Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@bolekat jo to jo, ale je to taky celkem malo slyšet, já jsem se s Laurou setkala až teď co jí má kamarádka, a Nellu se svěma L taky jen s jedním... ale některá ta jména jsou opravdu hrozná, třeba sousedka má Bonifáce...
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka278 tak Nella a Laura sa na Slovensku volá pomaly každé tretie dievčatko ;-) veľmi vychytené mená v poslednej dobe. Tiež Ela, Ella, Lea..
Odpovědět
@veronika81 proč ne, jsou to pěkná jména, mě se teda líbí víc ta Nella, my máme nejpravděpodobněji vybraná jména Denisa a Lukáš...
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka278 sú pekné, to ano. Ty si písala, že pre teba také neobyčajné..mne sa naopak zdá, že tu ich je už príliš :-D
Odpovědět
@veronika81 možná na Slovensku ale tady v Česku to není moc slyšet, natož nějaké zdvojené písmena... co já tak vím vím tak nejvíc se používá Tereza a Jan myslím...
Odpovědět
Zdravim:-) Tak manzilek rozhodl, ze holcicka bude Lea....:-) tak ja si asi vyberu pro klucika:-) moc me laka ten Damianek, ale nevim, nevim....Damian Grunský, nejak me to k sobe nejde, co myslite?
Odpovědět
@veronika81 jeeee...ja chtela Ellu, manza Leu....stejne maj v rodine jen holky, tak si to splnime oba :-D
Odpovědět
@bolekat @sasha.zimmermann Branimír :-D
Odpovědět
Novozeňátka narozená v Hradecku: Tereza Píšová (bratr Matěj) Tomáš Holeček (sestra Tereza Jiří Karásek Šimon Lounek (bratr Matyáš) Denisa Klikarová Vojtěch Brzák Adéla Zimová (sestry Sabina a Kateřina) Adéla Volejníková Eliška Vodehnalová (sestra Viktorie) Ondřej Stránský Lucie Saifrt (sourozenci Roman a Eliška) Eliáš Ottmar (bratr Tadeáš) Anita Řeháčková Aneta Vlčková Barbora Šprincová Karin Franc
Odpovědět
Tady si můžete prohlídnout kolik vás je v republice: http://www.kdejsme.cz/
Odpovědět
Co říkáte na jméno Mahulena?
Odpovědět
@evaxxky Mně se líbí k příjmení třeba - holčička: Dominika Šírová, Natálie Šírová, Alice Šírová, Liliana Šírová, Kamila Šírová, Nikola Šírová, chlapeček: Michael Šír, Dominik Šír. Obecně bych dala nějaké delší jméno, když je příjmení tak krátké. Nedávala bych jména končící na "š" jako je Lukáš, Tomáš apod. (když nad tím tak přemýšlím, tak opravdu hodně klučičích jmen končí na "áš" - Lukáš, Tomáš, Tadeáš, Tobiáš, Matyáš, ...). Tak třeba jim to trochu pomůže ;-) :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@kacenkanevesta Damian mi stale evokuje a pripomina "Satan prichazi" =-) ale na me nehled :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kacenkanevesta: Mně Damián evokuje večerníček Příhody kocourka Damiána :-)
Odpovědět
@gepe no prave proto, miluju satansky filmy.... :-D ale s nadsazkou... :-x
Odpovědět
@marketat jee, to ani nevim, tak kdyztak prckovi budu tvrdit, ze je to podle vecernicku :-D
Odpovědět
Novorozeňátka narozená v Litoměřicích: Michal Vavrun Michal Vurm Michal Chlouba Petr Holub Petr Ludačka Petr Vymětal Matěj Krupička Matěj Licinberk Matyáš Mrkvička Matyáš Zeman Natalie Kugler Natalie Roučová Kateřina Najmanová Kateřina Králová Kateřina Richtr Tomáš Paur Tomáš Zeman Vanessa Svobodová Patrik Radouš Jaroslav Hrnčíř Robin Melicher Roman Dvořáček Jan a Václav Hrdličkovi Andrea Krakešová Štěpán Šrubař Veronika Walter Veronika Gajdošová Anna Krejzová Filip a Max Sailerovi Magda Hamerníková Tereza Krňáková Terezie Grusser Barbora Tachecí Lucie Ornetová Marek Velecký Nela Kuchařová Viktorie Humlová Monika Salaba Jiří Škopán Justina Šindelová Lukáš Dlouhý Adéla Drábková Daniel Beneš David Huja Šimon Maixner Václav Šmajsl Oliver Slávik Marianna Hingarová Nikolas Makula Samuel David Miroslav Fryholf Ondřej Biner Elena Dunková Mikuláš Talpa Miroslav Keleman Vojtěch Grossman
Odpovědět
Novorozeňátka narozená v Kladensku: Tereza Jelínková Tereza Nováková Tereza Slaninová Tereza Kolouchová Tereza Bezděková Tadeáš Glasberger Tadeáš Seidl Tadeáš Kulhánek Eliška Ciplová Eliška Vránová Eliška Kubíčková Eliška Sekavová Jakub a Eliška Valešovi Jakub Brunclík Lukáš Konůpek Lukáš Pazievski Lukáš Jiráček Magdaléna Norková Magdalena Ulrichová Magdalena Čerplová Matyáš Vít Matyáš Malý Matěj Masák Michael Duda Michal Černý Michal Gail Michal Valíček Adéla Nejedlá Adéla Rychlá Adéla Šimečková Aneta Hložková, Anežka Slapničková, Daniela Sýkorová Daniyl Puznyak Dan Příbrský Daniel Frič Daniel Miloš Dominik Feterik Dominik Pinka Dominik Braun Adam Kočka Adam Nágl Kateřina Kytková Kateřina Macháčková Kateřina Chaloupková Kateřina Uhrová Barbora Berky Barbora Machalická Elen Malíková Emílie Kotyková Gwyneth Kate Ulrich Ondřej Kňáva Ondřej Rindoš Patrik Kučera Petr Švec Petr Žáček Štěpán Martínek Stefan Simeunovic Julie Firkl Julie Zeleňková Štěpánka Hřibová Amalie Vrabcová Filip Homolka Michaela Komínková Natalie Kubištová Simona Zettel Tomáš Studnička Tomáš Nistor Viktorie Rokošná Jáchym Dráb Janaki Frechová Jan Štíber Johana Matysová Josef Pouba Klára a Gabriela Brejníkovy Laura Edina Nováková Marek Trubač Martin Přibyl Martin Soukup Albert Volf Jiří Chromický Jiří Novák Jiří Lanc Denis Gabriel Kováč František Melč František Blumel Maria Pohanková Nikola Sýkorová Vít Kábrt Emma Tancošová Ema Macková Vanessa Fořtová Benjamin Bernášek Dezider Rácz Radek Sýkora Františka Kováčová Kryštof Hanák Maxmilian Rýva
Odpovědět
teda, nektery rodice dost dobre nechapu :-D
Odpovědět
@kacenka2004 jj, nejlepší je dát exotické či netradiční křestní jméno k uplně běžnému a typicky českému přijmení :D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme tak nějak rozmyšleno...holčička Bára, ne Barbora jen Bára a kluk nejspíš Matěj :-) Jinak k těm zvláštním jménům z mého okolí...známý má 2 dcery jedna se jmenuje Ema Aiko a druhá Dorka Herminka :-( první bych ještě brala, ale nevím za co se pomstil druhé...podle jeho slov si může vybrat jaké bude používat (na to jsem mu řekla že obě protože každé zvlášt nic moc), jiní známí mají Lolu Emily a moje kamarádka má dva syny jeden je Bohoušek po tatínkovi a druhý Boris
Odpovědět
Co říkáte na jméno Mahulena?
Odpovědět
@mayarengie Dora je v pohodě jméno 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
no a jak jí budeš říkat zdrobněle nebo zkráceně? No když mě při Doře napadne hlavně Dorota taky uvažuji jak jí/jemu budou říkat děti ve škole, ale to je asi u všech jmen stejné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s sasha.zimmermann Dora je fajn jméno. Dorota, Dorotka,Dora. Jednu znám a je to v pohodě. Nebudu tvrdit, že jsou horší jména. Je to prostě pěkný český jméno. A jinak nic proti, ale pokud dáte jméno jen Bára, tak v 95% bude muset všude vysvětlovat, aby psali Bára a né Barbora.
Odpovědět
@miuskas presne! mam pocit, ze nekteri rodice proste nemaji soudnost - Matyáš Mrkvička, Laura Edina Nováková... to mi prijde fakt trosku ulitly :-) rodice si asi neuvedomi, ze jejich potomek bude chodit do skoly, kde mu budou jmeno komolit, ze se bude predstavovat na uradech, pri pracovnim pohovoru... ja si neumim predstavit, ze prijde treba 45-leta manazerka Dorka Herminka :-p
Odpovědět
Ahoj, mam problem s vyberem jmena. moc se mi libi jmeno Tadeáš, ale zijeme v Nemecku, kde tohle jmeno neumi vyslovit. Napadlo me Tadeáš Tim, co si o tom myslite? na jinem jmene se nemuzem schodnout
Odpovědět
Profilova fotka
@luisa83 a co třeba Tobiáš? To zní podobně a v Německu by říkali Tobias :)
Odpovědět
A co třeba Tadeas?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam dceru Tamarku, volame ju Tami a raz by som chcela mat syna Tobiasa..Tobiho.....Tadeas sa mi tiez paci, ale ako ho volat? Tody? neviem...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?