Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
@misha002 jo bohuzel za 40:( zijeme v zahranici, tady se hold obleky takhle pohybuji a asi tezko budu pritele ukecavat, aby si na svatbu koupil nejaky levnejsi, kdyz normalne nosi drazsi... a s tema myma satama, tak 20 pocitam i s botama a doplnkama a radeji hazu vyssi cifru, protoze se bojim, ze moc na vyber nebude. Nemam uplne standartni postavu, takze jakmile mi neco sedne a nebudu v tom vypada n utne jako selka, tak to beru...i kdyby to melo stat 15:( Ale uvidime, treba budu prekvapena a najdu neco za hodne dobrou cenu, ale momentalne radeji mame rozpocet vyssi nez ho navzsovat pozdeji @viki83 my si to platime sami, respektive nejspise dostaneme neco od rodicu, ale od nasich rozhodne ne nejak moc, protoze si to nemuzou dovolit a proste ted to berem tak, ze co chceme, tak na to musime mit. A co nam prijde jako svatevnim darem, tak to pak pouzijeme na svatebni cestu
Odpovědět
Profilova fotka
@viki83 můžu se zeptat, už jste reálně začali plánovat? máme to hodně podobné, svatba na statku - obřad, oběd, raut, grilovačka večer, máme celkem asi 65 dosp. a 15 dětí. A docela se nám rozpočet vyhoupnul. musíme půjčovat stoly, židle, ubrusy, lednice, personál, sklo, porcelán atd. atd. no prostě mazec. Na kolika jste? Já jsem tu ještě nikoho kdo by to takhle měl nenašla, tak mě to zajímá. :-)
Odpovědět
@winyanka wow, my to máme také na statku, ale lednici opravdu kupovat nemusíme :) tam není žádné vybavení? co je tedy v ceně pronájmu. No mazec, co s tím pak budete dělat?
Odpovědět
Profilova fotka
@love_and_cupcake ne ne je to stodola ve skanzenu, jen holá, s přípojkou elektřiny :-) takže všechno musíme půjčovat přes catering. Nejdřív nám to nějak nedocházelo, ale tím, že se to musí udělat takhle se to pořádně napočítalo :-(
Odpovědět
jupííííí, tak nejsme jen my blázni :o)) 100 lidí předběžně 270 až 300 tisíc....
Odpovědět
Profilova fotka
my máme 36 lidí a rozpočet na 60-70 tisíc :-|
Odpovědět
@winyanka Ahoj, mám už v ruce cenovou nabídku, ale musím si nad to v so teprve sednout, ale zatím to vypadá, že s obědem pro 60 lidí a pak grilovačkou a pronájmem bysme se měli v klidu vejít do 50 tisíc
Odpovědět
@lady_giraffe nemá:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vše jsme měli na jednom místě: obřad, ubytování, hromadu jídla (při příjezdu občerstvení, pití, oběd, přípitek, raut, kýta, čokofontána a veškeré pití) celkem nás toto vyšlo na 65tis pro 30 osob, což si myslím, že je pěkné. Svatba jako celek nás vyšla na cca 140tis.
Odpovědět
@winyanka Ahoj, tak upřesňuji informace - pohybuje se kolem 60 hostů a nějaké děti, ale to nikdy nevíš na 100%. O víkendu jsme si dělali cenovou kalkulaci a vychází nám to kolem 80.000 - pronájem + jídlo. Stoly a vše ostatní okolo je v ceně - nic půjčovat nemusíme.
Odpovědět
Profilova fotka
Nás to vyjde na cca 60tisic se svatební cestou do Bulharska, svatebním obědem a večerním rautem u mě v práci(na tom jsme dost ušetřili,budu mít téměř vše svoje) a máme 35osob.
Odpovědět
Tak uvedu náš rozpočet, abych uklidnila nevěsty, co nemají na svatbu čtvrt mega a po přečtení zdejších příspěvků se lekly, že se nemůžou vdát :-) Nevěsta- šaty (zde z bazaru) 3500,-, čistírna (daja praha) před 400,- po svatbě 552,-, boty 550,- závoj 350,- Ženich - oblek 6500,- kravata 350,-, košile 900,- pásek 600,- boty 1200,- prstýnky zlaté, můj s briliantem za 12500,- (atelier šperku praha) kytky pro mě,mamky, svědkyni a ženichovi do klopy za 2000,- (květinářství říčany) oznámení (stloukalovi, asi 60ks) 1915.- poplatek radnici 1000,- moje česání i se zkouškou, líčení mě, mamky a sestry za 1700,- (vera jašek hair design) mašličky svatebčanům 280,- (odtud) oslava (oběd pro 23 lidí, odpo a večer. raut pro 35 lidí, novomanželský pokoj, vířivka) za 29000,- (mlýn pataki v Mukařově) mašle na auta za 250,- taxi 1200,- CELKEM asi 64 tisíc svatebním darem jsme měli od příbuzných zajištěno: výslužky a jejich rozvoz, svat. dort, fotografa, myrtu, šperky pro mne, rodina si platila i ubytování
Odpovědět
Článek se načítá
My měli 30 dospělých a 5 dětí - svatba nebyla ,,zas extra honosná" a vyšla celkem 101.060,- ;-) což mi přijde docela dost ... :-S snad to bude jednou za život :-D
Odpovědět
@petraludvikova Ahoj Peti, tak to je hezká sumička :-)
Odpovědět
@svetlovlaska Docela jo, ale je v tom hotel s jídlem, svatební šaty (půjčovné), oblek pro ženicha, cukrárna, hudba, kameraman, fotograf... :-p prostě všechno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraludvikova to mě fascinuje, že to máte spočítané tak přesně i na těch 60kč :-D to jste fakt pečlivě schovávali všechny účtenky a faktury a pak počítali a počítali a počítali... ? Klobouk dolů, já jsem v tomhle hrozný lempl. My jsme měli oběd a následný raut asi pro 50lidí (já ani přesně nevím, kolik jich tam nakonec bylo :-D ), cenově za oblečení, kytky,prstýnky, jídlo, pití a pronájem jsem se dostala na cca 30tisíc, možná to bylo i o 10tis víc, ale to už se asi nikdo nedozví :-D (foto i hudbu jsme měli zdarma).
Odpovědět
@terap Měla jsem svatební diář a tam jsem si vše zapisovala ;-) :-D :-D Na 30.000,-? Tak to je nádhera !! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraludvikova ale té roboty se vším... raději si "příště" připlatit a o nic se nestarat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no tak sem dala do kupy svoji excelovskou tabulku a byli sme na 55.000 za 35 lidí, obřad na zámku, hostina s obědem, rautem a pitím v restauraci
Odpovědět
Profilova fotka
teda holky, některé částky mě vyděsily:) upřímně si neumím představit, že bych dala tolik peněz za 1 den v životě. Když sečtu náklady za naši svatbu (zámek, oblečení, supernovomanželské apartmá s vířivkou, restaurace, fotograf, ozdoby na auta, květiny, prostě všechno co je potřeba) , nedostaneme se přes 50 tisíc (spíš něco přes 40) a to nemůžu říct, že by naše svatba byla skromná nebo že bychom na ní šetřili. Ohlasy máme parádní a my bychom nezměnili snad vůbec nic. Byl to dokonalý den a jsem ráda, že nás nezruinoval na x let dopředu:) Takže všechny, kdo nemáte svatbu za statisíce, nebojte, může to být super i bez toho:)
Odpovědět
Profilova fotka
těch 55.000 je se vším všudy, oblečení, fotograf, dorty, sladké, blbůstky...no prostě všechno :-)
Odpovědět
My si schováváme každou účtenku,takže finální částku budeme vědět úplně přesně, nebudeme mít nějakou extra svatbu, ale pro 60 lidí jsme trochu jinde a nechápu, jal se můžete vejít do 60 tisíc. Když vezmu jen základ: statek 29 tis, catering 42 tis, fotograf 10 tis a už je to 80, nejsme tam my, prstýnky, sladké, dekorace ...
Odpovědět
My měli na cca 100 lidí cca 80 tisíc a vystačili jsme dostatečně. http://svoji.zde.cz
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my měly hostinu 20 lidí z toho 4 děti za 15.000 kč after party nás vyšla na 40.000 kč měly jsme 65 lidí z toho 6 dětí raut a spousta alkoholu. Celkem nás svatba vyšla na 116 200 kč ( vůbec jsme to nečekali, jelikož jsme se snažili na všem ušetřit. ) Svatební dary( řekli jsme si slušně jen o peníze) bylo 64.000 kč, což se nám vrátilo. Takže opravdu vysněná svatba za 52.200 :-)))))
Odpovědět
Profilova fotka
@wopickova21 tak když spočítám kolik sme dostali tak sme vlastně ještě v plusu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nás vyšla komplet celá svatba na 69 000 (hostina pro 32 lidí, raut pro 55 lidí, pití, sladké, svatební dort, fotograf, DJ, oblečení od hlavy až k patě pro ženicha, půjčení šatů, šaty pro družičku, květiny, prstýnky a dekorace). To si myslím, že je super...měli jsme všechno přesně podle našich přestav a i tak to není nějaká závratná částka :)
Odpovědět
Měli jsme 60 lidí na oběd (v naše případě ale spíše skoro večeři - obřad jsme měli až od 15 h, což také hraje asi určitou roli) plus dalších cca 20 na večerní raut. Hostinu i raut jsme měli v restauraci, která není nejlevnější (ačkoli myslím, že cena 250,-, kterou nám udělali za za komplet menu předkrm-polévka-hl.jídlo je vcelku solidní). Svatba nás nakonec vyšla na cca 135 tis. (už jsem přesně nezapočítávala různé finální drobnosti, ale přes 140 tis. jsme se asi nedostali), což nás ve finále docela příjemně překvapilo. Asi sehrálo roli i relativně teplé počasí, kdy se nepilo moc alkoholu (tvrdý alkohol jsme tedy "volně" nenabízeli - ženich ale objednával paňáky) a na stoly jsme si objednali džbány s vodou (verze s citronem a ledem 1l za 40Kč a varianta s limetou a mátou za 50Kč, což je vpodstatě docela drahé, ale určitě to mělo efekt, protože u lidí to mělo velký úspěch a o dost méně se objednávaly vody "balené", které tam mají dražší). Z rautu nám toho ale docela dost zbylo (to jsme ještě rozdávali po svatbě). Jinak jsme ani neměli kameramana (dnes už to považuji za omyl - naštěstí máme alespoň video, které natáčel střídavě můj děda a táta), žádné půjčené limuzíny, žádné fotobudky, ženich měl oblek půjčený od bráchy... Ubytování pro hosty jsme žádné neplatili - většina přespolních byla u rodiny a 3 pokoje v místě hostiny jsme měli zdarma jako bonus vzhledem k útratě. Cukroví jsme měli od rodiny "darem". Do celkové sumy jsem započítala snubní prsteny za 11400,-.
Odpovědět
Jinak svatební cestu, kterou máme ještě před sebou, do výše uvedené sumy nepočítám. Šaty jsem měla z 8 tis. Za kytky jsem dala 6 tis., ale to jen díky mé sestřence, která mi to nechala za náklady - to byl fajn "dar", protože květin jsme měli docela dost.
Odpovědět
Profilova fotka
nás svatba vyjde na 150 000
Odpovědět
Holky, já nevím, kde to žiju, ale nás to přijde na 70tis a to neplatíme hostinu my, ale rodiče... takže tak 90-95 tis... a to máme všechno hodně stržené z ceny... ale počítám tam teda opravdu všechno co se týká svatby a my to platíme... Na hostině bude 40 lidí a večer 45 celkem
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?