Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
My bychom chtěli Leontýnku. Ale mamka mi to vymlouvá, že se to prý nehodí k příjmení...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, nečetla jsem celou diskuzi, ale myslím si, že je teď strašný boom dávat nezvyklá jména, každý se chce nějakým způsobem odlišit a hezká česká jména jdou do pozadí. Před rokem a půl jsme na tom byli stejně jako spousta z vás. Vybírali jsme jméno pro chlapečka, vybírali jsme s rozumem, tak aby to bylo české jmého, ale zároveň ho nekomolili v zahraničí, aby jsme ho mohli zdrobňovat, aby se hodilo k přijímení i k nám celkově. Všichni ti Sebastiani, Tadeáši, Tobiáši, Benjamínové, Jonášové atd. mi prostě přijdou uhození - ale to je jen můj názor. Vybrali jsme jméno ADAM. Ale, co jsem vlastně chtěla říct: vybírejte pečlivě a opravdu zvažujte všechny situace, do kterých se vy i dítě může dostat, aby mu jméno nebylo na překážku a abyste nedopadli jako 18ctiměsíční dcera mé známé, které se rozhodli rodiče změnit jméno, proto, že nevěděli, jak ji zdrobněle říkat - Dali jí jméno Karolína (krásné české jméno), ale nesnášeli, když jí okolí říkalo Kájo (což se dalo očekávat - znám ve svém okolí 3 Karolíny - všem říkáme Kájo :-). Holčička se už asi 14 dní jmenuje Sofie. No, co k tomu říct - možná bude spokojená a možná rodičům v pubertě vynadá :-D Hlavně, že rodiče jsou spokojeni :-) Tato změna vyžaduje pouze 1000,- a podpis obou rodičů - dítěte se nikdo neptá :-) Tedy takhle malého :-)
Odpovědět
Ja mam Zaru Frances. Ale zijeme v zahranici, kde obe jsou casta a normalni jmena. Do CR se nechystame.
Odpovědět
Co říkáte na chlapecké jméno Nikola?
Odpovědět
Profilova fotka
@lukianna tak to je dobre smutne ze dieta k tomu nemoze nic povedat....
Odpovědět
Ahojte moja starsia dcerka sa vola Sallma Nelly a mladsia Lilli Adela.Ale ked som cakala Sallminku,zili sme v Irsku,a ked som cakala Lillinku zili sme v United Kingdom.Takze ziadne netradicne/exoticke mena.
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa už od detstva pačilo chlapčenske meno Marek, neviem prečo ale pre mna je to strašne krasne meno a dievčatko sa mi pači Sára, priatel chce velmi Viktoriu :)
Odpovědět
@taninka7 no ale cekat dite a pobyvat v dane zemi je sice hezke, ale pokud ma klasicke ceske/slovenske prijmeni a nebude tam zit, tak to bude, aspon podle mne, zvlastni..
Odpovědět
@bolekat Neboj,ziadne klasicke slovenske priezvisko male nemaju.Priezvisko znie Werrner ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann Mě osobně se moc líbí. ;-)
Odpovědět
@taninka7 jo tak to joooo :-)
Odpovědět
@bolekat ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky, no vzhledem k tomu, že drahá polovička má kubánské příjmení a mně se nikdy nelíbily klasický český jména tak pro naše děti máme vymyšlená samá cizí jména. Setkali sme se s nadšenými reakcemi ale samozřejmě i s naprostým nepochopením a odsouzením, že se dítěti akorát pomstíme... Chlapečka chceme Nicolase a holčičku Lilly Anne :)
Odpovědět
@taninka7 My sice žijeme v ČR ale moc bychom chtěli holčičku Lilly Anne :)
Odpovědět
@petulkkab Prekrásne mená :-)
Odpovědět
@barmanka18 Leontýnka je moc krásné jméno :) a pokud se tobě a partnerovi líbí tak by sis to neměla nechat vymlouvat :)
Odpovědět
@petulkkab Akurát som čítala ;-) :-) My sme síce pôvodne mali vybranú Alexu,ale nakoniec na pôrodnej sále že Lillinka ;-) :-)
Odpovědět
@taninka7 Děkuju:) Nicolase máme vymyšleného už hrozně dlouho a mně se nějak zalíbilo Lilly ale v ČR jenom Lilly není. Je pouze Liliana a to už se nám nelíbí a takový kompromis je Lilly Anne :) tak snad nám to projde :) kor když tatínek je napůl cizinec:)
Odpovědět
@petulkkab tak to mame podobne, me se libi Liliana a Nicolas :-)
Odpovědět
@petulkkab To neviem,my chceme Lillinku krstiť,takže preto to druhé meno ;-)
Odpovědět
@maybay No vidíš to je hezký:) Nicolase vybral partner, akorát nějak nemůže rozdýchat, že je to v češtině Mikuláš :D jakmile řeknu, že budeme mít Mikuláše, nebo že synátor bude slavit svátek na Mikuláše tak se může zbláznit :D
Odpovědět
@taninka7 To my sice ne, ale znám spoustu lidí, co děti nekřtili a mají 2 jména že by snad nemusel být problém :) viz Gottovic Charlottka a Nellynka :D
Odpovědět
@petulkkab :-) Zatim se o tom jen tak bavime, ale myslim, ze pokud budeme mit parecek tak jmena zustanou :-) ty uz jsi tehotna?
Odpovědět
@petulkkab Presne,ja čo chodím na modrého koníka,tak čo som v skupinkách,máme tam veľa detičiek s 2 menami ;-) :-)
Odpovědět
@maybay Ještě ne, ale moc bych už mimi chtěla, jenže jsem před rokem nastoupila na místo po mateřské a musím s tím ještě chvilku počkat, aby z toho nebyl průšvih:( navíc příští červen plánujeme svatbu, pak zařízení vlastního bytečku a pak už snad konečně přijde na řadu mimísek:)
Odpovědět
@petulkkab to ja bych ho taky uz chtela :-) Svatbu mame za 14 dni, byt uz mame takze je to v poradi :-) Ale domluvili jsme se, ze si jeste budeme uzivat manzelskeho zivota jen ve 2 a nechame tomu volny prubeh....Koukala jsem, ze u vas probehla zadost o ruku po 3 mesicich... To je romantika :-)
Odpovědět
ahojky holčiny:-) my děti ještě nemáme a v průběhu dalších pěti let ani nechceme, ale favority mezi jmény už jsou: pro klučíka Jiljí(Jildík) po tatínkovi, potom Petr(Petříček), pro holčičky Malvína(Malvínka), Lada(Laduška), a poslední žhavý kandidát je Linda.
Odpovědět
Jj:D ale to bylo spíše jen takové symbolické... oba jsme ještě studovali takže sme to tak nehrotili... ale letos v březnu jsme byli na víkend v Římě a tam jsme se domluvili na datu:) My právě žijem zatím v podnájmu, tak bychom si před mimískem chtěli zařídit nejdřív něco vlastního no...
Odpovědět
@petulkkab Díky za podporu! :-)
Odpovědět
@barmanka18 Není zač:) nám spousta lidí Lilly Anne taky rozmlouvá, že se to do Čech nehodí a kdesi cosi, ale mně i příteli se Lilly prostě líbí. Ale negativní reakce člověka opravdu dokáží zamrzet, kor když je to z rodiny:(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?