Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
a taky jsem si myslela, že Madlenka je magdalena... to jsem dnes zase zmoudřela :-D
Odpovědět
co hovorite na meno Antonio?
Odpovědět
Ahoj holky, chodím si vás číst, zatím to na rodinu nevypadá, ale kdyby to přišlo, přivítali bychom to s radostí :-) Zatím jen vášnivě diskutujeme. Já bych moc chtěla Jonáše, ale manžel není nadšený. Obecně jsem si všimla, že chlapům se to jméno nelíbí. I přesto doufám, že ho prosadím, zatím mám čas ;-) On by chtěl Kristiána nebo Maxmiliána, rád by i dvě jména. No, myslím, že dá fušku shodnout se i na jednom :-) Pro holčičku nějak nemůžeme vybrat. Líbí se mi Ema, ale je jich moc, nebo Klárka, ale těch je taky hodně, Adélka se mi taky moc líbí, ale pořád to nějak není ono... Prostě nedostatek hezkých holčičích jmen! Nechtěla bych nějaké super neobvyklé jméno, ale zas nechci Vojtíška nebo Kubíčka, protože kdybych seděla jen se svými kamarádkami a jejich ratolestmi a zavolala bych na něj, přišlo by minimálně pět dětí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem byla od malicka Madlenka a jmenuju se Magdalena, tak nevim, u Marie jsem tuhle zdrobnelinu nikdy neslysela =-)
Odpovědět
trdielko: tak to se mi snad zda :-D :-D :-D :-D :-D taky chci (teda az se zadari) Emmu Liliane !!!!! Emmu jsem chtela odjakziva (skoda jen ze jich je ted tolik) a Liliane je jmeno moji tchyne (a budouci kmotry)
Odpovědět
Magdalena je většinou Majdalenka ;-)
Odpovědět
Pro Veli: Co takhle dát dvě jména ať jste spokojený oba... ;-) Jonáš Maxmilian Jonáš Max Jonáš Maxim Jonáš Kristian Max Jonáš Maxim Jonáš Návrhy na dívčí jména: Agnes, Danica, Alžběta, Růžena, Ester, Valérie, Alexa, Beata, Lilian, Marion, Claudie, Jolanta, Justina, Nina, Patricie, Sylvie, Stella, Charlotta, Amélie, Amelia, Iva, Dorota, Jitka, Sonja, Wanda, Antonie, Josefina, Viola, Karin, Isabel, Lada, Erika, Darina, Romana, Ludmila, Edita, Evelin, Jessika, Viera, Emilia, Emilie, Jasmin, Radana, Radmila, René, Adina, Robyn, Anastazia, Žofia, Matilda, Tamara, Marika, Rebeka, Jarmila, Miriam, Zdenka, Miroslava, Apolena, Ilona, Martha, Anděla, Angelika, Hedvika, Samuela, Tatiana, Dagmar, Františka, Melissa, Melita, Bianca, Bjela, Henrietta, Jorja, Jiřina, Noemi, Naomi, Dita, Melanie, Vivien(ne), Zoe, Libuše, Darja, Zlata, Gita, Milada, Božena, Miluše, Rachel, Lara, Zita, Louisa, Maja, Vlasta, Světlana, Zora, Nadja, Theodora, Bibiana, Thea, Ingrid, Doubravka, Květa, Milena, Sabrina, Wilma, Timea, Abigail, Babette, Eliana, Greta, Hemiona, Ida, Madlen, Kyra, Leyla, Lola, Marina, Mína, Saša, Zina, Amanda, Cecilia, Ivona, Kim, Liana, Lydia, Tara, Eleonora, Euniké, Gisela, Loretta, Margit, Margot, Olivia, Regina, Ruth, Salma, Sharon, Zara, Zdislava, Ariana, Bohumila, Brigitta, Debora, Drahomíra, Irma, Malvina, Medea, Rianna, Rita, Ronja, Adléta, Aurelia, Celestina, Chloe, Jenovefa, Klementina, Korinna, Kordelia, Kordula, Kornelia, Nerys, Freya, Melinda, Miranda, Saskia, Odetta, Heidi, Livia, Konstance - Kony, Konstantina, Tina Anděla - Andělka, Andy Rosalie - Rose, Rosa Rozarka Rachel - Chely, Chelinka, Rachelka Lada - Laďka, Laděnka Vesna - Vesninka Růžena - Růže, Růženka Františka - Franny, Fran, Fanny, Iška Antonie - Toni, Tonia, Anty Emilia - Emily, Mia, Lia Dorota - Dorotka, Dor(k)a, Doris Anastazia - Stázka, Stáza, Stázinka Josefina - Josefinka, Sefi, Finn, Finetta Matilda - Matty, Tilda, Tilly, Matil Jenovefa - Jeny, Jenovefka, Jena Henrietta - Hetty, Henri, Herriet, Etta Klementina - Klemy, Klementinka, Tina Kordelia - Kora, Kori, Kordulka, Delia Kazi - Kazinka Livia - Liv, Livy (5. pád Oslovujeme, voláme) Kleopatra - Kleo, Klea, Pat, Kleuška Klotilda - Klo, Tilda, Tilly, Klotild Květa - Květuška, Kvietka Apolena - Polly, Apolenka, Lena Libuše - Líba, Libby Liběna - Líba, Libby, Liběnka Ludmila - Lída, Lidka, Liduška Lilith - Lil, Lila, Litha Mahulena - Malena, Malin, Lena Mahuliena - Mahul, Liena Eleonora - Elen, Leonora, Nora, Lori Elektra - Eli, Elek, Lektra, Ela Benedikta - Beny, Beno, Nedý Božena - Boža, Boďa, Boženka Charlotta - Charla, Lotta, Lottka Louisa - Lola, Lou, Louisinka Aloisia - Lola, Al, Ally, Lois Willhelmina
Odpovědět
Profilova fotka
Sasha tak fajn, musim rict rodicum, ze se s mym oslovenim uz petatricet let pletou :-D
Odpovědět
sasha: díky! Manžel by rád dvě jména, já moc ne, protože to druhé bychom stejně nepoužívali. On chtěl Kryštofa Maxmiliána, ale pokud by měl vybrat jen jedno, dere se za Kristiána. Já chci prostě Jonáše :-) Ty holčičky, to je s námi špatné. Nic není ono...příjemné je pro mě Ema, Klára, Klaudie, Adélka, poslední dobou Evelína, Justýna, manželovi se líbí Viktorie, jinak je u nás obou favoritem Elizabeta, ale asi nebude, nic není to "naše". Máme německé, ale počeštělé příjmení. Jak já "závidím" těm, co mají vyloženě cizí příjmení a mohou si dovolit dát úplně nezvyklé jméno, ta se mi docela líbí-Kaia např. Ale u náš mi to nějak nezní a nedala bych ho, ale jinak je krásné. Přitom tu holčičku bychom tááák brali :-), asi bude Jonáš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, řešíte tady jména... VELI- mám 5 měsíční dceru a pořád jsem se nemohla rozhodnout jestli jedno či dvě jména. Nakonec jsou dvě a to po mé a přítelovo prababičkách ZUZANA ANNA malé říkám Zuzanička :-) Po svatbě si plánujeme druhé dítko, ale to už jsme v koncích a nevím jestli bych šla opět do dvou jmen a u chlaúečka...no to asi bude Pavlík po tatínkovi popř. Daniel, který byl napsaný při prvním těhu... Každopádně, všechna jména jsou krásná pokud se říkají s láskou ... ;-)
Odpovědět
mně jich pár líbí, ale nic není takové, abych si řekla: jo, to je pro nás, asi jsem náročná :-) Manžel je ochoten jít na "dohodu", pokud budou dvě jména, samozřejmě jedině Jonáš Kristián. Tak si možná "plácnem" :-) No co, kluk to v rodném listě snese, ani o tom nemusí vědět, když nebude chtít :-D. Jinak tajně doufám, že nakonec manžel vyměkne :-), ale zrovna v tomhle je dost neoblomný. Zuzanka je moc hezká, kamarádka má a je to fakt roztomilé jméno a neumím si představit nesympatickou Zuzanu. Anna se moc líbí mé mamce.
Odpovědět
veli: mám doma Jonáše(9) i Maxmiliána(4) jedem za 18 a druhý bez dvou za 20, ale jsou to moje zlatíčka :-) . Pro holčičky jsme měli Anna Marie (to bylo po babičkách) a po druhé Ráchel (prababička byla židovka tak jsem chtěla něco židovského).
Odpovědět
Článek se načítá
My planujeme babatko hned po svadbe /11.09.2010/, pre chlapceka sa nam paci Jakub, Tadeas a pre dievcatko Bara alebo Terezka. Len neviem ci by nam meno Bara zapisali, alebo bude musiet byt Barbora... tak uvidime co sa podari :-D
Odpovědět
My máme doma pětitýdenního Mikuláše, pro holčičku jsme měli vybráno jméno Nina
Odpovědět
halka: to je super, to musím říct manželovi :-) Já nakonec zkousnu asi to dvojjméno, hlavně aby byl ten Jonáš. K němu by mi pasovala ta Justýna, ale to se ještě určitě změní.
Odpovědět
no :-( skousnu, asi bych si měla zopakovat základku :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Alexa, kamoska kamosky :-D ma prave malickou Báru a nebyl pry problem s tim ji zapsat... ale uz ted jsou spis problemy a nedorozumeni, jelikoz kazdy (na urade, u doktora) automaticky predpoklada, ze je to Barbora...
Odpovědět
veli. Jonáš prošel úplně v pohodě, jednou jsme přišli z práce a oba jsme řekli" co třeba Jonáš" :-D s Majdou to bylo složitější, chtěla jsem Maxe, ale protože máme celkem krátké příjmení zvolili jsme Maxmiliána. Babičky to nemohly rozdýchat, prý je to jméno jako pro psa a že místo kočárku můžeme miminko vozit v boudě ;-) , naštěstí si zvykly. I na hřišti je to výhoda když zavolám moc Maxů a Jonášů tam není. Horší je to ve škole, tam si tě všichni pamatují, znám to sama našim stačilo přijít na třídní schůzky a říct "co Halka" všichni věděli o koho jde :-p
Odpovědět
Profilova fotka
marketnieuw je to prekrasne meno a ked niekam ideme ci uz k lekarke a poviem Emma Lillian kazdy sa otoci pretoze tato kombinacia nie je este taka opocuvana no doma sme si zvykli a volame ju aj tak Emmuška :-) nechcem aby ju muz volal Emma a ja Lillian to by bola mimo ked bdue starsia a bude chapat ze ma 2 mena mozno jej obcas povieme Liluška :-):-) ked budete tehotne lekar vas vam da tehu knizku a kalendarik mien podla abecedy (neviem ako v ČR) a tam sa da vybrat ale su tam len slovenske mena ktore su v kalendari aj preto sme dlho nic nevybrali ... no ekd si date do googla v anglictine girlnames tak vam vyhodi miliony mien dievcenskych a nemate ani sancu to za cele tehu pozriet tolko ich je :-) :-) mne osobne sa take rydzo slovenske mena vobec nepacia ako Ruzenka,Bozenka,Magdalena,Irma ani Terezka sa mi nepaci ...mne sa skor pacia modernejsie mena ako Laura,Lea,Lívia,Sára,Vanessa,Viktoria,Patrícia,Nina,Alexandra ale nepaci sa mi ked ju volaju Saša takze u nas to meno padlo ... je to vec vkusu samozrejme ...
Odpovědět
Profilova fotka
Ruženka je pekné meno :-) na výške som mala spolužiačku Ruženku, mala dlhé blond vlnité vlasy, presne ako princezná z rozprávky :-N jej sa to meno hodilo.. ;-)
Odpovědět
ja mám dosť netypické meno - Judita, mala som sa volať Alžbetka, ale už ich bolo v rodine dosť, takže niečo podobné: Betka - Judka, pre dievča sa mi páči Andrea (kvôli koncovke -ea, no Lea sa mi nepáčí, radšej niečo dlhšie), z Gilmoriek Lorelay, chlapčenské Metod, nemám problém dať po snúbencovi - Ľubomír, aj keď aj jeho otec sa tak volá, ale lepšie sme nenašli a v okolí nie je takmer žiadny Ľ. a určite sa mi nepáčia také dedinské Anče, Zuzy, Márie, Jožovia a Štefanovia :)
Odpovědět
trdielko: my zijeme v Belgii a tady si muzes nechat zapsat temer cokoliv. ALE jak jsem prave zjistila (http://statbel.fgov.be/nl/statistieke...) tak Emma je v Belgii nejoblibenejsi jmeno uz od roku 2003.... tak nevim nevim :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak já přidávám taky jedno netradiční jméno - HÁTA. Máme jí v rodině a mně se to jméno moc líbí, říkáme jí Hátko, Hátulko... žádnou jinou neznám, takže originál. Pochází to prý ze jména Agáta, které se dřív psalo Agháta.
Odpovědět
market, koukám že ve Vlanderen asi, pokud ti to nevadí, mohla bys mi písnout do ip, kde konkrétně. Čistě ze zvědavosti, tím to končí :-) Moc lidí jsem tam neznala, a Emmu teda ani jednu. Dost časté bylo Anne, Hanne, Sonja, co si tak pamatuju.
Odpovědět
halka adamova,tak já jsem křtěná kateřina anna a sestra jana marie a taky to máme po babičkách.babička si přála jelikož chodila do kostela který se jmenoval kostel svaté kateřiny tak proto a anna je po ní.takže tak to bylo u mě ze jmeném :-)
Odpovědět
anka6: mám ještě sestru a protože jsme holky jména vybíral tatínek, obě jsme se narodily v březnu, vánoce jsou v prosinci a aby sme to měly rovnoměrně rozdělené, kvůli dárkům, svátek máme na podzim Radka v září, já v říjnu :-) :-) To neobvyklé jméno je jenom bonus. Dnes ho mám jako obchodní značku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marketnieuw aj na slovenskych nejakych strankach bolo minuly rok zverejnene ake oblebene-prva 10 mien vo svete ale kazdy stat a meno Emma sa objavilo v kazdom jednom state a vacsinou v europe viedlo v priecke prvej 5 :-) :-) ale napriklad tu kde byvame my v Leviciach sa za rok 2009 narodili 4 emmy a to je malo lebo je tu skol aspon 6 :-) mne sa pacia jednoduche mena kde nie je R lebo pri nasom priezvisku by sa malej take meno nehodilo aj preto sme dali prec Alexandru,Saru,Lauru ... nasa mala dostala ku krstinam taky moj prvy album kde sa lepia fotky pise sa odtlacky rucicky,nozicky,nase fotky a jet am aj ze ake mena sa pacili mojim rodicom mame zapisane 4 riadky a nasla som tam aj tieto mena : Mia,Sophie,Grace,Emily,Caroline,Hannah,Amelia,Megan,Chloe,Charlotte,Olivia,Abigail,Rose ... ja vravim nam sa pacia taketo mena zahranicne ... ja si fakt neviem predstavit ze by sa volala Katarinka,Bozenka,Irma ... mne sa praveze slovenske mena pacia ale chlapcenske ako Timotej,Matej,David,Daniel,Tomas,MArek ... ale aj tak som vporodnici nahlasovala Thobias keby to bol chlapec lebo drahy velmi chcel toto meno pre chlapca :-) mojim oblubenym menom je Timotej a Viktor :-) namiesto mena Anton slovenskeho by som dala zahranicne Tony ;-) moja mamina vravi ze kazde meno je krasne ked sa pekne povie a ma pravdu ... moja sestra je Maria ale odjakziva ju volame Maruska :-)
Odpovědět
trdielko- Tony je nas slovensky Tono; Anton = Anthony :) to uz znie menej 'cool', vsak? Karolina je krasne meno- v akejkolvek podobe, teda aj Caroline; to iste Emily- Emilia, Hannah- Hana; preco preferujes zahranicne ekvivalenty? nechcem vobec rypat, len ma to zaujima. A tvoja mamina ma pravdu o menach. Ako by ste vyslovovali meno Thobias? podobu TH som este nevidela. - my v tom zatial mame chaos, tolko krasnych mien, tazko vybrat, a stale to menime- nastastie to este nesuri...
Odpovědět
len treba prihliadať aj k priezvisku. lebo to môže znieť totálne o ničom a to decko sa potom bude iba hanbiť aj ked bude mať perfektné krstné meno :-D
Odpovědět
tak mne se teda Tony libi moc :-D :-D :-D :-D je to jmeno meho manzela, tak aby jeste ne. Ale vsude se ho ptaji, jaka je oficialni verze - Anthony, Antonio etc. A pritom oficialni verze je Tony ... Tak to jen poznamka z praktickeho hlediska, ze na tuhle kratkou verzi nejsou lidi zvykli ani v zahranici :-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?