Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenulinka1 - vidíš to moc jednoduše. Já to radši budu mít bez starostí a lítání kolem hostů a vydělám si v práci na někoho, kdo se o nás i s hosty bude starat. Pak je jasný, že se těžko vlezem do pětistovky na hlavu ;)
Odpovědět
To je pravda, my jsme večer měli taky tzv. svépomocí, proto vyšel levno. Ale je to mnohem víc starostí navíc. Večer jsme kolem hostů sice nelítali, na to jsme měli známé, ale ty přípravy toho večera byly záhul... Jednodušší je samozřejmě restaurace, i když dražší. Záleží na každém jak si to udělá a není třeba odsuzovat žádnou variantu...
Odpovědět
Profilova fotka
@lenulinka1 zalezi jakou svatbu mate. Kdyz to bude zahradni grilovacka, nebo pouze obed, tak se do 500 na osobu vejit da, ale kdyz planujes celodenni obcerstveni a zabavu pro svatebcany a platis vse kolem, tak 500 na osobu neni realisticke. Take predstav si, ze mas svatbu o 100 lidech... uz te vidim jak si to vsechno sama obstaras.. ono kazde navyseni o cca 4 clenne skupiny hostu(prumerna velikost rodiny) je proste mnohem prace navic... Nase svatba byla neskutecny zaprah i s pomoci kolem, s koordinatorkama z agentury behem svatebniho dne, apod. I koordinatorky mely dost co delat a praci neodvedly 100-procentne, my jsme v ten den resili ruzne veci, prestoze jsme na to meli najate lidi. Ono se to neda takhle generalizovat a bagatelizovat. Kazdy ma jine predstavy a ocekavani. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
holky ja vazne neco delam spatne, a nemuzu verit ze nekdo poridi svatbu treba do 50 tis. pri xy lidech, klobouk dolu... my jsme nad 100 / cca 60 lidi, sice nejak nesetrime ale na druhou stranu nerozhazujeme... nu uvidime, rikam si je to jednou za zivot tak at to stoji za to...
Odpovědět
@llin já jsem na tom stejně... máme cca 50 lidí. Jsme taky nad 100.... a myslím si přesně co ty, na některých věcech jsme sice nešetřili (prstýnky, foto, šaty). Ale rozhodně si nemyslím, že bysme bůh ví jak rozhazovali. Nemáme žádné kapely, půjčená auta, květinové výzdoby, hromadu dodavatelů na zabávu, nemáme pronajatý sál na raut, svatba končí o půlnoci, nezajišťujeme ubytování, neplatíme tvrdý alkohol... Tak na jednu stranu vůbec nevím, jak se mohla ta částka tak vyšplhat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@lenulinka1 tak jako třicet lidí obstarat samozřejmě možné je, ale myslím si, že na svatbě si to má nevěsta především užít, ne skákat jak hadr na holi kolem ostatních....to už bych vážně našetřila na restauraci, než se takhle honit....
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja se pridavam do diskuze - pri cca. 50 lidi jsme hodne nad 100 :-( a to se snazime nerozhazovat za "blbosti", vyrabet nektere veci sami apod. ale je pravda, ze to mame od sobotniho rana do nedelniho dopoledne-vcetne ubytovani... ale zase, je to snad jen jednou za zivot, tak si to chci uzit, nelitat a organizovat (i kdyz to asi stejne budu :D)...
Odpovědět
při asi 45lidech jsme na 160tisicích :-| hruza....
Odpovědět
Profilova fotka
@ariana7 prosimtě, co všechno tam máte? až mám z toho hrůzu z plánování :-o :-(
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme za 40 lidí hostina a 60 raut taky na 130 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vážně se začínám děsit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my měli u oběda 30 lidí a na raut 40. Jsme přesně na 112.000 (bez nějakejch serepetiček, co jsem nepočítala) Nerozhazovali jsme, měli jsme to krásné, ale spoustu věcí jsme měli darem. Hostina + raut vyšlo na 62.000,- je to hodně, ale ničeho nelituju :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@chris_n no všechno :-) kytky, dekorace, šaty pro mě i pro žernicha, boty, veškeré moje doplnky a jeho doplnky, fotografa, Dj, jidlo a pronajem zamku, ubytovani, ono se to pekne nascica... zacinala jsem taky s tim, že to bude 80-100tis... :-D a vidis.. ale spoustu dekorace, moje saty, zavoj krinolinu, a dalsi kraviny prodam potom zase, takze se neco vrati..
Odpovědět
@chris_n ono je vždycky lepší si to aspoň obecně spočítat předem, abys zhruba veděla, v kterých částkách se pohybujete, a u čeho se případně chcete držet (dát si třeba limit) a pak určit věci, které můžete vyměnit / vynechat, prostě na nich nějakým způsobem ušetřit a na čem naopak šetřit nechcete.. A taky záleží, kde máte svatbu, v jaké části republiky.. člověk by se divil, ale kraj od kraje můžou být dost výrazné rozdíly, co se týče třeba půjčovného šatů, pronájmu prostor a dalších dodavatelských věcí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n Ahojky mě přijdou ceny tady trošku vysoké co mají holky. Nás bude 25 na oběd a 45 na raut a jsem zatím na 65 000. Cena ještě není konečná bu´d půjde na horu nebo dolů, ještě nevím přesnou cenu zákusků dortu, učesu , kosmetičky atd. Ale než jsem si udělala rozpočet tak jsem si oběhala několik kadeřnictví a tak abych věděla zhruba kolik vše stojí. Celkem to pomohlo, neboť te´d nakonec seženu vždy vše trochu levnější a nebo jsem to plus pár stovek trefila přesně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n mně přijde líto, že levná svatba tady pokaždé vypadá jako svatba v kulturáku s organzou na stole....kdybys zapátrala, najdeš krásný místa na vesnici, různý stodoly, statky..spousta výzdoby se dá udělat doma a nadekorovat pak s pomocí kamarádů. Na vesnici se nehodí žádné uhlazené dokonalé věci, takže ušetříš i tady (a ono rozdíl mezi uhlazeným několikapatrovým dortem a "dortovým stolem", na kterém bude vyloženo několik různých jednopatrových koláčů a dortů, to je klidně i deset tisíc!) A zrovna ten dortový stůl, když se k tomu hodí i prostředí, tak vypadá vážně krásně a obvykle je to chutnější než fondánová dortová nádhera :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no tak me uklidnuje, ze jsme na tom vsechny podobne. My mame 55 lidi a jsme na 110000 bez dortu a cukrovi, ktere zarizuji rodice. A to se snazime setrit kde se da :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já doufám, že se do 80 tisíc vejdeme. Ráda bych udělala ty věci, které půjdou, doma. Dort, oznámení... atd... Taky se nám to asi sníží tím, že nebudeme řešit ubytování v hotelu a snad bude večerní garden party, na čemž se dá taky ušetřit si myslím. ;-) Jinak počítám s tím, že spoustu věcí je drahých... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b tak mě u té svatby jde především o ten obřad a oběd ;-) Pokud to bude možné, odpolední až podvečerní zábava bude na zahradě, kde to bude vypadat stejně, jako při jakékoliv velké oslavě narozenin. A žádný problém my to nedělá. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b fondánovou nádheru nechci :-D nejím to a preferuji ovocné dorty ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n my máme třebas obřad odpoledne a potom hostinu....takže na obědu ušetříme (ostatně kdybych měla mít svatbu před obědem, tak vstávám asi tak v pět hodin ráno, ble)
Odpovědět
zrovna včera jsem udělala souhrnný přehled - na 40 lidí nás vyšla svatba 100 000,-. A to nemám pocit, že bychom rozhazovali - byť jen 40 000,- stála útrata v restauraci, 10 000,- za šaty a šperky pro nevěstu a ženicha, 10 000,- prstýnky. 16 000 kapela + fotograf. Tak to jsme skoro na 80 000,- :-) Tak nevím, kde jste, dámy, vzládly ušetřit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nelam já například neplánuju kapelu a fotografa budu mít z vlastních zdrojů nejspíš. To bych už 16 tisíc ušetřila ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
já už to raději nepočítám :-D 70 hostina, raut, ubytko... to je samo o sobě už ranec :-) a pak ty kraviny okolo..
Odpovědět
Profilova fotka
@nelam přesně, hrozně to lítá...
Odpovědět
Profilova fotka
týýjooo, tolik peněz? =-) no my máme cca 34 lidí od začátku do konce, vše proběhne na jednom místě , bude oběd (tady jsem teda chtěla trochu ušetřit), pak raut, pak pečené prase (důvod, proč jsem chtěla na obědě ušetřit - hlavním jídlem bude čuník :), neplatíme tvrdý alkohol, ale zato ceny v restauraci mají docelé nemalé... celkově počítám s útratou do 35 tisic, fotografa mám ze známosti se slevou, DJ vyjde na 7, oznameni a ostatni grafika vlastní výroba a tisk v práci :), dort do 2000, šaty pro oba 10 000. prstýnky 8500 plus nějaké ty serepetičky...celkovou částku mám v tuto chvíli na necelých 70 tisících a výš rozhodně jít nechci a vzhledem k tomu, že skoro všechno už máme, tak snad ani nepůjdu...:)
Odpovědět
Profilova fotka
A to se přítel divil, když jsem stanovila předběžný rozpočet na svatbu cca 110 000Kč. Jen doufám, že ta částka nevzroste o několik desítek tisíc výš. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My meli na obed 50lidi a na raut prislo nepocitane ( odhad od oka 70). Svatba vysla na cca 80 ( bez fotek a svatebniho vikendu v Prachovkach)- puvodni rozpocet byl naivnich 50 :-). Dost veci sem si delala sama ( vcetne vlasu, liceni, vyvazku, oznamka, upravy satu...), dost veci sem sehnala tady na bazaru a saty a kosili pro zenicha sem mela pujcenou od kamaradek a fotografa a svatebni dort sem dostala darem. Na cem sme nesetrili bylo jidlo, toho hodne zbylo, ale mejdan to byl paradni. A dost penez sme dostali v obalkach... Stalo to za to :-)
Odpovědět
Tak jdu taky pridat se svou troskou do mlyna. Nas puvodni odhad byl o dost nizsi, jen se to nakonec nejak nascita. Vyzdobu a vsechny tiskoviny jsme si delali sami, jen castecne jsme si platili profi tisk. Celkova cena je dost vysoka, ale svatba byla presne podle nasich predstav a nelitujeme jedine koruny. Snazili jsme se spocitat vsechny naklady, vc. malych nakupu za par stovek, at mame opravdu celkovou cenu. Svatebni saty .... 15 000,- Liceni a uces nevesty, liceni maminek vc. zkousky .... 3500,- Doplnky nevesta (pradlo, zavoj, nausnice...) .... 2100,- Kosile zenich .... 1990,- Zkraslovaci pripravy pred (kadernik, kosmetika, manikura) .... 3000,- Oznameni a vsechny dalsi tiskoviny .... 2000,- Prstynky .... 8525,- Fotograf (za foceni 9h, cestu a tisk fotek) ... 14200,- Video .... 3000,- Svatebni koordinace .... 7000,- Kvetiny ..... 7000,- Material na vyzdobu, krabicky na vyskuzky, odznacky misto vyvazku, tombola .... 7500,- Dj (10 hodin hrani, hudba a ozvuceni k obradu) .... 8500,- Hostina vc. rautu pro 50 lidi .... 71500,- Ubytovani pro 20 lidi ... 7500,- Organizace obradu v miste penzionu, poplatek matrice za obrad .... 4000,- Slivovice .... 1250,- Dort .... 4500,- Frgaly, trubicky .... 2100,- Spropitne pro obsluhu pro 4 osoby .... 2000,- ------------------------------------------------------------------------------------------ Celkem 175 000,- V cene neni zapocitan oblek pro zenicha, protoze si ho kupoval uz rok pred svatbou a pouziva ho i na jine prilezitosti, stejne tak jeho boty. Lodicky pro me, pasek, manzetove knoflicky a kravatu jsme si dali vzajemne na Vanoce a narozeniny, takze je do ceny taktez nepocitame.
Odpovědět
Profilova fotka
tak už jsme přidali kameramana a táhneme to na 80... a to jsem tu před pár dny psala, jak si myslím, že už máme vše a že rozpočet nenabyde... :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?