Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:D aha tak to je průser Metjůů by byl fajn.. :D :) Tak až se rozhodnete tak dej vědět jaké jsi nakonec vybrala..:)
Odpovědět
Profilova fotka
@carrynka: děkujeme! Vy se taky snažíte? Na ultrazvuk bych měla jít až ve 12.týdnu, takže do tý doby mám akorát dvě čárky na testu, žádnou MS a prohlídku u gynekoložky, která mi těhotenství na 99% potvrdila (bez toho ultrazvuku). Dokud to neuvidim, tak tomu neuvěřim. :-D No a s těma CZ a SK jmény jsme na tom stejně, nic moc se mi nelíbí. Ty máš nějaké svoje typy? Před chvílí jsem našla stránky, kde jsou jména různých původů: http://www.maminka.cz/jmena/
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz Jj chtěly bychom...my to zkoušíme od dubna jen tak, řekli jsme si že to nebudem hrotit, ale myslela jsem si že to taky půjde v poho... a nic :( tak z toho začínám být malinko nervozní...ale času je dost, já vím :) No u mně vede z českých a slovenských Ema, Matěj, Filip a Jakub.
Odpovědět
Profilova fotka
@carrynka: no, to jsme si taky říkali, že tomu necháme volný průběh, ale jak mi první dva testy vycházeli negativní (nicméně už jsem teda asi byla těhotná, jen se to ještě neukázalo), tak jsem byla zklamaná... takže je to podle mě hodně psychologický, říkáš si, že to nebudeš hrotit, ale stejně na to pořád myslíš. Ale nebuď nervózní, kamarádka těhotněla 7 měsíců a teď má krásný dvojčátka. ;-) Hezký jména máte, Emu mám taky napsanou. :-) A ze zahraničních jmen jsi něco vybrala?
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz u nás zahraniční jména neprojdou... ani by se nám to nehodilo k příjmení a manžel chce české nebo slovenské... :) jj je to tak, sice to nehrotíme, al ekaždý měsíc jsem pak zklamaná :( ale hlavu vzhůru :P
Odpovědět
@bibicz bibi no to je super zpráva!!!!!! My snad začneme v srpnu, ale já se toho pořád trochu bojím, tak nevím....:-) U nás zatím vede: Josef, Vojtěch, Justýna, Kristýna...no ale uvidíme :-D Oliver Kolonko zní hezky!
Odpovědět
Profilova fotka
@scvrcek jéé, Justýnu máme vybranou taky ;-) to jméno miluju už spoustu let a příteli se taky líbí :-) akorát chlapecký jméno bude boj... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@scvrcek: ty jo, tady člověk nic neutají 8-( :-D No a ten pocit "nejistoty" jsem zažila taky, když už jsme si přestali po svatbě dávat pozor, tak jsem si říkala, jestli já vůbec tou matkou chci a budu umět být... ale teď jak mám asi v bříšku malé děťátko, tak mi to přijde úplně samozřejmý a neumim si to představit jinak. ;-) Takže držim od srpna pěsti. :-) @avano: no přesně, ty mužský jména jsou nějaký víc náročnější či co 8-)
Odpovědět
Tak my teď začánáme zkoušet a máme problém vybrat jméno pro kluka :-) manžel by nejradši, aby byl po něm, ale to já nechci ani za nic. Cizí jména k typicky českému příjmení nechceme. Jinak mám pocit, že z českých chlapeckých jmen se mi žádné stoprocentně nelíbí. Tak nevím, asi budeme muset chtít holčičku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
haha, jsem teď našla na těch stránkách, co jsem tu dávala odkaz, jméno Kolombín ... Kolombín Kolonko, to by mělo děcko určitě ohromnou radost, jací byli rodiče kreativci :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte :-) Ja mám 13 ročnú dcérku volá sa Mária(Majka,Mimi,Mima,Majuša) :-) ale čas plynie a moje naj mená sú Sophie&Vanessa Christopher&Maxim :-)
Odpovědět
@mendie co nějaké neobvyklé? sice nejsem příznivec, ale nathaniel, gabriel, samuel jsou zajímavá jména
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojky holky, my bychom chteli zacit v prosinci (vim dlouha doba), ale i tak jmena uz mame:) Jakub, Barča, Andrejka, jeste se mi libi Adam, ale kvuli jeho svatku na vanoce neproslo...
Odpovědět
@bibicz Ahoj bibicz, gratuluju k miminku: Marcel, Miroslav, Zdenek, Milan, Vladan, Lucian, Andrej, Radek, Ivan, Ivo, Alexis, Hynek, Lubor, Robin, Dalimil, Radan, Kamil, Stefan, Emilién, Dalibor, Otto, Viliam, Radovan, Radoslav, Leon, Marian, Ernest, Sasha, Nikola, Adolf, Boris, Julian, Bogdan, Augustin, Kristian, Tobias, Gabriel, Sergej, Silvester, Dimitrij, Emmanuel, Albert, Norbert, Alan, Maxim, Oskar, Bruno, Artur, Prokop, Alfred, Herbert, Ronald, Rory, Bolek, Ilja, Medard, Jeronym, Eli, Elisha, Ezekiel, Ezra, Timon, Vlasta, Ruben,...
Odpovědět
Ráda bych věděla jestli jde dát v Česku (i na Slovensku) jdou dát dvě příjmení dítěti, když pár není sezdaný?!
Odpovědět
@bibicz Velka gratulace! x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe: děkuji, děkuji :-) ... teď se ale musim postarat o moje psí dítě, dneska má po operaci a pláče, tak ho jdu přitulit :-) A můj milý mi dneska volal jeho první výběr jmen: James, Tristan a Daniel... takže to jedině asi to poslední. Já ho mám taky ve výběru, takže je to vlastně shoda. Možná je to dobrý nápad, je to jméno mezinárodní i české, takže by nemělo dělat nikomu problém.
Odpovědět
@bibicz jeje tak to znam, kdyz je ctyrnohy nemocny, to se musi pritulit :) at je mu uz lip :) Daniel je pekny jmeno a jak jsi psala, je to takovy neutralni, pekny :) u Tristana me hned napadlo, kdyby jste pak meli holcicku jestli by Tvuj mily chtel aby se jmenovala Isolda :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe: hehe, vtipné :-D, to mně to jméno hned připomnělo film Hvězdný prach, tam byl, myslim, taky Tristan tulim co to dá, ale pořád pláče ... budeme mít krušnou noc
Odpovědět
@bibicz muj synovec je Tristan...sestra je provdana v Nemecku, ale ani tam neni to jmeno obvykle, ale nikdo se nad nim napozastavi...ze zacatku jsme meli trosicku problem si na to jmeno zvyknout, ale ted je to v pohode...na Slovensku, kdyz jede za starymi rodici, tak ma se jmenem trosicku problemy, deti z okoli se mu smali, ale to on se neda... :-D a kdyz se ho nekdo zepta, jak se jmenuje a on rekne Tristan, tak min. kazdy druhy se ho zepta, ze "jak?" tak uz jenom prevrati panenky a mysli si svoje :-) je to jmeno hodne pouzivane ve Walesu a v Gruzii... :-) je keltského puvodu, takze tomu Walesu se ani nedivim... :-)
Odpovědět
Muj syn se jmenuje Max..v kalendari je sice Maxim,Maxmilian ,ale ve finale je to proste Maxinek..ted cekame holcicku a schodli jsme se s muzem na jmene Nina... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@meindzi: no, mně to jméno přijde zvláštní, takže určo vybereme jiné, nechci, aby pak muselo to dítě procházet něčím podobným jako tvůj synovec... i když on se k tomu staví pozitivně. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz tak když už nezavítáš knám tak ti popřeju aspoň tady:) moc gratuluju a ať je vše v pořádku!!
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz - tak už ses práskla? :-D tristan se jmenoval brad pitt v legendě o vášni :-) jinak daniel je good :-) jak píšeš, bude to srozumitelné jak tady u nás, tak v zahraničí..
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz Oliver je fajn, libil by se mi i Robert, Robin, Richard, Maxim, Alex, Oskar, Bruno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii: ty jo ženský, já jsem vůbec ještě nezamýšlela oznamovat naše mimi, jen jsem se chtěla nevinně zeptat na jména dětí a ono se tady vůůůbec nic neutají 8-) @mrazulka: no práskla, ani jsem nechtěla, ale ženský tu mají oči všude :-D @kristi: děkuji za názor :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz to byla náhoda..viděla jsem jsem tvoje jméno tak jsem najukla a ejhle co se nedozvím:) ale super!!
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz @janullii - já jsem se sem šla podívat ze stejného důvodu, viděla jsem bibi, tak jsem koukala, zda už se přiznala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii, @mrazulka: detektivky jste všechny :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz - vždyť je to krásné!! já jsem včera pořídila první pupíkovou fotku :-) budu pak porovnávat s honzíkovým pupíkem :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?