Nevěsty roku 2019, sem!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, plánujeme svatbu v září 2019.. no a mě už to samozřejmě chytá a nejradši bych sem tam něco třeba na dekoraci nakupovala (no, dobře, už jsem dvě věci koupila :D). Každopádně se chci zeptat, jestli někdo taky už začínáte plánovat na příští rok? Asi si spousta z vás řekne, že jsem trhlá a je zbytečně brzo, ale já se na to moc těším a prostě i z finančních důvodů - ať to pak není taková zátěž naráz, protože nejsem zrovna typ, co by s gustem ze dne na den vybílil účet :D - chci věci začít nakupovat postupně. Takže nevěsty 2019 sem a pojďte plánovat :)))) S.
Odpovědět
Profilova fotka
@vendy_83 tak to je mi líto, obvykle mají fotografové napsáno kolik fotek dostanete na CD a kolik se jich nechává tisknout. My máme 250-300 fotek na cd a 100 vytištěných...
Odpovědět
Profilova fotka
@vendy_83 Ahojky ,my jsme měli 8hodinový balíček a záleželo pouze na nás čim se začne fotit. Ale máme vše připravy , obřad , hostinu , zábavu . Fotek máme celkem 430ks a bude těžké vybrat které necháme vyvolat , ale i tak jsme dostali na flash disku všech 430ks . Jsou krásné zachitil uplně vše a i některé fotky nás překvapili že tam jsou , jelikož jsme ani nevěděli že nás fotí :-D .
Odpovědět
@vendy_83 A nešlo by se zeptat, zda náhodou nemá i další, byť i třeba za příplatek? Záleží jak jste se domluvily, alespoň po nějakých zprávách ne nutně ve smlouvě. My teď sháněli nového fotografa, protože předchozí nám bouchla (právě kvůli naprosto příšerné domluvě, nebyla schopna nám ani říct kolik fotek dostaneme, kdy, natož jakým způsobem atd..) a v 7 hodinovém balíčku bude také v podstatě vše, zhruba 400 fotek vše online, na flashce i vyvolané. Svatba bude v sobotu, já jsem pořád ještě nemocná a trochu mě děsí i počasí. Zatím je krásně, takže se modlím, aby to ještě do soboty vydrželo... Miluju podzim a podzimní barevné fotky by byly snové :-D
Odpovědět
Holky, poraďte: obřad hodinu cesty od domova, je lepší 11 nebo 13.00? :-) Na rozhodnutí máme pár minut.
Odpovědět
@kristynasam Za mě odpoledne, víc času a hlavně klidu na přípravu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristynasam my meli 11:30 a prislo mi to idealni :) vsechno se uplne krasne stihlo :) dokonce jsem hodinu jen hongala nohama a uz cekala jen na obrad :) ten den silene utece a s odpolednim obradem je jeste kratsi :)
Odpovědět
@lucie_sev Tak to jsme poradily :-D ... Ale ono možná záleží na tom, jak velkou svatbu máte a kde? My třeba nemáme vyloženě velkou svatbu, ale veškeré přípravy toho místa můžeme dělat až ten den od 8 hodin, den předtím je tam bohužel jiná akce... A i když nebude žádná velká výzdoba a tak, i tak to ještě dopoledne zabere čas.. A pak potřebuju trochu klidu na účes a líčení.. Tak mi ta 13. přijde tak akorát. Jestli máte ale všechno připravené, je možná ta dřívější hodina lepší, že budete ten den mít delší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@simmons Bohužel dodat zbytek fotek odmítá. Sdělila, že žádný profi fotograf nedává zbytek fotek, že těch 150 které jsme dostali je upravených a ty ostatní jsou třeba hodně tmavé a zase hodně světlé, prostě, že to profík nedává, že by si nemohla stát za svou prací. Byli jsme se fotit v rozkvetlém makovém poli a dala nám pouze černobílé 2 fotky. Barevné prý tak nevynikly. Při podpisu jsem zachycena já, oba svědkové a ženichovi jsou jen zachyceny ruce z detailu. Manžel je naštvaný, že on jediný nemá hlavu. Společná fotka všech svatebčanů a skupinek je pouze jedna z každé, jenže né všichni se dívají do objektivu. Je pravda, že to nebyla žádná darda. Chtěla 5000 Kč, obřad jsme měli ve 14,00, ale říkala, že přijde dříve si nafotit výzdobu a zůstala do 21,00. Vyvolanou fotku jsme nedostali ani jednu (ale to jsme věděli), měli jsme to dostat v dárkovém balení, tak to byla dřevěná flash z Aliexpresu na kterou se muselo čekat než vůbec přijde a navíc ani nejde spustit, jelikož ji nesformátovala. Jako jsme zklamaní, ale je to naše vina, prostě asi špatná domluva. Jen nám je líto těch ostatních fotek....kdo prostě nepožádal přímo fotografku o fotku nebo seděl a netancoval, tak jako by na svatbě nebyl :-( Jen jsem chtěla vědět, jak to máte vy ostatní nevěsty. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@simmons Jinak držím v sobotu palečky :-)
Odpovědět
Holky, já dostala komplet fotky včera, takže skoro nakrásno měsíc od svatby. Jsou parádní, jsem s nima fakt spokojená :). @vendy_83 já tohle trošku chápu, kamarádka taky fotí a zrovna nedávno to řešila - nafotila svatbu, dodala domluvených cca 300 fotek co měla i ve smlouvě a nevěsta chce i ten zbytek. No, jedná se o asi 3 tisíce fotek, jeden moment nacvaknutý 4x třeba. Fotografové tohle většinou nedávají (spíš jsem se nesetkala s někým, kdo fotí a dá vám úplně komplet vše) ... Na druhou stranu, když bych jí požádala, aby mi dodala i další fotky třeba z toho pole, že ty dvě jsou fakt málo, tak by mi je určitě dodala (a myslím že by to dodal i jiný slušný fotograf), tohle už bude o domluvě a asi bych vyloženě konfrontovala fotografku, že z párového focení 2 fotky jsou doopravdy málo. Když to ale vezmu celkově, nemáte to podložené smlouvou a byla to prostě hobby fotografka, tak asi nemůžete čekat zázraky ... Ale je to škoda :(.
Odpovědět
@vendy_83 Děkuji :-) Ale nemyslím si, že je to vaše vina... Spíš je to bohužel špatný výběr ne úplně profi fotografky. Čemuž odpovídá i cena. Bohužel přesně takto jsme to měli s tou, co nám odpadla.. Domluva vázla, nic nebylo jasné.. Nechtěla ukázat práce z letošních svateb (já s ní před tím už fotila, ale jiný styl focení) A protože občas chodím pozovat jako nemodelka na různé TFP projekty, věděla jsem, že už to zavání tím, že nakonec nebudem spokojeni. Nakonec jsem jí prostě konfrontovala s tím, že pokud se nedomluvíme na jasných podmínkách, tak ať vrátí zálohu, že tohle jsme si nedomluvily a vycouvala v podstatě sama. Našli jsme si fakt profi. Sice si připlatím, ale nechtěla jsem riskovat. Chápu, že Vám nechce dodat zbytek fotek, fotky budou neupravené a to skutečně nikdo neudělá. Ale za příplatek, aby si dala práci s úpravami? To se mi upřímně nezdá. Spíš nechce přiznat, že to podcenila a fotky se jí fakt nepovedly... Kdyby ano, každý fotograf má svou cenu za určitý počet fotek, které je schopen/ochoten dodatečně upravit. Například pokud jdete na ateliérové focení a podmínky jsou třeba 2 hodiny focení/8 upravených výsledných fotografií za 6000, každý fotograf Vám k tomu ještě píše větu "každá další upravená fotografie za ... Kč" Takže pokud chcete jen fotografie z nějakého konkrétního momentu, neměl by pro ní být problém za určitou sumu poslat náhledovky, se kterýma by se dalo pracovat a pak Vám třeba ještě 5 fotek dle Vašeho výběru doupravit.. Pokud se jí povedly.
Odpovědět
@simmons suhlasim. hobby fotografke sa fotky asi nepodarili :( pre mna dobre info k tomu, aby sme na fotografovi fakt nesetrili, tie fotky a prstene su jedine viditelne spomienky kt nam zostanu :-) @vendy_83 ak nie si s fotkami spokojna, navrhni manzelovi druhe, posvadobne fotenie :) najdite profi fotografa, oblecte si krasne saty, i tie svatebni pokojne, a nafotte si nieco hezke na pamiatku. ja toto planujem na nase prve vyrocie, romanticke fotky niekde v horach ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vendy_83 Tak to mě moc mrzí , že další fotky nechce dodat :-( přeci jen jak píší holky kdyby se jednalo.o ty z pole tak proč ne viď nebo toho manžela . My tedy měli 8h za 12tis ale fotky luxusní a opravdu máme fotky o kterých ani nevime že fotil . A mam problém i vybrat fotky jaké vyvolat a případně dát sem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky kdo chce může se podivat do mého alba na svatební fotky . Snažila jsem se vybrat ty nej :-D ale byla to fuška :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@majamisa Ahojky, no fotky jsou opravdu luxusní. Moc krásné jste to měli a pěkně se to povedlo. Já se na fotky teprve chystám včera mi přišli, ale byli jsme s manželem na cestách, tak se k nim dostanu až dnes, a těším se jak malé dítě. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jako já jsem s fotkami jako takovými spokojená, až na pár, kdy fakt chybí hlava, nohy :-) No ono už se moc nedalo domluvit, manžel si to nechtěl moc rozházet u svého šéfa, ten je moc prima. Byl pozván na obřad i hostinu, takže pil a hodoval a nesložil se ani 20ti korunou :-D Za koláče stěží poděkoval :-D. Fotografka byla vybrána manželem, přes to vlak nejel, fotky měla hezké a hlavně cenu, to bylo pro manžela prioritní, ale určitě kdyby věděl, tak na ni netrvá a raději šéfa odmítne :-D. Jak říkám, já jsem spokojená a nehroutím se, do fotoknihy máme spousty krásných fotek, jen mě spíše zajímalo jak to máte vy ostatní :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vendy_83 To je mi moc líto s fotkama :( člověk se po svatbě těší, že prožije ten krásný den ještě jednou ve fotkách, a je z toho jen zklamání. Jak tu říkali holky, fotograf se nesmí podcenit a šetřit se na něm nevyplácí.. ale na druhou stranu už sem se setkala i s případem, kdy stál fotograf spoustu peněz a fotky to byli jak od amatéra... je to opravdu o štěstí. Snad se jich najde alespoň pár, které vám budou děla radost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ženy vím že už se to tu někde řešilo, ale popravdě se mi nechce hledat v těch 190 stránkách kde :-N Odkud máte udělané svatební fotoknihy a jak jste spokojení? :-)
Odpovědět
@chihiro my tvoříme fotoknihy vždy od Cewe a zatím spokojenost. Už čekáme i na tisk té svatební :D
Odpovědět
@chihiro nám fotograf doporučoval saal digital jenomže když jsem si jí začala vytvářet, tak konečná cena byla docela vysoká...nakonec jsem zvolila cewe z fotolabu, velkou A4 panaroma fotoknihu, některé skupinové fotky mám natištěné i přes obě strany a nejde to poznat že tam je nějaký přechod stránek...no, nakonec sem vyřadila jen málo fotek, co jsem do fotoknihy umístila, musela jsem přidávat stránky, ale výsledek je fakt hezký....má skoro 50 stran a stála necelé 3 tisíce. Já osobně si spíše prohlédnu fotoknihu než fotky na počítači, proto jsem se snažila tam dát skoro všechny fotky..:D
Odpovědět
Profilova fotka
@chihiro happy foto a spokojenost
Odpovědět
@chihiro my máme z cewe panoramatickou s matnymi stránkami a jsme maximálně spokojený. 😊
Odpovědět
Tak to vypada, ze nam dneska bude prset stesti :-D cast hostu je nemocna, holt podzim, tak snad uz zbytek dopadne jen dobre. Vypada to vazne dusickove :-D
Odpovědět
@simmons uzijte si to!
Odpovědět
Profilova fotka
@simmons Držím palce ať vše vyjde jak má a jste spokojený a šťastný :-)
Odpovědět
@majamisa @gabide86 dekujeme!
Odpovědět
Tak uz mame prvni fotky. Musim uznat, ze pritel (no dobre, uz manzel, ale bude trvat nez si na to osloveni zvyknu :-D ) mel pravdu. Uznavam, ze i kdyz jsem pred a i pri obradu byla vazne hodne nervozni, byla jsem rada, ze mi neustoupil a nebylo to jen se svedky. I pocasi nam nakonec pralo. Obrad sice byl uvnitr, ale na fotky uz vysvitlo a myslim, ze az dostaneme zbyle foto, bude na nich krasne barevny podzim. Ale bylo veselo. Jen nez jsem z mistnosti kde jsem se pripravovala dosla na obrad, zjistila jsem, ze jsem zapomnela kytku (vracela se pro ji sestrenka), zahrala jsem si na Popelku a ztratila botu i podvazek :-D Pomahali mi je zpatky nasazovat nahodni kolemjdouci, protoze vsichni nasi uz byli uvnitr :-D Nakonec i nejvic doporucuji to, co jsme shaneli last minute, kdyz nam vypadli fotografka/sladke. Fotil Josef Marek a sladke delala Klara Liba z Vinohradske dorty. Bohuzel fotky sladkeho zatim nemam, ale predavala jsem u nas kontakt snad 5 lidem z nasich 40,protoze chutove bylo fakt skvele (vzhledove take, ale ne vzdycky je hezke i dobre :-D ) Saty budu pak prodavat, kupovala jsem je take zde. Makeup i vlasy delala Tereza Dellamaria a take moc doporucuji, pokud byste treba znaly nekoho, kdo se jeste na pristi rok nerozhodl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@simmons krásné gratuluji moc. Jinak oslovení manžel mi nejde přes pusu také. S příjmením problém vůbec nemám, ale slovo manžel je fakt prekérka. Fotky vypadají krásně pan Marek je záruka kvality.
Odpovědět
Profilova fotka
@simmons krasné! moc gratuluji :-) já si na to oslovení stále nezvykla, mám co dělat vždycky abych to řekla a neřekla přítel (no jo síla zvyku) ale nejčastěj asi používám muž nebo můj :-D manžel stím problém nemá ten si na to zvykl rychle, ale občas když někde jsme a řekne "manželka" tak nereaguju :-D no a na přijmení jsem si zvykla, rychlej než jsem čekala
Odpovědět
Ahoj holky tak též sme se dočkali fotek čekali jsme na ně skoro dva měsíce ale stalo to zato jsou krásné , jinak oslovení manžel a příjmení mi tez dělá problém 😁😁
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?