Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Profilova fotka
radunka: no to je zlaticko! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
radunka: to je krasavec :-) nuuna: pod Tvoji poslední větu se taky podepisuju. Lidem to připadá jako něco hrozného, ale mně mnohem horší přijdou osudy některých koček, o které se nedokážeme postarat. Myslím, že naše kočky jsou spokojené a šťastné i vykastrované, aspoň mně teda přijdou :-) A u někoho taky hrají roli finance za kastraci, "přece za kočku nedají jen tak tolik peněz, ne" ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
hamika: jj, nase jsou dokonce spokojenejsi - protoze je netrapi pudy, ktere nemaji jak vybit... Nejhorsi je, ze si lide neuvedomuji, jak je treba pro kocku vysilujici a nebezpecne mrouskat porad dokola, kdyz je domaci a nema kotata.... Pak z toho muzou byt srusty na deloze, nebo ruzne cysty, nadory mlecnych zlaz atd. a kocicka na to muze i umrit :-( Ale teda nevykastrovat kocku a nechat ji nakryt nekolikrat za sebou jenom aby nebyla hlucna, kdyz vola kocoura, s tim uz jsme se taky setkala, a to je des... Ja hlavne nepochopim ty lidi, kteri si mysli a obhajuji to, ze je lepsi nechat kocku rodit jako na bezicim pase, a kotata potom utopit nebo ubit, nez kocku vykastrovat, protoze JE TO PROTI PRIRODE.... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: taky to nepochopím, nechat kočku mít koťata a pak se jich zbavovat. Kdykoliv to slyším, tak se mi otevírá kudla v kapse. Debatovali jsme o kastraci koček jednou v práci, když kolega pořídil pro dceru kočku a strašně se nad tímto tématem ošíval. Přiznal, že si představuje, že by to někdo udělal jemu a proto k tomu má odpor. Trochu jsme se s kolegyní snažily mu to vysvětlit a pochopily jsme, že se k nám přidala i ta jeho dcera. Nakonec naše argumenty uznal, kočičku dali kastrovat a ta prý vypadá spokojeně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Huraaaa :-) No, u chlapu je jeste tezsi jim to vysvetlit, nevim proc si to vzdycky predstavuji na sobe... 8-( Navic - zensky preci taky pouzivaj nejakou formu antikoncepce, a nerodi jedno dite za druhym ze :-N :-D No a kocka bohuzel antikoncepci jen tak uzivat nemuze no. Tak co zbyva.
Odpovědět
Ahoj holky, tak vidím, že diskuse se nám krásně rozeběhla:) To mám radost. Co se týče kastrování koček, tak když jsem si domů přinesla Evženku, tak jsem říkala, že ji nikdy kastrovat nenechám, že ji nechci zatěžovat zbytečnou operací. Byla to totiž kočička určená vyloženě na doma. Jenže když přišlo první mrouskání, tak nejenže jsme byli na palici z toho řevu (ale ne tak kvůli sobě, jako kvůli sousedům - v paneláku), ze značkování, ale hlavně z toho, že Evžula ke konci mrouskání dostala teploty, byla malátná apod. Pan doktor mi hned vyjasnil, která bije, že kočeny to špatně snášejí, když není, co by mělo... takže Evžulka šla na kastraci. No a Anduličku jsme nechali vykastrovat hned týden po tom, co jsme si ji donesli domů. Jinak pořizování kočiček - Evženka taky byla jedináček (teda u nás doma) a brali jsme si ji hodně malinkou. O tom, že by se nudila nemohla být řeč. Bylo pořádné čertisko, vkuse obletované celou rodinou :-) A ještě kočička vs byt a stýskání po venku. Já myslím, že je to hoooodně relativní. Evža je od malička doma, ale chodí ráda venku na vodítku. Vyletí si na stromek, nebo políce po trávě a je spokojená. No a Dudlinku (tedy Anduličku), tu máme od jejího cca roku, do té doby žila na ulici, a zase ona je ten pravý jedinec pro gaučík :-D
Odpovědět
radunka aj ja chcem vidiet foto.....
Odpovědět
my nasich dvoch uzasnakov asi tiez budeme musiet kastrovat, jednak preto, lebo su surodenci a jednak proste nebudeme mat cas na kocacie miminka.....
Odpovědět
Profilova fotka
ali: tak vidím, že je to opravdu případ od případu, že i "venkovní" kočka si oblíbí být doma. Pokud by si naše budoucí kočička nemohla v bytě zvyknout, naštěstí ji máme kam dát, můžeme ji přidat do naší venkovně-domácí smečky :-) Přes půl roku nejsem v každodenním kontaktu s kočkama a chybí mi čím dál více, tak se těším, až budeme mít svoji. A musím říct, že jsem netušila, že "když není, co má", tak to kočičky až tak špatně snášejí. Jsem si představila, že by to takto fungovalo u lidí :-N
Odpovědět
K tomu venčení - teď už bydlíme na baráčku, ale svý původně bytový kočky samozřejmě ven nepouštím, jsme přímo u silnice. Ale předtím jsem bydlela deset let na sídlišti, pořád tam mám byt a občas tam jsem, a za ty roky sleduju, jak jednak přibývá lidí, co si do panelákového bytu pořídili kočku a druhak těch, co venčí kočku na vodítku. První jsem potkala tak před pěti lety a byla to rarita, dneska nějakou vídám každou chvíli.
Odpovědět
hamika: no, kdyby to tak fungovalo u lidí, tak by se zhroutil svět :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky :-) nevite jak dlouho se mrouska kocourek? poridila jsem si do bytu kocicaka, ma cca 8 mesicu (nevim presne, je to nalezenec) a asi pred mesicem mi zacal znackovat cely byt a posledni tyden silene mrouska, nejen pres den, ale i v noci :-| cekam kdy na nas vletnou sousede.. netusim jak dlouho to trva, co by se proti tomu dalo udeat (vyjma kastrace teda, tu chceme podstoupit, ale doktor rikal, ze az v roce), nedovedu si predstavit toto poslouchat jeste 4 mesice, navic vcera uz ani moc nepojedl, je vyhubly, tak jsem mu dala alespon syr, ktery miluje, jinak konzervy se ani netknul :-. diky za rady ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
sisus: kocour se nemrouska, kocour jednou dospeje a zacne znackovat, a neprestane, dokud ho nevykastrujete. Pokud uz zacal znackovat, objednejte ho na kastraci hned, protoze kdyz si zvykne znackovat, muze to delat i po katsraci, i kdyz uz nebude tolik smrdet. Ale urcite necekejte. Do roka se ceka pokud kocour zatim neznackuje a nedospeje, ale da se bez problemu kastrovat i mnohem mladsi kocourci - jde preci jen o velmi maly zakrok, nezasahuje se do tela. My kastrovali nekdy mezi 8. a 10. mesicem, nevim ted presne, prave proto, ze kcoour uz dospel, a to se opravdu neda vydrzet. Pokud vam bude veterinar tvrdit, ze i pres jeho pohlavni dospelost mate cekat az do jednoho roku veku, doporucuju zmento veterinare. Kastrovat totiz zasadne a bez prihlednuti k pripadu az v jednom roce veku, je celkem zastarale a uz davno se od toho upustilo. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Navic ted ctu, ze je to nalezenec - u tech se tezko rozpoznava vek presne na mesic, casto vypadaji mladsi, protoze nemeli kvalitni stravu, a tak jsou mensi a vypadaji obecne mladsi. V tom pripade uz bych vubec necekala. Jakmile kcoour znackuje, je dostatecne stary na kastraci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: teda ja jsme se rozepsala :-N Napada me jeste jedna vec...Pisete, ze kocour trpi nechutenstvim? Nechce papat? Protoze to by mohlo byt jeste neco jineho... Pokud smrdi, cura po byte, a pomnoukava, nechce jist, obecne vzato by to mohly byt i mocove kameny nebo zanet mocaku... Protoze to ze nechce papat mi nejak nesedi :-| Zkuste mu udelat nejaky ne primo odtucneny tvaroh se zloutkem, to je celkem vyzivne, dava se to hubenym kockam.
Odpovědět
Profilova fotka
nuna, diky za info, chteli jsme tam zajit po velikonocich, takze uz nebudu vahat a zajdeme za doktorem :-) jak se rika tem zvukum co kocour vydava, kdyz to neni mrouskani? =-) jsme mysleli, ze je to ono :-N je to prisernej rev, neda se to vydrzet a uz nekolik noci jsem nespala, jen sedi u dveri a rve..
Odpovědět
Profilova fotka
Ja myslim, ze to asi ani nazev nema :-) Proste vola zensky no :-D Mrouskani je oznaceni vlastne celeho toho jevu u kocky, kdyz chce kocoura, neni to jen to rvani, ale to je jen o slovickach. Rvou vsichni stejne desne :-D Taky na to nezapomenu, kdyz nam dospel kocour, ve dne v noci zoufaly mnoukani u okna :-x
Odpovědět
Profilova fotka
:-D jj, vola zenske :-D no s tim jidlem, jsem to pozorovala teprve vcera, predtim jsem si toho moc nevsimla, protoze mu dava jist i manza a to nevim, kolik mu toho v misce zbylo :-| ale je fakt, ze cura ruzne po byte, coz predtim nedelal,to zacal az s tim znackovanim =-) ten tvaroh zkusim, syr vcera taky zabral, i dnes rano dostal..
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: a cura do vysky, nebo spis normalne ucurava? Pozor na syr, aby nebyl soleny, kocicky nesmi sul kvuli ledvinam. My mame jednoho ledvinare doma :-|
Odpovědět
Profilova fotka
on prave i znackuje jakoby do vysky, i cura normalni louzicky, nejdriv zacal chodit do sprchace, to mi nejak nevadilo, ale ted cura i na zem :-|
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: tak to tezko rict jestli ej to ciste jen znackovani, jestli ho netrapi treba jeste neco - ale to jen kvuli tomu papani, mi to prijde divny. Skoda ze nemate doma indikacni prouzky na moc jako my :-D By jste mohli do louzicky, kterou udela, strcit prouzek a bylo by jasno, jestli je jen dospelej a chytaj ho chute, nebo jestli jeste neco :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D myslim, ze se u doktora zminim i o tom urani, atho vysetri.. to bude nejlepsi.. kzdopadne ho po velikonocich nechame kastrovat, doufam ze to do te doby sousedi vydzri =-) nastesi jem si poridila sprej proti zapachu, tak budu jeste dva-tri tydny chodit po byte a strikat vsechno jak blazen :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: tak to s sebou pro jistotu vemte nejakej vzore moci, co nejcerstvejsi - bez toho totiz nebude mit co vysetrovat, ono se to jinak na te kocce prakticky nepozna, bohuzel. :-| Ale treba kdyz mu zmeri teplotu, to by taky mohl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sehnat vzorek bude asi docela tezke, ale zkusim to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: staci fakt aspon troska. Jestli chodi curat porad jeste do sprchy, neda se tam dat spunt? :-D my to delali tak, ze jsme kocourovi na cas vzali pisek, aby se snazil to drzet - i kdyz u vas tohle asi nebude fungovat :-N - a pak kdyz jsme mu ho dali, sli jsme s nim, a pod prdylku jsme mu soupli misticku. Ale ne kazda kocka se necha... V tom jsou lepsi prave ty diagnosticky prouzky, ty staci navlhcit v nejaky jeho louzicce a neni toho potreba moc.
Odpovědět
Profilova fotka
se spuntem by to slo snad nejak zadelat, vzit mu pisek moc nepomuze :-D jedine, ze bych za nim cely den smejdila kam udela louzicku a pak to nejak strikackou natahla, to by snad slo =-) kazdopadne se na to tesim :-D daji se ty ledvinove problemy vylecit? nebo musi uz porad brat prasky?
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: jj, to s tou strikackou je dobry napad. My taky takhle chodili za kocourem a hlidali, kdy pujde curat, nekdy to je docela kovbojka :-D No, vetsinou je to na celozivotni dietu. U nas je nejvetsi potiz s tim, ze kocour ma sklony mit prilis vysoke Ph moci, takze se mu tvori mocove kaminky - struvity... :-| Je ale velky stesti, ze jsme na to prisli vcas. Od te doby uz porad bere specialni dietu a nesmi papat vubec nic jineho - coz je obcas fakt tezky, protoze mame dalsi dve zdrave ciciny, ktere smi vsechno, a on se chudak pak citi ukrivdenej, ze on to nemuze, a ja mu to nevysvetlim proc :-( Navic i tak ma obcas to Ph celkem vysoke. Zrovna dneska rano mel Ph 7, a potrebovali bychom to srazit tak na 6 urcite :-| Ale je mozny, ze jen rano to ma vyssi, koncentrovanejsi. Zkusim mu to zmerit i vecer, jestli ho odchytnu....
Odpovědět
Profilova fotka
teda, to mate doma docela narocne, takhle merit a hlidat Ph :-| doufam, ze to u nas nebude nic vazne a snad se i po kastraci zklidni, navic jsem ale cetla, ze to neni hned, trva to pry tydny nekdy i mesice nez se hladina hormonu stabilizuje, tak to potes koste :-|
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: jj, opravdu to jeste chvili trva... :-| U nas to trvalo tak 6 tydnu urcite, ale postupne se to lepsilo. Jen holt kocour jeste nejakou dobu vyrvaval a byl jak utrzenej ze retezu. Dneska uz je to gaucak, pokud se zrovna neskadli s ostatnima :-D No, ze zacatku jsem si rikala, ze to bude fakt narocny, krmeni, aby si to nezrali, atd... Ale uz jsme si tak zvykli, ze nam to nastesti neprijde. Ale zacatky byly fakt krusny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D to verim, ze to bylo narocne, davat jim zvlast, chudacek nechapal proc nemuze to co ostatni :-| doufam, ze taky jednou takoveho gaucaka budu mit, ted je to fakt k nevydrzeni :-p je mi ho lito, ale ven ho pustit nemuzu, jsme u cesty a od malicka je doma, mam strach ze by ho zajelo prvni auto :-| i kdyz mame malou zahradku , kde by mohl byt.. uz jsem premyslela i o voditku :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?