Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: Jestli va tam jezdi auta, nic si nevycitej - ono to za to riziko nestoji. My mame malou predzahradku, a za ni vnitroblok, ale hned za barakem auta, tak bereme kocky na ksirky na tu predhazradku, kde je obcas privazeme a nechame vetrat :-) Uz si zvykli, ze zahradky neutikaji, akorat se obcas trochu zamotaji :-D
Odpovědět
Ahojky sisus. Tak toužícího kocoura ti doma fakt nezávidím. Podle mě je to jeho čůrání čistě o značkování, ale lepší je prověřovat;) Jinak že nemá chuť k jídlu, to u koček v tomhle období (pokud nejsou vykastrovaný) je normální. Zkus vysledovat, jestli pije. Když nemá kočka "náladu" nebo jí není dobře, tak nepije a škodí svým ledvinám. nuuuna - prosím pěkně, kde se dají sehnat ty diagnostické proužky? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ali: klasicky v lekarne. Vyrabeji jich vic, podle toho, co vsechno ten papirek umi zmerit. My mame doma Hexaphan - 6 hodnot. Tusim ze je tam Ph, Bilkoviny, Krev, Urobilinogen, Ketony a nejaky dalsi, ktere nijak nevyuzijeme :-D Ale nejuzitecnejsi je urcite to Ph, Krev a Bilkoviny - podle toho se da poznat, jestli treba nemaji zanet a jestli maji vyvazene Ph aby se nedelaly kaminky. Prodavaji to v takove tube, je jich tam vic. Na internetu se to da urcite podle jmena najit, pro nejake blizsi info. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
pekny vecir :-) ted jsem douklizela, vytrela par louzicek, vyslechla si tiatr a ted je konecne potichu a je klid.. no na jak dlouho taky, ze :-N ali, vcera jsem mu dala trochu mleka, i kdyz vim, ze by to kocky nemely, to zblajznul hned, i ten syr, mozna to spis bude o tom, ze si da jen takove dobroty co bezne nedostava a normalni jidlo ted nechce, dnes prisel k misce, vyhazel z ni granule a zas si sel po svych :-D taky myslim, ze pije dost, vodu mu furt doplnuju a ty louzicky jsou teda maxi ]-( :-D nuuna, my bydlime ve stare vilce, kde jsou jen tri byty a stoji na oplocene zahrade, ale hned za plotem je cesta :-| ty ksirky mi cim dal vic pripadaji realne, uvazu ho na zahradu a aspon trochu se provetra.. v lete, tedy spis na podzim, kdyz byl jeste mimino jsem ho poustela u tchyne na zahrade, auta tam moc nejezdi, jsou ve slepe ulici, ale sem tam nejake projde.. kdyz byl venku tak jsem ho mela porad na ocich, tak jsem se o neho nebala, ted bych ho nepustila ani tam, se mu splasi hormony a zdrhne :-. prece jen je to takovy milacek co spi na mem polstari.. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: jj, dokud se po kastraci neuklidni, taky bych hjo nepoustela. Kdyz s kocourem mlati hormony, hodne utikaji... Ja to resim ksirama a doporucuju samonavijeci voditko ;-) To vzdycky k necemu pridelam, kocky vesele behaj, ja je cas od casu dojdu rozmotat, ale je to lepsi, nez obycejny voditko, ktery musej tahat za sebou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D si je dovedu chudak predstavit jak za sebou tahaji 10 metrove voditko :-D asi pro ty ksirky dojdu, zitra to nestihnu, ale ve ct bychom uz mohli na prochazku :-D i kdyz si to popravde nedovedu predstavit :-D snad me nesezere, co ze mu to davam na zada :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: doporucuju nejdriv navleknout jen doma a nechat ho v tom chvili behat, aby si zvykal a venku se z toho nevyvliknul :-) Urcite kup ksiry s takovyma tema zacvakavacima prezkama. Ja jednou koupila v nevedomosti takove co se zapinaji na reminek jako treba pasek u kalhot - a to je teda horor do toho tu kocku dostat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna, zkusim to teda nedriv doma, uvidim jak se na to bude tvarit :-N dnes jsem se opet nevyspala, zas jecel celou noc, manza dnes zkusi zavolat doktorovi jestli by nam ho nevzal uz tuto sobotu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Chvili se mozna bude valet po zemi a bude se snazit si to sundat. Ale kdyz mu to parkrat doma nasadite, ze zacatku jen na chvili, a pak to budete prodluzovat, mel by si zvyknout. Nasi uz to vubec nevnimaji, ze to maji na sobe - zvykli si, ze to totiz znamena, ze se jde ven, a tak se an navlikani ksirku primo hrnou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
pando,To si měla vidět moje děti když byli malý.Když bylo Nicolkce 5 let a Lucasovi 2 roky tak ho Nicol poukoušela dát do záchodu.Už tam měl nohy po kolínka skoro ale naštěstí jsem ho vytáhla a musela jsm taky vysvětlovat že to se nedělá ze svím bratříčkem.Myslela si že je to panáček na hraní.Teď už nic takového naštěstí nedělá protože jí je 10 let.A ví že Lucas je její bratr tedy člověk.
Odpovědět
Profilova fotka
zrovna se pokousim najit nejaky zerimex blizko prace, ze bych tam jeste dnes skakla, vim ze tady nejaky je v obchodnim centru,ale nevim presne ktery to je :-| chtela jsem nejdriv zbozi omrknout na netu nez tam dojdu..
Odpovědět
Profilova fotka
tak tento clanek je snad o me, nebo co: http://www.kocka-info.cz/Clanky/Artic...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
sisus: jj, urcite mrkni na net, spousta veci je tam o hodne levnejsi, nez v kamennem obchode, a maji vetsi vyber ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: skvely clanek :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna, u toho clanku jsem brecela smichy, i kdyz doma mi to tak smesne neprijde teda :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak v sobotu jdeme kastrovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky :-) mame za sebou prvni prochazku venku, byla to sranda a docela to slo :-) a dnes jsme se kupodivu i vyspali, pustili jsme ho zas do loznice, tak spal celou noc na polstari, jen jednou za cas se sel projit, parkrat zamnoukal a pak sel zas spat x-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: no vidis, same dobre zpravy! :-) Jj, je pravda, ze nase kocky, kdyz se provetraji, tak ten prival podnetu a informaci z venku je tak nejak utaha, ze prijdou domu, zalehnou, a chrni jak zabiti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna, presne tak mi to pripada, prosel se, oznackoval si sve teritorium a byl spokojeny, akorat dom se mu moc nechtelo :-D na te fotce mas moc krasne kotakto x-) to je vase koci? Mikes vypadal podobne, kdyz byl maly, jak z reklamy na Whiskas, vcera mi ho prave chvalila sousedka, ze si rikala, co to mame za drahou kocku a kdyz jsem rekla ze to je nalezenec, tak jen cumela :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sisu: nn, to bohuzel neni nase (ale skoro bylo, mela jsem chut si ho strcit do kapsy a utect :-D ). My mame doma jednoho mouratyho obr-kocoura, pak od Vanoc jednu mouratou holcicku, a do tretice mramorovanou chlupatici, o ktery rikame, ze to je Norska lesni od popelnic :-D Jeji maminka totiz byla nalezenkyne, ale jeji tatinek byl zrejme nakej norak, protoze je sice mensi po mamince, ale jinak by nikdo neuveril, ze nema urozenou krev (a podle toho se taky chova :-N :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
teda vy jich mate doma dost :-) ja uz mam zakaz cokoliv dotahnout domu, neverila jsem ani ze by mi manza povolil tady toho, ale nejak si ho zamiloval, byl tak zubozeny a pritulny kdyz jsem ho nasla, ze si nas hned ziskal x-) ale ted uz nesmim :-D jo a nekdy mam pocit, ze i ten nas ma urozenu krev :-D kdyz chce spat a mit klid a my ho chceme pohladit, tak nam da jasne najevo, ze jsme to prehnali a co si to vlastne dovolujeme a nevaha i seknout :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: No ja mela odmala doma kocoura. Pritel od 14ti taky. No a kdyz jsme se sestehovali, najednou jsme zadneho kcooura nemeli. Pak jsme navic museli uspat toho meho, protoze mu selhaly ledviny ´ :-( Bylo to hrozne nahle, prakticky ze dne na den, a jeste pred Vanoci, a ja z toho byla vazne zdrcena, protoze jsme s tim kocourem vyrostla, a moc jsem ho milovala, byl to takovej muj ocasek, vsude chodil se mnou a vzdycky me dokazal rozesmat :-) No a zrovna byla umistovaci vystava kocicek, asi tri dny potom... Ja tam proste musela :-N Nastesti pritel chapal a souhlasil. Hlavne jsem byla rozhodnuta, ze uz nechci mouratyho, aby mi ho nepripominal a nebyl nahrazkou. No samozrejme jsme odnesli mouratyho, protoze kdyz jsme si ho pochovali, chytnul se me jako kliste, zacal vrnet a uz nepustil :-D No a dnes vypada jako dvojce toho prvniho...nechapu. Druha kocicka byla pul roku pote, protoze kocourovi bylo doma smutno, nudil se a vymyslel lumparny. Ale treti kocicky uz jsme nechteli - nechteli jsme riskovat to pratelstvi a rovnovahu mezi tema dvema. Jenze 20. prosince, zase pred Vanoci, jak byly ty mrazy -20°C, jsme sli od nasich a na parkovisti pod autem plakala kocicka.... Nemohli sjme ji tam nechat, umrzla by. Nikdo ji nehledal, ais ji nekdo vyhodil, a navic ji ublizil, kocicka se dlouho schovavala narvana za prackou, a tak moc se bala, ze se nekolikrat dokonce pocurala :-( chuderka. Ale na stedry den se poprve nechala pohladit, a zjistila, ze ji neublizime. Od te doby udelala obrovsky pokrok a i kdyz se porad boji, uz se mazli a necha na sebe sahnout :-) Tak uz u nas zustala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chudak kocicka, jeste ze si vas nasla ;-) ja jsem taky vyrustala cely zivot se zviratama, teda nejdriv pejsky, pak k chalupe i kocoury, takze videt venku v mrazu opustene zviratko, tak ho tam taky nenecham.. s tim kocourkem je to smutne, taky uz jsem to par krat zazila, holt takovy je zivot, nez by se trapil, tak je to lepsi, ono se to rika dobre, ale pak to stejne nepomuze.. zrovna pred tydnem nam u mami doma umrel stary pejsek a to bylo slz :-( ale jak to pises s tim mourovatym, tak stejne se me chytil Mikes :-D zacal vrnet a lisat se a uz to bylo :-D
Odpovědět
Holky s naší Evžou to bylo uplně naopak. Měla jsem čerstve po maturitě a jako dárek jsem měla od současného manžela dostat koťátko, což jsem tehdá ještě nevěděla. Umřela mi tehdy moje milovaná kočka, kterou jsem měla tuším od osmi. No, jeli jsme autem a najednou, že prý potřebuje ještě něco od kámošky. Tak jsme zajeli k nim do dvora, tam už vysmátá kámoška a prý, že se musíme jít podívat do sklepa. Ve sklepě čtyři slaďoučká koťátka. Dva černí kocouři a dvě želvovinové kočičky. A já jsem si vybrala tu, co byla nejdivočejší a vůbec se nebála. Taky jsem si to pak doma vyžrala - samé hryzance, škrábance, prostě kočka torpéďačka, nafackovala a pohryzala každého, kdo se jí nelíbil :-D Ale neměnila bych ani za nic. Je to moje lááááska. A Anduličku jsem uzmula v době, kdy Evžence bylo rok a půl, na veterině, když jsem byla nechávat Evžu očkovat. Ze zadní místnosti, která je tam za ordinací, se ozýval neustálý ňamčot nešťastné kočičky, tak jsem se zeptala, co to tam mají za neštěstí, a pan doktor, že kočičku, kterou donesla malá holčička, že ji na sídlišti ubližujou. No, tak jsem odvezla domů naočkovanou Evženku a vrátila se tam pro Andulku. :-) toť náš příběh. Možná už jsem to psala někde výše, nevím:) Takovéhle lásky na první "pohled" fungují mezi člověkem a zvířátkem mnohem líp než mezi lidmi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ali: jj, s tim nezbyva nez souhlasit! ;-) Ten prvni kocour, to byla laska na prvni pohled, z jeho strany... :-D Druha kocka, to byla moje laska na prvni pohled - narazila jsem na ni mezi fotkama kocicek z utulku k osvojeni, cely tyden se na ni koukala, jak je krasna, ze si ji urcite nekdo vezme, ze o ni bude rvacka...A kdyz po tydnu byla stale v nabidce, tak jsem tam napsala :-D x-) No a treti kocicka...tu nam poslala do cesty sama velka kocka... Proste si nas nasla, a tak moc nam prirostla k srdicku ...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky :-) vcera jsme byli opet veknu a taky jsme se vyspali x-) ty prochazky fakt pomahaji.. jsem zvedava na zitrek, jak dopadneme u doktora =-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: budeme vam drzet vsechny tlapky ;-) Hlavne nezapomente, ze 24 hodin pred kastraci by nemel papat, aby se jim pak v narkoze nezacal davit. Pit myslim nesmi az 5 hodin pred... Jinak super, ze jste prisli na to jak ho utahat!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna, az 24 hodin?? =-) :-o ja cetla jen 12 a rano jeste dostal jidlo..
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: no tak tech 12 by melo stacit. Ono nekde jsou na to prisnejsi. Ale tech 12 hodin urcite dodrzte ;-) Nam se jednou stala silena vec - kdyz jsme nechali kastrovat nasi Rozarku, byla hodne dorbna a malinka co se tyce konstituce...Tak jsme meli strach. A oni nas pak sprdli, ze pry mela plna streva, ze jsme ji dali nazrat....Ale ona fakt nic nejedla =-) :-( Ze pry ji museli vyvrhnout streva aby vubec nasli delohu a vajecniky, no hruza... Dodes nechapu, jak se to mohlo stat, asi mela hodne zpomalene traveni :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo, tak to je mazec :-| u tech kocicek je to horsi no, u kocoura to snad nebude problem =-) tech 12 hodin urcite dodrzime, vecer vsechno schovam a do rana uz nic nedostane..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?