Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Znamená to samé jako Natalia ;-)
Odpovědět
NEZVYKLÁ JMÉNA DĚTÍ a JEJICH RODIČE. PROČ VOLILI ORIGINALITU? Mia Isabella Jméno Mia se nám líbilo hned, jak jsme ho poprvé uslyšeli. Pak porodila Ester Geislerová Miu Rosu, a to už se nám začalo líbit strašně moc. Jméno s naším příjmením nám ale přišlo krátké, tak jsme hledali ještě jedno. Chtěli jsme, aby znělo spíš anglicky, ale přitom aby existovalo i v počeštěné verzi – kvůli svátku. Nakonec jsme vybrali Isabellu. Líbí se nám, jak celé jméno dohromady měkce zní, že je neobvyklé a použitelné i v zahraničí. Malé říkáme Mio, Miuš, Miuše, Miuško, Belli, Bellinko, Miabello. Mia znamená italsky ‚moje‘ a Isabella pak ‚Bůh je má přísaha‘. Ale to náš výběr nijak neovlivnilo. Kristýna a Robert Hanzlovi (rodiče) Alexa Moje babička z matčiny strany pochází z Řecka, a to ovlivnilo moji volbu. Zvolila jsem kratší verzi jména Alexandra – Alexa. Nechtěla jsem, aby se dcerce nakonec říkalo ‚Sašo‘. Jméno Alexa má řecký původ a je to vlastně jedna z verzí jména Alexandra. První složkou jména je ‚aléxo‘ (‚brání‘) a druhou ‚anér‘ (2. pád od andrós – ‚muž‘). Význam řeckého jména Alexandros je tedy ‚obránce mužů‘. Dcerka je ve znamení Lva, což se, myslím, k jejímu jménu hodí. A hlavně to vystihuje její povahu. I já jsem ve znamení Lva, takže spolu často bojujeme. My naší Alexe říkáme buď Lexi, nebo někdy, když zlobí, Lexino. Kateřina a Petr Šilharovi (rodiče) Theodor Damian Musím se přiznat, že jméno pro syna jsem vybrala já, manžel jen schvaloval. Na Theodorovi jsme se shodli, ale druhé jméno nechtěl dát. Bylo to pro něj překvapení. Ale samozřejmě jsme i o tomto jméně mluvili. Manžel je Tomáš, takže jsem měla takový nápad: iniciálu prvního jména bude mít po tátovi a druhého zase po mně. Theodor je z řečtiny a znamená ‚bohem darovaný‘ či ‚boží dar‘, Damián je také řeckého původu a znamená ‚krotitel‘ či ‚pokořitel‘. Synovi říkáme všelijak, ale nejčastěji Theičku, Tedy, Thesi či Theousi. Dita Szabó (maminka) Dorian Měli jsme to s manželem rozdělené: já vybírala jméno pro holčičku a on pro chlapečka. Jelikož se narodil syn, manžel vyhrál a naše mládě pojmenoval on. Dnes už mi jméno Dorian nepřijde nijak nezvyklé. Původ má v Řecku – Dórové byli jedním z řeckých kmenů – a znamená tedy ‚muž z Dórie‘. Vzpomínám si, že když se syn narodil a příbuzní se ptali, jak se jmenuje, tak spousta z nich se tvářila všelijak. Jméno mu všichni komolili, dodnes mu občas někdo řekne Damián. Naše rodina se nad jeho jménem už nepozastaví. Možná paní v obchodě, když se zeptá: „Jak se jmenuješ, chlapečku?“ Pro ni zní jeho jméno zajímavě a neobvykle. Na téma zvláštní jména bývá hodně debat, ale já jsem přesvědčená, že dítě ho nijak zvláštně nevnímá. Vždyť s ním žije od narození! Nastupuje s ním mezi své vrstevníky do školky a myslím si, že ani tam ho jeho ‚jiné‘ jméno před ostatními neznemožní. Problém je spíše v nás dospělých. Dítě přece neví, že je jeho jméno nezvyklé, a netuší, že častěji se chlapečci jmenují Martínek, Pavlík nebo Míša. Takže: Nevidím v tom žádný handicap. Naopak – dnes vím, že náš druhý syn se bude jmenovat Darien. Olga Blatoňová (maminka) Lilith Nejprve jsme uvažovali o jméně Kiliána nebo Lili Anna. Pak jsme ale na matrice našli Lilith, na které jsme se s přítelem jednoznačně shodli, a nadšení pro tohle jméno nás až do porodu neopustilo. Líbí se mi zdrobnělina Lili – tak dceři říkáme nejčastěji – nebo také Lilinko, Lilithko apod. Přijde mi fajn, že je v dnešní době možné zvolit si jméno podle svého vkusu. Samozřejmě – rodiče by měli mít určitou míru soudnosti. Možná, že časem bude ve jménech taková rozmanitost, že už se nestane, aby se ve třídě sešli tři Martinové a čtyři Petry, jak si to pamatuji ze svého dětství. Lidé se dost často ptají po významu jména – je hebrejského původu a znamená čistá (Lilie). Ke jménu se vážou také legendy o bohyni temnot Lilith, která se objevuje v několika náboženstvích. Například některé výklady Starého zákona hovoří o Lilith jako o první Adamově ženě, která kvůli své nevůli podřídit se byla nakonec vyměněna za poslušnou Evu. A na naší Lili jméno dokonale sedí – je to malý anděl s ďáblem v těle. Nakonec – její příjmení je Adamová. Nikola Šiková (maminka) Tiffany Jméno Tiffany jsme vybrali spolu s mým přítelem. Byl to vlastně kompromis, který se nám nakonec oběma zalíbil. Tatínek Tiffany je totiž cizinec a jím navrhovaná jména byla až příliš výstřední – děvče chtěl pojmenovat Ocean a chlapce Maximus Claudius! Nevím, jestli by nám za takové jméno naše dítko jednou poděkovalo. I když, kdo ví… Okolí bylo jménem Tiffany šokováno a nejčastější dotaz zněl: „Jak jí budete říkat?“ Tak jsem odpovídala, že prostě Tiffany... Lidem se to jméno buď hodně líbí, nebo naopak vůbec. Je také pravda, že dost lidí si tohle jméno nemohlo zapamatovat a Tiffanin pradědeček si to musel dokonce napsat... Jméno pochází z řeckého Theofania a znamená zjevení Boží. Mimochodem, žádné zdrobněliny nepoužíváme a budete se divit, ale mně to vůbec nevadí. Iva Grambalová (maminka) Rodan a Robin Naši synové se jmenují Rodan a Robin. Původně jsme koketovali s myšlenkou, že by se i mladší chlapec jmenoval Robin, ale to není možné. A tak jsme vybírali ve slovenském kalendáři a našli. Zpočátku nikdo tohle jméno v našem okolí neznal. Všichni se několikrát ptali znovu, jestli slyší dobře a syn se nejmenuje třeba Radan. Dnes už si na tohle jméno všichni zvykli, říkají mu Rodánku a určitě si to zapamatují. Petr Tobola (tatínek) Juliana Jméno pro naši mladší dceru jsme vybírali tak, aby se hodilo ke jménu starší dcery Elišky. Vybrala jsem Elianu, a v rodině nastal poprask! Tatínek chtěl klasické jméno, které je v kalendáři, a ostatní se do mě pustili, jak prý jí budu říkat, když budeme mít dvě Ely. Tak jsem si sedla a vybírala... Našla jsem Lilianu, Vivianu, Julianu... Tatínek nakonec vybral to poslední. Nikomu jsme pak už jméno neprozradili, aby mám ho nevymlouvali. Jen jsme museli jít na matriku, protože jméno není v kalendáři, ale tam nebyl problém. Když se Julianka narodila, byla to prostě Juliana. Myslím si, že se svým jménem problém mít nebude. Většina lidí říká: „Jé, to je hezké jméno!“ Ani děti to neřeší. Vůbec je nenapadne, že by to mohlo být nějaké neobvyklé jméno. Mluvíme o ní jako o Julianě, na holky voláme El a Jul a ona sama si říká Lí. Ale myslím, si, že na jménu až tak nezáleží. Nejdůležitější přece je, že je zdravá a dělá nám radost! Katka a Radim (rodiče) Emma Jméno Emma vybral můj manžel prakticky v okamžiku, kdy zjistil, že jsem těhotná. Je velký patriot a milovník naší historie – především Velké Moravy – a jméno Emma (ve staré češtině psáno Hemma) nosila manželka přemyslovského knížete Boleslava II. Tato dcera burgundského krále byla na svou dobu neskutečně vzdělaná a pokroková. Dala zhotovit několik významných literárních děl a dokonce si nechala razit své vlastní mince! Proto nám vadí, když si lidé kolem myslí, že jsme prostě jen chtěli zajímavější a ‚cizokrajnější‘ verzi jména Ema. Jde přitom o jedno z nejkrásnějších staročeských jmen! A jestli nám vadí hlásit dvě ‚M‘? U nás žádný problém! Jelikož jsme Fryčovi, a to taky není úplně nejběžnější – přece jen vedou Fričovi – hlásíme naprosto automaticky: „Dvě m a ypsilon, prosím!“ Eva Fryčová (maminka) Edebe Jde o jméno pocházející ze Súdánu, konkrétně z kmene Gurfan. Můj manžel, i když vyrůstal v Chartúmu, je příslušník tohoto kmene. Jméno je po manželově babičce a znamená ‚ta první‘ či ‚princezna‘. My jsme volili jméno spíše podle toho, zda je melodické nebo ne. Měli jsme na výběr ještě další gurfanská jména, ale Edebe zvítězila. Eva Černá (maminka) Nerys a Merlin Vždycky jsem se domníval, že jména by měla být maximálně jedinečná, aby se nestalo, že jich bude třeba ve třídě několik stejných. První se narodila dcera Nerys. Jelikož jsme nevěděli, jestli to bude kluk nebo holka, měli jsme vybranou i variantu pro kluka – Spock. Chtěl jsem, aby byla ze sci-fi seriálu Star Trek. Konkrétně Nerys je podle postavy Kiry Nerys, což je taková energická žena ze seriálu Star Trek Deep Space Nine. Jméno Nerys je běžné jméno ve Walesu. Spocka potvrdili jako ‚existující‘ jméno na filozofické fakultě na katedře amerikanistiky. Říkali, že podobné posudky vystavují poměrně často. U druhého dítěte jsme věděli, že to bude syn, takže jsme hledali jen mužské jméno. Vybrali jsme určitou protiváhu sci-fi jména, částečně historickou a částečně fantasy. Ideální byl Merlin, také díky filmu se Samem Neillem. S tímto jménem nebyly už vůbec žádné problémy, žádný posudek nebyl zapotřebí, vyřídila to paní matrikářka u porodu. Obě děti jsou se svými jmény spokojené (i když Merlin měl před časem potřebu se vzhledem ke svému okouzlení Hvězdnými válkami nechat přejmenovat na Obi-Wana Blandu). I okolí přijímá jejich jména docela klidně. Ve školkách i školách s nimi chodilo a chodí hodně cizinců, takže ‚neobvyklých‘ jmen je tam víc. Obě jména se docela dobře zdrobňují, jakmile si člověk na jméno zvykne, není problém si ho upravit takříkajíc ‚do huby‘. Jediným negativem, které děti občas zmiňují, je, že nemají svátek. Ale i to se dá dobře kompenzovat – například dříve jsme jako svátek slavili ‚půltiny‘, nyní má dítě něco jako svátek v den, kdy má jeho sourozenec narozeniny. Robert Blanda (tatínek) Winnetou Milenko Je mu čtyřicet let a narodil se jako desáté dítě v pořadí. Rodičům už došla fantazie, a tak jméno vymysleli jeho sourozenci. Soudružky na matrice se proti jménu sice vzbouřily – navíc je psáno s ‚cizáckým‘ W – ale nakonec ho povolil sám prezident Antonín Novotný! Od malička se mu řákalo Winet. Kluci mu nadávali do indiánů (ale zase jako jediný ve třídě mohl nosit dlouhé vlasy) a na vojně mu říkali náčelníku. Manželka se s ním na prvním rande vsadila, protože mu nevěřila, že se tak doopravdy jmenuje… Kromě Milenka žije v Česku ještě nejméně jeden Winnetou, tentokrát však s jiným pravopisem a ještě lepším příjmením: Vinetue Chlupatý! Půlnoční bouře – dnes Eliška Gaia V poslední době způsobilo největší pozdvižení jméno Půlnoční bouře. Právě tak se totiž pokoušeli pojmenovat svoji dceru Blanka Fuchsová a Jaroslav Blovský ze Šimanova na Šumavě, kteří už od roku 1991 vyznávají svérázný přírodní, vegetariánský a samozásobitelský životní styl. Holčička se narodila 4. srpna 2001 o půlnoci během bouře. Příslušný matriční úřad však toto jméno nepovolil, protože bylo v rozporu s obecně platnými zásadami pro pojmenovávání dětí. Případ se dostal do novin i později, když úřady rodičům holčičku odebraly, protože ji úředně nezaregistrovali a nenechali očkovat. Rodiče nakonec dali dceři jméno Eliška Gaia. Povedená jména z Česka V padesátých letech do Česka dorazila ze Sovětského svazu revolučně–budovatelská móda. Tak vzniklo pár skvostů zdokumentovaných ve starších telefonních seznamech: Lenin Syrovátka, Revoluce Vítězná či nepřekonatelná Pětiletka Koni­-prdová. Ale ani v pozdější době se rodiče novoro­zeňat nevzdávali někdy až komických kombinací křestního jména a příjmení. A tak možná potkáte Malvínu Krepsovou, Biserku Vondruškovou, Kevina Ledvinu, Rahulu Janiše, Pravomila Medvídka, Vsevoloda Kozla, Filomenu Boreckou nebo Wednesday Maškovou. Ti všichni v Česku žijí. Celebrity * Heidi Klum + Seal Henry Günther Ademola Dashtu – Henry je Sealovo druhé jméno, Günther se jmenuje Heidin otec, Ademola je příjmení Sealovy rodiny a Dashtu znamená ‚bojovník‘. * Frank Zappa Pro svoje děti vybral jména Diva, Dweezil, Ahmet a Moon Unit. Poslední z nich znamená v překladu ‚Měsíční modul‘. * Gwyneth Paltrowová Dcerušku nazvala Apple. Neboli ‚jablko‘ či ‚jablíčko‘… * Bob Geldof Má tři dcery: Fifi Trixiebelle, Peaches Honeymoon a Pinie, Peaches Honeymoon znamená vlastně ‚broskve a medové týdny‘, Pinie zase ‚borovice‘… * Nicolas Cage Je milovníkem komiksů, proto dal synovi jméno po kultovní postavě ze Supermana – Kal-el. * Tom Cruise + Katie Holmesová Mají dceru Suri. Podle rodičů to v hebrejštině znamená princezna a v perštině černá růže. Podle jazykovědců Suri se prý najde jen v indiánských dialektech a znamená ‚nos jako skoba‘ nebo ‚kapsář‘… PhDr. Miloslava Knappová, CSc. Znalecký posudek o možnosti užívat zatím nepovolené křestní jméno vydává PhDr. Miloslava Knappová, CSc. – soudní znalkyně v odvětví jazykovědy, jmenovaná Ministerstvem spravedlnosti ČR. Jedině ona ověřuje podoby jmen a příjmení pro zápis do osobních dokladů. Co říká o nezvyklých jménech? „Neobvyklá jména dávají většinou cizinci, kteří mají dítě s Češkou. Z důvodů rodinných, náboženských, kulturních či etnických hledají jméno, které by v sobě neslo stopy místa, odkud pocházejí. Do matriky lze napsat jakékoli doložené, existující jméno, i cizojazyčné – pokud je v nějakém slovníku, třeba anglo-americkém. V cizině kalendáře se jmény nejsou pravidlem. Literární jméno je problém, protože autor si jej mohl klidně vymyslet. Zajímavé je, že například Vanessa je původně jméno literární. Stane se, že se takové jméno začne užívat a časem se dostane až do slovníku, za jehož obsah ručí autor. Osobně nevylučuji žádné jméno, ale nestačí, aby se užívalo. Musí ho zaznamenat lingvisté. Na internetu se to hemží různými jmény, ale tam nikdo za nic neručí, a tím pádem internet nelze brát jako hodnověrný doklad. Pokud někdo žádá nezvyklé jméno, musí dokázat jeho oficiální existenci.“ (Připravila: Šárka Schmidtová, Family Star)
Odpovědět
Sasha: líbí se mi všechny, co jsi psala, i v příspěvku před tím, jsou všechny super! Já ještě o jménech moc neuvažuju, děti ještě nečekáme, ale chci klasické české jméno, takové, aby se hodilo i na dospělého...přijde mi, že ty moderní jména, co se teď hodně dávají, se hodí jen pro děti a krásné teenagery, ale nedovedu si představit potom nějakou padesátiletou přitloustlou Miu, Vannesu apod, nebo jak se chlapi v padesáti domlouvají, že půjdou na pivo s Merlinem...vím, že v jiných zemích jsou to normální jména, ale do českého koloritu mi prostě nesedí:-) Mě se líbí jména: Jiřina, Božena,Věra,Kristýna, Růžena,Emilie,Antonie,Josefina,apod. a pro kluka jakékoli -slav,třeba Vladislav,Miroslav, potom Vojtěch,Jiří,Petr,Pavel,František,Přemysl,Otakar,a favorit je Josef.
Odpovědět
NEKLAN - Jak se vám líbí toto české jméno jehož význam je "nebojovný". Zdrobněliny můžou být Nek, Neky, Lan. Nějaké prostřední (druhé) jméno k Neklanovi?
Odpovědět
sasha: já si vzpomenu na jméno koně ze hry Dostihy a sázky :-N
Odpovědět
jo, tam byl neklan:D a byl docela dost dobrej co? :D jako jméno pro člověka docela velikej úlet a ještě větší úlet jsou ty domácký podoby, [nek] - česky krk :D jen pátej pád Neku a Lane se mi zdá dost divný :-D
Odpovědět
SASHA: mám ještě jedmo staročeské jméno-HALKA, né polské Halina. Moc nás není :-) :-) :-) mám dva syny Jonáše a Maxmiliána a protože jsem Adamová všichni jim říkají "Adámku"
Odpovědět
Halka? Odkud to jméno pochází, to asi nevíš viď?
Odpovědět
Profilova fotka
co Jáchym a Emílie?
Odpovědět
Halka je taky zajímavé, ale vždycky si vzpomenu na scénu ze seriálu Taková normální rodinka - "co je to za holku ta Halka?" :-) Jáchym je hezké, moc bych ale nevěděla, jak ho zdrobňovat a zdomácňovat, což já bych u jména moc ráda,aby mělo více "forem"..Emílie je super, tu chce teď i kamarádka ... začíná být v kurzu:-)
Odpovědět
baby, ked meno nie je v kalendari,to sa musi nejako specialne oznamovat?
Odpovědět
Saruna, mě se víc líbí verze Emilia, ale Emilie taky není zlá 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
biela.ruza: oznamovat sa to nemusi... ked je nejake cudzie meno, ktore sa v nasom kalendari nenachádza tak sa plati nejaky poplatok
Odpovědět
mne ja najnovsie paci meno Zaria Sara... ;-)
Odpovědět
my mame pre dcerku vybrane meno Amelia-Scarlet,a pre syna nam chyba este druhe meno...volalo by sa po manzelovi Jan-......,to druhe este nevieme na 100%.pacia sa mi dve mena.myslim si ze za takych 5-10 rokov to bude normalne..a viac popularne ako teraz.aj ked by mi to neak nevadilo.mam rada ''neokukane''veci... :-D ma niekto neaky napad ake dodat 2meno pre syna????? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím holky, tak taky přispěji se jménama. Mám 3 děti, starší syn je Miroslav Antonín, mladší syn je Tadeáš a dcerka je Nella Emily. Před těhu s dcerou jsem byla těhotná, ale potratila jsem, ale jméno už jsme vymyšlený měli a to Nela Amelie. Kluk by byl Maxmilián. Ale vybírali jsme i z: Maxim, Denis, Oliver, Eliáš. Myslim, že tam byli i další jména, ale nějak si už nevzpomenu :-N . Ale teda vymyslet jméno pro dceru byl zážitek, shodli jsme se tak 2 měsíce před porodem a to jsme o jménech mluvili denně :-D.
Odpovědět
tusim dneska frcia same cudzie mena alebo dva mena
Odpovědět
V novinách v rubrice miminka byla tento týden jména jako Ela Filoména (příšerné) a Anna Evelýna (nejsou to dvojčátka). Jinak známí mají Jáchyma a říkají mu Jajdo =) (jsou mu 3 roky). Mně se jméno Jáchym líbí, ale nejvíc u mě vede Vojtěch. A pro holčičku Karolínka nebo Kristýnka. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ted jsem cetla clanek z predesle stranky se zajimavymi jmeny a je tam uvedenej Rahula Janis - tenhle pan opravdu existuje, uci na Batovce ve Zline a ja u nej delam doktorat ;-) A k tematu - my mame rocniho Radima (Ráďu), je to cesky, v zahranici dobre vyslovitelny, pritom jich moc neni... Mezi jeho vrstevniky ted jednoznacne vedou ruzni -ášové (Matyas, Tadeas, Tobias, Jonas... manzel si dela strandu, ze chybi jeste Jidas :-D), nevim proc to rodice tak zbesile pouzivaji, zrejme ve snaze byt originalni... Holcicka by byla Kacenka nebo Zuzanka :-)
Odpovědět
ahojte my by sme chceli nase deticky nazvat CHLOE alebo ZOE pre dievcatko a pre chlapca mam zatial NATHAN :-p uvidiiime :-D
Odpovědět
holky, hlavně ať se ta exotická jména hodí k příjmení! nepřijde mi nic horšího, než když se dítě jmenuje např. Vanessa Nováková či Kevin Dvořák :-| ale proti gustu, žádný dišputát! :-D
Odpovědět
holky tak já mám čtyři děti.první tři jsou z prvního manželství,manžela jsem měka alžířana a jména děti kluk nejstraší se jmenuje Alí,potom mam Adama a holka se jmenuje Sára. Ktomu mají přijmení moje za svobodná,jelikož jsem jim nechala po rozvodu přijmení změnit.a poslední je Robert. A pak jsem přišla na to že jedno jméno je islamské,druhé křestanské a třetí židovské.Takže opravdu mazec ;-) Po mojí svatbě jim přijmení zůstanou stejné,jenom moje se změní,jelikož ten nejmladší má přijmení mého partnera s kterým žiju už 7 let. ;-) Ale matrika má knihu které jména jsou nás povolená,nevím jestli se to da najít i na netu ;-)
Odpovědět
Valeriami: Jan Juraj Jan Jaromír Jan Miloslav Jan Miloš Jan Zbyněk Jan Zdeněk Jan Václav Jan Milan Jan Vladan Jan Vladislav Jan Stanislav Jan Andrej Jan Ondrej Jan Roman Jan Radek Jan Radim Jan Marcus Jan Vojtěch Jan Radovan Jan Radoslav Jan Alexis Jan Libor Jan Vlastimil Jan Vlastislav Jan Raoul Jan Lubomír Jan Luboš Jan Robert Jan Bohumil Jan Bohuslav Jan Bohdan Jan Boleslav Jan Branislav Jan Rostislav Jan Dušan Jan Vítězslav Jan Luděk Jan Kamil Jan Eduard Jan Emilién Jan René Jan Marcel Jan Ludvík Jan Simon Jan Dalibor Jan Radomír Jan Ottokar Jan Frederik Jan Viliam Jan Bretislav Jan Vratislav Jan Igor Jan Leon Jan Leoš Jan Marius Jan Tadeáš Jan Ernest Jan Denis Jan Otto Jan Erik Jan Hynek Jan Svatopluk Jan Svatoslav Jan Nikola Jan Adolf Jan Eugen Jan Mojmír
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: u mě by to asi vyhrá Jan Ondřej, ale ve finále by stejně záleželo co se hodí k příjmení. Jinak u nás s manželem nakonec vyhrává Maruška a Vojtíšek. Teď jsou jen debaty, že manžel by chtěl u dětí dvě jména a já jen jedno....tak jsem zvědavá, kdo to nakonec vyhraje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mne sa zdajú dve mená zbytočné, akoby to bolo len pre imidž..ved aj tak sa na dieta bude volať bud zdrobneninou, alebo skráteným menom...a už vidím ako kamaráti ked zavolajú chalana von mu budú hovoriť napr. Ide Stanislav Ján von? asi ťažko..
Odpovědět
Ahojte, Halka je staročeské jméno a když jsem se narodila bylo normálně v kalendáři 22.října / né že bych byla tak stará :-D / asi za dva roky to zrušili a dali místo mě Sabinu
Odpovědět
Inf: Maria má i jiné zdrobněliny než Maruška :-( Líbilo by se mi Marienka, Márinka, Madla, Madlenka, Mia ;-)
Odpovědět
Jachin: Druhé jméno bych dala po někom z rodiny [po otci, (pra)dědovi, (pra)babičce, matce].
Odpovědět
Profilova fotka
moja mala dcerka kedze ja som chcela po sebe a drahy chcel ine meno tak sme sa zhodli a vola sa Emma Lillian :-) pokrstena je Ema Liliana ;-)
Odpovědět
Téda ani jsem nevěděla, že existuje svatá Ema:) tak jsem se poučila
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?