ktere maji pro nase streva priznivy ucinek, nicmene jsme jeste na VS jsme delali vyzkum a zjistili jsme, ze aby se nejaky projevil, musi se kazdy den snist jeden jogurt po dobu 30 dni a do toho se musi jist tzv prebiotika, coz je jidlo, ktere tyhle bakterie vyzivuje - napr. asparagus, cibule, cesnek, porek, kysane zeli - bez tohodle nema smysl nejake bakterie jist. Kefir se take vyrabi pomoci bakteriich, jinych nez jogurty a nekdy se pridavaji i probioticke - takze zalezi, na kefiru. jestli si pamatuju dobre, existoval nejaky zakys nebo kefir ABT a ten mel v sobe probiotika.
Odpovědět
josefko, ja vedela, ze ty to rozseknes ;-) to je fakt zajimavy x-)
Odpovědět
dotaz...tim se ma na mysli cerstvy cesnek, cibule, chrest?
Odpovědět
No me pripadaji danone proste chemicky, teda ty ochuceny a to ve me nevzbuzuje duveru ani v ty bile... Bily dannone jsem tu kdysi kupovala do strudlu protoze to bylo jedine male baleni, ale jogurt mi to teda pripominalo vzdalene, protoze to samozrejme bylo odtucnene...
Odpovědět
catf, pokud umime cist (umime :), tak v kefiru od st.pierre, nebo jak se to jmenuje, tak kdyz ho polovice kupoval, zadne kravske mleko neobsahovalo, natoz susene ;-) polovice cte slozeni u vseho (treba i u samostatne mrazenych balenych ryb- to by me nenapadlo ;) a je na to zvykly uz leta, neni zadnej zelenac, ze jo :)) jo, ty ve skle jsou taky dobre (jihoceske)-ale pro me tucne (mnam :)) a polovice jogurty neji.. abt zakys/kefir (jsem myslela, ze to je synonymum) ty polovice taky obcas kupuje :) ale snazime se to minimalizovat..ja si davam je jednou za cas doru (kozi jogurt) a olma jahodovy bio zakys (vyhovuje mne chutove) jinak danone nemam rada jakozto firmu, takze je podporovat nehodlam..to bude asi tou masivni reklamou, na me zanechala nasledky, i kdyz uz leta televizi nemame :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, cerstve i varene - jde o typ vlakniny, ktere tahle zelenina obsahuje, takze lehce podusena/varena nevadi. kaculienko, odtucneny jogurty taky nemam rada a naprosto souhlasim, ze ochuceny Danone jogurty chutnaj chemicky - jediny, ktery mi kdy chutnaly byly svestkovy, pak ale moje spoluzacka z VS delala v Danone praxi a rikala, ze vsechny marmelady jsou desny smejdy. Bily jogurt je bily jogurt, vsude se vyrabi vicemene stejne - mleko a jogurtova prip probioticka kultura, do bileho jogurtu nesmi podle zakona prijit zadne skroby nebo vubec aditiva, takze akorat zalezi na kvalite mleka a kultur.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko smarja ja piju actimel kazdy rano a desne mi chutna :-( sem zvedava co misto toho najdu :-(
Odpovědět
jo, jinak ta danone chemicka chut mi opravdu nejede a co si pamatuju slozeni, vzdycky to obsahovalo nejaky hnusy..mela jsem za to, ze vyrabej jen takovy ty bily sladky, ze snad ani "normalni" jogurt nemaji v nabidce..ale je fakt, ze jejich vyrobky jsem nikdy nekupovala, tudiz poradne nevim, co nabizeji :)
Odpovědět
Profilova fotka
mia :-D - normalni bily jogurt, preci :-D stazko, tyhle oslazeny bily jogurty jsem poprve jedla ve Francii a byly fakt hnusny ... v CR se tenkrat nesladily, ale mozna to zmenili. Ja nemela jogurt od Danone dobrych pet let.
Odpovědět
jee a ja ted jim ostruziny a tresne x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
mnamky stazko x-) x-) x-) , tresne bych tedy taky dala
Odpovědět
josefko, uz nejsou :-D ted bagruju jahody a broskvicky :-D teda taky moc dobry (ale to nejlepsi snim vzdycky jako prvni :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
hakli, to kure uz nemeli? tak to bylo teda pekne rychle pryc, ja sem pritelovi rikala, ze chci vzit 3 a ne dve :-( misto v mrazaku mam, chjooo :-/ kaculienko, projimadlo v actimelu???? To myslis vazne?? Ty blaaaho... Ja to mela asi 2x v zivote a je to hnus... catf, st. pierre neobsahujou mlecny slozky, koukam tedka na slozeni syru a ani zminka... jo a levny me teda moc neprijdou :-D
Odpovědět
abra, rec byla o jogurtech - kozich st pierre...nekdo to tu uz davno psal, ze obsahujou skrob nebo kravsky mleko.. pamatuju se, ze jsem se tenkrat divala a byl to fakt, protoze ja si je rada kupovala..no musim si osvezit pamet, treba se mi to pomotalo s necim jinym
Odpovědět
tak stazi, asi je potreba cist lip a nebo spis vedet, co clovek cte.. KOZÍ NEBO KRAVSKO-KOZÍ JOGURT? Chcete vědět proč jsou některé kozí jogurty krémové a jiné tekuté? Co za těmito rozdíly stojí? Výroba jogurtů a zejména kozích jogurtů a navíc ještě v režimu ekologického zemědělství není vůbec snadná záležitost, navíc jak se ukazuje snadné není ani označování takto vzniklých výrobků. Věděli jste, že pokud na etiketě výrobku z kozího mléka naleznete text např. "kozí mléko, mléko...", znamená to, že se v kozím výrobku vyskytuje také mléko kravské? Právě tak hovoří vyhláška č. 77/2003 Sb. kterou se stanoví požadavky pro mléko a mléčné výrobky, mražené krémy a jedlé tuky a oleje. Přesněji se v tomto předpisu hovoří o tom, že: „Mléko a mléčný výrobek se dále označí podle názvu hospodářského zvířete. U mléka a mléčného výrobku z kravského mléka nemusí být druh hospodářského zvířete uváděn. Pokud je mléko nebo mléčný výrobek vyroben z více druhů mléka hospodářských zvířat, označí se mléko názvem hospodářského zvířete, od kterého pochází více než 50 % hmotnostních mléka. Ostatní druhy mléka ve výrobku se označí u názvu slovy "s přídavkem" s doplněním druhu hospodářského zvířete, pokud jejich podíl ve výrobku činí více než 10 % hmotnostních.“. To znamená, že naleznete-li na etiketě výrobku ve složení např. pasterované kozí mléko, sušené plnotučné mléko, jogurtová kultura, znamená to, že v kozím výrobku bylo – nejčastěji pro zahuštění – použito sušené kravské mléko. Právě takové informace naleznete ve složení kozího bílého jogurtu z ekofarmy St. Pierre, který tak přiznaně obsahuje malou část kravského mléka (do 10 %, což znamená, že tuto skutečnost podle předpisů není nucena uvádět), které je používáno pro zahuštění jogurtu, všechny ingredience jsou samozřejmě v biokvalitě. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o fermentovaný mléčný výrobek (výrobek, který prošel mléčným kvašením) je bezpečnou potravinou i pro konzumenty s nesnášenlivostí mléčného cukru (laktózy). Pro konzumenta s nesnášenlivostí mléčných bílkovin (např. kaseinu) nelze určité riziko zcela vyloučit u jakéhokoliv mléčného výrobku. Budete-li tedy nakupovat kozí výrobky - pokud trpíte alergiemi či z jiných důvodů nechcete kravské mléko konzumovat -, dávejte vždy pozor na složení výrobku: mlékem se vždy rozumí mléko kravské, ostatní druhy mléka jsou většinou specifikovány. Spokojíte-li se spíše s tekutějším jogurtem, který není tak krémový, za to sušené kravské mléko neobsahuje, naleznete jej v nabídce Kozí farmy DoRa z Ratibořic. Důležité však je, že u obou výrobků se můžeme informovaně o své volbě daného výrobku rozhodnout, ovšem vždy musíme dobře číst složení výrobků, být zvídaví a ptát se… Jan Valeška, PRO-BIO LIGA Děkujeme spotřebitelce paní Kristině Karasové za upozornění na danou problematiku, a také farmě St. Pierre za objasnění celé záležitosti. http://www.biospotrebitel.cz/page.php...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?