Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nikita je unisexove :-) filma Brutalna Nikita bol urco o zene :-D aj slovensky spevak Robo Grigorov ma dceru Nikitu a zas ako napisala jachin - Nikita Chruscov alebo aj slovensky reziser Nikita Slovak :-)
Odpovědět
@nanyska: Coz o to, Matous je hezke a biblicka jmena jsou krasna, ale mas pravdu, ze kombinace Jan Matous evokuje jeste dodat Lukas, Marek :-D . Jinak Matyasu jsou ted mraky mezi detmi, takze at mu budete rikat Jane nebo Matyasi, otoci se hrozen deti ;-)
Odpovědět
@werula: Ale bacha na to, ten seznam, na ktery se divas je pocet jmen celkove v CR, nejvice je tusim Josefu a Marii, nebo jsou rozhodne nekde nahore. To nevypovida o tom, ze ve tride budou tri Tadeasove, dva Tobiasove, pet Terezek, tri Emy a dve Viktorky. A na to vem jed, ze budou.
Odpovědět
Profilova fotka
A co Jan Adam? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jan adam neeee :D
Odpovědět
@beta007,@werula: Přesně tak, beta007, přesně tohle jsem chtěl napsat. Počet jména celkově v ČR nevypovídá nic o tom, kolik se tak jmenuje malých dětí. Například jméno Tadeáš se nedávalo dle mého názoru dříve vůbec nebo znáte někdo nějakého dědečka, nebo muže středního věku nebo i naší generace se jménem Tadeáš? Nebo u ženských jmen například ta Ema, Sofie, Natálie....neznám nikoho toho jména ani ve věku babiček, ani našich mamin, ani naší generace (25-30)...ale každá druhá malá holčička se jmenuje Emička, Sofinka, Natálka, Terezka...opravdu se mi zdá, že skladba jmen ve školkách musí být všude dost obdobná. A to je to, o čem se tady bavíme, ne počet jmen celkově v ČR. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fangi moja prababka sa volala Valeria,druha Viktoria ... babka jedna Terezka a draheho babka ktora zomrela 16.9. sa volala Ema !! a nasa mala dcerka Emma sa narodila 16.9. x-) Sofie okrem tych malinkych v skolke a v skole fakt nepoznam ... Natalia je zase mama mojej naj kamaratky ;-) mozno v Cechach to takto je ale vidis s akymi menami sa stretavam ja ;-) my sme napriklad zo zaciatku tehu chceli Karolinu (Caroline) lebo draheho otec je Karol a ja ked som otehotnela akurat on vazne ochorel a vsetci si mysleli (aj lekari zial) ze mame cakat najhorsie tak z ucty sme chceli ale nakoniec buduci svokor je tu stale medzi nami a tesi sa z krasnej vnucky ktora sa narodila v "pravy datum" ;-)
Odpovědět
EFE: Co toto: Jan Nikola Jan Tobias Jan Jonáš Jan Radim Jan Zdeněk Jan Jáchym Jan Alexis Jan Sebastian Jan Bastien Jan Oliver Jan Dalien Jan Kristian Jan Hynek Jan Vladan Jan Maxim Jan Viliam Jan Jaromír Jan Rostislav Jan Prokop Jan Adrian Jan Gabriel Jan Eduard => jméno anglosaského původu (mocný, bohatý strážce) Jan Kevin Jan Libor Jan Rudolf Jan Raoul Jan Luboš Jan Dalibor Jan Hugo Jan Damian Jan Kamil Jan Oskar Jan Vincent Jan Zbyněk Jan Andrej Jan Eliáš Jan Bruno Jan Marian Jan Elija Jan Theodor Jan Miloslav Jan Miloš Jan Marcel Jan Radovan Jan Benjamin Jan Dušan Jan Oldřich Jan Vlastimil Jan Bartoloměj Jan Přemysl Jan Nezamysl Jan Tibor Jan Vladislav Jan Leon Jan Bohumil Jan Luděk Jan Alan Jan Artur Jan Emilién Jan Lubomír Jan Lubor Jan Cyril Jan Vendelin Jan Boris Jan Bořek Jan Bořivoj Jan Metoděj Jan Benedikt Jan Branislav Jan Břetislav Jan Felix Jan Mojmír Jan Bohdan Jan Bogdan Jan Arnošt Jan Ludvik Jan Bedřich Jan Bohuslav Jan Juraj Jan Quido Jan Quentin Jan Julian Jan Julius Jan Raphael Jan Svatopluk Jan Eugen Jan Florian Jan Jonatan Jan Natanael Jan Natan Jan Norbert Jan Roland Jan Ronald Jan Vratislav Jan Alfred Jan Bernard Jan Slavoj Jan Slávek Jan Slavomír Jan Timon Jan Timotej Jan Barnabáš Jan Dorian Jan Jeronym Jan Vladan Jan Ferdinand
Odpovědět
Jan Nikodem
Odpovědět
Profilova fotka
Aj ja poznám jednu Emu, má asi 70-rokov...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mě se líbí: Klučičí - Adam, Daniel, Šimon, Ondřej Holčičí - Tereza, Adéla, Simona, Sabina :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Opravdu jsou teď jiná jména než v naší generaci,ale myslím, že se hodně jmen vrací. Např. moje mamča,mamča kamarádky i moje babička se jmenují Elenka, pak jsem nikdy žádnou elenu nepoznala v naší generaci a teď znám tři malé Elenky. To samé s adélou, tak se jmenovala prababička a další snad 4její vrstevnice sousedky, pak dlouho nic a teď je to zas moderní jméno. ale ať je moda jaká chce, každý si vybere jméno jeho srdci nejmilejší, to které mu zní nejlíp....
Odpovědět
Článek se načítá
my mame Vanessu moja babka sa volala Gizela a paci sa mi Eliška Anežka Sandra a zahranicne ako napriklad Vaiolet x-)
Odpovědět
Novorozeňátka Orlickoústecko: Matyáš David Hloušek (bráchové Tereza, Jakub) Matyáš Jílek Adam Fletcher (bráchové Matěj, Jakub, Jan) Veronika Hanáková (sestra Kristýna) Monika Martincová (sestry Kamila a Denisa) Teodora Faitová (sestra Viktorie) Jan Šimek (sestra Martina) Jan Šafář (sourozenci Daniel a Vendula) Martin Prokopec Ema Smetanová Carolin Herman Leontina Otavová Lucie Štarmanová Lukáš Rak Štěpán Patrik Miler (bráchové Adam Richard a Matyáš Erik) Jakub Bambušek Izabela Břízová Tomáš Brůna Václav Aulich (bráchové Honza a Lukáš) Johana Borovcová (brácha Šimon) Kristýna Baníková (sestra Andrea) Zdeněk Fait (sourozenci Adam a Klára) Tomáš Augusta Alice Brůnová (sourozenci Jiří a Gabriela) Richard Skopal Jáchym Brázda Lenka Voláková Rostislav Dostál (brácha Aleš) Pavla Grmelová Terezie Lukesová Marie Jiroutová (Matěj, Eliška, Jan) ................................................................................................................................................. Svitavsko: Daniel Brandejs (sestra Barbora) Daniel Machek Monika Vaverková (sestry Pavlína a Iva) Maxmilian Jukl Adam Matta Pavel Drobný Aneta Pytlíková Erika Brandová Lucie Hájková Karel Gábor Vít Koráb Kryštof Hlaváček Anna Pavlišová Jakub Svoboda Tomáš Tichý Tomáš Vokoun Tomáš Valenta (sestra Adéla) Tomáš Horák Tea Durajová Tereza Andrlová Natalie a Aneta Bílé Natalie Tauer Vojtěch Lipavský (sestra Pavlína) Adéla Vachová Petr Chadima Petr Vacula Šimon Hanzl (bráchové Pavel a Ondřej) David Kunc (sestra Jitka) David Ševčík (Kateřina, Pavlína, Zuzana) Štěpánka Pekárková Markéta Grundová Denis Pekař (bráchové Dominik a Daniel) Katy Komínková Jáchym Pospíšil Martin Lelek Lukáš Skalický (sestra Daniela) Kateřina Thunová Jan Sitař ................................................................................................................ Rychnovsko: Tereza Černá Tereza Řeháková Bartáková Alice Vašáková Michaela Havelková Lecáková (bráchové Erik a Martin) Michaela Adamcová (brácha Filip) Klára Bártová Matyáš Marek (brácha Dominik) Matyáš Král Viktorie Zahradníková (brácha Jan) Viktorie Heller Václav Macek (sourozencci Lada a Honza) Václav Hamáček (sestry Adéla a Ivana) Vilém Bolehovský (brácha Ondřej) Petr Novák Jakub Horák (brácha Vojtěch) Jakub Řehák (brácha Matěj) Barbora Lingrová (brácha Petr) Eliška Vávrová (brácha David) Milan Hlušek (brácha Miroslav) Jan Marván Břetislav Fryml (sestra Julie) Veronika Brandejsová (sestra Tereza) Marek Musil-Michera (brácha Matěj) Natalie Kohoutková Ondřej Beránek (sestra Julie) Daniel FIlipi Leontina Keprtová
Odpovědět
To, že jména hrozně moc ovlivňuje móda, je fakt a pro mě důležitý element při rozhodování. Chci, aby moje dítě bylo svým jménem pokud možno jedinečné (aspoň ve třídě), takže rozhodně žádný Matyáš, Amálka ani Emma. V tomto případě můžete zvolit dva postupy: - dát něco hodně originálního, co se nedávalo nikdy (např. Cordula od Žilkové) nebo vytáhnout zpět na výsluní jména, která se třeba nedávají několik desítek let a byla v módě mezi našimi rodiči (např. Miroslav, Vladimír, Lenka, Marie, Jana) - ta druhá možnost se mi zamlouvá víc
Odpovědět
adazbrna: to mas tazko, ja poznam teraz vela ludi ktori davaju svojim detom mena ktore podla mna sa davali este nasim rodicom od barborky az po jurka a anicku... ja som zase dost amerikanizovana a manzel velmi znemcinovany...tak som zvedava ako nase rozhodnutia dopadnu lebo mne sa paci take ze zoey, ava, taylor a podobne a jemu skor starodavne nemecke slachticke ako carl hains a tak...no nefim...
Odpovědět
Souhlas s adazbrna, taky bych chtěla netradiční jméno, ale normální a aby ladilo s příjmením. Cizí bych dala jen kdybychom měli cizí příjmení či měla za muže cizince. Mně se ty starší česká líbí, jako dát jména, která frčí, to nemá snad ani smysl, když je jich pak pět ve třídě. Přijde mi, že teď hodně frčí Sofie, Sára, Nela. Ta jména jsou hezká, ale nedala bych je právě kvůli tomu množství. Mně se hodně líbí Helena, taky Mariana a u kluků Vilém a Mikuláš.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, můj syn (8 let) se jmenuje Sebastian. Jméno vybíral jeho táta (já vybírala pro holku a kdyby to byla holka tak by to byla Magdalenka. Teď mám jména Alžbětka nebo Viktorka a pro kluka Vilém :)
Odpovědět
Jé, Vilém. Tak toho mi můj manžel neschválil. Sebastian se mi líbí, ale zálež, jak to ladí s příjmením. Moc se mi nelíbí zdrobnělina Sebík. Bětka a Viki také heké! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, přeji hodně štěstí při vybírání jména a prosím o maličkost-váš hlásek pro mého Jarečka http://soutez.doma.nova.cz/dracinek01 moc moc děkujeme
Odpovědět
Leontina je dost netradicne meno - fakt zaujimave.
Odpovědět
mne sa paci meno Grétka, ale to sa nepaci manzelovi :-S , ale zhodli sme sa na Olívii a chapcenske sa nam paci Rafael, ale bojime sa, ze by ho volali Rafi...a to sa nam nepaci... tak rozmyslame, ze by sme mu dali meno po dedkovi - Janko ... :)
Odpovědět
Profilova fotka
;-) Ahojte, táto téma je momentálne pre môjho manžela a mňa veľmi aktuálna.. no akosi sa nevieme dohodnúť...rozhodli sme sa že si rozdelíme úlohy a on vymyslí meno pre chlapčeka a ja pre dievčatko..o 2 týždne by sme sa mali dozvedieť pohlavie, a myslím že vtedy príde na lámanie chleba.. :-) Kedy budeme chcieť obaja rozhodnúť a vlastne sa dohodnúť na mene ... Pre dievčatko sa mi veľmi páči : Nina alebo Sarah Pre chalpčeka (to čo sa páči drahému) : Maximilián - no mne to akosi nevoní, Mohli by ste niečo ešte poradiť :)
Odpovědět
So Sarah môžeš mať trochu problém, že Ti ľudia budú na konci čítať ch ako Sarach.
Odpovědět
sasha: nikita je muzske meno greckeho povodu...najznamejsi nikita bol N.Sergejevič Chruščov, ale je kopu inych menej znamych Nikitov, napr. N. Michalkov, Demidov, Bogoslovskij, Sväty Nikita Macedonsky...Nikita Chromcin - bratranec mojho manzela atd...
Odpovědět
a ja by som svoju dceru podla chruscova urcite nevolala...to uz radsej leonid podla brezneva :D
Odpovědět
Janka830: Co třeba to zkombinovat, tedy Nina Sarah ;-) Chlapecká: Vítězslav, Jaroslav, Jaromír, Radim, Viktor, Jonáš, Zbyněk, Jáchym, Sebastian, Oliver, Kristian, Alexis, Vladan, Hynek, (V)ladislav, Nikola, Robert, Viliam, Albert, Rostislav, Prokop, Adrian, Gabriel, Ivan, Ivo, Eduard, Edmond, Elisha, Ezechiel, Ezra, Egon, Dalibor, Raoul, Hugo, René, Damian, Dorian, Oskar, Kamil, Vincent, Andrej, Eliáš, Bruno, Marian, Theodor, Miloslav, Miloš, Marcel, Radovan, Benjamin, Dušan, Silvester, Vlastimil, Bartoloměj, Přemysl, Tibor, Leon, Bohumil, Luděk, ALan, Artur, Lubomír, Emilién, Otto, Boris, Vendelin, Metoděj, Bořek, Benedikt, Branislav, Bretislav, Felix, Mojmir, Bohdan, Igor, Ignat, Arnošt, Ludvík, Louis, Juraj, Quido, Quentin. Severaseptima: Nikita je unisexové jméno.
Odpovědět
Profilova fotka
Mne sa páčia tieto: dievčenské: Florencia, Lara, Alexis, Lorelei, Jasmin, Chanel, Deborah chlapčenské: Tobias, Rafael, Lucas, Luis, Marcus, Damian :) páči?
Odpovědět
no my pre deti už máme vybrané mená dohodli sme sa pre chlapčeka vybral manžel pre dievča ja ;-) pre chlapca bude Arbi pre dievča Tajana :-)
Odpovědět
U nás momentálně vítězí jména pro chlapečka Tomáš ( jmenuje se tak manžel,ale tohle jméno se mi líbí a ladí hezky k příjmení) a pro holčičku Andrea. Prvně jsme taky chtěli Sofii, Viktorii, Nikolu, Maxmiliana, Sebastiana - ale teď se tyto jména hodně dávají a tak jsme vybrali jména podle naší představy a ne podle toho co je teď moderní.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?