Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ano, Lea je super (ale jednu mame v rodine, takze z toho nic nebude) a paci sa mi aj Lujza
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak my máme ročního chlapečka. Jmenuje se Maxmilian (Schelle). Rozhodovali jsme se ještě nad Alexem. A holčička by byla Rebeka nebo Valérie. Dále se mi líbí Sebastian a Samuel : )
Odpovědět
Vítání občánku ve Vysokém Mýtě: Sofie Bečičková, Eliška Benešová, Tobiáš Bystřický, Diego Csocso, Barbora Černá, Lucie Češková, Martin Doležal, Kamila Ferková, David Fiala, Valerie Klimešová, Viktorie Komárková, Nikol Nespěšná, Adriana Nežádalová, Karolína Nováková, Anežka Ondová, Adam Slezák, Tomáš Stehlík, Václav Šalda, Denis Vannay.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme vybrané Daniel a Dorotka
Odpovědět
jeee,aj my mame dorotku 8-) a ked bude dalsie niekedy tak zorka alebo florian :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nase slecna se jmenuje Nella, v den nasi svatby ji bude presne 16 mesicu..druhe bychom chteli kluka, nastavajici manzel chce Jirku, po sobe, ja bych chtela Matej, Matyas, Daniel..a kdyz to bude holcicka, tak Natalia pravdepodobne :-)
Odpovědět
my by sme chceli Karolina a Kristien alebo Leah a Liam, keby boli dve baby tak Leah a Ella a keby dvaja chalani tak Kristien a Sebestien :-) inak krasne mena vyberate, len co je pravda :-) Mne sa paci aj Eliska, ale to je skor pekne v cesku...na slovensku ked to poviem tak na mna pozeraju ako keby to bolo meno pre nejaku dedinsku nanu, ale inak sa mi to veeelmi paci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Dorota je nejak obľúbené meno v poslednej dobe.. Eliška je pekné meno aj tu na SVK, konkrétne v okolí poznám dve, v mojom veku..takže normálka, len bolo menej často dávané...
Odpovědět
my mame sabinku x-)
Odpovědět
ja som mala meno dorotka vybrane davno predtym nez som vobec spoznala svojho manzela.mala som vysnivane ze raz budem mat dievcatko s menom dorotka a tak sa aj stalo :-) no k bliziacemu porodu som zacala uvazovat este nad menom rebeka ale manzel to zamietol :-D no doteraz ked som niekomu povedala ze dcerka je dorotka tak kazdy vravi ze ake je to meno pekne x-) po tom ako sa dcera narodila sa akoby roztrhlo vrece s dorotkami-v rozpati jedneho mesiaca dali 3mamicky mano dorotka :-) taaak velmi sa tesim ze som ostala pri tomto mene ;-)
Odpovědět
Pokud jednou budeme mít kluka, tak to bude Vojta nebo Jakub a holčičku bychom rádi Elišku nebo Aničku..mě se ještě líbí zdrobnělina Johanka, ale Johana je takový drsný, takže to asi neprojde a já bych osobně chtěla Emu, ale to mi mnažel neschválil:)..My máme rádši česká jména, nejsme nějak velci vlastnci, ale příjdou mi fakt krásný a je škoda je nevyužit... a navíc z nich jdou podle mě většinou hezčí zdrobněliny, u cizích to často nejde nebo znějí zvláštně (ne u všech samozřejmě)...
Odpovědět
eliška, libuška...krasne, mame ale nataliu :-D ale pri druhom uz neustupim ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
A já mám holky Dominika (tomu je 15 let) a Simonku(té je 10 měsíců ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mne sa zacalo pacit meno Fiona, jedna zahranicna spolupracovnicka mojho manzela sa tak vola, obcas ju spomenie a to meno sa mi tak nejako dostalo do ucha... take akurat, aj pre male dievcatko aj pre dospelu zenu...
Odpovědět
Profilova fotka
Fiona se jmenovala moje učitelka angličtiny v Anglii, je to hezké jméno ale mně se prostě vždycky vybaví princezna Fiona ze Shreka :-N mně se moc líbí jméno Mia, ale přítel nechce ani slyšet.. :-| tohle jméno mi asi neprojde.. i když ještě mám možná i pár let nato ho zpracovat :-D
Odpovědět
Ahoj holky, už jsem semka psala, ale bylo to už dávno. Od té doby jsme to trochu s manželem obměnili :-D . Nebo spíš teda já. On moc na vymýšlení není, a ani se mu některé z mnou vybraných jmen nelíbí, ale říkám, že kdo rodí, tak ten má právo rozhodnout. Hrůza, co? :-D No, takže mám(e) naplánovaný pro zichr tři jména pro kluky a tři pro holky. Je toho docela hodně. (Snad to není moc švihnutý =-) ). Takže kluci: Václav, Adam, Mikuláš, a holky Alice, Nela, Elenka. Mimi plánujeme zkoušet už letos na podzim (jestli se do toho něco nesemele), takže buď to bude Václav nebo Alice. A nebo dvojčátka...? :-D Necháme se překvapit. Jinak Nelu jsem tady zahlédla už několikrát, takže vidím, že se jméno budoucím/stávajícím maminkám líbí. Jinak se mi taky moc líbí Ema, tu má teď můj bratranec. Taky nechtěl, ale manželka nedala jinak ;-) Jinak shoda prvních jmen Alice a Václav není opičárnou podle paní Alice Bendové, nějak to tak prostě vyšlo :-)
Odpovědět
pane Jane, vidím po sobě v textu 3x jinak, tak se omlouvám :-D
Odpovědět
ahoj tak ja mam doma Danicka (5let) a Kacenku (3roky). :-N Ale u toho kluciciho sem vahala jeste nad dominikem,a zvitezil danik. tak dominka budu mit treba priste. Kdovi jestli nebudu mit jeste treti. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jéééé Fiona je hezký a taky Elenka. Fakt pěkný. Já si spíš lámu hlavu nad tím, jaké jméno bysme dali chlapečkovi. Zatím máme čas. Líbilo se nám Tobiáš. Jenže to je teď hodně v kurzu. Tak nechci, aby jich bylo deset ve třídě. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Elenka je velmi pekne meno. Ja by som chcela Juliu a Elu... a z chlapcenskych Dominik (to mam vysnivane hadam od 10) a Radovan. A vyber mien asi bude nakoniec na mne, lebo moj nastavajuci vyhlasil, ze najlepsie bude, ked budeme hadzat sipkou do kalendara... tak to by sme potom mohli mat aj Dezidera a Hedvigu :-S
Odpovědět
nimwen :-D :-D tak to je síla
Odpovědět
Profilova fotka
krysi mama - no mě se taky nikdy nelíbila jména po rodičích, zvlášt´když jsou obě děti holka i kluk po rodičích, no u nás sem neuspěla a náš Jiřík se jmenuje po mužovi :-D :-D ale u druhýho jestli bude se nedám a doufám, že to bude holčička a prostě Viktorie :-) pak se mi líbí ještě Lucie a Julie a u klučičích Petr, Lukáš, Ondřej 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my už máme doma měsíčního Daniela. Zatím se to všem líbí :-) Kdyby bylo další mimi kluk, tak ale už nevím :-N
Odpovědět
Profilova fotka
lucijeta: no, ja dufam, ze kym by sme my tu Fionu realne mali, tak Shrek uz nebude tak popularny :-D ale na druhej strane, je to moja oblubena filmova postava, takze mi to ani velmi nevadi... ;-) aliciznicka: no mna hned napadlo, ze Alice Bendova cislo 2 :-D ale obe su to pekne mena, takze proste to niekedy tak vyjde...
Odpovědět
Laleeta: Venouška chceme po mém tatínkovi, který už není, a Alice je takový kompromis, protože manželovi se nelíbí ani Nela ani Elenka, tak jsme to dohodli, že první holčička bude pojmenovaná po mě. Není to moc obvyklé jméno a je krásné. No, a týden na to se Alici Bendové narodila holčička Alice :-D Hned jak jsem to viděla na netu, tak jsem se musela smát :-)
Odpovědět
Aliciznicka: A co toto: Václav Mikuláš Mikuláš Václav Alice Elen Elen Alice A jste spokojeni oba ;-)
Odpovědět
Nebo taky Nikola Václav či Václav Nikola ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak já mám vymyšleno Ema, Magda, Jan (po tatínkovi) a Radim... sice to ještě není aktuální, ale hodit se to jednou určitě bude
Odpovědět
Profilova fotka
no a ještě Michal, to by se taky hodilo
Odpovědět
Profilova fotka
Podla mňa Alice Elen ( a opačne) znie tak umelo..Ja som za samostatne buď Alice alebo Elenka, obe sú celkom pekné mená... To ako v jednom časopise bolo dievča : Lara Mia.. :-p samostatne môže byť ( i ked nie som za zahraničné mená), ale spolu je to divné...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?