Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@krizecek Sebastian Deme je naprosto v pohodě ;-)
Odpovědět
@mtc Elen je výborné jméno :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@samantha_carter Děkuji za pochvalu...doufám,že bude i naše dcera spokojená
Odpovědět
Profilova fotka
No celá naše rodina je vysazená na ruská ženská jména...takže za mě pro holčičku Tatjana nebo Darja a chlapečka bych pojmenovala po svém tatínkovi Rodan (bohužel mi to asi doma neprojde a bude to něco víc klasického, v tomto případě kopu za Alexandra nebo Alberta)
Odpovědět
@nininka23 Co třeba místo Alexandra/Alexandry dát oficiálně Sašu a pro děvčátko mně ještě napadá Natašu. Co třeba toto: Danica "Jitřenka" Niké = bohyně vítězství Gaia Jelisavet – „zaslíbená Bohu“ Mahulena = Malenka, Malin, Lena Rozalija – „růže“ Ester = „hvězda“ Beáta = „blažená“ Marion = „milovaná bohem“ Šošana = „lilie“ Máša Marija = „paní“, „kapka moře“, „odkazovatelka“ Madlen Jolana = „dobrá dívka“ Justina „spravedlivá“ Světlana Svetava „silná“ Sonja Ljubov „láska“ Larisa Vasilisa "královská" Valja Vjenceslava, zdrobněle Vjenka „více slavná“ Jarmila Jaromira, zdrobněle Romy Josefina, zdrobněle Jožka, Sefi , Zefi, Finn, Finetta Isabel (Mi)Lada „dívka“ Ludmila Evelin Viera „víra“ Viktorija „vítězství“ Radana „radost“ Radmila René „znovuzrozená“ Robyn „skvělé pověsti“ Adina „půvabná“ Freja/Freya „dáma“ Jolantha „květ fialky“ Angelika „andílek“ Bjela "bílá" Zoja Leja Liběna "láska" Ludiše Luna "měsíc" Zorja "jitřenka" Milena Naděje Nikita "vítězství"
Odpovědět
Jak se vám líbí chlapecké jméno Nikola?
Odpovědět
@samantha_carter mě ne, mě se nelíbí ani holka Nikola ani Natálie ani Adéla ani Eliška, že by to bylo tím L?
Odpovědět
Profilova fotka
@samantha_carter Taky mi přijde, že Nikola se jmenujou dneska všichni...jen teda doufám, že neurazím tady nějakou nevěstu jménem Nikola:) Ty jména, co jsi napsala o příspěvek víš nejsou všechna ruská (ani ruského původu)...
Odpovědět
Profilova fotka
Naše malá s ejmenuje Nella, má dlouhé příjmení tak musela kratke jmeno, ale jsme spokojení:-)
Odpovědět
@im4fun To vím, že nejsou všechny ruského původu.
Odpovědět
Jak se vám líbí tyto krátká jména na -A? Ada, Alanis, Alena, Alida, Areta, Aria, Ava - může pocházet z germánských jmen začínající na avi "očukávaná" či zkrácenina židovského jména Avigail. Význam "hlas" a "zvuk" v perštině. Aida "návštěvnice" [arabština]; "užizek" [svahilsky] Aimée "milovaná" Aiša "živá" Alaia "radostná, šťastná" [baskičtina]; "nádherná" [arabština] Alexa, Alexis "obránce" Alice "ušlechtilá bytost" Alina "vznešená" Alma "živitelka" Amaia "konec" Amala "čistá" Amata "milovaná" Amelie, Emilie "soupeřící" Anita ""milostniplná" Adina "rozkošná" Aoife - "krásná" -> v irské pověsti to byla kněžna bojovnice. Ve válce proti ní stála její sestra Scatlach, která porazila v souboji hrdinu Cúchulainna. Nakonec se smířila svojí sestrou a stala se milenkou Cúchullainna Aranka "zlatá"
Odpovědět
Jak se vám líbí tyto krátká jména? Bjela "bílá" Beata "blažená" Berta "zářící" ; Bella "krásná" Brigid -> „silná“... V Irské mytologii to bylo jméno bohyně ohně, básníků a moudrosti Chloe "mladý výhonek" Dafne "vavřín" Dalia "větev" -> Je to bohyně osudu v litevksé mytologii Dana "soudkyně" Daria "dobrodějka" Diana -> římská bohyně lovu Edyta "šťaastný boj" Ela "dub" i "Země" Elen "světlo" Erlea "včela" Esmé "vážená" Ester "hvězda" Etel "vznešená" Evelin "radost", "světlo" Flavia "blondýna" Fiona "bílá" Freya, Freja "dáma, paní".. bohyně lásky, krásy, plodnosti a úrody. Gaia "Země" Gita "píseň" Glorie "slavná" Gracie "půvabná" Gemma "drahokam" Heidi "ušlechtilá bytost" Hana "blažená" Helen "světlo" Ida "čin" Idunn "te, která omlazuje" - bohyně jara a nesmrtelnosti. Irini "mírumilovná" Iris "duha" Iva "tis" Ivona "válečnice ozbrojená tisovým lukem" Isabel "zaslíbená Bohu" Jasna "čistá", "rázná" Jitka "žena z Judeje" Jorga, Jorja "zemědělec" Karla "svobodný muž" Kim "zlatá" Kora "dívka" Kyra "paní" Lada "dívka", "manželka" Leyla "tmavá", "černá" Líba "srdce", "milovaná" Lila "veselá" ; "tmavovlasá kráska" ; "dobrá" Lily "lilie" Lilit "noční" Linda "krásná" Liv "živá", "ochrana" Livia "modravá" Ljuba "láska" Luna -> bohyně měsíce Lydia "pocházející z Lydie" Padma "lotos" Pax - bohyně míru René "znovuzrozená" Rina "radost" ; "ztracená" Robyn "slavná a skvělá" Rut "přítelkyně" Samia "důležitá", "nádherná" Maite "milovaná" Maya "iluze" Saskia "žena ze Saska" Saoirse "svodoba" Širi "moje píseň" Sylvie, Silva "lesní" Sofia, Žofia "moudrost" Stella "hvězda" Slávka "slovanka" Tala "jasná hvězda" ; "mladá palma" ; "zlatá" ; "vlk" Vesna "jaro" Viola "fialka" Vivien "plná života" Viera, Vjera "víra" Xenia "pohostinná" Zina "božská" Zoe "živá" Zora "ranní úsvit" Wanda "polabská slovanka" Dáša, Danaé, Dara, Delia, Dina, Dita, Dora, Doris, Ema, Erin, Elsa, Gisel, Inka, Inge, Irma, Ilsa, Ina, Isis, Jara, Jasmin, Kaya, Kaja, Karin, Kazi, Kleo, Květa, Lara, Lyra, Lyric, Lea, Lena, Liana, Lola, Lida, Růže, Rosa, Melia, Marion, Maia, Saša, Tabea, Tara, Wilma, Vjenka, Vlasta, Zita, Zdena, Zara, Zlata, Rivka, Rita, Romy, Una, Vlaďka
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Za mě pro holčičku Karolína a pro kluka Alexandr. Alexandra jsem tedy prvně nemohla vydýchat (prosazuje si ho přítel), ale nakonec se mi "ALex" zalíbilo :-) Nebo se mi i líbí Isabella, to je mé druhé jméno.
Odpovědět
@veroniquecz Isabel je moc krásné jméno ;-)
Odpovědět
Neobvyklá chlapecká jména - inspirace: Alexis, Alexej "obránce" Andrej, Andreas "odvážný" Angel "posel boží" Cyril "pán" Denis "zasvěcený bohu vína" Dorian "muž z Dorie" Eugen "urozený" Jeronym "muž se svatým jménem" Juraj "mrštný", "hbitý" Leon "lev" Nikodem, Nikola "vítěz nad lidem" Alfred "moudrý rádce" Eduard "mocný strážce" Edmund "mocný ochránce" Oskar "jelení přítel" Ctirad "ten, kdo má rád čest" Ctibor "čestně bojující" Ludomír, Luděk "jenž lidu přináší mír" Blahoslav Bohdan, Bogdan "dar boží" Bojan "obávaný" Boleslav "více slavný" Boris "bojuj o mír" Bořivoj, Bořek "bojovník" Branimír "bojovník za mír" Branislav "slavný bojovník" Břetislav "salvný bojovým rykem" Dalibor "vzdaluj boj" Gorazd "zdatný" Dušan "ten, kdo má duši" Jaromil "slavný bujností" Lubor "láska" Miloslav "slavící milost" Přemysl "ten, kdo vše dobře promýšlí" Radan "rozradovaný" Radomír "ten, kdo má rád mír" Rastislav "ten, kdo utužuje slávu" Slavoj "slovan" Stanimír "upevňující mír" Svetoslav "silný bojovník" Svetomír "ten, kdo mu je svatý mír" Vladan "vládce" Vladislav "slavný vládce" Vlastislav "slavný vlastí" Vratislav "navratitel slávy" Zbyšek "ten, komu pozbývá sláva" Albert "vznešený" Alvin "urozený přítel" Robert "skvělá pověst" Adrian "muž z Hadrie" Augustin "vznešený" Aurel "zlatý" Benedikt "blahoslavený" Bonifac "muž dobrého osudu" Emilién "soupeřící" Felix "šťastný" Florian "kvetoucí" Julian "patřící rodu k Juliů" Julius "božský" Marcel "malý bojovník" Marian "muž" Paul "skromný" Pax "mír" Sergej "sloužící" Alan "soulad Artur "medvěd"; "vznešený" Kevin "mužný", "milovaný" Kiarán "malý, tmavý jedinec" Adolf "ušlechtilý vlk" Arnold "silný jako orel" Arnošt, Ernest ""čestnost" Bedrich "mírumilovný vládce" Bernard "silný jako medvěd" Bruno "brunet" Ferdinand "k míru se odvažující" GIl "radost" Hugo, Hubert "duchaplný člověk" Oldrich "vládce domu" Lyric, Bohumír, Bohuslav, Bolemír, Borislav, Ctislav, Czeslav, Dalimil, Drahoslav, Horymír, Květoslav, Mojmír, Radúz, Rodan, Slavomír, Slavomil, Svatopluk, Tomislav, Vlastimír, Čestmír, Saša, Ignat, Killian, Finn, Gilbert
Odpovědět
Pokud někdy budeme mít s manželem děti (zatím máme dost času), tak už máme i vybraná jména :-) Pro kluky Ondřej, Jiří, Petr, Jaroslav. Pro holky Alexandra, Martina, Alena, Zuzana. Ne, že bychom tedy chtěli tolik dětí, z nich budeme finální vybírat podle situace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja by som chcela pre dievča - Mandy a pre chlapca - Dominik :)
Odpovědět
Dalo by se dát v naší zemi jméno Šošana?
Odpovědět
Profilova fotka
@samantha_carter Asi by to schvalovala matrika a jako podobu existujícího jména by to snad schválili, ale jistě to nevím :-N
Odpovědět
Profilova fotka
My v tom mame jasno. Oliver a Kristinka. Len este budeme na nich musiet popracovat :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
My plánujeme dvě děti: dvě holčičky budou Viktorie a Amálka, dva kluci Jakub a Sam (nebo Tom), kluk a holčička budou Viktorie a Jakub. :-)
Odpovědět
Mě by třeba zajímalo, proč někdo dává ty 2 křestní jména. Kteréhokoli dítěte v naší školce, které má 2 křestní jména, se ptám, jak mu říkají, tak ve 100% případů řeknou to první. Tak proč jim dáváte i to druhé, když je to totálně zbytečné a chudák děcko to akorát potom musí všude na dokumentech vypisovat? Nikdo mu tak NIKDY neřekne.
Odpovědět
Profilova fotka
To druhé by mělo být získané při křtu ne? Tedy v tradičním pojetí. Biřmovaní mají klidně tři.
Odpovědět
@wallflower a víš, že Jakub má být ten druhý?
Odpovědět
@kamelie123 většinou se druhé používá při křtu v tom případě, že první není svaté, u biřmování většina přijímá jméno svého kmotra, ale tyto jména se rozhodně nepoužívají v dokumentech
Odpovědět
@majanax Jej, jsem ještě rozespalá po ránu ale - jaký druhý? :-)
Odpovědět
@wallflower no jako druhorozený ( Jakub byl Ezauovo dvojče narodil se jako druhý drže se ho za patu) tak proto se tak má jmenovat až druhé dítě :-)
Odpovědět
@majanax Aha :-) To vůbec nevím, děkuji za info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My Adina anebo Matouš.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Přítel chce dat holcicce jmeno MIA. Ale ja s tim mám trochu problém , protože bude mit příjmení HRUŠKOVÁ . Jak to vidíte vy????? Díky za odpovědi.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?