Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
@micipsa Tak nevím, Savo jsem zkusila a už se mu tam povedla malá i velká potřeba. Nevím, jestli za to může to Savo nebo jestli už se stihl aklimatizovat, ale snad mu tahle šikovnost už vydrží :-)
Odpovědět
@lucien tak jestli Savo zabralo,tak dobré,gratuluju a taky přeju,ať mu to vydrží :-)
Odpovědět
@lucien Odpovídám až teď, byla jsem na dovolené. Jak to nyní po týdnu vypadá? Za prvé bych to přičítala stresu ze změny prostředí. Za další bych zkusila jiné stelivo a prodává se také nějaký sprej, který se stříká do wc a kočku naláká tam močit. Jinak s tím savem je to pravda, kočky ho mají rády a rády ho čuchají. U nás má úspěch i Domestos :-) . A k tomu škrábání - koberec je problém, my ho nemáme. Ale také se prodávají spreje, které kočku lákají na použití škrabadla (také je to kozlík a šanta), ale nemám to ozkoušené... Naše kočky jsou slušné a používají pouze škrabadlo ;-) .
Odpovědět
@bobtail Savo pomohlo (neměli jsme klasické, ale zabralo i Savo proti plísním), chodí už jen do záchůdku v chodbě. Spreje nějaké budu muset koupit, máme nově přečalouněné židle a rád do nich drápe. Škrábání koberce nám nevadí, horší je to s tím čalouněním. Ale to se taky nějak poddá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bobtail ty krmis macicky vyhradne granulami? nechyba im mokra strava? ja z granuli davam Applaws, este mame posledne zvysky Royal Canin, Hills, Josera, ale potom chcem ostat hlavne pri Applaws + nejake dalsie na striedanie, zrejme to bude Porta 21. davam aj surove maso, konzervy - tie ale naozaj len kvalitna s vysokym obsahom masa @lucien ako sa ma maciatko? naozaj ste ho nakoniec zobrali v 6 tyzdnoch?
Odpovědět
@gwen83 Má se skvěle, zrovna spinká v pelíšku. Brali jsme ho cca v 8. týdnu, když už ho mamka asi dva týdny nekojila a sám jedl pevnou stravu. Zvykl si u nás rychle, je hravý, zvídavý, nijak výrazně nezlobí. Krmíme granulemi Royal Canin BabyCat, v týdnu začneme Kitten, co dva dny dostává masovou kapsičku a mlíčko.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucien skus pozriet na nete granule Applaws... lacnejsie ako royal canin a hlavne maju ovela lepsie zlozenie... mojmu mlademu kittenky velmi chutia a papa ich aj dospela macicka... pred tym som tiez mala RC Kitten... kebyze mlademu davam kapsicku raz za dva dni, tak asi zozerie mna :-D on denne zozerie 300 g suroveho masa, alebo 400 g konzervu... plus ma stale k dispozicii granule pripajam foto mojich seliem... britka Buba 2 roky, maine coon Jimi 5 mesiacov... vahovo su rovnaki... 4,2 kg... som zvedava kde skonci Jimova vaha ked vyrastie :-D
Odpovědět
@gwen83 Díky za tip, kouknu na ně :-) Přidávám fotky našeho Maxe :-)
Odpovědět
@gwen83 Buba má jen 4,2 kg? My máme taky briťuly, ale holku a ta má ve 4 letech 6,5 kg :-D . Jinak krmíme kočky jen granulemi, radí to i veterináři, je v nich vše, co potřebují. Občas dáváme maso, hovězí nebo rybu... Jsou takhle navyklé od mala ;-) .
Odpovědět
@lucien Maxík je krasavec :-) .
Odpovědět
@bobtail Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bobtail Buba je tiez macka, nie kocur... no uz pri tejto vahe sa nam zda byt dost gulata :-D daj sem fotky tvojich krasok ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@gwen83 Aha já automaticky myslela, že je to kocour :-D . Našla jsme dvě válecí fotky ;-) .
Odpovědět
@bobtail No ty jsou překrásné
Odpovědět
Profilova fotka
@bobtail jeeeej, tie su naaadherneee x-) ako sa volaju? viem, ze si to tu uz pisala, ale je to davno, co som precitala celu diskusiu :-) modra vobec nevyzera, ze ma 6,5 kg... vyzera uplne ako nasa Buba :-) @lucien maxik je uzasny :))) krasny kocurik...
Odpovědět
@gwen83 Děkuji x-) . Ještě přikládám dvě další. Whiskaska se jmenuje Cookie a modrá je Anabell ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@bobtail jeeeejda, tie su tiez pekne gulate :-) babulky krasne... aku maju povahu? Buba sa nerada nosi na rukach, ale pre pohladkanie si pride a vyziada si ho... no musi mat naladu... pritulna nie je velmi casto... inak je to uzasna poslusna macicka... pocuva na slovo - myslim prikazy "dolu" "von" ... staci zvysit hlas a ostrejsie povedat "Buba" a uz vie, ze robi nieco zle... oproti nej Jimi je sialenec neposlusny :-D ale hadam sa to spravi, ma len 5 mesiacov, u nas je mesiac a pol...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, musím se taky pochlubit, pořídili jsme si s přítelem dva mňaumňoury, jak jim říkám. Nejdřív Damián, z útulku, nejdřív jsme ho dali přítelově mamce aby se necítila sama po tom, co se přítel odstěhoval, jenže jim to spolu nějak neklapalo, tak jsme si Damíka vzali k nám. A za pár týdnů, zrovna asi den potom, co jsme si řekli, že Damíkovi pořídíme kámoše protože byl smutnej, jsme si přinesli domů nalezence z Prahy Arnolda. Dřív jsem kočky moc nemusela, ale teďko jsou to moji broučci a nedovedu si život bez nich představit. Sice občas zloběj, Arnold (je pořád ještě kotě, tak 5 měsíců) nás ráno budí mňoukáním (někdy i ve 3 ráno§ 8-( )), lezou po parapetu, jednou se nám vydělal do fíkusu a ten chcípá a strašně mě štvou když mi řvou v kuchyni když vařím, ale jinak jsou to miláčci a už jsme zabili pár hodin pozorováním je, jak si hrajou, případně mazlením se s nima. Hlavně jsem na základě přítelova přístupu k péči o ně poznala, že on je ten, kdo bude jednou vychovávat moje děti :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Nejsem moc zkušená "KOČKAŘKA", takže prosím o radu. Mám rok starou kočičku (vykastrovanou) a půl roku starého kocourka (ještě nekastrovaný). V pohodě se zžili a všechno bylo ok. Jsou pouze doma, chodím s nimi ven jen na vodítku, protože bydlím na sídliště a bála bych se, že mi je přejede auto. Před pár dny měl jeden z nich (bohužel jsem nezjistila který) střevní potíže a průjmové kakání zanechával po celém bytě..po dvou dnech se to naštěstí spravilo (zřejmě něco špatného snědl), ale od té doby nacházím vždycky po noci hromádku kdekoliv po bytě... nechápu proč, dokud měl průjem, tak jsem si říkala, že to prostě neudrží, ale teď v tom žádný zdravotní důvod nevidím... bedýnku jim čistím pravidelně, takže ani tento důvod v tom nevidím (mají jednu společnou a do teď s tím nebyl problém)...mám pocit, že to jeden z nich dělá úmyslně...ta kočička teď občas mňouká, že by chtěla ven a kocourek zas nemá rád, když ho v noci vyhodíme z ložnice, když dělá brajgl, mohl by to být ten důvod? Nebo mi taky kamardáka říkala, že by to mohlo být proto, že jsem o prázdninách byla s nimi doma a teď už zas chodím do práce (učitelka) a jim se to nelíbí, že jsou sami ...já fakt nevím, nerozumím tomu a nevím, co dělat ...Děkuji za jakoukoliv radu!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jak jste vyřešily čičinu a svatbu. Vydrží doma ten jeden den sama? Nebo ji vzít do přepravky sebou? Díky za odpověď .-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veroniquecz Naše číča vydrží běžně jeden den sama doma takže bych se toho nebála ;-) Je pravda, že my máme takovou samostatnou, zabaví se relativně sama, ale občas dokonce odjedeme jeden den ráno a vracíme se druhý den v noci a úplně v pohodě to zvládá. Naopak se na nás o to víc těší :-D
Odpovědět
Jééé, jak to že mi tuhle diskuzi zatajili??? :-)
Odpovědět
@misanydrl já sice nemám moc zkušeností s dvouma kočkama, ale první co bych udělala by bylo, že bych oddělila záchod, aby měli každý svůj, také bych ho nevyhazovala z ložnice, třeba fakt chce být s vámi, a chybíte mu, i to že už zase chodíš do práce pro něj může být jistý stres...
Odpovědět
@pupickova Děkuju za odpověď :) druhá bedýnka opravdu pomohla, ale je pravda, že i ložnici už nezavíráme, tak nevím, co z toho vlastně pomohlo:-D..každopádně jsme zjistili, že to dělá ta starší kočička...ale teď už je pár dní klid, tak snad jim to vydrží:)...
Odpovědět
Jinak tohle jsou naši kočičáci - Rozárka (černá) a Boris (mouratej) :)
Odpovědět
@misanydrl tak to je super! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@misanydrl Boris je vyloženě k umazlení :-) :-D
Odpovědět
@pupickova @limda jsou to miláčci oba:)...Rozárka je naše elegantní puma, mazlí se jen, když chce ona (nejraději teda ve čtyřiř ráno:-D) ale o o to si toho víc vážíme, je pak hrozně roztomilá... a Boris ten je mazel neustále, téměř pořád vrní, pořád mě olizuje, je to náš malý tigřík:-D
Odpovědět
@misanydrl Tak to je Rozárka povahově hodně podobná té naší potvoře :-) Mazlí se jen když ona sama chce a to se pak prostě mazlí a člověk se neubrání :-D Ale k elegantní pumě má tedy daleko, je to taková chudinka ušatá, vyhublá a šíleně potrhlá :-D
Odpovědět
http://www.vzorekzdarma.cz/?utm_sourc... vzorečky na ochutnání zdarma ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?