Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Já měla andulku, jmenovala se velmi originálně Andy :-D :-D :-D No ještě teď hodně frčí Toníček...
Odpovědět
Profilova fotka
no, jasne ze je jina varianta, stale stejna a to Nathan, ale to se doma nelibi.....a druhy???? no to neviiiiiim
Odpovědět
hm, tak to by mi doma neprošlo, ale jméno je to zajímavý...nevím proč si pod ním ale přestavím nějaké snědého mulata ;-) já už mám zákaz jména vymýšlet do doby, než to bude aktuální :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak konej :-) at muzes vymyslet naostro
Odpovědět
:-D
Odpovědět
Ivett, přítel nad mými nově vyřčenými jmény často protáčel panenky, až jsem se obávála, že mu to zůstane a bude trvale poznamenaný na celý život :-D :-D :-D Kristi, ani toho Roberta manžel neakceptuje? To je takové mužně znějící jméno :-) Říkáš mu někdy Boby? Nebo se to na dospělého muže již nehodí? Jinak se všem, kteří čtou tuto diskuzi o jménech, omlouvám za termín "asociace", viz příspěvky na straně 308. Chtěla jsem napsat "evokuje". Chvíli před vložením příspěvků jsem studovala nějaké materiály, kde se termín asociace často vyskytoval a úplně mně to zmátlo :-p :-D
Odpovědět
Jéjej, ono je to na straně 309. =-) Raději jdu regenerovat, jsem evidentně přetažená. :-D
Odpovědět
Co říkáte na jména dvojčat jménem Běla Marie a Bianca Malia?
Odpovědět
Izabele: Gabriel je moje nejoblíbenější jméno ;-) Zdrobněliny jako Riel, Gaby nebo Gabrielek jsou moc pěkné :-)
Odpovědět
Leopardka: Co takhle dvě jména? Anastazia Viktorie a Samuel Mattias.
Odpovědět
Profilova fotka
leopardka: Stázka je moc pěkný jméno. My chceme Toničku pro holku a Jindřicha pro kluka. Ale taky ještě máme čas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky dvě jména začínají jíz do módy, ale jak potom budeš na ty děti volat? Oběma jmény nebo jenom jedním? Nebudou v tom mít trošičku zmatek, kkdyž jim někdo bude říkat prvním jménem a někdo druhým?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
když jsme vybírali jméno pro kluka nebylo to zrovna lehké, v přteílově rodině mají tradici pojmenovávat děti po rodičích - a mě se to vůbec nelíbilo. Nakonec jsem prosadila kompromis - mají pouze stejné inyciály - A.M. - a vyšlo to! Nakonec máme Alexandra, má 1,5 roku a říká že se jmenuje AJA - na tuhle zdrobnělinu jsme teda vůbec nepřišli.. přítelův bratr se jmenuje Maťej a má dva syny - Maťeje (maťo) a Matyase (maty). Vždycky když volají jednoho, příjdou oba.
Odpovědět
ešteže ja už toto riešiť nemusím :-D dcéra sa volá Hanka a má už skoro 8 rokov a syn je Michal a má 3 roky :-p :-p :-p :-p :-p :-p :-p
Odpovědět
ahoj holky, tak jsem si myslela jak mam(e) vymysleny jmena, a v momente kdy cekame miminko tak najednou nevim(e) ktery :-N Mame to trozsku stizeny tim ze zijeme jednou nohou ve Francii a tak vybirame neco co by bylo prijatelny pro obe zeme. Klidne at se to jinak vyslovuje, ale stejne pise - jinak bude dite a pak dospelej jedinec neustale rikat jak se to pise :-|
Odpovědět
Profilova fotka
My už máme připravená jména ted :-D Ale nerozšiřujeme je, neboť máme strach, že pak přijde masová vlna těchto jmen, jako to ostatně bývá :-(
Odpovědět
manzelinka: no my je meli taky :-N a najednou kdyz se sen stal skutecnosti, zaciname od nuly :-)
Odpovědět
Sambucca: Adolf, Adrian, Alan, Albert, Alexis, Alexej, Alfons, Alfred, Alva, Alvin, Alois, Andrej, Antonin, Ariel, Armand, Aaron, Artur, Augustin, Aurelién, Attila. Barnaby, Bartolomej, Benedikt, Benjamin, Bernard, Bolek, Bruno Cedric, Cyril Dalien, Dalibor, Daliimil, Damian, Dorian, Darek, Dylan Edward, Ephraim, Edmond, Egon, Elias, Elija, Elisha, Elvis, Emilién, Erik, Étienne, Eugen, Ezechiel, Ezra Fabian, Felix, Ferdinand, Franco. Gabriel, Gerard, Gerald, Gilbert. Ignatius, Ivan, Ivo, Ismael. Joachim, Jeremias. Kamil, Karel, Kim, Konrad, Christian, Quido, Quentin. Laurent, Leander, Leonard, Leon, Libor, Lubor, Liron, Lucian, Luca. Magnus, Medard, Marian, Marcus, Marius, Maxmilian, Melchior, Merlin, Micah, Milan. Natanael, Nikola, Noah, Noel. Olivier, Otto, Oskar, Paul, Patrick, Prokop, Gregor. Radek, Radovan, Raphael, Richard, Robin, Roderik, Rory, Romeo, Ronald, Roland, Raoul. Sasha, Sámo, Sebastian, Silvester, Simon, Slávek, Slavoj, Stefan Taddeo, Theodor, Terence, Tibor, Timon, Timothy,Tobias, Tomislav, Tristan. Valentin, Waldemar, Valer, Velen, Wendelin, William, Victor, Vincent, Vladan, Vlasta. Xavier, Yannick, Zachary, Zikmund.
Odpovědět
Profilova fotka
Ač je k uskutečnění ještě dlouhá cesta, pár tipů na jména už taky máme: Pro holku Alexandra, Elena nebo Viktorie, pro kluka Hynek, Viktor nebo Štěpán...
Odpovědět
Profilova fotka
sasha.zimmermann: mě to přijde k sobě divný Běla Marie a Bianca Malia, to je jak kdyby jedna byla češka a druhá cizinka, teda když to vidím napsaný. Když se řekne Bianka a Běla, tak to už se mi k sobě líbí.. Já mám teď období, kdy se mi líbí Thea a Stela nebo Dorotka a Teodor..
Odpovědět
Profilova fotka
joseline: Stela se mi líbí mooooc, ale doma mi neprošla :-( Dorotka je taky pěkný ;-)
Odpovědět
my mame Dorotku :-) ked k nej pribudne surodenec tak Florian alebo Zorka :-) uz teraz sa tesim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sam - tak to je fakt, potřebujete jméno, který je takový mezinárodní :-) napadaj mě ale jen jména co se jinak píšou a jinak čtou :-D jinak mám spolužáka z gymplu, ten žije ve Skotsku, za přítelkyni má Polku a ted´v únoru se jim narodila dcera a taky hledali mezinárodní jméno, malá se nakonec jmenuje Sarah. já jestli někdy druhý mimi bude to mám jasný - holka bude Viktorie nebo Lucie, mužskýmu se děsně líbí Ivana a u kluka nevim asi Petr no a mám známou, která má holčičky dvojčátka a jmenujou se Natálka a Rozárka (na Natálku sem alergická a vůbec se mi to nelíbí), Rozárka je hezký; holky chodí do první třídy a děti ve škole jí říkaj Rozinko :-D - no a máme v tanečnim souboru jednu , kterej nikdo neřekne jinak než Rozárko přitom se jmenuje Věra :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa strasne paci scarlett!!!
Odpovědět
Profilova fotka
a nepacia sa mi otrepane mia, nikolka, nela a podobne co teraz "ficia" asi alebo co :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Sarah je hezké (i když pro mě je hezčí Sára než Sarah). Natálka ani Rozárka se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
rimmel a jak se jmenuje tvuj malej?
Odpovědět
mia je otřepaná? Vždyť jich je v ČR podle statistiky jenom stovka. =-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ja myslim,ze Rimmel zije v cizine, tak mozna tam..... :-) pred tremi lety jich bylo 36 ks, ted "uz" stovka? no to je teda opravdu velmi otrepane jmeno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kristi moj sa vola Johnny ;-) ps. neni to skratka nicoho, proste Johnny
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?