Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna... chceme pockat, kym bude mat rok (to je uz len 1,5 mesiaca)... harala sa doteraz 3x, trva jej to 3 - 4 dni... od posledneho harania ubehol uz mesiac a zatial nic... je jasne, ze to nie je pre nu prijemne, ale zase sme nechceli, aby mala maciatka velmi skoro... zaujemcov o maciatka uz mame...
Odpovědět
Profilova fotka
gwen: jj, to je jasne, do roka je brzy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky :-) koukám, že tady řešíte stravu, tak to mě asi ukamenujete, ale ten náš poklad papá všechno na co přijde :-N nuuna, musím najít ten odkaz na kšírky co jsi sem dávala, z té vestičky co jsem mu koupila se mi už dvakrát vysmekl, asi je na ni ještě malý, nebo mu ji dostatečně neutahuju, ale už mám strach s ním takhle chodit ven =-)
Odpovědět
Profilova fotka
no nic, nemůžu to najít.. nebo že by mi to posílal někdo jiný? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: mrkni se na postroje Red Dingo, doporucuju psi ve velikosti pro Civavy/Jack Russely, ty sedi perfektne a verim, ze kdyz se dobre nastavi, tak se z nich nevyvlikne ;-) Stoji asi 247 nebo tka nejak.
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna, díky mrknu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky,dlooouho jsem tu nebyla.máme kocoura dvouletého,napůl domácí,napůl venkovní...byl to takovej náš rozmazlenec kocouří-spal v naší posteli nebo v pelíšku s plyšákem,prostě zhýčkaný kočičák...pokud byl venku,tak se vždy po pár hodinách vrátil,ale ted už je 6.den pryč a já trnu hrůzou,jestli se mu něco nestalo:-(je mi z toho strašně smutno a nemůžu normálně existovat,je to člen rodiny a náš miláček...všichni mi říkají,že se vrátí,že se kocouři toulají,ale já mám stejně strach a pořád ho vyhlížím z okna...vrátil se vám někomu po delší době kocour domů,když se zatoulal?
Odpovědět
Lucy, je kastrovaný? Pokud ne, tak se může toulat poměrně dlouho, to je pravda, ale přesto se mu mohlo něco stát. Pokud je kastrovaný, tak se mu nejspíš něco stalo. Většina koček, které jsou pryč dýl než obvykle, se nevrátí, nevím kdo ti povídá, že se vrátí. :-S Stát se mohlo cokoliv, nevím jaké máte okolí. Mohlo ho přejet auto, zastřelit myslivci, napadnout nějaké zvíře, může být ale i někde zavřený (v garáži, kůlně...). A pokud je, tak vyhlížením z okna ho nepřivoláš. Vyvěsila jsi letáky, aby se lidi trochu rozhlíželi? Obešla sousedy? Obvolala útulky? Někdo ho mohl najít zraněného a odnést ho tam. A jestli byl mazlivý, tak může být i u někoho doma, ale ten člověk neví, že něčí je.
Odpovědět
Ahoj, ráda bych vám doporučila stránku www.mujhrdina.cz. Lidé tam mohou vkládat příběhy svých pejsků nebo kočiček, ať už někoho zachránili, nebo jim "jenom" chtějí poděkovat, že jsou. Některé příběhy opravdu berou dech.
Odpovědět
Lucy84 - tak já se přidávám k těm, kteří tvrdí, že kocouři se na jaře prostě toulají. My jsme měli doma už hodně koček (a kocourů) a to, že na jaře něpřišli několik dnů domů, bylo uplně normální. Někteří se neukázali týden, někteří dva, a teď co má moje mamča doma kocoura, tak ten se jednou toulal měsíc. Přišel uplně vyhublej, ale přišel. Takže držím palce, aby co nejdřív přišel domů i ten váš. Jinak loony, nevím, jestli je zrovna povzbuzující psát, co se všechno mohlo stát... Stejně tak může prostě kocour někde házet machry na kočky a domov ho zrovna netankuje.
Odpovědět
Profilova fotka
Povbuzujici to sice neni, ale je to dost pravdepodobny, a ja osobne si myslim, ze je mnohem uzitecnejsi si uvedomovat, co vsechno kocce venku hrozi, nez si tu realitu nepripoustet a namlouvat si, ze je vsechno ok, ze se mu nic nemohl stat... :-| Ja bych umrela hruzou, stacilo mi, kdyz se nam jednou kocour vratil az po 14 dnech vyhubly na smrt. Od te doby uz na kocky davam pozor, a na volno "do pryc" nechodi, to riziko uz nedokazu podstopit :-( (stejnak jsou ti nasi takovi straspytlove, ze se dal nez nad nasi predzahradku neodvazi :-D )
Odpovědět
Nuuuna, jenže já si myslím, že každý, kdo má kočku, tak ví, co jí všechno může hrozit, a asi je lepší člověka podpořit, než přidávat na té hrůze. A vidíš, že i tvůj kocourek se vrátil po 14ti dnech. Ta naděje pořád je, takže já držím palce ;-) Já mám kočky bytovky a taky pořád trnu, co se jim všechno může stát. Kontroluju, aby se nemohly do ničeho zamotat, aby nikde nezůstávaly nitky, které by mohly spolknout, aby nikde nebyly ostré předměty... no jako s děckama :-N Však to tady asi všechny známe.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Muj kocour se sice vratil, jenze to bylo jen stesti a nic vic. Bohuzel kolem sebe vidim v 90% ty druhe pripady. Ono u kocek casto plati, ze pokud se toulaji, mivaji uz svuj rytmus, jak dlouho jsou pryc. Pokud se to zmeni a nevrati se vyrazne dyl, ma to svuj duvod. A pro bezpeci kocky je vzdycky lepsi spis se vic bat, nez se chlacholit. Samozrejme drzim palce kazde zatoulane kocce, at se vrati, nejsem padla na hlavu... Ale je fakt, ze poklud ma clovek kocku na volno, musi bohuzel pocitat s tim nejhorsim, to je dan za volnost kterou kocce daji.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Dobrý den, ted jsem si přečetla váš příspěvek a jsem mile překvapena ..vůbec jsem netušila,že něco takového existuje.. Mám dvě kočičky a jedna onemocněla hepatitidou a už měsíc s ní chodíme pravidelně k veterináři a pravidelně tam každý týden necháme min.1200 Kč tzn. mi by se to pojištění opravdu vyplatilo. Vše si pořádně přečtu a asi se pojistím,protože je docela možné i když se z toho naše kočička dostane,že bude mít následky a za pár let to možná bude ještě horší, moc za tuto informaci děkuji :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, uz jsem tu dlouho nebyla, ale obcas se vas snazim docist. portebovala bych radu. poridili jsme si druhou kocicku, ma ted 9 mesicu. nemame zahradku, tak chodi jen na terasu. problem je, ze se naucila chodit po zabradli, jsme v prvnim patre. jeste nam nikdy nespadla, ale dole pod nama jsou dve dogy :-S ! jestli nam jednou spadne, tak jim asi neutece. mam o ni docela strach. da se nejak odnaucit tenhle jeji zvyk, aby po zabradli nechodila? pak ma dalsi zlozvyk. chodi curat jen a pouze do umyvadla v koupelne! vi kde je bedynka s piskem, kadit chodi do ni, ale cura jen v umyvadle. zkousela jsem spreje, co kocky odpuzuji, placnout i pres zadek, atd, ale nic nepomaha. pomuzete??? moc dekuji.
Odpovědět
Profilova fotka
yizheng: chodit po zabradli ji tezko odnaucite, hlavne bych ji v tom rozhodne zabranila. Staci aby ji ujela tlapka, nebo aby se ohnala po mouse, a je to... Je nejaka sance treba pletiva nebo site? Jinak s tim umyvadlem - zkouseli jste do umyvadla napustit vodu? ;-) Jinak zkouseli jste vymenit stelivo? Treba ji nevyhovuje. Spouste kocek vad, kdyz je treba prilis hrube, pak muzu doporucit zkusit ruzovy zverlit, jestli by se ji nelibil vic :-) Jinak ohledne te pojistovny - nemaji nahodou vysoke naroky na to, aby pojistene zvire bylo v dobe sepsani prokazatelne zdrave? Cetla jsem o tom uz driv, ale pojistovny pry nepojisti zvire, u ktereho je pravdepodobne, ze u nej budou vysoke naklady na veterinu - napriklad pokud je zviratko prokazatelne chronicky nemocne , nebo ma nemocne klouby, a podobne :-( My mame doma kocoura ktery je dlouhodobe na diete kvuli struvitum, takze by nas taky nevzali :-|
Odpovědět
yizheng, kočičku bych teda na terasu raději vůbec nepouštěla. Radši ať lítá po bytě a vyhřívá se přes okno, než aby ji ublížili psi. A nebo ji hlídej s vodítkem. Ale fakt hlídej, aby neskočila/neupadla a nezůstala viset, bobátko. My bydlíme v paneláku ve 4 patře a naše kočenky se větrají akorát v okně, ve kterém je síť proti mouchám. Ale líbí se jim tam. Nění to nic extra, ale na balkon, odkaď můžou kdykoli spadnout, je pouštět nebudu.
Odpovědět
jo a jinak čůrání do umyvadla fak nevím. Možná napustit vodou, jak navrhuje noona. Jak se micena namočí, tak už tam určitě nepřijde:D. Jen, aby pak nezačala chodit jinam (myslím mimo záchodek).
Odpovědět
Holky nemáte někdo zkušenost s Šantou kočičí? Na jaře jsem ji zasadila do truhlíku, krásně mi vyrostla a teď nějak usychá :-( . Zalitá je, hlínu má vlhkou... Myslela jsem, že jí slunce nevadí? Myslíte, že je to tím vedrem?
Odpovědět
Profilova fotka
bobtail: já myslela že jde o 4nohé čičiny :-D :-D :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj holky, koncem srpna máme dostat kocourka. Bydlíme v Brně-Veveří ve 3. patře s balkónem a potřebovala bych poradit, jak byt zabezpečit, co pořídit, jak kocourka krmit, atd. Popř. nějakou literaturu, kde bych si to mohla nastudovat. Pocházím z vesnice, tam se tyhle věci moc neřeší, tak si s tím nevím rady :-) Pokud byste měly i tip na veterináře v Brně, bylo by to úplně nejlepší :-) Děkuji moc :-)
Odpovědět
@lucien Ahojky, pokusím se to shrnout v rychlosti. Tedy to hlavní... Zabezpečit balkon, kocourka tam nepouštět, nebo nainstalovat sítě. Krmit pokud možno kvalitními granulemi a vynechat kapsičky, konzervy - vyjde to dokonce levněji a kočce to dá více výživy. Dokud je malý, tak granule pro koťata. Dále pořídit kočičí wc, doporučuji zakryté, není to pak cítit. Nějakou náplň = kočičí písek, každému vyhovuje jiný, takže to chce zkoušet různé značky a typy. Pak misku na vodu a na jídlo, nějaké hračky, škrabadlo - aby neničil nábytek. Knihu nevím jakou doporučit, zkus se juknout na nějaké kočičí weby, tam je informací dost. Snad jsem na nic nezapomněla. Hlavně vykastrovat, až bude kocourek větší ;-) . A jak bude kocourek starý a jak vypadá?
Odpovědět
@bobtail Díky moc :-) Kocourek je rezavý s bílou náprsenkou a bílýma ťapkama. Měl by mít cca 6 týdnů.
Odpovědět
@lucien 6 týdnů je moc málo! Nemůže být déle u maminky? Upozorňuji tě předem, že z toho pak budou problémy... Ideální je 12 týden, minimálně 9 týden... To kotě nebude socializované a je velmi pravděpodobné, že bude kousavé a škrávavé, což je u koťat roztomilé, ale už se to neodnaučí :-( . Možná je i agresivita, nepoužívání kočičího wc. Zkus si o tom něco přečíst na netu, aby jsi věděla, do čeho jdeš a nebyla nepříjemně překvapená!
Odpovědět
@bobtail Může, je to vlastně kotě od naší kočky u rodičů. Myslíš tedy, že máme raději počkat? Chtěli jsme si jej vzít, až bude umět sám jíst plus ať si moc nezvykne na zahradní výběh, když pak půjde do bytu.
Odpovědět
@lucien http://www.kocky-online.cz/jportal/ar... Tady je odkaz na jeden článek, je to tam hezky vysvětlené :-) . Jen ještě upozorňuji, že se kocourkovi budete muset hodně věnovat, když bude sám v bytě. Nevím, jak pracujete a jak často jste doma... My jsme od rána do večera v práci a proto máme kočky dvě :-D .
Odpovědět
@bobtail Já studuji - škola je max na 8 hodin týdně, přítel dokončil Ing. a začíná pracovat, plus s námi bydlí přítelův brácha a moje kámoška, takže tu vždycky někdo je. Právě že naše kočka měla jen toho kocourka, sourozenec byl jen jeden, který se narodil mrtvý, tak ani více koťátek teď brát nemůžeme, i když vím, že by to bylo lepší. Tak jedině až budou příště koťátka.
Odpovědět
@bobtail Tak máme kocourka druhý den doma a bojujeme se záchodem :-( Nebyl na něj moc zvyklý (chodil tam jen na velkou) a teď dělá loužičky v kuchyni - je mu jedno, že hned vedle má jídlo. Záchůdek jsme mu dali na klidné místo v chodbě, může se tam hezky schovat, ale na malou se mu tam postě chodit nechce - pokaždé jde do kuchyně. Zkoušeli jsme mu záchod dát do té kuchyně, ale nevšímá si ho, chodíme za ním a dáváme jej na záchod, ale nepodařilo se, aby se vyčůral tam, kam má. Na velké u nás ještě nebyl. Hrabání v záchůdku jsme mu ukazovali, ale nevypadal, že by ho to zajímalo - raději drapká do koberce. Stelivo má čisté - ve zverimexu doporučili parfémovaný hrudkující - je možné, že mu nevoní? Na netu jsem četla, že se mu má vymýt záchod Savem, že prý to kočkám připomíná pach moči - zkoušeli jste? Nemáte nějaké tipy, jak jej na ten záchůdek naučit? Nebo aspoň ho odnaučit chodit do kuchyně - aby se přesunul do chodby a okolí záchůdku.
Odpovědět
@lucien nám se kocour jako malý mimo jiné vymočil: na spacák kamaráda, na obal od stanu, několikrát do postele ;-) a přitom u původních majitelů to nedělala a byl zvyklý na záchod ...veterinářka nám řekla,že je to stresem,že se ještě neadaptoval...takže to bude chtít asi i čas, ale chápu,že je to nepříjemné,hlavně kočíč moč je horší než čpavek :-| ...o Savu nám právě říkali, že se to dělat nemá,že to kočkám naopak smrdí..tak nevím... jinak stelivo jsme měli také parfémované a vůbec mu později nevadilo
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?