Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
@jenney dej pak vědět, taky mě čeká asi 100 lidí ]-( ;-)
Odpovědět
@samek a kde děláte hostinu? v restauraci? Protože kde jsem se ptala tak všude počítají cca 1000,- na osobu (ve všech asi 10 oběhaných restauracích), takže fakt nevím jak to děláš :-)
Odpovědět
Máme v restauraci. Máme oběd pro 10 lidí s tím, že si dá každý co chce. Večeře bude formou rautu pro 30 lidí. Taky nás překvapily ceny. A to nejdem do nějaké paluše. Pro brněnský holky, je to restaurace U Richarda v Žebětíně.
Odpovědět
@shr Tak my jedem do Maroka, taky náš sen :-) .
Odpovědět
no my budeme mít hostinu v restauraci a tam to vychází alespon tak jak mi řekli všeci moji známí na osobu 400kč ze vším.Víno a slivovicu budem mít svoje.oběd a raut + pivo a nealko od nich.Kamarád co tam měl před měsícem svatbu měl 50lidí na oběd a 60 na večer a zaplatil 20 000kč.takže uplná pohádka.to si může dovolit každý.A kamarádka ktera si od nich nechala uvařit oběd + raut,víno a 2 bečky piva měla okolo 50 lidí a zaplatila 15000.a vše ji dovezli na její místo hostiny
Odpovědět
Profilova fotka
Tak podtrženo, sečteno - svatba nás vyšla na lehce přes 60 000. Bylo nás 30 lidí na hostinu a to samé na raut. Šaty jsme měli půjčené, prstýnky trochu dražší. Neměli jsme okázalou výzdobu ani "nezbytné" věci na focení, prostě krásně jednoduchá svatba. A na svatebních darech a svatebních koláčích se nám to všechno vrátilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak už můžu říct, že svatba nás vyšla na nějakých 107000. Bylo nás 65, Měli jsme pronajatý sál, u kterého kde byla i kuchyň a vařil tam kuchař za surovin, které jsme předem nakoupili v Makru, takže o něco výhodnější než v restauraci. Ale hodně jídla z rautu zbylo, hlavně maso a sýry, takže te´d místo do obchodu chodím do mražáku:-D Pití jsme si nakoupili taky sami předem většinou v akci:-) A musím říct, že když sečtu svatební dary(včetně většího příspěvku od rodičů) - chtěli jsme peníze i peníze, které jsme dostali při rozvozu koláčků, tak se nám ,,vrátilo'' nějakých 100000, takže nás to nějak finančně nezruinovalo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ony se dávají nějaký peníze při rozvozu koláčků? To slyším prvně...
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina Záleží na regionu. Já pocházím ze severní Moravy, ale od 18 žiju v Praze, manžel je rodilý Pražák, takže jsme se taky brali v Praze. Tady jsem nesla koláčky jen do práce a nic jsem nedostala (ani jsem nic nečekala), ale naši je rozváželi všem svým příbuzným a známým, které jsem třeba v životě neviděla, a každý jim dal obálku s nějakou tou stovkou, prostě jiný kraj jiný mrav :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, my jsme teda byli velice překvapení, kolik jsme dostali na darech - zvali jsme si ze dvou třetin mladé lidi, studenty, mnozí mají jen brigády. Pokud nepočítám dar rodičů "do života", který byl opravdu vysoký a asi bych ho nenazývala běžným svatebním darem, tak jsem dostali 100 tis (zvali jsme 40 lidí!) Je to úžasné...
Odpovědět
Profilova fotka
My zaplatili celkově cca 40 tisíc. Bylo nás dvacet, měli jsme hostinu i živou hudbu. Šaty jsem si koupila. Koukám, že nás ta svatba vyšla relativně levně.
Odpovědět
měli jsme 40hostu, oběd 42, obřad už v 11:30, ve na jednom místě-zámečku, spaní pro téměř všechny... sakum prdum všechno s šaty, novym oblekem pro ženicha, kytkami, jidlem a cukrovim, fotografem, skvelym DJ i s malymi detaily byl cely rozpočet 170tis.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
my měli svatbu na které bylo asi 50 lidí, byla na celý víkend, tj. od pátku do neděle, všichni měli zařízené ubytování a jedlo se a pilo celou dobu....a stálo nás to všechno, včetně šatů a poslední pičurinky asi 75 tisíc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nás vyšla hostina pro 40 lidí na 120 tis., což není vůbec zlý (na to, jak dobrá to je restaurace) - byly v tom kanapky po obřadu, předkrm, polévka, hlavní chod, veliký krásný dort a dezertový stůl. Plus pití (nealko, vína, pivo, sekt) na 8 hodin neomezené konzumace. Opravdu moc doporučuju náš hotel, pokud o něm třebas někdo uvažuje...
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b vím, že budu znít asi jak debil, ale co jsou kanapky? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n "jednohubky" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b a proč se tomu říká tak "vznešeně"? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n nevím, tak je fakt, že to zní asi lépe, jak jednohubky :-D a taky klasická jednohubka, co si děláme doma, je většinou menší než kanapky...tohle jsou spíš minipředkrmy
Odpovědět
@barbora_b ne ze by to byla hostina za hubicku, ale fakt jsem mile prekvapena cenou :) Tam bych za hostinu cekala mnohem, ale mnohem vice...
Odpovědět
Profilova fotka
@jita48 no to my taky, bomba....a jako můžu říct, že to jídlo bylo naprosto úžasný.....chodili za náma lidi a chválili a chválili, jak to bylo skvělý...a to se toho každý bál, že to bude divné a nebude to chutnat...prostě tenhle hotel budu doporučovat jak můžu. A to nemluvím o úžasným servisu, vše perfektní :-) Kdykoliv jsem vyslovila jakýkoliv přání, vše se hned splnilo....Na závěr nám zbytky dezertů zabalili bezevšeho do krabic (to jsem ani nečekala, táhli jsme krabice s sebou v autech...) Hosté byli nadšení z terasy, na které byl ten welcome drink...fakt chodí doted a říkají, že to byla senzace...a vidíš na nich, že to neříkají jen tak, že jsou fakt nadšení :-) Nejlepší místo pro svatbu!!!
Odpovědět
Profilova fotka
ooo vidím dobře jarní závitky? Ty já bych mohla po kilech se sladkopálivou omáčkou mňam ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Když vidím ty ceny za tu svatbu, tak to je docela síla. Nás bude 21 lidí na oběd a dalších cca 24 příjde na raut a zatím se bezproblémů vejdeme do 50 tisíc, víc bych do toho ani nedala i když to je (snad) jednou za život :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@przedswitovaanita to je rozumné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n Ty máš taky takový rozpočet? Je fakt, že jsem četla dost kritiky na to, když někdo plánuje svatbu rok dopředu, ale přávě tímhle se dá hrozně ušetřit, nekoupím si první věc, kterou uvidím, prostě hledám dál a zpět se můžu kdykoli vrátit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@przedswitovaanita plánuju rok dopředu, ale rozpočet jsem stanovila vyšší. Máme 60 lidí cca a do padesáti se asi nevejdeme :( Ale snad do 80 to zvládneme.
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n Tak i to jde, ale když jsem tu četla ty sumy kolem 120 - 130 tisíc, tak se mi fakt protáčeli panenky :-) Jelikož žijeme v rodinným baráku, kde je vždycky do čeho investovat, opravovat a kupovat, takže proto tenhle rozpočet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@przedswitovaanita neříkám nikdy, že je to přehnaný, ale pro mě jo. Ono když dáš za fotografa přes 10 tis., kameramana 15. tis, atd... šaty taky nejsou nic levného, tak věřím, že to naskáče. Spoustu lidí má i drahé pronájmy prostor na obřad. Ale ono i tak, když si vezmu, že mě bude dalších cca 30 stát svatební cesta, tak je to šílenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n Tak my na svatební cestu nepojedeme, maximálně by jsme jeli jenom na nějaký výlet na víkend ;-) Ono je to i tím, že dost lidí platí ubytování, to my ne, budeme mít akorát dva odvozy a je to ;-) Nejvíc mě ale na tomhle všem štve to, že když je u čehokoliv nápis svatební, tak všechno je minimálně o 100% dražší. Například boty - svatební boty nekoupíš skoro pod 1100, ale normálně v kamenným krámě seženeš krásný bílý botky do 500,- .
Odpovědět
Profilova fotka
@przedswitovaanita proto budu běhat po obchodech a shánět. Mám na to cca 8 měsíců :D My jezdíme na dovču každoročně, takže to nebude asi nic spešl, ale někam vyrazíme. Odpočinout si od toho shonu a stresu.
Odpovědět
My se vešli s rozpočtem do 60 000 s tím, že necelých 40 padlo na oslavu, kde jsme měli okolo 50 lidí (30 na oběd a asi 60 na večerní raut plus komplet pití). Jako dar jsme si moc neříkali o peníze a i přesto jsme z nich nakonec zaplatili skoro celou hostinu:) Ale je pravda, že jsme měli svatbu úplně obyčejnou bez veškerých serepetiček a většinu věcí jsme si zařizovali s pomocí kamarádů, od kterých jsme to vlastně brali jako svatební dar (kamarádi fotili, kamarádka česala a líčila, jiná šila šaty, jiný kreslil oznámení...):)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?