Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Scvrcek, Efe, Jozef je v pohode... ;-) Môj drahý je teda aspoň úplne normálny... :-D Ale asi česť výnimkám, lebo ostatní, akoby boli mechom praštení... 8-) No a ten môj Jojo sa rozhodol, že aj prvorodený musí byť Jojo, lebo to už bude Jojo Strašifták IV. v poradí, taaaaaaakže taaaaaaaak.. Ja som mala vybraného Patrika alebo Dominika, ale to mi neprešlo, keďže v tomto je silný tradicionalista... :-) Ale pre dievčatko môžem vyberať ja... x-) Boli síce pokusy, že dievčatko sa bude volať po drahého mamičke, ale to som už povedala NIE a bude sa volať Viktória - Viky... 8-) Teda... Raz... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja som uz davno mala vybrate mena Daniel a Daniela....ale manzel by chcel silou mocou Mateja, tak nech ho raz mozno ma... ;-) A u dievcatka som uvazovala uz aj o Eme, ale Ema Majercakova je taky skeredy hyatus, ze az az.... :-( a navyse dnes, ako sledujem v skole, kazde druhe dievca je Ema, alebo Emma, tak som sa rozhodla pre Emiliu....to je aj taka pekna spomienka na oblubenu manzelovu babku a aj pekne "klasicke" meno...a ak by sme raz museli riesit dve chlapcenske mena, tak ja by som urcite pretlacila aj Patrika...pekne meno a navyse aj manzel je Patrik :-) ....ale nech sa rozhodneme pre akekolvek meno, je to este hudba dalekej buducnosti ;-)
Odpovědět
EFE: Co třeba dvě jména? Ela Margot Filipová Ela Margit Filipová Ela Agnes Filipová Ela Sofia Filipová Ela Sofie Filipová Ela Niké Filipová Ela Danaé Filipová Ella Annelie Filipová Ela Amalie Filipová Ela Amélie Filipová Ela Gaia Filipová Ela Bouře Filipová Ela Madlen Filipová Ela Madla Filipová Ela Rosa Filipová Ela Růžena Filipová Ela Ester Filipová Ela Liana Filipová Ela Alexis Filipová Ela Beatrix Filipová Ela Lilian Filipová Ela Marion Filipová Ela Claudie Filipová Ela Malia Filipová Ela Sylvie Filipová Ela Patricia Filipová Ela Iveta Filipová Ela Ivona Filipová Ela Doris Filipová Ela Talia Filipová Ela Jitka Filipová Ela Sonja Filipová Ela Antonie Filipová Ela Josefina Filipová Ela Violet Filipová Ela Vivien Filipová Ela Bibiana Filipová Ela Karin Filipová Ela Lydia Filipová Ela Žofia Filipová Ela Isabel Filipová Ela Erika Filipová Ela Malai Filipová Ela Darja Filipová Ela Darina Filipová Ela Romana Filipová Ela Ramona Filipová Ela Edita Filipová Ela Evelin Filipová Ela Viera Filipová Ela Nikita Filipová Ela Emilie Filipová Ela Emilia Filipová Ela Jasmin Filipová Ela Radana Filipová Ela René Filipová Ela Robyn Filipová Ela Adina Filipová Ela Anastazia Filipová Ela Jarmila Filipová Ela Zdenka Filipová Ela Medea Filipová Ela Dáša Filipová Ela Františka Filipová Ella Melissa Filipová Ela Melita Filipová Ela Samuela Filipová Ela Melanie Filipová Ela Bianka Filipová Jorja Ela Filipová Noemi Ela Filipová Ela Jolantha Filipová Ela Jorga Filipová Ela Libuše Filipová Ela Liběna Filipová Ela Zlata Filipová Ela Milena Filipová Ela Rachel Filipová Ela Louisa Filipová
Odpovědět
sasha: nikita je muzske meno...
Odpovědět
a nevedela som ze nasi ceski bratia, resp. ceske sestry mozu davat dceram meno Bouře... :-.
Odpovědět
efe: To ti rozumím, mně se dříve hodně líbilo jméno Terezka (dříve myslím někdy v mládí, třeba tak před 10ti lety), nečetla jsem v té době žádné statistiky, neměla kolem sebe kamarády s dětmi, a jméno Terezka bylo číslo jedna, vydrželo mi to několik let, a to do té doby, než jsem zjistila, že na ulici jsou všechny holčičky Terezka, ve všech statistikách je nejdávanější jméno Terezka...apod. Úplně se mi to přestalo líbit, samo to nějak odeznělo, ne že bych se zase chtěla řídit jen statistikami, samozřejmě dám to, co se mi bude líbit, ale rozumíš... trdielko149: Nemyslela jsem to vůbec špatně, opravdu. Souhlasím s tebou, že když se rodičům líbí nějaké jméno, protože cítí, že je to ono jméno, tak ho dají, a když ho vyslovují s láskou a hezky, tak jakékoliv jméno je potom hezké a zvykne si na něj každý z rodiny, kdo to jejich miminko má rád. Jestli to, co jsem napsala, vyznělo ošklivě, tak se omlouvám. Jen jsem psala, že je to opravdu veliká móda jména Emma/Ema, ale samozřejmě ne každý se nechal ovlivnit ostatními, velká část si ho prostě vybrala. Jen jsem zmínila můj názor, že jméno Emma na to jak je dávané, tak zase není tolik zajímavé nebo jak to říci, ale to je samozřejmě subjektivní, každému se líbí jiná jména. Btw. móda jména Emma k nám dorazila určitě i ze zahraničí, někde jsem viděla, že je ve spoustě zemích na prvním místě nebo bylo v minulém roce apod. Co vím, tak někdy bylo v Americe a určitě ve Francii jsem ho viděla v žebříčku na prvním místě. A v dalších zemích... A určitě móda je něco, co hodně ovlivňuje výběr jména...jinak by nebylo možné, že je opravdu každé období boom určitých jmen...v letech např. kolem roku 85 bylo strašně Lenek, Peter, ... V posledních letech je hrozně moc Nelinek, Nikolek, Amálek, Adélek...kluci mi přijde, že je každý druhý chlapeček Adámek apod...No ne? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mne sa veľmi páčilo meno Alžbetka, resp. Betka, no keď si predstavím, že by malú mali volať BETA... :-S To nie... Tak radšej Viky... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jojo fangi máš pravdu, dřív jsme měli ve třídě samé lenky, petry a lucky a teď má každá moje kamarádka terezku (teď se narodila už 4),adélku a nelinku i amálku znám. a kluky znám zase samé Matýsky. Je to každého věc, ale nelíbí se mi když tady v čechách nebo na slovensku dávají jména dětem podle svých oblíbených hrdinů z telenovel jako je Esmeralda, Chose, apod. vždyť je tolik krásných českých i slovenských jmen. Mě se teď hrozně líbí jméno Eliška (Elinka,Eli) a Sára (ale ta se nelíbí manželovi)a klučičí jméno vede Daniel Líbí se mi i martin, ale to je manžel a nechci dávat dítěti stejné jméno, naši tak dali bráchovi stejné po taťkovi a dodnes na to nadávají, že to je blbé, je v tom zmatek...
Odpovědět
@alique: Celkove je to tak, ze te volaji tak, jak se sama predstavis. Ja se predstavovala Beta, protoze Betka mi pripadalo moc zdrobnele, tak mi tak rikali. Kdyz se ted predstavuju jinak, uz mi Beta nikdo nerika. Viky je taky trochu divny, to uz se mi od Viktorie libi vic Tori, ale prece jen s tim jmenem ma clovek jednodussi zivot nez s Alzbetou.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem měla kočičku alžbětku, moc se mi to líbilo, volala jsem na ní buď celým alžbětko nebo někdy ali a někdy bětko ale málokdo je spokojen se svým jménem a souhlasím, že tě lidé volají především tak, jak se představíš nebo když ne tak jim je třeba říct že tak a tak to nemám ráda tak mi neříkejte...
Odpovědět
Profilova fotka
A co Jan Matyáš? Nebo Jan Matouš? Matouš už je takové moc biblické ne? Nebo je lepší ten Jan Oliver? Jan Alexej? Musí být Jan, tak to druhé jméno bych chtěla nějaké míň obvyklé :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jan matyáš je nejhezčí :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
a tu Elu teda Elu, nebo Ellu?
Odpovědět
Profilova fotka
:-D tak snad si to zapamatuju :)..Matyášů snad není tolik...
Odpovědět
Profilova fotka
matyáše fakt žádného neznám, znám hodně matesů, matějů i když je to podobné - prostě mates :-D Elu bych dala s jedním L ať to má jednodušší, protože se to bude určitě všem plést jestli psát jedno nebo dvě L (jak ve škole, tak na úřadech)
Odpovědět
Profilova fotka
a co jan štěpán? dost neobvyklé jméno, znala jsem kdysi jen jednoho jediného a je to moc hezké jméno
Odpovědět
Profilova fotka
No nějak mi je Matyáš bližší :)...prozatím teda :) Jo Ela s jedním L...já taky furt musím u příjmení říkat, že se píšu česky a bez w...opruz..
Odpovědět
Profilova fotka
a Ela bude mít taky dvě jména?
Odpovědět
Profilova fotka
jj Ela Sofie...teda u mě...nevím jak u Efe :-N
Odpovědět
Profilova fotka
vzdyt sem to psala :D ela krasny jmeno, taky bych ho chtela ale k prijmeni Filipova to nejde ani trochu :((
Odpovědět
Profilova fotka
No je fakt že Ema je lepší...tak uvidíš, třeba to ještě změníš..a já taky...Jan Matyáš Hořínek...není tam moc háčků?
Odpovědět
Profilova fotka
ja myslim ze je to uplne supr :)
Odpovědět
Profilova fotka
fakt? tak to mě těší...(odbočím, viděla jsem zbytek fotek a nááádhera!!)
Odpovědět
Profilova fotka
pojd radsi ozivit to nase tema :)))) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
K priezvisku Filipová: učím dvojičky Lenku a Dalibora F.myslím že to pasuje ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
já mám v rodině taky Filipové - Eva, Milan, Lukáš a Lucka
Odpovědět
Mě se teda nezdá, že by bylo nějak moc Em. Dívala jsem se teď na nějakou stránku na netu, kde zadáte jméno a najde vám to i kolik lidí v ČR tohle jméno má, a Em je 3 tisíce, kdežto dalších jmen třeba Emílií je 20 tisíc, nebo třeba moje jméno (Veronika), což si myslím, že ani tak extra není v dnešní době časté tak je jich 78 tisíc. Takže Emy jsou jedny z nejméně častých. Že to teď dávají nějaké kamarádky od vás z okolí neznamená, že budou mít Emičky třeba ještě dalších 5 spolužaček Emiček, podle mě, by se měly dávat jména, která se mi líbí bez ohledu na to, kolik jich je. Třeba v některé třídě se může sejít několik lidí se stejným jménem a na jiné škole může být ten člověk sám. To je prostě náhoda :-)
Odpovědět
Severaseptima: Nikita je jméno ženské ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
napr. Nikita Chruščov Meno Nikita mužské ruské meno z gréc. nikétés víťaz, pôv. významom blízke sú mená Nikodém, Viktor, Mikuláš, Vincent..
Odpovědět
Profilova fotka
moc se mi líbí jméno Viktorie neboli Viki :o)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?