Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
sestrenka ted ma svadbu a jidlo ji pro 32 lidi vyjde na cca.8300,-obed vyvar a hlavni chod a vecer oblozene stoly,ovoce,zelenina.... ale zase je to o lidech.... nekdo ma predkrm,polevku,hlavni chod,dezert a to nepocitam dort a zakusky co mate sve,pak vecere zase klasicke treba minutkove jidlo,to pak holt vyjde na raketu :D :D
Odpovědět
Profilova fotka
Naše svatba pro 55 lidí na oběd a cca 100 lidí od 17:00 hodiny stála se vším všudy přibližně 100.000 a to jsme platili všechno včetně veškerého alkoholu. Tím, že jsme měli v pronájmu sál i s kuchyní, tak jsme hodně ušetřili, protože pití i jídlo jsme si nakupovali sami Pronajali jsme si sál i s kuchyní a najali si 2 kuchařky, 2 holky na roznášení jídla a 2 klučiny do baru. Cena jídla mě úplně překvapila, protože oběd (polévka a kuřecí závitek se šťouchačkama) a večerní raut (7kg vepřové kýty, řízečky, špízy, špalíčky, jelítka, jitrničky, rolády, sekané, uzené, sýry, saláty, guláš atd.), ze kterého ještě spousta zbyla stálo dohromady 12.500!!! Naše kuchařka si sama vše nakoupila a zařídila.
Odpovědět
Skáčou tu zajímavé cifry... Nás svatba stála pro 25 lidí dost přes 100 tis. a naopak to hlavní, na čem jsme se rozhodli, že nebudeme šetřit, bylo kvalitní jídlo a pití... A i přes to, že se propilo ještě o dost víc, než jsme předpokládali, nelitujeme jediné koruny co jsme za to dali :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já si nejdřív řikala, že se chci vejít do 100tis (30osob), pak jsem si řekla 150tis... a máme něco přes týden do svatbu a jsem na 234tis... (vč. odhadu na útratu za pití) Píšu tam ale každou položku a řeším to od ledna a pořád něco vymýšlím a kupuju a těším se, až to bude za mnou... :-)) ... Nejdražší jsou tam ale položky za služby.. Předpokládám, že to je jednou za život, tak ať si to všichni pořádně užijeme... Akorát už asi nezbyde na svatební cestu..
Odpovědět
@misha002 páááááni, 234tis pro 30lidí??? Wau teda... :-)
Odpovědět
@misha002 Teda, přiznám, že to bych za svatbu pro 30 lidí nedala a radši jela na svatební cestu. A musím říct, že si ani nedokážu představit, co vše bych na svatbě musela mít, abych se dostala na takovou částku. Nás vyšla svatba o 45 lidech na malinko přes 60 tis. Podotýkám, že komplet včetně prstýnků, šatů, obřadu na zámku apod.
Odpovědět
@misha002 Můžu se zeptat, co tam máte tak drahého? @jennifer81 souhlasím s Tebou, radši pořádnej vejlet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, je to hrozné, já vím.. Jen kdyby to skoromanžílek věděl :-) .... Ale cca 70tis budeme platit jen za oběd, pití, raut, ubytování a věci okolo tohoto...je to hotel v horách, tak to není nejlevnější.. docela nás to mrzelo, že jsme to neudělali jen na zahradě, ale to zas nechtěli moc rodiče.... Jinak dost platíme za služby - 8tis hudba, 5tis kvarteto, 11tis foto, 10tis kamera, 7tis barman, 20tis květiny a výzdoba, půlnoční překvapení 3tis, 5tis dort + zákusky + koláčk atd., 8tis stan a židle, nebot mame obřad na louce..., 32tis šaty, závoj, boty, doplňky atd... 25tis prstýnky... Holič, líčení... 6tis oznámení a věci okolo toho... Ono se to nezdá... ale pomalu to naskákalo....
Odpovědět
@misha002 Konečně někdo s podobným rozpočtem jako já :-) My máme 45 lidí a zatím jsme na cca 300 tis. Ono se to zdá, ale pokud chce mi člověk hezkou svatbu, tak to naskáče. Na svatební cestu jedem (výjde nás asi na 200 tis), to jen kdyby chtěl někdo napsat, že jsme to radči měli utratit za výlet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@superbedrunka A kam razíte na dovču? Já bych chtěla někam do exotiky - mám nabídky na Mauricisu/Maledivy, ale až tak listopad... to snad něco našetřím ... nechávám to zatím otevřené, kdyžtak po novém roce taky možnost...
Odpovědět
Mnoho, až nepočítaně, radši cifru vůbec psát nebudu. Manžel to naštěstí neregistroval, ignoroval a hlavně nepočítal ;-)
Odpovědět
@misha002 @superbedrunka tak to jsem rada, ze je tu nekdo s vyssim rozpoctem...ja to mela puvodne na 260, ted jsem ho upravovala na 380...pro 118 lidi, asi me trefi, ale doufam, ze to jeste upravovat budu a to smerem dolu...i kdyz nejak nechapu, na cem to budu tahat dolu, kdyz pritel porad remca, ze oblek za 40,000 nesezene....a to ja si davam saty za 20,000... :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My mame 80 lidi na obed, par deti a max celkem 90 i na raut, cenove myslim max 150 tis. i s prstynkama, oblekem, satama a vsema dekoracema sluzbama, darama pro orodice a podobne, dekorace atd...
Odpovědět
@misha002 Ahoj, to si děláš legraci, ne?:-)) Ty jo...Tak já jsem řekla, že stop stav bude 60 lidí bez dětí a pronájem statku nás vyjde na cca 23 tisíc. Teď jen řešíme jestli zvolit statek s obsluhou, anebo si to zařídit celé sami - tj. objednat catering, aby dovezl oběd pro 60 lidí a pak zagrilujeme....ale počítám tak (bez šatů a všeho ostatního) 60 tisíc vč. pronájmu....Tvrdý na svatbě nechci, na tom jsme se s přítelem shodli. Pokud ho někdo chce, tak si ho přiveze.
Odpovědět
@superbedrunka Holky, mám dotaz....doufám, že vás neurazím....to si zaplatíte s přítelem sami, anebo rodiče přispějí? Mně dělá matka příšerný scény, protože jsem jí oznámila jak to bude (peníze od nich žádný nechceme, vše si zaplatíme sami), tj. svatba na statku kde se vše odehraje....peklo...
Odpovědět
Profilova fotka
@kapacita Oblek za 40Tis? My máme z Pietro Filipi a oblek je nádhernej teda... Půjčovné šatů za 20tis? To tady ani nemáme... Já je mám za 9ti a dražší v salonu ani nejsou heleď... smůla pro mě, že jediné tyto mi byly :D ...
Odpovědět
Profilova fotka
@viki83 My jsme dostali 100tis od mých rodičů, jiné příspěvky nemáme... ostatní platím já, neboť mám velký příjem...Teda myslela jsem si to, než přišla svatba... :)) Bereme to celé jako akci, kterou si jdeme užít ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@misha002 @superbedrunka Masakr... no mám na to jiný názor, my jsme na 33 lidech a cca 65-70tis vč. oblečení, prstýnků, atd. A to šetříme ale ne na všem, např. tvrdý alkohol platíme.... Snad svatby stály za ty penízky :-)
Odpovědět
@misha002 Nejdřív jsme si říkali, že je to jen svatba....vezmem se a pak půjdem s kamarády někam zakalit...ale pak jsem si říkala, že si vlastně chci užít šaty...:-)....a aby to mělo nějakou úroveň...shodli jsme se tedy na statku....a už to jelo:-))
Odpovědět
Profilova fotka
@koada Já vás holky chápu a kdybych si to nemohla dovolit, tak se budu taky snažit do 100Tis se vejít, to mi věřte... Nebo bych to udělala u rodičů na zahradě... Jak jsem psala, bohužel jsme si vybrali hotel v horách, kde jen za pokoj na noc platíme 1500,- a je tam ubytováno líd na 8 pokojů...což jsme třeba mysleli, že dostaneme nějakou slevu a jiné věci.. Svatba teprve bude... ;-)) Pokud nebude pršet, neboť máme obřad venku, tak stát za to snad bude...
Odpovědět
Profilova fotka
@misha002 Hele ať si to udělá každý jak chce a na co má. Já jsem trošku šetřílek, takže kdybych tyhle penízky měla tak je použiju jinde. Ať vám to vyjde.
Odpovědět
Já jsem tady teda četla jen tu poslední stránku, ale koukám jak blázen, to sem si myslela, jak "utrácim" za svatbu :-) My máme půjčení šatů: 6 tis., oblek ženich měl, tak jsme kupovali jen kravatu a košili : 2 tis., poplatky za obřad 2 tis., boty a doplňky cca 2 tis. oblečení pro dceru 1 tis., prstýnky 5,5 tis., oznámení 700 Kč, koláčky 1 tis., dorty a zákusky: budoucí tchýně, fotograf 5 tis., líčení 1,2 tis., nehty a vlasy: mamka a kamarádka, hostinu budeme mít v myslivně pro 30 lidí, budeme si to všechno dělat sami tak počítám cca 10 tis + 4 tis. výzdoba, rozvoz hostů 1 tis., kytky ještě nevím, ale počítám tak do 2 tis. takže celkem jestli dobře počítám cca 44 tis. tak s nějakou rezervou se asi vejdeme do 50 tis.
Odpovědět
@misha002 Na dovču jedem na Maledivy a Srí Lanku a chtěli bychom to ještě spojit s Dubají. Chceme něco nezapomenutelného, protože hodně cestujeme a několikrát do roka letíme na dovču, tak ať máme na co vzpomínat :-) @viki83 Nám dají rodiče 150 tis. Ale dozvěděli jsme se to až nedávno, kdy už jsme měli vše zařízené, takže jsme si určitě nevymýšleli další věci jen proto, že nám na to přispějí. Původně jsme si mysleli, že to budeme platit sami. Máme vysoké příjmy, takže jsme na svatbu naštěstí nemuseli šetřit, a pořád utrácíme stejně. Ale kdybychom na to neměli, tak bychom se samozřejmě museli uskromnit a šetřit.
Odpovědět
@superbedrunka - jak říkám - každýmu co jeho jest...a budu citovat klasika:"Jsou takový peníze mezi lidma.":-)) Přeju hodně štěstí a ať vám vyjde počasí!
Odpovědět
@viki83 Díky :-) Vám ať to také výjde podle představ a snad se to s mamkou uklidní než bude svatba. Je to Váš den, tak si to nenech od nikoho zkazit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to som rada, ze nie som sama s vyssim rozpoctom. My budeme mat 40ludi a moja povodna predstava bola cca 70tis za celu svadbu. Dnes sa pohybujeme okolo 150-200tis + svadobna cesta, ale nejak sme sa s tym uz zmierili :-) Sme si povedali, ze na sebe nebudeme setrit a svadba je predsa len raz za zivot :)
Odpovědět
Profilova fotka
my měli na svatbě 104lidí, pár lidí dorazilo ještě i v podvečer. svatba nás vyšla na cca 250tis. bez svatební cesty. počítám do ceny ale vše...od mých pinetek do vlasů, přes rauty, matriku...až po ženichovy ponožky :-)
Odpovědět
@viki83 můžu se zeptat, nemá tvůj přítel náhodou příjmení jedné plevelovité rostliny? :-)
Odpovědět
Holky vy snad kradete :-D
Odpovědět
Drahý se pro mě neplánovaně vyslovil v polovině února s tím, že jsme nakonec vybrali termín ještě letos. Na začátku jsme si mysleli, že se 60 lidmi se vejdeme do 100 000, ale jak jsme dostávali reálná čísla, tak se blížíme ke 200 000, chtěli jsme si to platit sami, naši se ale rozhodli nám přispět, takže jsme se nakonec rozhodli i pro svatební cestu, kterou jsme původně plánovali až na začátek příštího roku. Zatím jsou to odhady, tak jsem zvědavá, jak dopadneme v reálu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?