Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Barborka, Luko cafte ze diky za Schultza, mne sa inak ta Jelena tiez viac lubi ako Jela - prepasla som asi to, kde si hovorila o tom, ze sa ti pacia ruske mena, aj Jekaterina? :-| Ella sa inak paci aj mne, ale jednak je ich uz nejako vela a druhak ju chce sestricka a kedze teraz nosi pod srdiecko 1+1 a dalsie 1 sa potvrdi/vyvrati zaciatkom septembra, tak jej to prenecham :-D :-D Hevin? Inak ja som to najprv precitala ako Devin :-) No nic to, mojej tety muz je Spaniel a jemu sa hrozne pacila Nitra, ked tu boli a ona zrovna cakala babu, tak chcel Nitru...sice ziju v Londyne, kde by to mozno nevadilo, ale je to nakoniec Natalia, lebo to je aj v SK, aj UK aj ES a ze nemusi tu ludom vysvetlovat, ze Nitra je jej dcera :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D to je dobre Nitra ked som pracovala v Rakusku, tak tam kamoskina mala sa volala Inez a bolo to to najrozkosnejsie dieta ake som videla x-) odvtedy som chcela Inez...ale potom zacal naval telenoviel a toto emno tam teda dost rezonovalo :-| z tych ruskych je to witchka Tamara, Tatiana, Nina, Natasa, Zoja a Alexej (ale to sa mi len paci, to isto Alexeja k nasmu priezvisku)
Odpovědět
nedam....mi vypadlo zo zatvorky :-D
Odpovědět
Tamara je ruske? ja ze madarske............ si to asi mylim s Timeou :-N :-N :-N ale Nina a Natasa je pjekneeeee, viem ze mojej mati sa strasne dlho pacila Nina, ale Nina Brezinova???? :-| :-| vcera sa akurat mlady muz vyjadril, ze ked uz nemoze mat malu Barborku, tak ze to potom radsej tu Reginu xixi
Odpovědět
Caute baby, vsetko som tu nestihla precitat.... :-D tolko ste toho napisali... Ale k tomu Schultzovi sa mi hodi meno Frederik :-)....Frederik Schultz :-D
Odpovědět
Mne sa vzdy pacili mena Michal a Michaela... alebo lepsie Michelle hmm...a chcela som aj Ellu, Lauru ale nakoniec som zmenila nazor. Z muzskych sa mi paci Darius ;-) inak tie blbe telenovely pokazia cloveku aj chut na zahranicne mena ;-)
Odpovědět
Mne sa zo zahranicnych pacia tieto : Faith, Sky, Loren, Darcie, Emma alebo Ella, Chris, Lewis alebo Luis, Lianne, Tianny , Enrique, Frederic (ale u nas to nevedia poriadne vyslovit) =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Michal je švagr. Michaela se líbí mému manželovi, mě moc ne.
Odpovědět
Profilova fotka
Jména dětiček narozených od 22. do 28. srpna na Mladoboleslavsku: Zuzana Bobková Veronika Suchardová (doma bratr Tomáš) Pavel Novotný (doma bratr Adam) Kilián Krucký (doma sestra Antonie) Vladimír Peterka Tadeáš - uveden bez příjmení (doma sestry Vanessa a Sabina) Anita Kožíšková (doma bratr David) Kateřina Smolíková Filip Procházka Pavel Kořínek David Dobřinský Filip Otta (doma bratr Maxmilián)
Odpovědět
Pořýd ty samá jména :-( Až na tu Antonii, Kiliana a Vanessu.
Odpovědět
Profilova fotka
takže Lara u nás nebude. drahému sa to meno veľmi nepáči. škoda. nedávno ma napadlo meno Elisabeth, to by sa mi veľmi páčilo, ale cez víkend som zistila, že už v rodine jednu Eli s tým istým priezviskom máme, tak ani z toho nič nebude. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, občas si tu dačo prečítam, pretože tiež rozmýšlam nad menami potomkov..aj ked tehotná nie som ;-) Tie čo sa páčia mne sa páčia aj drahému, ale máloktoré sa hodí k priezvisku :-N A povedzme si že aj na to treba prihliadať, lebo také mená ako Kevin Facuna alebo Britney Končeková...no čo ja vieeem :-D (bez urážky :-x ) Mne sa páči Sára, Laura, Vanessa, Ella a z chlapčenských Sebastián a Damián Inak tripplebi- možno ti dám tip: sesterka sa vydala do Nemecka a dcérke dala meno Lina
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
zoska. ďakujem za tip. Lina sa mi až tak nepáči.
Odpovědět
Profilova fotka
a co treba Lola ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no Lola Lolita. ako tu už niekto písal, pekné meno, ale má zlú povesť.
Odpovědět
Kilian nema chybu :-D chudak maly :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Preco? :-N
Odpovědět
Kilian, ako kill -angl. zabiť. Pre trip: Lesia, Lila, Lior, Liron, Luna, Lyra. Všetko dievčenské.
Odpovědět
Profilova fotka
Kilián je opravdu zvláštní jméno. Je jich v ČR jen 44.
Odpovědět
Profilova fotka
sasha.zimmermann: Ta jména se opravdu často opakují :-| Mrkla jsem schválně ještě o týden dozadu a miminka narozená na Mladoboleslavsku od 8.8. do 21.8. se jmenují takto: Kateřina Pecková Amy Correia Rozálie Medáčková Tereza Tomanová Hana Prchlíková (doma sestra Kristýna) Kateřina - uvedena bez příjmení (doma bratr Petr) Barbora Urbanová Marek Černý Štěpánka Šejnová Natálie Maťoková Eliška Zapadlová Eliška Poláková Štěpán Cinkeis Jan Toman Kristýny Hradecká Dominik Dvořák Jiří Janoušek Alexandr Daxner (doma bratr Martin) Kristýna Šiváková Lukáš Mikolanda (doma bratr Ondřej)
Odpovědět
Profilova fotka
talia - tak Luna a Lyra by som svojej dcére nedala. nie že by bolo na mesiačiku niečo zlé, ale znie to moc rozprávkovo. :-) mi vyberáš samé mená na L :-), máš aj nejakú dobrú inšpiráciu na P alebo F?
Odpovědět
Profilova fotka
tripplebi: Na P mě z holčičích napadá jen Petra, Patricie, Pavlína, Pavla. Znám jednu Penelopu a jednu Pelagii. Na F mě z holčičích napadá jen Františka. Z pohádky pak znám Filoménu a Frídu. A kdysi jsem potkala jednu holku jménem Filipa.
Odpovědět
Profilova fotka
nun - tak to sú buď mená strašne bežné alebo hrozné. ale ďakujem za snahu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně tak, na P a F jsem žádné jméno, které by neměla každá třetí holčička nenašla a když už, tak jsou poněkud zvláštní :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nun - veď preto ani tak nervám na tom, že moje deti musia mať to isté začiatočné písmeno v mene aj priezvysku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se líbí, když má dítě jméno i příjmení na stejné začáteční písmeno. Nebo se mi líbí, když mají sourozenci v křestním jménu stejně počáteční písmeno (tak to máme já s mým bráchou, oba jsme od P.). Jinak s manželem příjmení máme od S., takže pokud budeme mít syna Samuela, tak bude S.S. :-D Holčíčí od S se mi líbí Stela, ale manželovi ne :-|
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa tiež páči, keď sú začiatočné písmená rovnaké. aj ja som to tak mala, bola som BB, teraz som už BP.
Odpovědět
Pre inšpiráciu, 15000 mien prehľadne aj s výkladom (po angl.), kliknite sem: Dievčenské mená http://www.behindthename.com/nmg/femi... Chlapčenské http://www.behindthename.com/nmg/masc... To AA-BI znamená že sú to mená od a do b, BJ-EC od b do e atď. Keď kliknete na meno tak sa objaví info o ňom.
Odpovědět
Profilova fotka
talia - idem to hneď študovať ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
toto je úžasné meno: PILOQUTINNGUAQ :-D :-D :-D zatiaľ som našla len meno Pfaidra, ale to asi znie divne, že?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?