Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
tak k údivu všem moje teta porodila miminko a nedala si říct původně se dítě mělo jmenovat Frederick (měl mít německé příjmení) anebo chtěla holčičku Sofii. No nakonec to dopadlo tak, že příjmení je typicky české (sloveso) a jméno je Sebastian. Což teda zní docela divně. Navíc pokud bude tedy k němu holčička tak prý bude tedy Sofinka...to bude:) jinak mě se moc líbí na kluka: tomáš, (nemůžu, je to přítel i brácha), lukáš, david, matyáš (nebo matěj) a na holčičku - Klárka, Nikolka, a přítel propaguje Karolínu...mě se moc líbí Vanesa, ale k příjmení to nejde..tak nechci být za exota..
Odpovědět
Profilova fotka
Sebastián je pekné meno.. A s tými Sofiami sa akoby vrece roztrhlo..spolužiačka má dcéru Sofiu, priezvisko Gazdová..to mi k sebe nepasuje.a susede sa tiež narodila Sofia, súrodencov má Denisu a Lukáša..
Odpovědět
sofie je nyní hodně populární no..ale je to jako vždy když je něco nového..loni byli vanesky a tak.. každý rok má něco:) co mne docela mrzí, mě se osobně moje jméno tak nelíbí, ale nemyslím, že je úplně špatné. ale skoro nikoho toho jména neznám, a ani se s ním nějak moc nepotkávám. a už vůbec ne u malých děti:(
Odpovědět
Profilova fotka
jachin: Patrik je nádherné x-) Frederik se mi nelíbí. Sebastina je taky nádherné jméno x-) ivetulka: Mně se taky líbí Tomáš, ale je to manžel a nechceme, aby se jména v rodině opakovala. Souhlasím, v každém období je jiná vlna jmen ;-) Jednou to jsou Sofie, jindy Adamové, jindy Jakubové, jindy Antonínové, jindy Jiříčkové, atd....
Odpovědět
ahojky, my mame sedmimesicni dcerku sabinku ;-) na jinem jmene jsme se shodnout nemohli, tohle bylo jasne :-)
Odpovědět
nunacek: v tom máš pravdu, pamatuju jak hodně byli v modě jessicy, a natálky, prostě když byl divoký anděl:) andreasek82: sabinka, taky hezké a ne tak časté jméno. já si přeju lukáška (na tom sme se shodli) a pak bud klárku, nikolku (přítel chce karolínu, ale nemá dle mého moc variant - kája, karol, karolínka....a dál?)
Odpovědět
Profilova fotka
andreasek82: Sabina je moje neteř. Je to hezké jméno. Jen se mi nelíbí oslovení "Sábo, Sába" 8-( ivetulka: Nikol je druhá moje neteř :-D Je to pěkné jméno, ale ve tvaru ženském, čili Nikol. Ve tvaru mužském Nikola, co se často dává i holkám, se mi to nelíbí. Klára není můj vkus. A Lukášů mám ve svém okolí stráááááááášně moc, takže už se mi to jméno trochu zprotivilo :-N Karolína je hezké a přijde mi, že právě má variant hodně - Karolína, Kája, Karolča, Kajka, Karol, Karla, Kájina, Karolínka.
Odpovědět
Profilova fotka
My se pořád dohadovali, tak já si vybrala jméno pro holčičku a manžel zas pro kluka a je to ;-) Honzík a Adélka. Manžel se jmenuje Petr, to jméno se mi moc líbí, ale nechtěla jsem, aby se mrňousek jmenoval stejně po tátovi.
Odpovědět
nunacek: tak právě v mém okolí moc lidí není a když tak to je lucka, katka,petra, tomáš, josef:) přítel by chtěl po mamce lýdie, ale mě se právě vybaví ty vložky:_( adélka je také hezké... nikol se mi líbí, ale radši mám tu variantu nikola (že je to česky) a u kluka to nesnáším..právě před časem frčelo hrozne Nikol, Nicole, Nicol, Nicoleta, a tak..
Odpovědět
Profilova fotka
ivetulka: Lýdie - souhlasím - okamžitě se mi vybaví vložky :-|
Odpovědět
včera jsem se nasmála, když jsme vymýšleli jméno pro kluka.....nemohli jsme nic najít, tak jsme jeli podle abecedy, vymýšleli jsme i různé hlouposti, z filmů a tak....došli jsme k "s"....a z manžel vypadlo Sandokan......myslím,ž e v určité době to mohlo být docela populární jméno :-) a kor s vyloženě českým příjmením....Sandokan Čech :-)
Odpovědět
acimedaca: jéje sandokan :-) tak to je terno:) já celkově nemůžu z toho postoje českých nevim koho jak určují jména v kalendáři...proč to neobmění ty stará jména která se nepoužívají.. chjo..idiotii no:( ale vanesa tam kupodivu už je (spolu s janou) já nemůžu z těch jmen : servác, pankrác (vybaví se mi doktor z hor:), bonifác, a takové...ježiši..hrůza.. ted trochu odbočím včera u mne byl p. Pelech...no smála jsem se jak spadlá z višně:)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
acimedaca: Sandokan Čech, tak to by nemělo chybu :-D :-D :-D ;-) ivetulka: Taky mi vadí, že v kalendáři jsou jména, která snad x let už nikdo ani jednou nepoužil 8-( A ty, co se teď dávají hodně, tam nejsou. V kalendáři, co mám na stole, není ani ta Vanesa, ani třeba Sebastian, Mia, Sofie,...
Odpovědět
Profilova fotka
ivetulka..a čo takto Lívia? podobné ako Lýdia, len sa mi zdá krajšie a nikto si hádam nič hygienické nevybaví :-N a tiež by som k starším menám dala tie novšie..ale staré by som nevymazala, pretože možno sa nám zdá, že mená ako pankrác, Servác nikto nemá, ale nie je to tak..robila som s ľudmi a viem že sa nájdu aj Servácovia, Baltazárovia ( našej učitelky syn sa tak volá), ale i Ľudomil či Levoslav.takže nám by sa tiež nepáčilo, keby nás dakto vymazal z kalendára.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jachin: Souhlasím, určitě ne vymazat, ale prostě na jeden den v kalendáři dát víc jmen ;-)
Odpovědět
jachin: no právě i ukazovali statistiku a to jsou jen desítky lidí..víš třeba sofie, mia a tak. nejsou v kalendáři a kolik jich je. to jsou tisíce. třeba tuším sáva je jméno a lidí je tak cca 50...nepamatuju si to přesně..
Odpovědět
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/... kuk..naštěstí vítěží zatím normální jména:)
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem zvědavá, až zveřejní statistiku jmen za leden 2010...
Odpovědět
nunacek: no to asi jo..ale nemyslím, že se to bude o tolik lišit:)
Odpovědět
Ahojte kočky, pripájam sa že super téma... ;-) Ešte sa sice nechystám mať deti, ale prečo nemať predstavu o menách. Manžel by chcel mať malú a velkú Kačku...ale na druhej strane nie je zástancom toho aby sa synom dávali mená po otcoch...Predbežne mám vyhliadnuté pre dievčatko Alexandra. K nášmu priezvisku, ktoré ale vôbec nie je slovenské sa hodí asi hocičo...manžel ma velkú rodinu a tým pádom aj veľa mien. Nakoľko aj ja mám dosť sesterníc, ktoré už majú detičky, dosť mien je už obsadených...ale zase ešte ich je aj vela volných :-) Myslim že až príde čas na výber mena, určite sa nám spoločnými silami podarí vybrať to pravé... 8-)
Odpovědět
Ivetulka: Co třeba varianta LYDIA? - Mimochodem je to nádherné jméno ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Od té Lydie jsou pěkný zdrobněliny a vložky se snad vybaví jen naší generaci ( vyrábí se vůbec ještě? ). Ona by to mohla být i Ludmila, ale to mi přijde spíš na starší babku ( je to prateta, tak možná proto ). Jinak je to hezký jméno, co by ne :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky,co říkáte na jméno Berill,ted jsem ho slyšela a zní zajímavě:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Deni, uprimne nelibi
Odpovědět
Profilova fotka
kristi:-) a tento týden se známým narodili Eliáš a Vilma
Odpovědět
Denisska: Eliáš je krásné jméno ;-) .................................. Zdrobněliny ke jménu Lydia: Lia, Ly. Skloňuje se při oslovování Lydio.
Odpovědět
Profilova fotka
deni: Berill se mi nelíbí. Okamžitě mě napadlo Birel (Radegast Birel) :-N Eliáš je moc pěkné. Vilma se mi nelíbí.
Odpovědět
na koníkovi jsem v nějakém profilu četla, že chtějí dát netradiční jména a favoriti jsou ambrož a gertruda. upřímně, chudáci děti
Odpovědět
pracujem v skolstve, a teda vidim rozne mena deti a dospievajucich... no pri jenom mene som neverila vlastnym ociam, dievcina sa volala Džulietta, nezartujem, bolo napisane takto.. nie Julietta, ale s tym Dž na zaciatku.... cudujem sa, ze to na matrike zapisali takto foneticky... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
grettka: Džulietta, tak to je síla :-N Taky pracuju ve školství, takže o jména není nouze :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?