Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Co říkáte na jméno Indigo?
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: tak mozna na psa strasny jmeno
Odpovědět
Profilova fotka
moc a moc premyslim nad tou Timeou - moc se mi to libi k Mie
Odpovědět
Mia je meno pre mačku... :-x
Odpovědět
sasha: :-D , promiň, nereagovala bych, ale tohle mě fakt dostalo. Peter Nagy je jeho skupina Indigo :-D :-D :-D Možná už jsem jediná z ročníků tady, co si to pamatuje. Ale dokud my neumřem, prosím, ať se toto jméno nevyskytuje. Nebo dejte dvě: Indigo Jeans :-D :-D :-D
Odpovědět
syd: to teda není :-D Mia je standardní jméno. Jej, ten nebo ta Indigo mě dostal.
Odpovědět
mne sa to meno vobec nepaci... ak sa paci vam, ok beriem to
Odpovědět
já mám kategorie: jména, co bych dala; jména, co se mi líbí na jiných, ale nedala bych; (Mia) neutrální jména; jména, co se mi vůbec nelíbí; jména, kde s rodiči není něco v pořádku (např. Suchá Větev Šourková) Ne, holky, já se pořád bavím, nějak mě to strašně rozesmálo. Jasně, každá máme jiný vkus. Klidně se do mě se jmény strefujte taky, mně to neva.
Odpovědět
Profilova fotka
synduska, tak kocku bych teda Mia nepojmenovala, resp. ja bych nemela zadne zvire zenskeho rodu btw. staci ze se libi nam, my jsme s vyberem spokojeni, nikdo jiny Miu nema, coz byl ucel ;-) jasne,chapu, ze to neni jmeno pro vsechy a ze ne kazdemu se libi, onoj e to fakt tezky, vymyslet neco, co se libi obema rodicuma atd...
Odpovědět
Profilova fotka
kazdy mame iny vkus na mena, su mena ktore niekomu lahodia sluchu ked sa vyslovia a inym zase nie, to tak byva a hotovo... bratranec dal meno pre svojho syna Žombor (pise sa to po madarsky, je to stare madarske meno) oni totiz byvaju v madarsku...nikto si nevedel zvyknut na to "zvlastne meno" ale teraz po mesiaci mi pride uuuplne normalne ;-) akurat chudacika mozno budu v skolke/skole volat Zombi :-S ja mam pre dievcatko vybrane meno Leila tak dufam ze bude aj neake dievcatk nech to mozeme pouzit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
sydnuska: Jakékoli "člověčí" jméno se přece může dát zvířeti, zrovna tak, jako může být kočka Mia, může být i kočka Rozárka, kocour Adam, fenka Lucina, apod... ;-) veli: Tak s tim rozdělením jmen do kategorií to mám dost podobně :-D Hlavně, že se jméno dítěte líbí jeho rodičům, na ničem jiném nezáleží. A jestli někdo tim samým jménem má pojmenovanou třeba svou myš nebo papouška, tak ať... kristi: To máš pravdu, je těžké vymyslet jméno, které by se líbilo oběma a navíc, aby ho nemělo každé třetí dítě v okolí. My jsme s manželem nedávno narazili na jedno dívčí jméno, nikoho toho jména neznáme, ani z doslechu, v ČR je lidí s tim jménem opravdu maličko, tak doufám, že nám ho nikdo nevyfoukne :-D Pro jistotu jsme ho nikomu neřekli :-D
Odpovědět
nunacek, tak nám ho řekni :-D
Odpovědět
Článek se načítá
ja som jednoducho vyjadrila svoj nazor... a tym to konci... a to ze mi nunacek vysvetluje ze jakekoli cloveci jmeno se muze dat zvireti je mi jasne, nemam 5 rokov...
Odpovědět
Profilova fotka
veli: Neřeknu :-D ;-) sydnuska: Tvůj názor ti samozřejmě nikdo nebere, máš na něj právo ;-) Ale když nemáš 5 roků, tak by možná bylo dobré se zamyslet nad tím, že psát přímo někomu, kdo má dceru Miu, že Mia je jméno pro nějakou kočku, to mi nepřijde úplně vhodné a taktní...No ale každej jsme nějakej, že? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne to neurazilo, to je v pohode....minule jsme potkali Jacka russela a jmenovala se Mia, hezky jsme se s panickou zasmaly...stejne jako jsem potkala psa Terezku, Karla atd.... se mi mooooc libi i Colette, akorat se nam to jaksi nehodi do kramu
Odpovědět
ok, v poriadku ospravedlnujem sa... nevedela som, ze Kristi má dceru Miu... ak sa im to meno paci, to je hlavne... ale ja si stojim za svojim nazorom...
Odpovědět
Profilova fotka
kristi: Já myslim, že normálního člověka takovéhle poznámky urazit snad ani nemůžou, ale mně osobně to přijde takové prostě divné někomu říct, že jeho dítě má jméno pro zvíře :-N
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: mne pride trapné ze to tady furt musis rozpatlavat
Odpovědět
Profilova fotka
ninusqa: Každému přijdou trapné holt jiné věci ;-) Pokud tě mé příspěvky nějak iritují, tak je prosím nečti. Napsala jsem na to téma tušim pouhé 2 příspěvky, což mi teda nepřijde jako "furt" :-N
Odpovědět
Kristi: Timea je skvělá 8-) ;-) Do ní.
Odpovědět
Co říkáte na toto české jméno (Chrudoš) a německé (Medard)?
Odpovědět
Profilova fotka
Sasho, ani jedno neeeee a pak se mi libi jeste Evelyn
Odpovědět
Profilova fotka
niekto sa ma pytal tu ze preco preferujem zahranicne mena lebo sa mi jednoducho pacia viac ako slovenske a navyse chcem aby moja mala raz ked bude chciet studovala v zahranici bude mat obrovsky problem s menom kde budu makcene a dlzne a preto ma meno Emma Lillian -po slovenky (tak nam ju krstili-Ema Liliana) jednoducho je dnes taka doba ze ked by som na dieta zakricala na ulici ruzenka,bozenka asi by sa vsetci pozreli ze co som jej to dala za meno jej meno je originalne,je malo dievcatiek co maju toto meno ... my sme tiez vela mien museli zrusit aj krasnych koli priezvisku(ktore tu samozrejme nebudem zverejnovat) :-) a sasha chrudos je naozaj otrasne meno ..jedneho medarda poznam je zlaty ale odjakziva sa mu kazdy za meno posmieval ... to iste patri u mien ako bonifac a servac ... moja kamaratka ma dcerku Miu a synceka Marcusa su to prekrasne mena :-) kristi my mame kocik Colleto pre malu ale je to velmi pekne a zvlastne meno ..
Odpovědět
nunacek, ja mam synovca, ktory sa vola Rene a jedna babka segre povedala, ked maleho 1x uvidela, ze hmm zlaty je, ale meno ma jak pre psa... :-D :-D :-D Mne sa tiez Mia paci. A este Nina, Tereza a Tamara. A chlapcenske: Martin, Maxim, Filip, Daniel. Paci sa aj Barbora a Juraj, ale tie by som nevybrala, lebo sa v anglictine inak vyslovuju... ked sa mi raz dieta vyberie do sveta, nech nema problem s menom, ked uz bude mat s priezviskom... :-D :-D Hmm, skoda len, ze este nemusim meno vyberat... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: Ani jedno se mi nelíbí. kristi: Evelyn je pěkné ;-) Hezčí než Timea. beronsche: Tak to se babka teda pěkně vyznamenala :-D :-D :-D ;-) Nina je takové zvláštně zajímavé. Daniel se mi líbí.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, priatel daroval psika rodicom uz davnejsie a dali jej meno Mia ... raz boli na prechadzke a volali Mia na psika a doslo dievcatko s takym menom ku nim :) Mne sa paci Nela aj Tereza...ale ta uz v rodine je. Chlapcenske este nevieme...
Odpovědět
ja mam kolegyni, ktera se jmenuje Mia v zahranici je to celkem bezne jmeno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
trdielko..mýliš sa s tým, že keby sa dala dievčatku meno Ruženka alebo boženka, tak by sa tomu každý čudoval :-p u nás je v poslednej dobe rozšírené dávať také staršie mená a vidím skôr pozitívne reakcie. Dokonca som počula reakciu, že sa dávajú konečne normálne mená a nie nejaké zahraničné "geniálne mená".. takže asi tak...a to bola reakcia dvoch mladých báb.. a o.i. s tým zahraničím...nie je až taký veeeľký problém s vyslovovaním mien i ked sú tam mäkčene, niekedy stačí dvakrát zopakovať a je po probléme 8-( a dúfam že vaše deti budú chcieť ísť do zahraničia, študovať..lebo mať sen čo mi bude dieťa robiť, kam pôjde študovať...no myslím že o tom bude rozhodovať ono a nie vy...
Odpovědět
k tomu zahranici: ja jsem napriklad vzdycky chtela pro kluka jmeno Matěj, ale v Belgii ho francouzsky mluvici vyslovuji Matež (a nedaji si to vymluvit ;o) takze bych se take svym vyberem chtela vyhnout komoleni jmena
Odpovědět
Profilova fotka
jachin: musím také souhlasit - kolikrát jsou mnohem hezčí klasická česká jméne, než převzatá z ciziny....... S manželem jsme naštěstí oba stejného náoru - takže doma nebudeme mít žádného Kevina, Abigail ani nic tomu podobného........myslím si, že každý jazyk a národ má svá krásná jména.....jsem v tomhle docela patriot......my si bohatě vystačíme s českým kalendářem se jmény :-D Hodně se nám líbí Eliška a Karolínka a z klučičích Kubíček, Daniel a Patrik (ten teda moc čekej není, ale je to krásný jméno a u nás už běžné) ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?