Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Chaar, já se na to dneska právě plánuju podívat :-D Ještě jsem neudělala definitivní rozhodnutí (aspoň pro dnešek), zařídím se podle toho, co na nich vyčtu a jaký budou barvy. Vzhledem k tomu, že už moje barva bude odrostlá / ostříhaná, tak si asi budu užívat té své, zjistím, v jakým jsou vlasy stavu a tak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, jeste ze si vlasy nebarvim teda je to veda =-) jak to budu potrebovat tak na hlavu namazu hennu a bude vymalovano :-D Jasny, v pondeli se potkame i s dyni :-D Ten muj vanilkovej preparat, to urco je nejakej smejd i podle ty vune je to smecko, ale co, do tech bot a na kancl :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, napadlo mě, nechceš donést v pondělí ten sypký pudr od hauschky? A druhá věc, kdybys to neměla z ruky, mohla bys mi prosím koupit ten dophilus super?
Odpovědět
Profilova fotka
peti, pokusim se vzpomenout, ty chces ten uplne nejsilnejsi? Ja mam ten "5 strain" to je on nebo myslis jinej? Hauschku si koupim jak dojedem z dovci, tedka doplacavam jeste nejakou laveru, co sem nasla doma, uz tam mam nejak prepudrovano, tak to musim likvidovat (je mi to lito vyhazovat :-N )
Odpovědět
Profilova fotka
O.K., když tak se pak ozvi, až dojdou zásoby :-) Tady ten, kdyby byl http://www.dophilus.cz/?pg=super&lg=cs Kdyby Ti to nevyšlo, tak to nevadí ;-) Fakt je mi záhadou, proč nikde v centru není... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak to je jiny nez mam ja, mam tenhle http://www.naturesnutrition.com/SKU/1... zeptam se ti, jak pojedem kolem ty lekarny ;-)
Odpovědět
Vy kecalky :-) Vůbec vás nestíhám. Chaar, nechceš zkusit hennu? Pokud si vzpomínám, jsi tmavovlasá a henna se dá koupit i hnědá (třeba Urtekram), nemusíš po ní být hned rusovláska. A po kadeřnici bych složení klidně chtěla, máš přece náro vědět, co Ti patlá na hlavu. Já si třeba nadrzo nosím vlastní šampón.
Odpovědět
...tenkrat, kdyz sem josefka psala tyhle latky v barvach a samponech(bylo to snad z nejake knizky skin deep nebo tak neco), tak jsem si to hned overila pri dalsim barveni plus jsem zkontrolovala sampony..v barvach nebyla ani jedna z latek uvedenych vyse, ani zadnej derivat, naopak krome par chemickych emulgatoru, konzervantu a pigmentu(ty jsou snad prirodni) v nich byla az prekvapiva hromada vyzivnych oleju..v samponech se nevyskytoval zadnej ze spatnejch silikonu, ktery nici strukturu vlasu dlouhodobe(samozrejme v nem byly zase emulgatory a konzervanty). a moje osobni uvaha...bud byla ta kniza starsiho data a nebo drazsi kadernicke preparaty urcene pro kadernicka studia jsou na vyssi urovni(barvu pouzivaj schvarzkopf a sampon tigi), s barvama z drogerie nemam zkusenost petuli, taky se mi zda, ze tmave barvy jsou horsi nez svetle, kde se primarne pouziva peroxid(kterej se pouziva i na beleni prirodnich veci jako toaletak namisto chloru) vlastne duvod, proc prechazim do tmava je, ze doufam, ze se pak nebudu muset barvit tak casto...taky se mi zda, ze tmavsi medova ke mne nejak lip pasuje, ze to je prirozenejsi...samozrejme extravagantni blond je taky krasna, ovsem ta udrzba, aby to vypadalo(barveni min 1x za 2mesice) plus to teda dava vlasum peknej zahul
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je dobrý catf, vypadá to, že by profesionální přípravky (samozřejmě by mě ani nenapadlo koupit si odbarvovač v drogerce :-D ) mohly být v rámci možností relativně šetrný. Holky, vím, že se to tu probíralo, ale potřebuju urgentně vaše tipy, co proti oparům, dlouhodobě i krátkodobě. Vlastně spíš dlouhodobě. Mamka na ně strašně trpí a dělají se jí obrovský, třeba i v uších a tak. Už pár týdnů jí pangamin a k doktorovi kvůli injekci B12 jít nechce, že už to párkrát absolvovala a stejně účinek žádnej. Jde mi o další doplňky stravy, kromě pangaminu. Stravuje se relativně zdravě, moc toho nesní a celý dny je na zahradě, jí i dost jablek, zeleniny atd. Trpěla na ně vždycky, ale zdá se mi, že je to pořád horší. Děkuju!!! Abro, jestli by ses dostala, kdyby nebyl ten z mýho odkazu, tak nic, já bych si to objednala z netu. Taky díky!
Odpovědět
Koukla jsem se do prospektu co mám od Sanatur - píše se tam, že Bio Spirulina píše se tam že má B12. Odbourává škodlivé látky z organismu. Koukám dál, ale nevím co by se dalo jiného. Co takové ty pupencové tintkury?
Odpovědět
petuli, ja doporucila mamce a segre pangamin, ale nevim, jestli si to vubec koupily a jestli to zabira..obe maj desny opary, ted naposled segra mela cely rty jeden opar..ono je to hodne stresovy a ony obe jsou dost citlivky..tak zkus mamce doporucit, aby se vic hodila do klidu a aby vic odpocivala..nauc ji par meditacnich veci treba z bdc nebo neco z aromaterapie..podle me vic jak polovina problemu je psychika a celkova unava organismu vyvolana stresem a strachem z neceho..
Odpovědět
tady je info z wikipedie..zajimava je ta zminka o nervovem systemu...nejsem zadnej doktor, ale uvaha...je mozny, aby citlivejsi jedinci meli vetsi spotrebu b12? prave proto, ze je ten opar spojen s psychickym vycerpanim....a nebo je to naopak?..nedostatek b12 zpusobuje to, ze je clovek vetsi nervak ?.. Vitamín B12 (kobalamin) je vitamín ze skupiny vitamínů B; je rozpustný ve vodě. Molekula vitamínu B12 je poměrně složitá; základem je komplexní vazba centrálního atomu kobaltu se čtyřmi atomy dusíku pyrrolových jader, vázaných spolu do porfyrinového skeletu. Toto uspořádání je silně podobné molekule hemoglobinu, kde je centrálním atomem železo nebo chlorofylu s atomem hořčíku. Vitamin B12 je důležitý především pro správnou funkci krvetvorby, podílí se na syntéze DNA a ATP a je nezbytný pro správnou funkci nervového systému. Hlavním zdrojem tohoto vitaminu v potravě jsou živočišné produkty: vejce, mléko, sýry, maso a vnitřnosti. Správný přísun potřebného množství vitaminu B12 do organizmu zlepšuje paměť, podporuje koncentraci a snižuje riziko vzniku srdečních chorob. Vitamin B12 je součástí preparátů pro léčbu onemocnění jater, střev a slinivky břišní. Nedostatek kobalaminu se projevuje chudokrevností, hubnutím, zhoršováním paměti, duševní výkonnosti a svalové koordinace. Doporučená denní dávka jsou pouze 3 mikrogramy denně, při přebytku se ukládá v játrech, kde tvoří zásoby i na několik let. Problematické zásobení je hlavně u vegetariánů, především u veganů.
Odpovědět
Článek se načítá
petuli a do tretice..tady je jedna diskuze na mb...je potreba si to precist cely..jsou tam zajimavy informace
Odpovědět
:-D http://www.makrobiotika.info/index.ph...
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - casty opary jsou projevem slabeho imunitniho systemu. Pri rozvinutem oparu muze maminka zkusit vit C s bioflavonoidy (ma Solgar) 2g denne, zinek pikolinat 45mg. Behem doby oparu se vyhnout jidlu, ktere obsahuje aminokyselinu arginin (orisky, seminka, cokoladu, soju, cerealie (ryze, oves, kukurice) a zelatinu Naopak navysit prijem jidla, ktere obsahuje Lysin - ryby, lusteniny, kruta, kure, zelenina a ovoce. No a koncentrovany extrakt (70:1) z bylinky Mellisa Officinalis je protivirovy a pry zkracuje dobu hojeni oparu z 10 dnu na 5 a snizuje castost opakovani oparu. Mel by se aplikovat na opar nekolikrat denne - je bezpecny a je mozne ho pouzivat dlouhodobe. Bylo by dobre, aby maminka po odezneni oparu pracovala na navyseni imunity - po dobu 2-3 mesicu vit C 1g a zinek 15mg, probiotika kazde rano na lacno, 30 min pred snidani a echinacea (je primo protivirova) a trochu relax a mene stresu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, k tem barvam - mozna mas pravdu, ze knizka uz bude starsiho data - musim kouknout na vydani. Jinak jsem koukala, ze to je spis pro hodne tmavy barvy. jen jsem vas zbezne probehla - TV taky nemame a taky nechapu, kde berou lidi cas na ni koukat :-) letos jsem se poprve koupala v mori - byla jsem dva dny na Malte - bylo tam nadherne teplo - vcera jsem sla behat a nejak jsem se tam ztratila, kdyby m vedel, jak jsem se v noci prodirala ruznejma krovinama, tak by me uz asi nikam nepustil :-N - ale pak jsem se placla k mori pred hotelem, koukala na hvezdy a poslouchala Murakamiho na ipodu a desne jsem si to uzivala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, jasny, zadny jiny nez super neberu ;-) tyyjo, je mi lito tvy mamy, opary i v usich to musi byt mazec :-( :-( Jediny co vim, tak pry na zklidneni a rychly hojeni odriznout kousek aloe a prikladat (to jsem ted nedavno slysela od kamosky), jinak tim nikdo netrpime, tak nemam paru :-( josefko, bylas na malte? Nemas prosimte nejaky fotky? Ja mam v planu jet na mallorku a na maltu, z mallorky mam fotky ale neznam nikoho kdo byl na malte :-)
Odpovědět
Profilova fotka
joooo, malem bych zapomela, BRNACKY - v hypernove v Olympii maji bio kurata za 159 kc/kg!!! (mam doma dve :-D :-D :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, díky moc. Zkopírovala jsem si všechny rady a dneska to mamce předám i s navedením na diskuzi na makrobiotice. Ona je děsnej skeptik, jakoby smířená s tím, že v jejím věku už žádný bezstarostný fungování těla nemůže očekávat, a nedaří se mi ji přepnout na pozitivnější vlnu. Jediný, co ocenila, byl stimaral od energy, protože byla často strašně unavená (ačkoli vždycky byla nejvíc plná energie z celé rodiny), a po stimaralu + oteplení se to zase zlepšilo. Abro, to je super zpráva! A nepřekecávala Tě zase paní pokladní, ať si koupíš levnější kuře? :-D A jinak - vlasy jsou dole a m. je spokojenej, takže žádný dusno catf ;-) (co Tvůj, už se nezlobí?) Nechala jsem si svou barvu a zjistila jsem, že mám nějaký šedivý pigment v té své blond a celkově už jsou o dost tmavší, i když patka je pořád ještě z obarvených vlasů (bych musela mít střih jako Annie Lennox, abych měla komplet svoji :-D), tak uvidím, jestli si na tuhle barvu zvyknu. A jinak jsem dokonce dostala dvě krabičky, od barvy a od přelivu, abych si mohla prostudovat složení :-D (má tam goldwell a zálusk na italský barvy z.one).
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, nene, tentokrat to pani pokladni nekomentovala :-D byla nejaka vesela, dokonce me ani tasky necpala, to sem koukala teda :-D Hele, chtela sem se zeptat, nevis, jestli nemaj tu knizku veci u barvice? Ja dneska jedu delsi cas vlakem a busem, tak ze bych cetla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, tak třeba měla pro změnu radost, že bio frčí :-D Jsem volala do obou barvičů (čára a masarykova) a nemají ji :-( Ale kdybys chtěla, mezi 4 - 5 by ses mohla stavit, jestli to už není pozdě, klidně Ti ji půjčím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no me to vyjizdi v pet, a jeste musim probehat psa pred tim, takze bych to k tobe asi nestihala (navic mam takovou uchylku, ze knizky rada kupuju a mam je doma, takze je pak nerada vracim :-D ) kazdopadne dekuju moc ;-) Me se ta "akce kure" moc libila, treba to oslovi vic lidi, precejen ta chut je uplne nekde jinde zejo...
Odpovědět
Profilova fotka
jo a peti, ze teda jeste otravuju :-N :-N jak dlouho zabralo to utociste? Jako casove myslim, nez ti vsecko vysvetlili a tak, abych vedela...
Odpovědět
Profilova fotka
To chápu, taky jsem na knížky majetnická :-) Byla jsem tam cca hodinu dvacet i s meditací ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
oka, diky :-)
Odpovědět
peti, tak posli foto x-) x-) ..m mi rek, ze uz si zvyk, ze nosim kratky(ale vubec to neznelo nijak pozitivne..jako ze si chudak musel zvyknout, ze mam kratky..jako kdyby to byla z jeho strany silena obet :-D ) jo a kdyz uz mluvim o m...posledni dva tydny jsem zmenila hodne jidelnicek..skoro nejim nic vareneho..davam si zalezet, aby vetsina jidla byla cerstva zelenina nebo ovoce, orisky..do zeleniny micham jednu varenou ingredienci(lusteniny, pecenou zeleninu nebo treba tunaka apod.)..hodne o tom m vykladam, aby pochopil, ze nejsem na hlavu, ale za verim v zdravotni ucinky ve velkem omezeni masa a vareneho..fakt se za posledni dvy tydny cejtim skvele x-) ..nicmene, dneska rano kdyz jsem oznamila, ze budu delat oriskovobananovomango koktejl ke snidani..delam ho kazdej den a menim ovoce, ale banan a orech je vzdycky zaklad...a m mi rika, ze mel zvlastni sen, ze se mu zdalo, ze je vlkodlak, kterej ji jenom banany(vi, ze ma zrat lidi, ale chce jen banany a celej sen se honi za bananama) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Pošlu, jakmile se vyblejsknu ;-) To je fajn, že už je v pohodě :-) To je krásnej příklad ovlivňování parnerů :-D Úplně ho vidím, to je v podstatě tarzan s tesákama, ne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf :-D :-D :-D to je hrubej sen :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peti, tvoje mamka by potrabovala k nam na clinics :-) - no, pokud se ji podari navysit imunitu, tak se opary konat nebudou. Ten virus totiz vzdycky vyskoci pokud ho mas v tele a pokud nejak snizis imunitu. Zakladem je, aby maminka mela zdrava streva a pak uz pujde imunitu navysit lehce, jen tomu chce trosku pomoct. Bohuzel ti nedokazu takhle na dalku rict co a jak, maminku neznam, ale to co jsem napsala vcera se obecne dava na opary a na slabou imunitu. Jidelnicek muzes pomoct mamince upravit podle toho, co tady resime a tak snad se da dohromady. Myslim, ze makrobiotika neni uplne nutna, i kdyz neni spatna, ale muze to byt dost velke omezeni a tudiz neunosne. Zdrava a vyvazena strava je dulezita, ale nemyslim si, ze je potreba jit az tak daleko. Navic oni hodne kladou duraz na lusteniny a zadne maso a maminka by ted mela jist kurata nebo kruty a vyvarovat se lustenin a obilovin.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, díky :-) Já jsem dneska prohledávala net kvůli c s bioflavonoidy (od českýho solgaru jsem ho nenašla), ale našla jsem jiný od westcanu a pikolinát je tu akorát chromu :-| Nepodívala by ses prosím ještě na imunosan: http://www.energy.sk/files/2_vyrobky/... - jak to mají s těmi dávkami? Echinaceu jí koupím a co se týče extraktu z meduňky, napadá mě, že mám doma http://www.biosfera.cz/cerny-zazrak-b..., jestli by to mohlo být, ale zase nevím, jak to tam je s koncentrací. A zeptám se jí, kterej si koupila pangamin a ev. pak ještě ty http://www.naturesnutrition.com/SKU/1... , co má abra. Ještě dotaz - včera jsi psala navýšit příjem jídla s lysinem - ryby, luštěniny... A dneska, že by se měla luštěnin vyvarovat, jak to prosím s nimi je?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?