Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Holky, díky za rady s pleťovou vodou, uvažuji o levandulové nebo rozmarýnové květové vodě od Nobilisu, ale říkala jsem si, že si nechám poradit. Z heřmánku mám trochu strach :-N Gwen, Alverde má alkohol až na jednom z posledních míst, tak to nebude tak hrozné. Kacu, vy jste na Zélandu vlastně jak dlouho? Catf, taky mám raději, když se můžu na dovolené umýt (zvlášť na kole), ale přežiju i bez něj :-D Loni v Rumunsku, když nebyla civilizovaná možnost se umýt, byl poblízku aspoň potok. Jen jednou jsme spali v sedle, kde nebyla voda vůbec žádná, a museli jsme se okoupat v řece před 15km stoupáním - když jsme vyjeli nahoru, byli jsme zralí na mytí znovu :-D Fén ani nevlastním :-D
Odpovědět
dievcence troska Vam skocim do diskusie x-) sa mi mari, ze niektrora z Vas skusala jazminovy olej do mokrych vlasov a vyfenovat chcela by som vyskusat, hodte prosim Vas znacku nejakeho pouzitelneho olejceka, chem mat istotu, ze si naplacnem na vlasy nieco bleee, ked som sa konecne zbavila lupin - prestala som pouzivat Head and Shoulders :-) a presla na prirodne samponiky, no tie vsak velmi vonu na vlasoch nedrzia dakujem
Odpovědět
http://www.primavera-bio.cz/kategorie...
Odpovědět
k tomu odkazu bych dodala jednu vec...uz davno jsem neco zkoumala myslim pro abru..tenkrat to bylo o ruzovem eteraku a zjistila jsem, ze eteraky absolut nejsou ziskavane parni destilaci, ale rozpoustedly a jejich pouziti je primarne v parfemech - ne pro pouziti na pokozku, do pletovych kremu apod. doporucuju si overit nejlip primo u vyrobce, na jake pouziti se tenhle typ hodi a v jake koncentraci
Odpovědět
herminko, ver mi, ze bych byla stastna jako blecha, kdybych nemusela vlasy fenovat(a myt) kazdej den..vzdyt ja za rok na vlasech stravim 90hodin!!!(pocitam 15min denne)..to dela pres 7tis hodin, kdyz se doziju osmdesatky! :-p nehlede na to, ze me to rano zdrzuje(kor kdyz mam blbej den a nejde to poradne upravit)..a ty prachy za sampony, tuzidla.. :-( :-D
Odpovědět
ty jo tak to jsi dobrá, já si vlasy umývám jednou za 3 dny a otravuje mě to i tak. Ráno jsem naštvaná na celý svět, jsem ráda že se namaluji a nasnídám... Zas jsi každý den kočka!
Odpovědět
Profilova fotka
ja tak obdeň, ak som doma ale sú vlasy ok tak aj každý tretí...každý by sa mi veru nechcelo...pri krátkych som to vždy nejako rozostrapatila a teraz keď sú dlhšie tak ich v najhoršom zopnem, ak nie sú v dobrom stave :-) ale musím sa pochváliť, že v rámci šetrenia prírody som sa rozhodla obmedziť používanie zvýrazňovačiek na minimum...polka skúšok už za mnou a na tie ľahšie som si v poznámkach nezvýraznila zvýrazňovačkou ani písmenko, na tých ťažších len tie základné veci...kedysi som musela mať zvýraznené všetko, aj hovadiny, takže to bol farebný guláš....čo mi síce vyhovovalo, a učilo sa mi z toho lepšie, ale spotrebu zvýrazňovačiek som mala behom skúškového neskutočnú, najmä oranžových... :-x teraz si škrtám a krúžkujem obyčajnou ceruzkou...a som na seba hrdá že som dokázala ovládnuť nutkavú potrebu použiť zvýrazňovačky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kessinka, tak to jsi dobra - ja pri uceni spotrebuju spousty barvicek a papiru :-) - kreslim si ruzne mind-mapy a obrazky a prednasky ze skoly kombinuju s knizkama a ostatnim zdrojem a delam si z toho nove poznamky a vybec v tomhle jsem silne neekologicka :-(
Odpovědět
Profilova fotka
papieru ešte stále dosť spotrebujem... ale píšem poznámky na notebooku a potom si ich tlačím - už som zmenšila písmo a okraje, a vždy poprosím maminu nech mi to vytlačí obojstranne (predtým tlačila jednostranne a na voľnú stranu som si tiež písala poznámky a kreslila rôzne pomôcky :-)) ešte mienim tie okraje a písmo trošku zmenšiť, tým ušetrím strašne veľa papiera (z mojich poznámok sa totiž učí celý ročník - 75 ľudí a takmer všetky ročníky po nás, dokonca sem tam aj niektorí zo starších 8-)), len ma strašne mrzí že ma to nenapadlo skôr, koľko papiera mohlo byť ušetreného :-(
Odpovědět
hakli, tak já jsem na tom podobně, mě mytí vlasů taky hrozně otravuje :-| poslední dobou jsem se rozhodla využít toho, že se mi vlasy přirozeně kroutí a přestala jsem je fénovat úplně - jen je umyju, vyfénuju ofinu a tradá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kessinka, co studujes? To s tema okrajema jsem taky udelala, jenze ja potrebuju obrazky, abych si veci zapamatovala, mind mapy mi dost vyhovujou a m. sice slibil, ze ji koupi v elektronicke podobe, ale nikdy se k tomu nedokopal - alespon ale udelam zakladni mapu tuzkou a az kdyz jsem spokojena, tak pouziju barvicky
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, psychológiu :-) ja si tam vždy nejaké miestečko už nájdem aby som si pripísala alebo prikreslila čo potrebujem :-) aj keď niekedy to mám o stranu-dve ďalej.... :-N
Odpovědět
Článek se načítá
holky dotaz, co si myslíte o herbalife ? setkala jste se některá ? vůbec si nemyslím, že to bude přírodní, ale třeba se mýlím o to ale nejde, prodej je principielně něco jako u Avon a podobně, jen je to prý o zdravém stylu, kosmetice a jídle a tak mě se to nelíbí, a teĎ se nesmějte, manžel o tom uvažuje, že by se k nim dal jako prodejce (kdo dnes nepotřenuje peníze že)
Odpovědět
to mi bysme se ti nesmály, já oceňuji že si na to troufá! A že to chlapa zajímá. Jinak bohužel o tom nic nevím. Oni mají i kosmetiku? Mamka to kdysi - po revoluci brala a vzpomíná na to v dobrém.
Odpovědět
ted se tím prolouskávám http://www.herbalifebrno.cz/post/ecka...
Odpovědět
když jsem zadala na seznamu pojem herbalife, vyjelo tam toho dost, takže jdu postupně
Odpovědět
princez, jestli ti jde o to, aby manzel prodaval opravdu zdrave vyrobky, tak zjisti, o jaky se jedna sortiment a co je ve slozeni..my ti tady poradime...josefka co se tyce davkovani vitaminu a my ostatni co se tyce kosmetiky mne vadi obecne, kdyz firmy propaguji napr prasky nebo koktejly "na hubnuti"... i kdyby ty veci fungovaly(ac ja si myslim, ze pomuzou primarne hodne obeznim lidem se schozenim prvotnich kil), tak podporuji pristup ke zdravi typu - budu sedet na zadku, cpat se a jednou za cas do sebe naleju koktejl - a k tomu mam odpor podporovala bych firmu, ktera prodava prirodni preparaty a propaguje zdravy zivotni styl..do toho mi herbalife nejak nezapada, protoze jsem nikdy neslysela, ze by takovouhle cestu u nas razili
Odpovědět
no to bylo první co mne zajímalo, jestli má někde informace o složení na tom linku, co jsem se zatím dala, je spáno něco o ceertifkátu, ale nenpsaáno jaký je takže to bude první úkol pro něj, zjistit jaký certifikát mají v sobotu je prý nějaké to jejich školení, ale obávám se, že tam asi jako nečlen ani potenciální, ani jako manžlka nebudu smět tak si budu muset rozmyslet jednoduché otázky, aby se mohlo zeptat nebo si zapsat, abych věděla víc ovšem děsí mne nejvíc, že je tam jistá povinná finanční spoluúčast něco jako členský poplatek, určitě si pamatuju 1000 na měsíc prý na webovky (dejme tomu že jim je někdo dělá) pak tam byla ještě nějaká platba :-S to mi dost vadí
Odpovědět
Profilova fotka
princez, mám známu ktorá kedysi predávala herbalife, a vravela že nikdy viac, zarobiť nezarobila a ešte na tom prerobila ]-( radím nerobiť nič kde po tebe chcú členské poplatky, vstupné poplatky a podobné hovadiny, s najväčšou pravdepodobnosťou je ich najziskovejšou činnosťou práve výber poplatkov od vlastných "zamestnancov" mne sa to teda nepáči a veľkú dôveru to vo mne rozhodne nevzbudzuje...
Odpovědět
Kessinko no mě se to taky nepáči ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
princez, skús pozrieť ten internet a hľadať najlepšie na nejakých diskuzných fórach ľudí ktorí to robili - to je najlepší zdroj informácií ;-)
Odpovědět
jee, josefko, ty bejku, tak vsechno nej :-D :-D teda to od nej neni moc pozorny, ale stat se to muze (viz ja ;-) i kdyz narozeniny teda beru jinak..) kacu, to se mi stalo taky (dva roky po sobe jsem zazdila svatek polovice a on mi nic nerekl..mne to doslo az ten treti rok, ze jsem to predtim promeskala :-N) hermi, ja mam ruzovou vodu od logony peti, kdyz ono je jednim ze znaku spravne probehleho kurzu umirani prave ta dira v hlave :-D tu prave ole na konci kurzu kontroluje :)) a protoze to byva malinka dirka se zaschlou krvi/stroupecek..tak by se ti samozrejme mohl umytim vlasu strhnout (i kdyz to misto je citlivy), ale proste by se ti ten znak mohl smyt :)) ver, ze tam je vic lidi, kteri trpi olejnatou hlavou :-D privrav si celenku, no :) jinak nefenuju, do vlasu davam jen olej po jejich umyti, zadne stylingove pripravky nepouzivam a frekvenci myti zminovat nebudu, nemusim pokazde zduraznovat, ze jsem prase :-D :-D
Odpovědět
Stazi cože? =-) vy se klaníte až do prlití vlastní krve jo =-) mlátíte hlavou o zem nebo o zeď : :-D ne vážne, jak to že krev ?
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, tak to s tou krvou zaujima mna =-) preco mate diery v hlavach?
Odpovědět
Profilova fotka
sakris to je vetna skladba... vypadlo mi "aj" ..."zaujima aj mna" :-)
Odpovědět
:-D princez,, ne, jsem psala o phowe (kurz vedomeho umirani), coz s poklonama nema nic spolecneho..jde o urcitou meditaci, se ucis/meditujes, co ma delat mysl, kdyz telo umre, ja uz to muzu v klidu zabalit :-D proste jednim ze znaku spravne provedene phowy, je dirka v hlave (osm prstu za vlasovou linii), ktera se na konci kurzu kontroluje, protoze proste je vizualne videt..to misto je strasne citlivy-coz videt neni, ale boli to (a vtipny je, ze to bolelo i moji polovici, ktera tenkrat byla tisice km jinde, phowou neprosel, vubec netusil, co tam delame, ale to se stat muze, az kdyz jsem mu to doma vypravela, tak nam to docvaklo :-D to cumel, aspon pak uz nemohl byt proti :))
Odpovědět
tý jo, to jsou věci =-) já bych ráda, ale absolutně nezvládám číst tu vaši pipkashangu na koni 8-( jste na mne moc rozjetý 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
stazko a kdo vam tam tu dirku dela a jak je hluboka a cim se dela? ja dam m. jeste tyden a pak budu vyzadovat darek :-D - za tri tydny musi najit neco, co by se mi libilo - ja bych hned nasla :-D :-D :-D .... ani tak mi nejde o ten darek, ale spis o to, ze kdyz to necham byt, tak se muzu s nejakyma oslavama narozenin rozloucit .... a ja taky nikdy nezapomenu - tedy na narozeniny, svatek beru jinak a i na nej zapominam u ostatnich.
Odpovědět
josefko, ole ma takovej velkej hrebik.. :-D jak uz jsem psala- dira v hlave je jednim ze znaku/vysledku spravne provadene meditace, takze si ji delame sami tim, ze meditujeme (i teda s pomoci ucitele, teda hlavne s jeho pomoci-to ale jako v prenesenm slova smyslu, on to za nas v podstate oddre, je to takovej krasnej darek od nej :).. nevim, jak uto napsat jasneji, jestli to neni srozumitelne, tak lip to uz neumim ;-) jinak vic tu meditaci asi popisovat nebudu/nesmim (jde o hodne pokrocilou praxi, ktera mysl nauci, jak se ma chovat po smrti tela a jako jeden z mala buddhistickych ucitelu ji predava lama ole :) ad hloubka - nemerila jsem :-D
Odpovědět
fuj, stazi, mne se z toho uplne udelalo spatne, jsem si predstavila jakoukoli bolest spojenou s hrebikem v hlave doufam, ze kazdej dostanete svuj hrebik(jako vlastni jehlu) =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?