Nevěsty roku 2019, sem!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, plánujeme svatbu v září 2019.. no a mě už to samozřejmě chytá a nejradši bych sem tam něco třeba na dekoraci nakupovala (no, dobře, už jsem dvě věci koupila :D). Každopádně se chci zeptat, jestli někdo taky už začínáte plánovat na příští rok? Asi si spousta z vás řekne, že jsem trhlá a je zbytečně brzo, ale já se na to moc těším a prostě i z finančních důvodů - ať to pak není taková zátěž naráz, protože nejsem zrovna typ, co by s gustem ze dne na den vybílil účet :D - chci věci začít nakupovat postupně. Takže nevěsty 2019 sem a pojďte plánovat :)))) S.
Odpovědět
@nicorodriguez :-( Tak to už je víc než smutné... :-( A je mi teda líto i babičky... :-( Kdokoliv tedy z tvojí rodiny je evidentně lepší volba... Ale teda tady jde vidět, jak je svatba mnohdy složitá a nic moc veselého... :-( Tyhle okolnosti jsou opravdu děsné... A to si to má člověk užívat ty přípravy, co? :-( Ale tak když i snoubenec cítí, jaká to je matka, tak ať ji prostě něco řekne, asi bych ji odsekla a narovinu řekla, ať tam nechodí... Ale vy asi řešíte to, že spolu bydlíte než si našetříte na svoje bydlení, že? :-( Takže vás má asi všechny v hrsti.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez hmm, nezávidím, tchyně je teda pěkná 🐄🐄. U nás naší se ptají, kdo bude na svatbě, jestli už máme všechny pozvánky, jakou budu mít kytku, co mám zařízené, mamka má u dvouch paní objednaný cukrovi+se nabídli že sladké zaplatí a přidají na hostinu. A tchanovci?? 12 let, co jsme spolu posloucháme jak Libor (Jardy brácha) udělal svatbu ve 4 lidech a jak je to mrzelo že tam nebyli a když my uděláme klasickou svatbu, tak že je tím potěšíme a ono nic. Tchyni jsem vzala na zkoušku šatů, aby se necítila odstrcena, když jela i moje mamla a tím jejich zájem skončil. Tchán tuhle prohlásil něco ve stylu že mu máme hlavne říct v kolik a kde má být a tím to pro něho hasne. Máme 6 týdnu do svatby a tchyně nemá ani koupeny oblečeni. Neví, ani jaký bude dort, cukroví, nic. Když se jí někdo zeptá, tak prostě řekne že nic neví, že si to vše zarizujeme sami a jde to mimo ni. Pořád nemůže pochopit, že budeme mít nejdřív oběd pro nejbližší a až pak obřad. Abych jim teda nekrivdila, tak tchán bude udit uzený a tchyně dělat trubičky
Odpovědět
@butterfly8812 tak tak ... Babi na ni prepsala cely dum, takze dojit k ni a rict ji, ze je to proste frnda, tak jdem na ulici nahned ... Takhle se proste ignorujeme ... Ona porad sedí u svojeho ntb, ani do prace nechodi a my zase jsme porad nekde (skola, prace, vylet) jen abysme nemuseli byt v jeji blizkosti. Byt tady je pro nas ekonomicky ted vyhodne, ale uz se modlime aby jsme uz vypadli a toho cloveka uz neuvidime ... ja umim vychazet s kazdym, ale nekdo, kdo je schopny zavolat na vlastni dceru policajty (bez padneho duvodu, jen ze sveho rozmaru), to pro me neni matka ani nikdo, kdo by zaslouzil moji aspon minimalni uctu ... a ja jak rikam, s mojema rodicema je i pritel naprosto v pohode a o to vic me to vuci nemu mrzi, ze je takova, jaka je ... Babi se to snazi aspon trochu zehlit, ale ta se po ni vzdy jen sveze ... On je Michal uz tak trochu obrneny, mel tohle cele detstvi, ale pro me je to uplne jiny vesmir a neumim se s tim nejak szit ...
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez naprosto Tě chápu. Je mi líto jak Vás tak vlastně i přítelovi babičky.
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez tak to mě mrzí teda taková tchýně, to je tak na nakopání ..... Snad bude tak napučená, že opravdu nepřijde, takového člověka bych na svatbě nechtěla. Mě sere už jen to, že bude na svatbě brácha od mojeho, nesnáším ho a navíc se neumí chovat a když se napije tak se chová jak naprosté hovado. Můj ho taky nesnáší, ale je to rodina co naděláme.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak koukám, že každý máme někoho. No jak psala lucie_sev co naděláme je to rodina. Nezbývá nám než ti přežít a nenechat si těmito lidmi naší svatbu zkazit. Drží mám pěsti.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych takovou osobu asi ani nezvala. Chápu složitost situace, když bydlíte v jednom domě, to takové rozhodnutí dost omezuje. Nebýt to tak, kašlala bych na ni. Takoví lidé si nezaslouží být na svatbě. Já třeba nezvu matku mojí mámy (říkat jí babička mi hodně nesedí). Protože se chová hrozně. Ke mně, i k ostatním. A na svatbě by akorát dusila celou atmosféru. A nezajímá mě, že je to "rodina". O to víc to neomlouvá její chování. Zvát si na svatbu někoho jen proto, že se to bere jako povinnost kvůli rodině, je podle mě nesmysl. Zvlášť když se ten člověk neumí chovat a vy z toho budete mít jenom stres.
Odpovědět
Profilova fotka
@armvdd my bychom ho nejradši nezvali, ale bohužel je to složité :-( zbytek rodiny neví z jakých sraček (že to tak musím říct) ho můj tahal a tahá, takže bychom to neměli jak vysvětlit. Tchýně je vážně nemocná a kdyby se to měla dozvědět, tak by jí to jen přitížilo. Všichni ví, že je to zmetek, ale nikdo až na mojeho a mě neví jak až velký zmetek to je.
Odpovědět
No, my jsme se rozhodli být v tomhle radikální a fakt zveme jen ty, se kterými ss stykame a jsme s nima v pohodě. Například já se moc nestykam a moc nemusím rodinu tatovyho brachy, tak jsem je proste nepozvala. Proč si na něco hrát? Táta a babička (jejich máma) nejprve remcali, ale pak to vzali. Taky nezvu jednu sestru mámy. Jsou celkem 3 sestry a zvu jen jednu. Dřív jsem k ni hodně jezdila a měly jsme se rady, ale pak udělala par podrazu a už léta se nestykame. Máma byla jen rada, nemůže ji par věci odpustit. Nebyla ani na svatbě sestrenky a to je její máma... Ženich zase pozval ze 3 sourozenců své zesnulé maminky jen 1 sestru se kterou se stykame. Brachu maminky jsem viděla jen jednou na pohřbu, tak proč ho zvát na svatbu, když se nestykame a 1 sestru maminky ženich z duše nenávidí, takže tu by nepozval ani kdyby čert na koze jezdil. Proste tam chceme mít lidi, co jsou nám blízcí, oni to lidi nakonec pozvejkaji, když je nepozvete.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucie_sev Vidíš, vzpomínám si, že jsem to už četla někde v diskuzi. To mě mrzí. Tyhle situace jsou hrozný. My to takhle komplikovaný naštěstí nemáme. Moje máma sice měla nějaké poznámky k tomu, že její matku nezvu, ale jinak to každý spíš uvítal, takže u nás to bylo jednoduchý. Tak snad to u vás proběhne aspoň v rámci možností v poklidu.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucie_sev tak to je velmi velmi složité. Já to řešila tak, že třeba nezvu mámina bratra, ale říct přítelovu bráchovi nech doma manželku jaksi úplně nejde... A to si o ní myslím to co si myslím, je to člověk který mi byl schopný vyčíst, že se starám o partnerovo děti a kupuji jim věci, ze své výplaty, že to jsou přeci moje peníze a místo toho abych si je užívala já je cpu do nevlastních parchantů... Za jejich dceru veškeré výdaje platí švagr nepřeháním, prostě ve vztahu u nich není naše, ale moje Tvoje a dcera je jeho. Ale na svatbu hold přijede nemáme ani jeden s chlapem jí říct chceme tam jen bráchu a malou.
Odpovědět
Holky, my vážně věříme tomu, že jediné kde se ukáže, bude obřad ale na oběd a potom už nezůstane. Pozvali jsem jí proto, protože je to matka a tak jsme naivně doufali, že dostane oznámení a aspoň o tohle se bude trošku zajímat. No - omyl. Jak je už zmíněné, kdybychom s ní nežili pod jednou střechou, ani jí nepozveme :). Jediný člověk, se kterým by se tam bavila, tak je její matka - přítelova babička, nikdo jiný jí prostě nemá rád (ani nevíte jak složité bylo udělat zasedací pořádek pro někoho, s kým nikdo, ze skoro 30ti lidí, nechce ani sedět :-D). Tak jak se jí zeptáme, jestli vůbec dojde, tak vám můžu dát echo, ať se můžete nad tím jejím ne radovat semnou :-D.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@nicorodriguez přeji Vám štěstí.
Odpovědět
@nicorodriguez to je prostě masakr... :-( Moc vám držím pěsti, aby buď vůbec nepřišla nebo byla fakt ze svatby co nejdřív pryč a vy jste si ten den fakt mohli v klidu užít... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak odskrtnut další řádek. Domluvený podrobnosti hostiny. S provozním jsme se na všem, co jsme měli předmyšleno krásně shodli i poradil. Jsme spokojeni, že jsme fakt dobře vybrali. A cena luxus 500-560 Kč /osobu. Je v tom jídlo i pití 😉
Odpovědět
@petrufa86 Teda to je moc hezká cena :-) já jsem celkem zvědavá, kolik nakonec bude předběžná kalkulace....teď nemám vůbec čas, ale taky se co nejdřív chystám na schůzku v penzionu, aby se vše konkrétněji domluvilo. Ale mám za sebou taky pokrok :-D včera jsem dovezla švadleně látky, takže se konečně začnou šít šaty. :-)
Odpovědět
Holky, dneska jsem koukala jak pero z gauče. Volali přítelovi rodiče jestli se nechceme stavit, tak jsme tam šli a dostala jsem od nich prstýnek. Mají rodinnou tradici, že každá nevěsta co se přivdává do rodiny dostane prstýnek (vítají nevěstu) a jejich syn flašku z roku jeho narození. Celkem me překvapili, o něčem takovém jsem nikdy neslyšela. Akorát nevím jak ho nosit, chci si dát zásnubní na pravou ruku, s dalším prstýnkem jsem nepočítala. :-.
Odpovědět
Ahoj, nenapadá vás, pod čím na Ali vyhledat také kytičky doprostřed vývazků? Díky :-)
Odpovědět
@kristynasam CZK 27.60 26%OFF | New 100pcs/Lot 13mm Multicolor Peony Flower Design Acrylic Rhinestone, Crystal Cabochons, Jewelry Accessories For Diy Decoration https://s.click.aliexpress.com/e/bslW...
Odpovědět
Vypadá to, že počasí se snad umoudřilo, předpovědi už hlásí jenom oblačno s přeháňkami. Tak teď už jenom doufám, že to vydrží a vážně nebude pršet :-) Byla jsem si včera vyzvednout šaty a jsou božíííí.. Už se na ně těším :-)
Odpovědět
@saidy počasí vám určitě vyjde :-) já každému říkám, že máme objednaných minimálně 20 stupňů a slunečno :-D já jsem byla včera v doprovodu mojí mamky na první zkoušce šatů a jsem z nich úplně nadšená :-D příští čtvrtek budu mít druhou zkoušku a uvidí se, kdy si je budu vyzvedávat :-) už se na ně hrozně těším :-D
Odpovědět
@nicorodriguez Díky! :-)
Odpovědět
Zkouska ucesu a liceni
Odpovědět
Profilova fotka
@ucukusi uces krasny :) liceni by mohlo byt lepsi, prijde mi takove nijake, ale mozna to chce foto z jineho uhlu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucie_sev řekla bych že je to fakt blbý úhel. Kdyby měla hlavu víc doleva, určitě by to víc vyniklo.jinak @ucukusi účes super. Já jsem na zkoušku objednaná 11.5.
Odpovědět
@ucukusi účes super! Přijde mi, že sem dáváte účesy jen ty, co máte tak 3x víc vlasů než já... :-D A líčení je hezké... Já bych ale přidala, ono na těch fotkách to pak fakt nejde vidět a i když se trošku přidá, pořád to nevypadá tak, že bys byla zmalovaná, ale na fotce pak nevypadáš jako bys nebyla namalovaná vůbec. Tam se to fakt ztrácí...
Odpovědět
@butterfly8812 já mám jemné a ne moc husté vlasy po ramena, ale mám clip in vlasy, tak mi je tam kadeřnice zakomponovala, jinak by ten drdol byl chudáček :-)
Odpovědět
Dekuji,ono to je vyraznejsi,je to blbe vyfocene narychlo mobilem a za sera
Odpovědět
Profilova fotka
Tý jo já jsem zvědavá na sebe. Zkoušku mám až těsně před svatbou. O líčení strach nemám, ale co s vlasy celkem jo a vím, že clip in nechci
Odpovědět
Profilova fotka
@wanessa1 Taky nevím, co s vlasy -- a to máme svatbu příští sobotu :-D. Prohlásila jsem, že je nechám rozpuštěné, možná je trochu nakulmuju, jinak "účes" bude jen do té míry, aby se nějak dal zachytit závoj.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?