Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petulkkab krasne meno podla mna...
Odpovědět
@oskvarka Moc děkuju, taky se mi líbí:) a jaká jména máte vybraná vy?
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme se teď o víkendu bavili o jménech pro holčičku. Pro kluka chce přítel Vilém. Ano, taky jsem se ho zeptala, jestli chce, aby náš syn hrál hlavní roli v podivuhodném příběhu Viléma Kaštana, neboť Vilém je podle mého jméno pro 60 letého dědu. (Ano je to jméno po dědovi)...no všichni jsme si ťukali na čelo. O dítěti mluvíme už delší dobu, a to způsobem...až bude Vilém, tak...no a holky na to jméno jsem si natolik zvykla, že ho snad dám. :) Chci klasické české jméno, můj druhý favorit je Hubert. Krásně se skloňuje na Bertíka. Taky nejsem zastánce cizích jmen. A pro holčičku se mi líbí Ema, kterou budeme skloňovat eM..nadřízená Bonda :-D , Markétka nebo Alžbětka - tak jsem se jmenovala týden já, než přišel táta z hospody. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petulkkab mi mame predbezne vybrate Roger (drahy je zarity tenista a nase vyrtualne dieta tak volame uz pol roka :D a hodi sa k nasmu priezvysku .... ak ked drahy sa trochu boji ze ak by mali rackoval :D:D) a pre dievcatko Melisa, Uma a Ema
Odpovědět
@oskvarka Emu má bratr ale mně se víc líbí Emma:) ale Rogder je hezké jméno:) sestřenka má Ralfíka a příjmení Rakatomizao :D takže pokud bude ráčkovat tak taky bomba :D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj,mě se líbí jména jak česká tak i zahraniční ;-) Když se nám měla narodit dcerka tak byli hádky jak se bude jmenovat,pořád sme si nevěděli rady tak sme zvolili vylučovací metodu a máme Andrejku :-) a jako by to nebylo málo tak v září čekáme chlapečka Tomáška..ten byl velkej favorit i když sem váhala..moc se mi líbí jméno Daniel,tak se nám snad ještě zadaří a bude nás pět :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petulkkab no ja v tom moc rozdieli nerobim ci ema ci emma to som este nerozmyslala..... aj ked kamarat ma stellu a na tych dvoch l si potrpi :D:D... .. no ralfik to bude mat tazke... spolu to ma sice len dva r ale kopec inych pismenok... mi mame priezvysko kracie... ale je v nom este jedno r takze spolu bide mat 3 :D
Odpovědět
@oskvarka No tak to bude mít šmudla taky těžký teda :D ale tak on to bude jistě šikula tak to zvládne:) my sme nad tím nějak nepřemýšleli, že by mohlo naše prtě ráčkovat, ale i tak sme vybrali jména kde r není vůbec a v příjmení ho taky nemáme:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib jééé Toníček, to je tak hezké jméno, mně se líbí i Tonička, ale Antonie se mi moc nelíbí
Odpovědět
Profilova fotka
@losnikolos Ahojky, mě se Vilém líbí! :-) Znám totož jednoho, co se jmenuje Vilém Rozkošný (nekecám :-D ) a je to velmi příjemný člověk. Jo a jinak jsi mě zase pobavila! Díky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@losnikolos Jednou bych chtěla Antonii a říkat jí budeme Toničko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lukianna OT: penízky jsem poslala v pátek. Vilém Rozkošný je naprosto skvělé jméno! :-D my bychom měli Vilém Kaštan..k sobě to jde. Jaké se tobě líbí pro holku?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
OT: Dnes dorazily - poslala jsem ti potvrzení z Fler :-) Příští týden je máš doma (ve čtvrtek jedem pryč, takže nestíhám :-( ) Vilém Kaštan je naprosto božská kombinace! Další povedená z našeho okolí je Albert Šonka a další kamarád tvrdí, že jestli bude mít syna bude to jedině Viktor (přijímením) Besta :-D Pro mě je výběr holčičího jména docela složitá záležitost - když jsem čekala malého, celou dobu jsem tvrdila, že je to Emička, teda až do té doby, než jsem viděla na ultrazvuku pinďouse :-D Ema je teď strašně trendy, takže jsem nakonec ráda, že se nám narodil chlapeček... Ema se mi líbí moc, tak u ní možná zůstanem a budu doufat, že za 5, 7 let už nebude tak populární :-) Jinak se mi líbí i Ella (Honzova babička se jmenovala Ariella - takže proto).
Odpovědět
Profilova fotka
@kacenkanevesta grunský je tvrdé příjmení a vybrala bych k němu tvrdé jméno třeba Eduard Grunský. Damian je takový romantický a moc mi to k tomu nepasuje..
Odpovědět
Profilova fotka
@lukianna Luci - v pohodě. :) To mě právě štve, že je ema tak populární. Ale bohužel si myslím, že Ella je ještě populárnější. :-D až za 5,7 let? Dřív ne? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@losnikolos Dřív v žádném případě! 8-) Čeká nás stavba, potřebujem penízky a navíc nechci být ŠÍLENÁ MATKA - dvě prťata najednou - to by bylo na mě fakticky moc! Jsem trošku labilnější povaha, zničili by mě! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lukianna :-D :-D haha to mě dostalo - labilnější povaha..kolega čučí čemu se to směju :-D no vidíš tos mě inspirovala na pojmenování budoucího alba v koníkovi...Snad nebudu šílená matka II. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
baby ja som si prave spomenula ze kamoska co sa vydala za Lapina dala svojmu synovi meno Jergus... takze teraz je to jergus lapin.. ako ze uz ma skoro rok a ja sa na tom este stale smejem.. fakt dobre :D:D
Odpovědět
Lukianna: Vy jste židé? ... Že jste dali židovské jméno Adam?
Odpovědět
Pettulkab: A co třeba chlapec Nikola? Lukianna: Mně se moc líbí české jméno Vlastimil ;-)
Odpovědět
Losnikolos, a co třeba Viliam?
Odpovědět
@losnikolos Já bych ke Grunskému radila spíš nějaké měkčí příjmení - Vlastimil Grunský ;-)
Odpovědět
@sasha.zimmermann Židovské jméno není použitelné pro všechny?!
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann Nee, chceme české. Viliam se mi nelíbí. :-)
Odpovědět
Ono hodně jmen je hebrejského - biblického původu. I takový Jan, Jakub, Jáchym, Marie........a.t.d. Jerguš Lapin, to tedy nic moc..... :-S ....to je snad postava z nějaké knížky, ne ? Dát jméno postavy z knížky, to bych vážně dítěti neudělala, ani vlastnímu, ani nevlastnímu..... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@heslo ano je to z knizky.. ...tak rodicom sa to ocividne pacilo.. a mali je zlaty .. ani jemu to zatial asi nevadi :)
Odpovědět
@losnikolos Eda neee, to byl muj prvni kluk :-D nakonec bude tomasek a leontynka, shoda na obou stranach, i mama chvalila ( ne ze by ji po tom neco bylo, ale tak ptala jsem se:-)
Odpovědět
@sasha.zimmermann To mi zni lip, ale Vlastiku co to mas na triku :-D T :-D Ale taky nas vymysleny Tomas neni uplne idealni - to.mas jedno...Ale bude ten, i kdyz ja pocitam na stopro s holkou, manzel uz dve ma, jeho bracha taky, u nas jsou taky samy holky....Takze Leontynka
Odpovědět
@kacenkanevesta Rozhodně radší Vlastu, než-li Tomáš, kterých je všude plno :-)
Odpovědět
Jedna známá z práce - je to Latvijanka a její přítel je Čech - budou mít syna Ernesta Jirkovského ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?