Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
ali, co to je ten barvicí písek?
Odpovědět
Ahoj Lady, ten písek je čistě bílý a v případě nějaké infekce nebo něčeho nedobrého barevně reaguje s močí. Dá se to koupit na veterině - malej sáček, který může mít tak 200-300 gramů stojí kolem 35 korun. Dají ti tam k tomu takový letáček, kde jsou popsány jednotlivé barvy a k nim, co to znamená. Jinak dneska stresuju z další věci. Dostala jsem od manžela orchidei v květináčku, tak jsem začala hledat, jestli náhodou není jedovatá a samozřejmě že je. Ale co, to by bylo v pohodě, jenže jsem taky zjistila, že palma, kterou mi holky ohryzávají úspěšně už snad půl roku, je taky jedovatá :-p :-S Moje nervy... Jinak Lady doufám ,že očíčko bude brzo ok.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) Jak se dari? Ja mam dnes uspesny den - podarilo se nam s jednou kamaradkou sehnat sponzora na jednu beneficni akci na pomoc kockam :-) Ani vlastne nevim, jestli jsem vam rikala o nasem OS :-)
Odpovědět
Neříkala, tak sem s tím:)
Odpovědět
Profilova fotka
No vida, a ja mam pocit, ze uz jsem s tim "otravovala" vsechny kolem, a tady nee :-D :-N No, pred rokem jsme s par kockarema spontanne a neplanovane zalozili Obcanske sdruzeni na pomoc kockam, a pomahame nedotovanym soukromym utulkum, co hledaji nove domovy pro opustene kocicky a staraji se o ne - posilame jim krmivo :-) Za minuly rok jsme poslali pres tunu krmiva a vybrali asi 80.000,- :-o x-) No a ted poradame nasi prvni beneficni akci, tak prave shanime sponzory a darce, snad se akce vyvede, je s tim strasne prace :-N :-) Kdyby to nekoho zajimalo, muzu poslat do IP nase webovky :-)
Odpovědět
helou, tak ja som od vcera oficialne double kockarka :-) mame dve krasne Barmske kociciiii a v kombinaciou s nasim 4 mesacnym ridgebackom a mojim pokrocilym tehotenstvom je to moc a moc velka sranda :-D :-D :-D :-D http://www.youtube.com/watch?v=KffRbr...
Odpovědět
:-D :-D :-D jééé, to máte doma dobrou prču :-D U hafana je vidět láska jako trám;) nuuna, mě pošli, ráda se mrknu :-) Jinak jste teda superní, že to tak hezky umíte zorganizovat.
Odpovědět
Profilova fotka
cuttysark: jeee, tak to gratuluju ke smecce ;-) ali: urcite poslu, snad se budou stranky libit ;-) Je to vsechno tak nejak svepomoci, ucime se vsechno za chodu :-)
Odpovědět
Cutty dobrý, a vy necháváte kočky samotné se psem? =-) Já bych se bála, že pes kočku samou láskou fakt sežere. :-|
Odpovědět
loony, hele - uvidime, mame ich od vcera.... ale viditelne sa vedia branit, psikov nos by vam povypraval krvavu story :-D musia si na seba zvyknut holt, no
Odpovědět
Profilova fotka
Uf, to bych se taky bala, aby kocky nezacaly nekam ucuravat stresem =-)
Odpovědět
nuuna, tak jsem se na stránky už mrkla a početla si. Máte to moc hezké. Líbí se mi, že tam máte ten provizní systém, dobrý nápad :-) Možná byste časem mohli přidat fotečky z nějakých útulků, kterým pomáháte. Budu držet palce, aby se vám ta akce toho 27. povedla!!! ;-) cutysark, miciny asi radši s hafanem nechávejte jen s dohledem, dokaď si nevyjasní, co jo a co nee :-). Nikdy nevíš, co se může stát. Jde vidět, že psisko je zaláskovaný, ale blbě šlápne a už jsou slzičky. A jak se vůbec micánci jmenujou?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ali: jj, fotky mame v planu uz dlouho, mam je pripraveny v PC, jen technicky to zatim nebylo mozny. Je suprovy videt ty miciny, jak lezou do tech pytlu krmeni od nas :-D x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky, vcera jsme se tak rozcilila, ze to neni hezky... Segra se mi "pochlubila" ze ji vypadl jeji kocour z okna... A jestli se nepletu, bydli prinejmensim ve tretim patre. Kdyz jsem ji rekla, ze kocku prece nemuze nechat sedet na parapetu, ze proleti moucha, kocka se ozene, a je dole, a zeptala se, jestli s nim byla na veterine, zacala me urazet, ze jsem pani chytra, ze jsem pani ucitelka, a ze at si ty svy rozumy prej necham :-o Nevim co cekala, ze ji na to napisu, asi ze ji pochvalim??? S kocourem se na veterinu samozrejme neobtezovala, prej ze pozna, ze je v poradku... Reknu vam, nekdy (dost casto) se stydim.... A kdyz vam reknu, ze je ji 36, asi mi neuverite... Fakt no comment, nektery lidi by nemeli mit zvire, kdyz za nej nejsou ochotni nest zodpovednost. ]-( 8-( :-x :-(
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna, chápu Tvoje rozčilení, já byla svědkem něčeho podobného. Vraceli jsme se s přítelem do bytu pro zapomenutý telefon, já na něj čekala dole. Z okna bytu viděl, jak padá kocour od sousedů nad nimi (4. patro). Tak rychle seběhl dolů a šli jsme na druhou stranu za barák zkontrolovat, v jakém je stavu. Já se tak bála, aby nebyl polámaný. Byl hrozně vyděšený, krčil se, ale nakonec se nechal chytit. Prvně jsme mu promačkali tlapky, pak tělo, jestli ho něco nebolí, přitom začal vrnět a mazlit se, tak jsem si říkala, že je snad v pořádku. Sousedka vůbec nevěděla, že spadnul, byla ráda, že jsme ho přinesli a říkala, že se jim to stalo už podruhé. Že se kocour rád prochází po prádelních šňůrách a pokud ho nepustí na balkon, strašně ječí, klidně celý den a není s ním prý k vydržení. Ach jo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
hamika: hm, to je dobry, jeceni jim asi neni prijemny, ale aby nechali balkon zasitovat, to jim ty penize asi nestoji za to ze :-| Me to vzdycky vytoci, to tem lidem na tech zviratech nezalezi? Ja to nedokazu pochopit, protoze ja bych umrela strachy....
Odpovědět
Profilova fotka
já to taky nechápu, u nás v rodině se o zvířata odjakživa staráme jako o členy rodiny. Neumím si představit, že bych s jejich životy takhle hazardovala. Mamka dokonce, když začal hodně tát sníh, jej shazovala z přístavku u domu, protože hrozilo, že by kus sněhu spadl na dvorek zrovna v okamžiku, kdy by po něm procházela nějaká micina :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a co se týče zmiňované sousedky, je to stará paní, která žije sama, jen občas ji přijde navštívit syn, takže asi nějaké zajištění balkonu nehrozí :-( Buď na to nemá prostředky, nebo se jí nechce si komplikovat život :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ach jooooo. At si lide neporizuji ziveho tvora, pokud mu nedokazou venovat odpovidajici peci... 8-( :-( Chapu, ze nechce byt sama, tak ale nema proste micinu poustet... Ach jo. My teda zasitovany okna nemame, ale mame okna v prizemi, a pred okny oplocenou predzahradku, ktera vede do oplocenyho vnitrobloku...takze zadne nebezpeci, zadna ulice, zadna vyska.... A i tak mi nikdy kocka z okna nespadla, nebo nevyskocila. Proste vetrame jen kdyz jsou kocky zavrene v jine mistnosti... :-|
Odpovědět
niektori ludia su fakt na facku. Jakto ze niekto necha kocku sediet pri otvorenom okne, nezabezpecenom, na 3.patre??? Take veci su nad moj pochop. Nase kuratenka su Nirvana a Ashton, obidve z chovnej stanice Charlesbur. A psik je Diego. Samych ich nechavat nebudeme. Preto sme kocicky vzali prave teraz, ked mam stvrtok piatok volno, budeme s nimi takto nonstop 4 dni a potom budu na cas oddelene, kym prideme z prace.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, teď jsem se zasmála. Naši dnes malují koupelnu a náš nejmenší vydatně pomáhá... V přestávce mezi malováním a úklidem byla pauza na kafe, čehož kocourek využil a roztahal všechny schnoucí štětce po koupelně a kuchyni :-) Následně vylovil z kbelíku s vodou houbičku, se kterou obíhal v tlamce jako pes obě místnosti :-) Poté, co vyskočil na skříňku a chtěl shodit, co na ní leželo, byl nekompromisně odvelen na dvorek, no jo, sranda je s nima. Přemýšlíme, že bychom si pořídili do bytu vlastní kočku, ale mám strach, aby nebyla chudina, když nebude moct běhat po dvorku :-( Jaké máte zkušenosti s kočkami v bytě? My vždycky měli "obyčejné miciny", ty bych v bytě netrápila, ale třeba nějaké línější rase by nevadilo být zavřená, poraďte. Kamarádi pořád chtějí tip na svatební dar, pro mě by tento byl asi nejkrásnější x-)
Odpovědět
Profilova fotka
hamika: my mame ve 2kk tri ciste vnitrni kociny ;-) Kocka, ktera nikdy nebyla venku, se doma trapit nebude. Naopak, muze pro ni byt obrovsky stres, kdyby ji clovek chtel dat ven. ;-) takze toho se vuubec neboj.
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: to musíte mít veselo :-) Chtělo by to se teda poohlídnout po koťatech, která jsou zvyklá jen v bytě/domku, ne venku, abych je pak tím zavřením nestresovala. Když jsme mívali koťata, bývala i na dvorku, tak to by asi nebylo to pravé. Možná by to chtělo rovnou dvě, ať jedné není smutno :-) Horší bude, když pojedeme na dovolenou, ale to už bychom nějak vymysleli.
Odpovědět
Hamiko, většina útulků dává kočky hlavně do bytů, protože vědí, co všechno se jim může venku stát. A teď začínají útulky přijímat kočky těsně před porodem, které by venku živořily, takže ta koťata už budou v bytě narozená a nebudou postrádat zahradu. A vzít dvě koťata spolu je skvělý nápad. A kdyby byla z útulku, tak je to navíc dobrý skutek. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hamika: znama zrovna depozituje kotatka ;-) Pokud chcete opravdu kotata, urcite vemte dve. Jednu kocku bych vzala jen odrostlejsi, ktera je zvykla byt sama. U tech kotatek tak do tri mesicu bych samotne nebrala asi vubec - bude se nudit, a bude vyvadet lotroviny, nebude si mit s kym hrat a na kom se vybit. Doma mame veselo, ale vetsi klid nez kdyz jsme meli jen jednoho pubertaka ;-) Kocky se totiz vyblbnou mezi sebou, a nezlobi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, netrvám na tom, že to musí být kotě/koťata, spíš jsem to myslela tak, že většinou jsou běžně od lidí k mání koťata v poměru k darování/prodeji dospělé kočky. Já bych třeba dospělou, zvyklou u nás, nikdy nedala, ale koťata jsme darovávali, z toho jsem vycházela. Hned mě nenapadlo, že z útulku můžu mít i kočku odrostlejší. Co vím, tak tady je nejblíže útulek pro kočky ve Zlíně a s nimi mám jednu, pro mě trošku problematickou zkušenost. Předloni se nám před domem objevila 2 koťata, vzala jsem je domů, bála jsem se, že je něco přejede. Měli jsme v té době 7 koček a další 2 už by bylo trochu moc. Nevěděla jsem, co s nimi, tak mě napadlo zkusit zavolat do útulku. Po otázce, odkud jsem a mojí odpovědi, mně bylo řečeno, že bohužel, že mají přetlak a že pro ně nejsme spádová oblast (jsme Zlínský kraj). Nikdy jsem po tom moc nepátrala, takže jsem jej považovala za nejbližší. Chápu, že byl přetlak, ale pokud bych si brala kočku z útulku, napadal mě tento, podle mě to spádová oblast je (denně jsem tam dojížděla do školy) a tohle mě hrozně zklamalo. No, nakonec jsme jednu čičinu udali do rodiny, kde už měla další kamarády a ta jedna zůstala u nás. Jde mi v první řadě o zvířata, ale tahle, trochu hořká pachuť, mi vůči tomuto útulku zůstala. Klidně bych si koťata vzala od někoho, komu se narodily doma a kdo je chce darovat, a vrátit mu ten pocit, že kočky jdou do dobrých rukou, který jsem zažívala, když jsme ještě neměli kočičky vykastrované :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hamika: ja znam takovych utulku mraky, odkud ti radi daji u nich vypiplane kocicky ;-) Ale to, ze ti nevezmou nalezenou kocku v kazdem utulku, jim nemuzes mit za zle - kocek je tolik, ze utulky je nemoho brat, kdykoliv se nekde nejaka najde, kam by je davali, kdyz uz se o ne nedokazaji postarat?Lide, kteri nasli kocku, mohou volat nekolikrat denne, a kdyby meli vzit kazdou kocku, meli by jich stovky nebo tisice... Je to sice zle, ale rozhodne je lepsi, pokud utulek respektuje svoji kapacitu, a danym kockam da odpovidajici peci, nez kdyz se pak stavaji pripady, kdy utulek chce "zachranit cely svet" a ma tolik kocek, a neumi rict ne. Preroste jim to pres hlavu a doplati na to jen ty kocky, protoze nedostanou peci kterou potrebuji.
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: ale to já vím, že by jich měli moc, spíš to ber, jakože jsem si postěžovala, že nedokážeme všem kočkám zajistit hezký život :-| Já bych v útulku pracovat nemohla, jelikož bych tyto situace nezvládala, to vědomí, že musím nějaké zvíře odmítnout a nevím, co s ním bude dál. Přeci kočka nemůže za to, že se ztratila "mimo spádovou oblast", chjo :-( Přesně jak píšeš, když útulky respektují svoji kapacitu, tak jedny kočky (ze spádové oblasti) mají odpovídající péči, a jiné třeba umřou jen díky tomu, že ten, kdo je najde, si je nemůže nechat nebo je udat, a pak se jim něco stane. Takhle by aspoň mohly žít a dostat najíst a získat možnost, že si je někdo vezme. A kdyby byly zase útulky větší, a mohly vzít zvířat víc, tak by nebyly finance na jejich provoz a třeba by skončily, a pak by se nepostaraly ani o ten omezený počet zvířat, takže začarovaný kruh, no nic :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tahle problematika je hodne slozita, a neni to vubec lehke. Ale je to vsechno o prioritach a je fakt, ze je lepsi mit urcity pocet kocek, ktere zvladnu, a budou se mit dobre, a casem, az najdou domov, je vystrida dalsi, nez brat zvirata hlava nehlava a nemit pro ne dobre podminky. Je to hodne tezke, odmitnout zvire, ale ten utulek za to urcite nemuze a nemysli to zle. Oni se musi obrnit a nebrat si to osobne, jinak by se z toho zblaznili. Ale pro nas "obycejne" lidi je to tezsi pochopit, protoze to bereme osobne. Ja se mezi utulky docela pohybuju, do problematiky trochu vidim, a je vazne dobre, kdyz utulek dokaze odmitnout zvire, nez ho vzit na ukor jinych.Pokud to nedokazou, ty konce jsou opravdu silene. Je to hodne krute, ale jinak to bohuzel nejde. Az jednou v daleke budoucnosti lide pochopi, jak je dulezita napriklad kastrace kocek, a ze to neni tyrani atd., pak mozna bude mozne vzit kazdou potrebnou kocicku do utulku...
Odpovědět
Ahojik, přidávám se k milovníkům kočenek, máme doma 8 měsíční zlatíčko Ragdollku Bonnie, foto v gaalerii :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?