Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@keeshka hlavně, když se to bude líbit. Stejně se nakonec určitě budu divit, kolik do toho vrazíme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A to je hlavní :-). Přítel říká, že to radši nepočítá nebo by to s ním seklo :-D . Ale já se fakt snažím u různých věcech ušetřit. Protože chci určitou dekoraci, tak si ji vyrábím sama, protože kupovat např. mašle do kostela mi příjde zbytečný, když si je udělám doma :-) . Ale prostě šaty byla láska na první pohled a nemůžu těch peněz litovat =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@keeshka Ty jo... to jsou hustý ceny... Já akorát obvolávám kámoše kdo co umí zná atd. Sama snad něco vyrobím.... ale my máme cca 25 lidí a bude to vše do 50tis, max. Víc nedáme, je to jen jeden den! Je pravda že si to chceme užít, ale rodina nám moc nepomůže, teda moji rodiče nám přispějí na šaty (samozřejmě máme limit, kam moje favoritky za 9500 nezapadaj) a dají nám trochu zlata, tj. ušetříme něco na prstenech. Od tchyně asi nic mít nebudeme.
Odpovědět
Profilova fotka
;-) Ahojky, my budeme mit jen svat. párty asi pro 40 pozvaných, a tak nás vše i s šaty, oblekem pro ženicha, kytkou...vyjde na max. 25 000 kč.
Odpovědět
Profilova fotka
budeme mit svatbu v Rumunsku pro 100 lidi, odhadem nas to bude stat tak 300 tis. Jeden by rekl, ze tam svatba bude levna, ale kdyz jsem videla, kolik treba chteli muzikanti nebo fotografove, tak me docela kleplo (muzikanti si normalne rikaji 50-130 tis - pro 10-12 hodin). Ale treba jidlo a piti je levnejsi. Cena nam jde taky nahoru kvuli letenkam, prekladatelum na obradu, preklady dokladu, ubytovani pro moji rodinu .. atd ... Cekame, ze se nam minimalne pulka penez vrati od daru svatebcanu (v rumunsku je zvyk nedavat dary ale penize, tak 2 az 3 tis na osobu .. vubec nechapu, kde na to tam ty lidi berou penize).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@verunka1987 to jsme my meli v planu taky, ale stejne to nevyslo, pro 42 lidi nas to vyslo na 50 000,- ale drzim palecky at to vyjde ;-)
Odpovědět
Ahoj já budu ráda, když nás to vyjde pod 200. Z původně plánované malé svatby do 20lidí, nás bylo nejprve 50 a teď už jsme za 80 hosty :-( .... Chtěla jsem to proškrtat, ale přítel jen přidává. Hostina + raut + pití předběžně 1500,-/os. tedy 120 tis. Výzdoby, doplňky, auta, družičky, kytky....??? 10T.?? prstýnky 20tis. koláčky sladkosti dorty...?....10tis. ? šaty + boty + oblek 15tis. foto + video + hudba 17tis. oznámení, tiskoviny,sv.noviny.....5tis. ubytování...?...10t.... Tak a už jsem přes 200 a to nevím jestli jsem na něco nezapomněla. Raději bych udělala svatbu sami dva se svědky na seychelach a vyšlo by to levněji.....Kdyby už to nebylo takto rozjeté :-( No doufám, že to aspoň bude stát za to... Ohňostroj, bublifuky, holubice, balonky, lampiony......8tis. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, budeme mít cca 30 hostů. Se vším všudy nás to vyjde +/- 100tis (hostina 40, pronájem 10, šaty 7, prstýnky 20, fotograf 5, obřad 2, pozvánky 2, zbytek květiny, cukroví, výzdoba auta a drobnosti.) Když to teď počítám tak to bude asi přes 100 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@cukrioska jestli muzu...navrhuju toto: obrad pozdeji a pouze raut - tim se snizi cena za osobu vyzdoba atd... - tam se da urcite taky neco usetrit. prstynky - jsou nutneq prsteny za 20 tisic? sladkosti, pokud jsou i s dortem, tak se tam asi usetri jen drobne oznameni a tiskoviny -udelejte svepomoci a urcite bude levneji. my dali za oznameni 550 korun a mame 75hostu posledni polozka je podle me uplne zbytecna. ale pokud to vsechno nutne chcete, tak nezbyva, nez se s cenou smirit.
Odpovědět
ahoj, my jsme pocitali asi tak 55 tisic pro 15 osob :-) v cene je obrad, saty,, prstynky,ubytovani pro hosty, hostina, kvetiny, svatebni cukrovi, oznameni, dekorace a darecek pro svatebcany :-)
Odpovědět
@verunka1987 mě se to zdá málo, co budete na té párty podávat?
Odpovědět
Profilova fotka
@majanax kamaradka mela pred tremi lety svatbu s oslavou na zahrade a dali za to pry 40 tisaic. a to se jim tam nakonec pry vystridalo 60 lidi na ty oslave.
Odpovědět
Článek se načítá
Pro 70 lidí 130 000 komplet.
Odpovědět
@chris_n a nebylo to jenom za oslavu (bez prstýnků, šatů atd.?). Možná by bylo dobré nediskutovat o svatbě, ale zvlášť o hostině a zvlášť o ostatních věcech protože tam jsou velké rozdíly (např. prstýnky, šaty,květiny, ubytování, výzdoba tam má každý svoje představy o cenách). Prostě napsat co stojí nebo kolik stála oslava na zahradě pro X lidí, co se bylo a jedlo, tak si člověk lépe udělá představu o ceně a také si řekne, že nebude podávat to a to, ale něco jiného a stejně tak s pitím. Co myslíš? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@majanax říkala mi, že je celá svatba stála 40 tisíc. Jinak co se týče nás, tak to máme takto: obřad - 4000 prstýnky - 3000 šaty - 6500 oblek - ? catering - 500/os. (není zatím jasné úplně) pití - cca 250/os. (pivo, víno, točená malinovka, voda, slivovice) židle a stoly - ? sladké - cca 3000 výzdoba - do 1500 kytky - ? oznámení - 550 zbytek není zatím spočítaný
Odpovědět
No my budeme mit 50 hostu a vyjde nas to max. na 100 tis. doufam, ze konecna castka bude nizsi.
Odpovědět
@chris_n tak to máš 750/os. jídlo, pití to je 30 000 a ta verunka 1987 se chce se 40 lidma vejít do 25 000 za vše :-( tak to nevím jestli jí to vyjde :-(
Odpovědět
ale je fakt že asi hodně záleží, jak si kdo chce tento den užít a kolik je ochoten do svatby zainvestovat, naši známí např. dali celkem za svatbu 35 tis. a to i se zpíváním, které u nás bývá týden před svatbou a kam jim přišlo cca 100 kamarádů, takže se to dá zvládnout doslova za babku. Já si to přeci jen chci trochu užít a chci, aby to trochu vypadalo, když je to jednou za život, tak hold dáme za všechno komplet 100 tis. při 50 hostech, ale když tady čtu příspěvky, tak je to taková normální cena a možná ještě jedna z těch nižších :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Měli jsme svatbu loni v srpnu. Na náš vysněný obřad jsme jeli až do Olomouce, tam jsme měli oběd a dort pro 20 osob a pak jsme přejížděli do Polanky, kde byl večerní raut, zábava, alkohol... pro cca 40 osob. Za celou svatbu včetně dražšího oznámení, květinové výzdoby, velké částky za poplatek úřadu (obřad mimo klasické místo, hodinu a bydliště), šperků na míru ze Swarovskiho, hedvábnou kravatu z Nového Zélandu a bohaté výzdoby aut nejen nás, ale i svatebčanů, vyšla podle nás krásná svatba na 50.000,- Víc bych za svatbu asi ani nedala, je mi škoda těch peněz, které se během jednoho dne utratí a zbydou jen fotky. Dá se udělat krásná a zároveň i levnější svatba.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme na 45 lidí 120 000 Kč. Ubytování 16 000Kč Šaty a doplňky nevěsta 5 000 (mám troje boty, dvě čelenky a paraplíčko :) Doplňky ženich 3 000 Kadeřnice 1 000 Kosmetička 1 000 Obřad 2 400 (Obřad 1000 kvůli jinému termínu, 1 000 hudba, 400 saxofon) Obřad - zámek - 0Kč Květiny - 3 000 Kč Hudba na hostině - 9 000 Kč (saxofony na zahájení a kapela) Fotografka - 0Kč¨ Kameraman 14 000 Kč Hostina + večerní raut - 20 000 Kč (máme vlastní kuchyřky, vlastní obsluhu a vlastní prostory - bude asi míň) Dort - 3 000 Kč Cuktorví - 3000 Kč Pití - 4000 Kč (ještě jsme nedělali úplný rozpočet) Odměna obsluha - 4 000 Kč Prstýnky - 7500 Kč Pozvánky, menu a oznámení - 3500Kč Doprava - 7000Kč Výzdoba - 5 000 Kč (ještě nemáme rozpočet)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my máme cca asi tohle - bude to pro 30 lidí... co kolik plán A šaty 5000 A boty 2000 doplňky 1000 K oblek 7500 prsteny 10000 kytky 2500 výzdoba 1000 doprava 4500 foto 0 oznámení 1000 nealko 2500 víno 1000 vodka 1000 šampaňský 1400 gin 500 občerstvení u jardy 1000 jídlo u jardy 2500 dort 2500 vizážistka 2000 mani-pedi 500 hostina 16500
Odpovědět
Profilova fotka
;-) My na dost věcech ušetříme...prstýnky nám zaplatili naši, dopláceli jsme 3000,-, oblek ženich dostal od známého 0,-, kravata 350,-,boty 1600,-, moje šaty 4000,- + doplnky asi 500,-, boty 300, účes 300,-, líčí mě příbuzná 0 kč, výzdoba + plastové nádobí 3000,-, pronájem sálu ve vsi 300,-, obřad 0 kč...dort nám peče kamarádka, koláče a cukroví taky známí a babičky a chlebíčky si děláme sami, tak počítám vše za 5000, selátko 30kg 1000,- no a pití...to ještě nevím kolik, jo a kytky 1600,- ...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak už mohu napsat rozpočet,nebo alespoň odhad:-) svatební hostina+raut+pití : cca 1000/os - 70000 dort - 5000 kapela - 10000 šaty nevěsty( +závoj,boty,podvazek,závoj,spodnička) - 10000 oblek ženich ( oblek,košile,vestička s regatou,pásek,boty) - 8900 prstýnky ( měli jsme vlastní zlato) - 3500 kytky - 4000 oznámení - 3500 poplatek v klášteře - 2000 jinak víno,cukroví,líčení,kadeřnici netuším
Odpovědět
Profilova fotka
@lanelane asi to bude podobný:-) a to jsem měla plán asi o půlku méně:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Je nas 90, ale asi 30 lidi prijede z nemecka / takze platime i ubytovani budeme radi kdyz se s oblecenim a prstynkama vejdeme do 250 tisic
Odpovědět
Nas bude 70...od rana a večer 110, po pravde řečeno rozpočet jsem nejak nerešila, jidlo, piti , kolače zakusky plati u nas rodiče. Svatba bude na vesnici, tak doufam že to bude levnejsi a určite nepočitam 1000 kč na osobu, jako v restauraci, piti alko a nealko si pošefujemsami i tim ušetřime, kdybych měla platit každemu znamemu cappy džusy, a každeho panaka, tak si ten rozpočet nedovedu představit. To je jen muj nazor, všem přeji přijemne pripravy....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Holky, radím dobře: rozmyslete pečlivě, co všechno na tu svatbu opravdu potřebujete! Mně třeba přijde nesmyslné kupovat nebo nedej bože pronajímat si bílé potahy na židle, balonky, zařizovat ohňostroj, holubice, lampiony a podobné srágorky... To samé výzdoba. Chápu, že třeba máte přesnou představu, jak si to představujete, ale doopravdy to není až tak důležité. Nám vše zařizovali v restauraci, potahy na židlích jsme neměli, ani žádné mašle a podobně a jsem za to ráda. Naopak do čeho je vhodné zainvestovat (ať už peníze nebo vlastní nápady): kvalitní fotograf (opravdu dobrý, který má nápady a zkušenosti a jehož práci jste už viděli), kapela nebo DJ, kteří by se postarali o dobrou zábavu. Možná ani nějaký koordinátor není špatná investice. Doporučuji zapojit šedou kůru mozkovou k výrobě originálních novin (u nás měly velký úspěch a celý den jsem viděla někoho jimi listovat, všechny výtisky si lidé rozebrali a ostatní (na které nezbylo) je chtěli poslat v pdf). Velký úspěch měla taky tombola a hry, které nám připravili členové kapely a švaříci :-) To tedy trochu mimo téma, ale zase ne tak úplně. Neznamená nutně, že dražší svatba = lepší svatba. Svatbu dělají lidé a dobrá atmosféra. To si za peníze nekoupíte. A vaši hosté nebudou léta vzpomínat, jaké jste měli krásné ubrousky a mašle na židlích, ale na srandu, kterou zažili na vaší svatbě. Středně velká svatba (beru tak 50 lidí) někde v restauraci prostě vyjde na +- 100 000,-. Většinou se dá na něčem ušetřit, ale zase je otázka, jak moc je to přínos a naopak. Píšu náš rozpočet: Svatební oznámení: 1 420,- Matrika: 1 000,- Šaty nevěsta: 5 000,- (půjčovné) Boty nevěsta: 1 000,- Oblek ženich: 3 900 + 500 košile. Boty ženich: 1 599,- Kravata: 570,- Prstýnky: 10 390,- Kytky: 2 100,- Šaty pro družičku: 190,- Česání: 350,- Líčení + nehty: 350,- Výdaje na tombolu: 725,- Fotografové + kamera: 0,- (svatební dar) Hudba na obřad: svatební dar od kamarádky 0,- Hudba na hostině: manželova kapela 0,- + záskok za manžela 2 000,- Hostina: 62 000,- (pro 50 lidí oběd + raut + několik pokojů ubytování) Dort: 0,- (moje máti) Cukroví: 0,- (máti + tchyně) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- celkem: 93 100,- Jen pro zajímavost na těch "drobných" darech v obálkách (+ za tombolu dobrovolný příspěvek) se vybralo 54 344,- a to nepočítám, že rodiče nám značně přispěli ještě k tomu... Takže nakonec jsme vlastně v plusu.
Odpovědět
Profilova fotka
My měli svatbu za 72 tis. pro 65 lidí. Rozpočet zde: Pronájem KD - 3.500 Kč Snubní prsteny (bílé zlato) 5. 200 Kč Hostina (oběd + raut) 9.690 Kč Pivo 2.500 Kč Víno 2. 400 Kč Nealko 1.300 Kč Trvdý alkohol: nevím Ubytování pro kamarády 1.300 Kč Šaty 5.650 Kč Oblek 4.000 Kč Boty 1.100 Kč Dort 3.000 Kč Cukroví 4.000 Kč Fotograf 7.550 Kč Květinová výzdoba 500Kč Kytice 4.000 Kč Oznámení, pozvánky 2.400Kč Kapela 7.000 Kč Kosmetika 0.Kč Kadeřnice 600Kč Výslužky 4.200 Kč Dekorace 1.000 Kč Řidiči (2) 1.000 Kč
Odpovědět
@prichy co jste prosím měli k obědu a na rautu? Ta položka je velmi zajímavá?
Odpovědět
Profilova fotka
K obědu sme měli vývar a svíčkovou. a na raut kuchař griloval a byly řízečky, pak něco z mletého masa, pak na přírodno kuřecí, vepřové a kuřecí paličky, k tomu zeleninové saláty (3 druhy) a 2 dresinky, pečivo. Jinak na oběd jsme měli 25 lidí a večer nás bylo dohromady kolem 60ti lidí.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?