Menu Forum

Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

(cz & sk)
9. čer 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
aliciznicka
Registrovala se 28. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 396 příspěvků. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
aliciznicka
Registrovala se 28. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 396 příspěvků. Region Bruntál.
 sasha: já jsem taky spíše pro tu klasickou formu jména, ale děkuji za nápademoticon
7. čer 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vafle (30 r.)
2
Registrovala se 11. listopadu 2009 na beremese.cz. Přidala 44 příspěvků, 2 alba a 3 inzeráty. Má 10 přátel. Ostrava, Region Ostrava.
  • Svatba byla 8. května 2010
    V Pustkovci, Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
vafle (30 r.)
2
Registrovala se 11. listopadu 2009 na beremese.cz. Přidala 44 příspěvků, 2 alba a 3 inzeráty. Má 10 přátel. Ostrava, Region Ostrava.
 tak v čechách se dorotka nedává kdyby jich bylo plno tak to nedám původně jsem chtěla natálku ale pracovala jsem tři roky v porodnici a tohle dává každý a navíc se tak jmenuje manželova sestra...dorotku jsem za tu dobu nezažila ani jednu.........jenže teď se zdá že to bude nakonec chlapeček takže budeme mít Daniela. A holčička se nám prý povede za tři roky emoticon a takže na vymýšlení máme času dost emoticon
8. čer 2010 ve 20:52  •  Svatba byla v květnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
danka.chomka (29 r.)
Registrovala se 30. listopadu 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 313 příspěvků. Má 29 přátel. Košice, Region Košice.
  • Svatba byla 23. října 2010
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
danka.chomka (29 r.)
Registrovala se 30. listopadu 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 313 příspěvků. Má 29 přátel. Košice, Region Košice.
  • Svatba byla 23. října 2010
    Slovensko
 my sme pozmenili chlapcenske. dievcenske ostava Adelka a chlapec bude Frederik emoticon) konecne sme sa zhodli emoticon)
8. čer 2010 ve 23:06  •  Svatba byla v říjnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vafle (30 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
vafle (30 r.)
2
 a jak se tak blíží porod pořád nad tím přemýšlíme......ještě uvažujeme že jim dáme jména po nás protože oba máme moc hezké jména jinak bych to nechtěla. Akorát se pořád nemůžu rozhodnout jestli je to dobré nebo ne....poraďte co si o tom myslíte. Mám zkušenost akorát moje mamka a babička se jmenují stejně ale u holky to tolik nevadí protože se jednou vdá ale my asi budeme mít kluka a ti by se na věky jmenovali stejně....
Jinak se jmenujeme Katka a Filip.....tak bychom měli Kačátko a Filíška emoticon
9. čer 2010 v 09:07  •  Svatba byla v květnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
balli
Registrovala se 29. května 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 1000 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Bratislava.
  • Svatba byla 15. října 2010
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
balli
Registrovala se 29. května 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 1000 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Bratislava.
  • Svatba byla 15. října 2010
    Slovensko
 ja si myslim ze je to na rodicoch ako chcu pomenovat svoje deti...ja som tiez Katka, ale dcere nechcem dat meno po mne. Moj snubenec je Karol a uz treti v rodine a chcel Karola, tak som ho hned stopla ze ziadny Karol nebude, ale ked chce tak baba sa moze volat po nom - Karolinka. A keby bol chalan tak Kristien. Na svadbe budeme K&K a pri narodeni deti K&K&K&K emoticon))
9. čer 2010 v 09:59  •  Svatba byla v říjnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
Registrovala se 14. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 4746 příspěvků. , Region Cheb.
  • Svatba byla 19. září 2009
    Region Cheb
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
Registrovala se 14. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 4746 příspěvků. , Region Cheb.
    Region Cheb
 katka - no ono je to na tobě, já sem původně nechtěla, aby se manžel jmenoval po mužovi - nakonec mě přemluvil, ale tehdy sme nebyli vzatý a já řekla fajn ale příjmení bude mít po mě - no a nakonec sme se stejně vzali a příjmení má nakonec malej taky po něm - takže ted´máme v baráku 3 chlapi s na chlup stejnym jménem náš Jiřík, můj manža a děda emoticon a neboj neplete se to, tchána oslovuji příjmením, můj muž je Jirka a malej Jiřík emoticon

balli - Karolinka je moc hezké jméno emoticon já tu Viktorii co mám v plánu pro dceru jestli nějaká bude emoticon mám tak trochu po mém tatínkovi
10. čer 2010 v 09:25  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
avano
101
Registrovala se 1. října 2009 na beremese.cz. Přidala 3016 příspěvků a 3 alba. Má 28 přátel. Region Domažlice.
fotoportrét
fotoportrét
avano
101
Registrovala se 1. října 2009 na beremese.cz. Přidala 3016 příspěvků a 3 alba. Má 28 přátel. Region Domažlice.
 tak mojí švagrový se včera k večeru narodilo miminko emoticon , je to malej Honzík. Nevěděli, co čekají, takže měli obě varianty, i když u kluka bylo jméno Jan jediným kompromisem, na kterým byli schopní se dohodnout emoticon Kdyby to byla holčička, tak by to byla Anetka emoticon Ještě chtěli Aničku, ale v tom je předběhla sestřenice emoticon
10. čer 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
simcab
Registrovala se 11. března 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 4225 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
simcab
Registrovala se 11. března 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 4225 příspěvků. Má 42 přátel.
 ja by som určite nedala synovi meno po manželovi, pretože už on ho má otcovi a on po svojom otcovi emoticon a keďže budeme pravdepodobne bývať všetci spolu, som o tom viac než presvedčená z čiste praktického dôvodu: pošta! aj môj brat má meno po otcovi a bol večný problém, komu pošta prišla.. u priateľa je to rovnako.
10. čer 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
 teda co to píšu emoticon samozřejmě malej jmenoval po mužovi emoticon
10. čer 2010 v 10:06  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kawasaki17
Registrovala se 24. dubna 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 457 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Svatba byla 19. června 2010
fotoportrét
fotoportrét
kawasaki17
Registrovala se 24. dubna 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 457 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Svatba byla 19. června 2010
 Emanuel, Veronika...
10. čer 2010 v 19:07  •  Svatba byla v červnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michelle1984 (32 r.)
Registrovala se 8. května 2010 na mojasvadba.sk. Přidala 92 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel. Bratislava, Region Bratislava.
  • Svatba byla 5. března 2011
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
michelle1984 (32 r.)
Registrovala se 8. května 2010 na mojasvadba.sk. Přidala 92 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel. Bratislava, Region Bratislava.
  • Svatba byla 5. března 2011
    Slovensko
 Ak budem mať syna, bude to jednoznačne Sebastian a ak dcérka tak buď Sandra alebo Samantha emoticon
10. čer 2010 v 19:22  •  Svatba byla v březnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
Registrovala se 2. listopadu 2007 na mojasvadba.sk. Přidala 496 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
 Stará jména - Jaká se vám nejvíc líbí?
Šošanna - Šoša, Soša, Šošanka, Šanna
Celestina - Celestinka, Celeste, Tina
Doubravka - Dorka, Doubý, Douběnka
Milena - Milly, Mila, Lena
Miluše
Milada
Jarmila - Jarka, Jarča, Jarmilka
Viera - Vierka, Vieruška
Amalia - Mia, Amalka, Mali, Lia
Nadja - Nadjenka
Konstance - Kony, Konstantina, Tina
Anděla - Andělka, Andy
Rosalie - Rose, Rosa Rozarka
Rachel - Chely, Chelinka, Rachelka
Lada - Laďka, Laděnka
Vesna - Vesninka
Růžena - Růže, Růženka
Františka - Franny, Fran, Fanny, Iška
Antonie - Toni, Tonia, Anty
Emilia - Emily, Mia, Lia
Dorota - Dorotka, Dor(k)a, Doris
Anastazia - Stázka, Stáza, Stázinka
Josefina - Josefinka, Sefi, Finn, Finetta
Matilda - Matty, Tilda, Tilly, Matil
Jenovefa - Jeny, Jenovefka, Jena
Henrietta - Hetty, Henri, Herriet, Etta
Klementina - Klemy, Klementinka, Tina
Kordelia - Kora, Kori, Kordulka, Delia
Kazi - Kazinka
Livia - Liv, Livy (5. pád Oslovujeme, voláme)
Kleopatra - Kleo, Klea, Pat, Kleuška
Klotilda - Klo, Tilda, Tilly, Klotild
Květa - Květuška, Kvietka
Apolena - Polly, Apolenka, Lena
Libuše - Líba, Libby
Liběna - Líba, Libby, Liběnka
Ludmila - Lída, Lidka, Liduška
Lilith - Lil, Lila, Litha
Mahulena - Malena, Malin, Lena
Mahuliena - Mahul, Liena
Eleonora - Elen, Leonora, Nora, Lori
Elektra - Eli, Elek, Lektra, Ela
Benedikta - Beny, Beno, Nedý
Božena - Boža, Boďa, Boženka
Charlotta - Charla, Lotta, Lottka
Louisa - Lola, Lou, Louisinka
Aloisia - Lola, Al, Ally, Lois
Willhelmina - Willa, Wilma, Mína
Jiřina - Jirka, Jířa, Jiřinka
Doubravka - Dor(k)a, Douběnka, Doubý
Alžběta - Lisa, Lizzý, Bětka, Betty
Heidi
14. čer 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jachin
Registrovala se 30. září 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 3988 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jachin
Registrovala se 30. září 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 3988 příspěvků. Má 2 přátele.
 Tak mne sa páčia z tých mien Amalia, Lada, Louisa.
14. čer 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
 Ještě jsem zapomněla na Wilhelminu (zkráceně Wilma, Willa, Mína).
14. čer 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
laleeta
Registrovala se 16. února 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 1919 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele. Region Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
laleeta
Registrovala se 16. února 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 1919 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele. Region Bratislava.
 Livia, Lilith, Charlotta, Louisa, Alzbeta

Doubravka mi vzdy vykuzli usmev na tvari emoticon Leto s kovbojem
14. čer 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beta007
Registrovala se 24. října 2008 na modrykonik.cz. Na beremese.cz přidala 30 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
beta007
Registrovala se 24. října 2008 na modrykonik.cz. Na beremese.cz přidala 30 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
 Teda Alžběta - Líza je docela etymologcky krkolomný emoticon v Alžbětě žádná líza není, takže bych si tak v životě neřekla... a Henriettě se říká ještě Henika, docela běžně.
17. čer 2010 ve 02:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
 Beta007: Alžběta je česká varianta Elishevy emoticon Tak proto ta Lisa.
19. čer 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
scvrcek
23
Registrovala se 14. listopadu 2009 na beremese.cz. Přidala 1361 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
scvrcek
23
Registrovala se 14. listopadu 2009 na beremese.cz. Přidala 1361 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 Alžběta je počeštěná Elisabetha..teda prapůvodně asi Elisheva, ale to moc neznám...
Jinak za mě klasická česká jména vedou...žádná Samantha nebo Vannesa...emoticon
19. čer 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beta007
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
beta007
  • Neví, kdy bude svatba
 což to já vím, však se tak jmenuju:D ale na rozdíl od verze elizabeth nebo jelizavěta atd. v Alžbětě **liza** prostě nezazní, proto bych se dost divila, kdyby Alžbětu někdo oslovoval lízo
19. čer 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula2008
1
Registrovala se 30. března 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 251 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
janula2008
1
Registrovala se 30. března 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 251 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
 My měli ve škole Alžbětu a každý ji říkal Bětko, Běto, Bětuško, Bety atd. emoticon Hezké jméno, rozhodovala jsem se u dcerky mezi Michaelou, Simonkou a právě Bětkou emoticon Ale většinou si každý k tomu jménu přiřadí někoho z okolí, koho zná, tak domluva je těžká emoticon v mém okolí se teď s Laurinkama, Vanesskama, Natálkama a Nikolkama roztrhl pytel emoticon kluk byl vybraný Daniel (těch je taky momentálně spousta, ale před třemi lety jich bylo o trošku míň) nebo Dominik.
19. čer 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula2008
1
fotoportrét
fotoportrét
janula2008
1
 A kamarádka má Amely, to se mi líbí moc, takové nezvyklé emoticon
19. čer 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beta007
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
beta007
  • Neví, kdy bude svatba
 Amely je nádherný. No právě, Alžběta se logicky dá skrátit jen od B, zbytek je vejmysl emoticon Nicméně jméno Alžběta je ošemetné, až do patnácti se mě lidi ptali, co je to za jméno, nevěřili mi, že existuje emoticon , nikdo absolutně netuší, od čeho je Běta zkratka...no prostě chuťovka. Ačkoliv teď jdou Bětky do módy, a vůbec koukám, že se znovu objevují jména z generace mé prababičkyemoticon Jo a v zahraničí to nepochopí ani při spellingu, musí se jim to napsat na papír.
20. čer 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
 Scvrcek:
Která česká jména se Ti líbí?
Aleš
Blahoslav, Blahomír, Bohdan, Bohuchval, Bohumil, Bohumír, Bohuslav, Boleslav, Boris, Bořek, Bořivoj, Branislav, Bratislav, Břetislav
Ctirad (ten, kdo má rád čest), Ctibor, Ctimír, Čestmír
Dalimil, Drahoslav, Dušan (ten, kdo má duši)
Hynek
Chrudoš, Chrabroš
Ivan
Jaromil, Jaromír, JAroslav, Juraj
Kazimír, Květoslav, Křesomysl
Ladislav, Leszek, Luboslav, Lubomír, Luboš, Lubor, Luděk, Ludoslav
Miloslav, Miroslav, Miloš, Milan, Milota, Miromil, Mnislav, Mojmír
Nehoslav, Nepomuk
Přemysl
Radek, Radko, Radim, Radomír, Radoslav, Radovan, Radúz, Rostislav, Rastislav
Slavoj, Slávek, Slavomír, Soběslav, Stanislav, Svatoslav, Svatoplu, Svetozar
Tomislav
Václav, Vendelín, Veleslav, Velen, Vítězslav, Vlastislav, Vlastimil, Vladan, Vladislav, Vojtěch, Vratislav
Zdeněk, Zdislav, Zbyněk
22. čer 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
avano
101
fotoportrét
fotoportrét
avano
101
 holky, k těm Alžbětám...mě se to jméno taky líbí, znám 4 holky tohoto jména a každá si nechává říkat jinak: Bety, Bětka, Bežika, Alží...
23. čer 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmarch (32 r.)
2
Registrovala se 19. února 2010 na beremese.cz. Přidala 6119 příspěvků a 2 alba. Má 8 přátel. Region Ostrava.
  • Svatba byla 24. července 2010
    Obřad na zámečku v Havířově, hostina v hotelu Silma v Rychvaldě, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
mmarch (32 r.)
2
Registrovala se 19. února 2010 na beremese.cz. Přidala 6119 příspěvků a 2 alba. Má 8 přátel. Region Ostrava.
 beta007: mě zas někdo tvrdil, že Eliška je taky odvozenina od Alžběty. Prý z anglického Elizabeth (což je krásné jméno)vzniklo české Eliška, tak nevím nevím.
Jinač mě se hrozně líbí pro holčičku Sára a ta Eliška (Eli, Elisa),taky Charlota ale to mi přijde spíš pro psa (protože sousedi měli)a pak Adélka (jenomže to je zas od našich kočka tak by to bylo asi dost blbé)
no a pro kluka Matýsek, ale to teď má každý stejně jako Terezku, takže pak Daniel
Hlavně se mi líbí jména i mimo těch vyjmenovaných taková, která jdou říct hezky zdrobněle pro miminko a pak mají hezký tvar i pro dospělého člověka... některá jména (hlavně ta s R)jsou hrozně tvrdá a miminku se pak nedá hezky říkat. Hlavně vybrat takové jméno, aby na něj nebylo moc posměšků a pod. víte jací jsou puberťáci a pak si z toho vašeho prcka budou dělat srandu
23. čer 2010 v 08:01  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
trdielko149
Registrovala se 9. února 2010 na mojasvadba.sk. Přidala 1238 příspěvků a 1 album. Má 109 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
trdielko149
Registrovala se 9. února 2010 na mojasvadba.sk. Přidala 1237 příspěvků a 1 album. Má 109 přátel.
 nasa dcerka sa vola Emma ..ma 9 mesiacov a volame ju bud Emmi alebo Emmka a je to krasne meno povodne sme chceli Lilly no 4 dni pred porodom sme to zmenili na Emma no keby raz bola druha dcerka uz urcite bude Lilly emoticon
23. čer 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmarch (32 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
mmarch (32 r.)
2
 trdielko: jojo Emma je moc hezké jméno, Emička ale proč se dvěma písmenky M?
23. čer 2010 v 09:48  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beta007
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
beta007
  • Neví, kdy bude svatba
 hehe, Bežika a Alží je drsné, to jsem ještě neslyšela...ale tak proč neemoticon
jo, Eliška je čistě česká varianta Elisavety, dokonce to tak i víc zní. Alžběta je podle mě protažený přes polštinu, kde mají Elžbietu, které se běžně říká podomácku Ela.
23. čer 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jachin
fotoportrét
fotoportrét
jachin
 Dnes som videla na na nástenke dievča, volala sa Noel...nie je to chlapčenské meno?
24. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beta007
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
beta007
  • Neví, kdy bude svatba
 Může být obojí...a znamená to Vánoce emoticon
24. čer 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš