Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
sasha: já jsem taky spíše pro tu klasickou formu jména, ale děkuji za nápad:)
Odpovědět
Profilova fotka
tak v čechách se dorotka nedává kdyby jich bylo plno tak to nedám původně jsem chtěla natálku ale pracovala jsem tři roky v porodnici a tohle dává každý a navíc se tak jmenuje manželova sestra...dorotku jsem za tu dobu nezažila ani jednu.........jenže teď se zdá že to bude nakonec chlapeček takže budeme mít Daniela. A holčička se nám prý povede za tři roky :) a takže na vymýšlení máme času dost :)
Odpovědět
Profilova fotka
my sme pozmenili chlapcenske. dievcenske ostava Adelka a chlapec bude Frederik :)) konecne sme sa zhodli :))
Odpovědět
Profilova fotka
a jak se tak blíží porod pořád nad tím přemýšlíme......ještě uvažujeme že jim dáme jména po nás protože oba máme moc hezké jména jinak bych to nechtěla. Akorát se pořád nemůžu rozhodnout jestli je to dobré nebo ne....poraďte co si o tom myslíte. Mám zkušenost akorát moje mamka a babička se jmenují stejně ale u holky to tolik nevadí protože se jednou vdá ale my asi budeme mít kluka a ti by se na věky jmenovali stejně.... Jinak se jmenujeme Katka a Filip.....tak bychom měli Kačátko a Filíška :)
Odpovědět
ja si myslim ze je to na rodicoch ako chcu pomenovat svoje deti...ja som tiez Katka, ale dcere nechcem dat meno po mne. Moj snubenec je Karol a uz treti v rodine a chcel Karola, tak som ho hned stopla ze ziadny Karol nebude, ale ked chce tak baba sa moze volat po nom - Karolinka. A keby bol chalan tak Kristien. Na svadbe budeme K&K a pri narodeni deti K&K&K&K :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
katka - no ono je to na tobě, já sem původně nechtěla, aby se manžel jmenoval po mužovi - nakonec mě přemluvil, ale tehdy sme nebyli vzatý a já řekla fajn ale příjmení bude mít po mě - no a nakonec sme se stejně vzali a příjmení má nakonec malej taky po něm - takže ted´máme v baráku 3 chlapi s na chlup stejnym jménem náš Jiřík, můj manža a děda :-D a neboj neplete se to, tchána oslovuji příjmením, můj muž je Jirka a malej Jiřík :-) balli - Karolinka je moc hezké jméno :-) já tu Viktorii co mám v plánu pro dceru jestli nějaká bude :-D mám tak trochu po mém tatínkovi
Odpovědět
Profilova fotka
tak mojí švagrový se včera k večeru narodilo miminko :-D , je to malej Honzík. Nevěděli, co čekají, takže měli obě varianty, i když u kluka bylo jméno Jan jediným kompromisem, na kterým byli schopní se dohodnout :-) Kdyby to byla holčička, tak by to byla Anetka ;-) Ještě chtěli Aničku, ale v tom je předběhla sestřenice :-p
Odpovědět
ja by som určite nedala synovi meno po manželovi, pretože už on ho má otcovi a on po svojom otcovi :-D a keďže budeme pravdepodobne bývať všetci spolu, som o tom viac než presvedčená z čiste praktického dôvodu: pošta! aj môj brat má meno po otcovi a bol večný problém, komu pošta prišla.. u priateľa je to rovnako.
Odpovědět
Profilova fotka
teda co to píšu :-D samozřejmě malej jmenoval po mužovi :-)
Odpovědět
Emanuel, Veronika...
Odpovědět
Ak budem mať syna, bude to jednoznačne Sebastian a ak dcérka tak buď Sandra alebo Samantha :)
Odpovědět
Stará jména - Jaká se vám nejvíc líbí? Šošanna - Šoša, Soša, Šošanka, Šanna Celestina - Celestinka, Celeste, Tina Doubravka - Dorka, Doubý, Douběnka Milena - Milly, Mila, Lena Miluše Milada Jarmila - Jarka, Jarča, Jarmilka Viera - Vierka, Vieruška Amalia - Mia, Amalka, Mali, Lia Nadja - Nadjenka Konstance - Kony, Konstantina, Tina Anděla - Andělka, Andy Rosalie - Rose, Rosa Rozarka Rachel - Chely, Chelinka, Rachelka Lada - Laďka, Laděnka Vesna - Vesninka Růžena - Růže, Růženka Františka - Franny, Fran, Fanny, Iška Antonie - Toni, Tonia, Anty Emilia - Emily, Mia, Lia Dorota - Dorotka, Dor(k)a, Doris Anastazia - Stázka, Stáza, Stázinka Josefina - Josefinka, Sefi, Finn, Finetta Matilda - Matty, Tilda, Tilly, Matil Jenovefa - Jeny, Jenovefka, Jena Henrietta - Hetty, Henri, Herriet, Etta Klementina - Klemy, Klementinka, Tina Kordelia - Kora, Kori, Kordulka, Delia Kazi - Kazinka Livia - Liv, Livy (5. pád Oslovujeme, voláme) Kleopatra - Kleo, Klea, Pat, Kleuška Klotilda - Klo, Tilda, Tilly, Klotild Květa - Květuška, Kvietka Apolena - Polly, Apolenka, Lena Libuše - Líba, Libby Liběna - Líba, Libby, Liběnka Ludmila - Lída, Lidka, Liduška Lilith - Lil, Lila, Litha Mahulena - Malena, Malin, Lena Mahuliena - Mahul, Liena Eleonora - Elen, Leonora, Nora, Lori Elektra - Eli, Elek, Lektra, Ela Benedikta - Beny, Beno, Nedý Božena - Boža, Boďa, Boženka Charlotta - Charla, Lotta, Lottka Louisa - Lola, Lou, Louisinka Aloisia - Lola, Al, Ally, Lois Willhelmina - Willa, Wilma, Mína Jiřina - Jirka, Jířa, Jiřinka Doubravka - Dor(k)a, Douběnka, Doubý Alžběta - Lisa, Lizzý, Bětka, Betty Heidi
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak mne sa páčia z tých mien Amalia, Lada, Louisa.
Odpovědět
Ještě jsem zapomněla na Wilhelminu (zkráceně Wilma, Willa, Mína).
Odpovědět
Profilova fotka
Livia, Lilith, Charlotta, Louisa, Alzbeta Doubravka mi vzdy vykuzli usmev na tvari :-D Leto s kovbojem
Odpovědět
Teda Alžběta - Líza je docela etymologcky krkolomný :-D v Alžbětě žádná líza není, takže bych si tak v životě neřekla... a Henriettě se říká ještě Henika, docela běžně.
Odpovědět
Beta007: Alžběta je česká varianta Elishevy ;-) Tak proto ta Lisa.
Odpovědět
Alžběta je počeštěná Elisabetha..teda prapůvodně asi Elisheva, ale to moc neznám... Jinak za mě klasická česká jména vedou...žádná Samantha nebo Vannesa...:-)
Odpovědět
což to já vím, však se tak jmenuju:D ale na rozdíl od verze elizabeth nebo jelizavěta atd. v Alžbětě **liza** prostě nezazní, proto bych se dost divila, kdyby Alžbětu někdo oslovoval lízo
Odpovědět
My měli ve škole Alžbětu a každý ji říkal Bětko, Běto, Bětuško, Bety atd. ;-) Hezké jméno, rozhodovala jsem se u dcerky mezi Michaelou, Simonkou a právě Bětkou :-) Ale většinou si každý k tomu jménu přiřadí někoho z okolí, koho zná, tak domluva je těžká :-N v mém okolí se teď s Laurinkama, Vanesskama, Natálkama a Nikolkama roztrhl pytel :-p kluk byl vybraný Daniel (těch je taky momentálně spousta, ale před třemi lety jich bylo o trošku míň) nebo Dominik.
Odpovědět
A kamarádka má Amely, to se mi líbí moc, takové nezvyklé x-)
Odpovědět
Amely je nádherný. No právě, Alžběta se logicky dá skrátit jen od B, zbytek je vejmysl :-D Nicméně jméno Alžběta je ošemetné, až do patnácti se mě lidi ptali, co je to za jméno, nevěřili mi, že existuje :-D , nikdo absolutně netuší, od čeho je Běta zkratka...no prostě chuťovka. Ačkoliv teď jdou Bětky do módy, a vůbec koukám, že se znovu objevují jména z generace mé prababičky:-) Jo a v zahraničí to nepochopí ani při spellingu, musí se jim to napsat na papír.
Odpovědět
Scvrcek: Která česká jména se Ti líbí? Aleš Blahoslav, Blahomír, Bohdan, Bohuchval, Bohumil, Bohumír, Bohuslav, Boleslav, Boris, Bořek, Bořivoj, Branislav, Bratislav, Břetislav Ctirad (ten, kdo má rád čest), Ctibor, Ctimír, Čestmír Dalimil, Drahoslav, Dušan (ten, kdo má duši) Hynek Chrudoš, Chrabroš Ivan Jaromil, Jaromír, JAroslav, Juraj Kazimír, Květoslav, Křesomysl Ladislav, Leszek, Luboslav, Lubomír, Luboš, Lubor, Luděk, Ludoslav Miloslav, Miroslav, Miloš, Milan, Milota, Miromil, Mnislav, Mojmír Nehoslav, Nepomuk Přemysl Radek, Radko, Radim, Radomír, Radoslav, Radovan, Radúz, Rostislav, Rastislav Slavoj, Slávek, Slavomír, Soběslav, Stanislav, Svatoslav, Svatoplu, Svetozar Tomislav Václav, Vendelín, Veleslav, Velen, Vítězslav, Vlastislav, Vlastimil, Vladan, Vladislav, Vojtěch, Vratislav Zdeněk, Zdislav, Zbyněk
Odpovědět
Profilova fotka
holky, k těm Alžbětám...mě se to jméno taky líbí, znám 4 holky tohoto jména a každá si nechává říkat jinak: Bety, Bětka, Bežika, Alží...
Odpovědět
Profilova fotka
beta007: mě zas někdo tvrdil, že Eliška je taky odvozenina od Alžběty. Prý z anglického Elizabeth (což je krásné jméno)vzniklo české Eliška, tak nevím nevím. Jinač mě se hrozně líbí pro holčičku Sára a ta Eliška (Eli, Elisa),taky Charlota ale to mi přijde spíš pro psa (protože sousedi měli)a pak Adélka (jenomže to je zas od našich kočka tak by to bylo asi dost blbé) no a pro kluka Matýsek, ale to teď má každý stejně jako Terezku, takže pak Daniel Hlavně se mi líbí jména i mimo těch vyjmenovaných taková, která jdou říct hezky zdrobněle pro miminko a pak mají hezký tvar i pro dospělého člověka... některá jména (hlavně ta s R)jsou hrozně tvrdá a miminku se pak nedá hezky říkat. Hlavně vybrat takové jméno, aby na něj nebylo moc posměšků a pod. víte jací jsou puberťáci a pak si z toho vašeho prcka budou dělat srandu
Odpovědět
Profilova fotka
nasa dcerka sa vola Emma ..ma 9 mesiacov a volame ju bud Emmi alebo Emmka a je to krasne meno povodne sme chceli Lilly no 4 dni pred porodom sme to zmenili na Emma no keby raz bola druha dcerka uz urcite bude Lilly :-)
Odpovědět
Profilova fotka
trdielko: jojo Emma je moc hezké jméno, Emička ale proč se dvěma písmenky M?
Odpovědět
hehe, Bežika a Alží je drsné, to jsem ještě neslyšela...ale tak proč ne:-) jo, Eliška je čistě česká varianta Elisavety, dokonce to tak i víc zní. Alžběta je podle mě protažený přes polštinu, kde mají Elžbietu, které se běžně říká podomácku Ela.
Odpovědět
Profilova fotka
Dnes som videla na na nástenke dievča, volala sa Noel...nie je to chlapčenské meno?
Odpovědět
Může být obojí...a znamená to Vánoce :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?