Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
AHoj holky, mam silenej fofr v praci, tak nejak nestiham, ale potupne jsem docetla a hlavne vitam Marketku zpet!!!!! POdle popisu jste si to taky opravdu uzili, to je fajn. A ted uz se budete tesit na miminko!! Pipiii ja byla bez prace 5 mesicu a museli jsme to zvladnout, pravda, ja mela financni rezervu,ale musela jsem se presto hodne omezit, takze vim, jak ti je. Ale raduj se, ze mas praci tak brzo a uzivej si posledni dny volna, to ze muzes ven kdy se ti chce a nemusis vstavat a tak. Vzdyt listopad je tu za chvilku!!
Odpovědět
Profilova fotka
Markétko, mě se ty fotky ze Saony moc líbí, je to trochu podobné pláži u hotelu, ale zase mi líbí, jak ta pláž vypadá nekonečně a máte spoustu fotek, kde nikde nikdo. Moc hezký :-) Evičko, mě je zle, ale třeba vůbec nezvracím, spíš jen takové pocity, ale nikdy k tomu ještě nedošlo. Holky, zase píšu v práci, je to síla ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
A kde jsou fotečky. Já se také chci pokochat. Holky mamča mi včera volala, že nám s babičkou vybavili na baráku kuchyň elektrospotřebičem za 50 000,- a táta minule prohlásil, že náředí od nás z garáže mu můžeme přivézt až se k nim budeme stěhovat. Holky oni v nás chtějí vyvolat pocit, že se tam prostě odstěhovat musíme a systematicky na tom pracují :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Mury, tak už jsem našla odkaz. Nevím, jestli to budeš chtít slyšet, ale podle fotek to vypadá, že jste byli asi 5 metrů od té správné koupací jeskyně. Když jsme sešli po dřevěných schůdcích, tak tahle byla po levé ruce a byla hned vidět, ale vlézt se do ní nedalo a po pravé ruce byla ta druhá. To není možné, že jste jí přehlédli, bylo to vedle sebe :-(
Odpovědět
Profilova fotka
market, tak fotecky ze saony jsou moooc pekne:) pockam si na zbytecek fotecek, nejdou mi jeste vsechny zobrazit. Do kdy mas dovolenou???
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: no a nešlo by to udělat, tak, že by jste šli k nim opravdu bydlet, ty by jsi si splnila sen o baráčku a zahrádce a s tchýní by jste to vyřešili tak, že by tento byt, co v něm bydlí prodala a koupila si nějaký tam, když vás potřebuje mít na blízku.. a když s tím nebude souhlasit, tak je to její volba, že raději tady zůstane sama, daleko od vás.. hmmm? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag to nevadí ještě se tam vrátíme tak to zopakujem snad už správně :-D jiřinko alespon zase vydíte jiné fotečky ze saony x-) jinak ty pocity mám také ale už asi 4 krát jsem zvracela :-p holky ted rozmotávám copánky to je tedy něco ]-( ted nahrávám fotky z hotelu jde to pomalu jinak všechny už by měli být načtené ;-) dovču mám ještě dnes a pak konec :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mury, tak už zůstaň doma, na nemocenské. Evčo, já nevím, jestli by to bylo dobré. Určitě by bylo fajn začít tam bydlet, naučit se tam žít a když tak začít stavět tam. Jsou tam levnější pozemky. Tchýně nepůjdu nikam, nikdy.
Odpovědět
Profilova fotka
holky fotečky už budou kompletní mám radost dalo mi to práci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se moc líbí fotky ze Safari. Kdybych tam někdy zase jela, tak pojedu znovu od jiné společnosti. Zase člověk uvidí něco malinko jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
hotovo už tam máte vše tak příjemné kochání ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-( :-( :-( ;-( ;-( ;-( já jsem se na vás tak těšila a tady nikdo není!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-( :-( :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj Markétko, já se na chvilinku ozývám, večer se pak sem mrknu znovu. Včera jsem slavili manžílkovo mamči padesátku, tak nebyl vůbec čas. Vůbec jsem ještě nestihla shlídnout fotky ze safari a celé do hotelu :-( Mě se zatím moc líbí ty ze Saony, máte moc hezký ty fotečky. Všimla jsem si podle fotek, že tam nebylo tolik lidí, jako za nás. My na té hlavní pláži před hlavním bazénem měli hlavu na hlavě a i u nás byly plný všechny lehátka, i když tam bylo míň lidí. Proto Vám ta pláž připadala na Saoně třeba stejná, pro nás bylo hezký, že tam bylo málo lidí.
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko fotečky ti neutečou :-) nechám je tam neboj se a třeba až budeš doma tak to stihneš :-D pak s mimčem :-D :-D :-D no my všeobecně když jsme tam přijeli bylo tam málo lidí ;-) i u baru to šlo krásně,v jídelně byla otevřená jen ta horní část k těm sítím se nedalo takže jsem byla naštvaná že tam nikdy nebudu sedět |-| číšníci obskakovali a takhle to trvalo ten první týden a ten druhý to teprve začalo :-( ten nával lidí otevřeli i tu dolní část jídelny číšníci nestíhali,všude lidi,u baru fronty ]-( takže náme se líbil více ten první týden ale na pláži to plné nebylo tedy nikdy 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Markétko, tak to věřím, že to bylo lepší týden. My se u toho hlavního baru nečapali, tak jsme chodili k tomu našemu, tam bylo místo pořád a měli na nás čas. Zítra jdeš k doktorovi, viď. Já už se tak těším do té poradny x-) Pořád se tak trochu bojím, jestli se během těch tří týdnů nic nestalo :-S
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko jdu zítra dopoledne a asi seknu s prací,prostě to nezvládnu dnes jsem prospala skoro celý den,není mi vůbec dobře :-( bojím se tam jít,denní vstávání v 5 si neumím představit |-|
Odpovědět
Profilova fotka
To já ti věřím, já jsem byla zvyklá ráno vstát, umýt se, oblíknout a po 30 min. už jsem seděla v autě a bez snídaně. Teď vstávám o hodinu dýl a mám hrozné problémy. A jak bys to měla placený? Mělo by to být jen teď ze začátku, tak snad se to brzy zlepší |-|
Odpovědět
Profilova fotka
no brala bych asi o 4 tis.méně jenže já se tak bojím dělám na infekčním jde k nám přijde spousta nachcípaných pacientů,navíc ta práce je stresující každý nadává a já si to moc beru :-S na sál asi také nebudu moct jít poněvadž z těch přístrojů se vypouští nějaké látky škodlivé pro plod a na amulanci se hodně naběhám :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, jaký byl víkend? My měli o zábavu postaráno, skoro pořád na stavbě :-) Murynko, já si myslím, že by jsi s tou prácíí měla seknout, zvlášť na tom infekčním je to opravdu nebezpečné. Ale já si myslím, že ti teď na kontrole stejně napíše kvůli tomu rizikové, aby jsi byla doma.. 4tis jsou sice dost, ale pokud jste se rozhodli pro mimi, tak to máte určo dobře promyšlený a ty 4tis vás nepoloží.. důležité je, aby miminko nic neohrožovalo ;-) Na fotky jsem taky ještě neměla čas, vlítnu na to co nejdřív, ty poslední jsem neviděla a jsem zvědavá..
Odpovědět
Profilova fotka
mury: ja si myslim ze by ses na tu praci ted mela z vysoka vybodnout, ted mas velice rizikovy obdobi a delat nekde na infekncim to bych si fakt nelajzla. 4 tis je dost, ale verim ze vy oba to zvladnete ;-) Moj rodice mi opet vypraveli jak to vypada se stavbou jejich domecku. Mamce se chtelo plakat kdyz se na nej byla podivat, pac je to pouze hruba stavba s oknama a strecho, je tam pouze elektrina myslim a maji na se na Vanoce stehovat :-X.... Byt uz maji prodany a novy majitele se do nej stehuji nejdele 10.1.myslim ze tohle budou jeste hodne zajimave vanoce:-D
Odpovědět
Ahoj holky, tenhle víkend jsem byla nějaká líná a do ničeho se mi nechtělo (tak jsem taky nic neudělala) :-) . Ale zato jsem si prohlídla to obrovskou spoustu Murynčiných fotek. Hezký! A kloboučky z palmového listí jste si přivezli s sebou, nebo jste je tam nechali? Mag, prosím, je s těmi přihlašovacími kartami (těmi modrými) od Murynky, jak jsi chtěla pro maminku, všechno O.K.? Můžu to pustit z hlavy? Jeden dotázek, holčičky kočičky: prozradíte mně, jak to vypadá na letišti v Punta Caně. Tedy zcela konkrétně mám na mysli nákupní možnosti. Občas se nám stává, že necháme nákupy nějakých suvenýrů až na letiště, nebo zbudou penízky v místní měně... Párkrát se nám stalo, že jsme takhle nechali nákup suvenýrů na poslední chvíli (třeba v Brazílii se nám to stalo několikrát) a někde byla spousta obchůdků s místními produkty a suvenýry a někde jen obchůdky značek, jejichž zboží si můžete koupit skoro na každém letišti a tak jsme měli smůlu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Mury mi lísteček přivezla, takže to můžeš postit z hlavy. Jinak suvenýry můžeš koupit i na letišti, ale jsou 2x dražší, což se mi zdá zbytečné, jinak na letišti jsou obchůdky značkových firem.
Odpovědět
Profilova fotka
kiluvi-klobouček máme jen jeden a ano přvezli jsme si ho sebou do čech ;-) taková památka která nám zůstane x-) Letiště v Punta Caně je moc hezký,líbilo se mi ze všech letištích nejvíce :-D je krásně vidět na letadla takové přírodní,obchůdky tam jsou ale my je neprolézali já si zalezla ke stánku s hambáčema koupila jsem si menu a cpala se hranolkami :-D jinak při příletu tam nás fotili a když jsme letěli nazpátek tu fotku jsme si za 8 doláčů mohli koupit byli hezké jen kdybych já nekoukala jinam a nebyli jsme vyvoraní jak myši :-D a foteček z hotelu máme 6 takže to myslím stačilo :-N kiluvi a kdy že jedete?vy se tak máte!!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já měla o víkendu doma rodiče, tak to bylo fajn, chodili jsme na procházky, prohlíželi fotky, kecali. Doma máme tichou domácnost a asi dlouho ještě mít budeme. Pavel otevřel další školení o víkendu , který jsme měli volný, to znamená, že se budeme vídat v devět večer a o Vánocích, což mi nevyhovuje. Školení musel připravovat několik měsíců, ale mně to oznámil mimo řeč uprostřed Kauflandu v pátek v sedm a to jsme čekali návštěvu, takže mi zároveň lhal. Nějak mně to už nebaví. V pátek máme jet do té Paříže, takže se ani netěším, je mi to nějak všechno jedno. Hlavně teď nemám chuť si pořídit dítě, protože by bylo vše pouze na mně, to si raději pořídím psa. Pipiii tvých rodičů je mi líto, dokážu si představit to zoufalství. Jestli mají smlouvu, tak bych požadovala slevu. Je to hrozně stresující. Já zažila něco podobného kolo té koupelny, ale měla jsem kde bydlet a nešlo o tolik korun. Držím jim palce. Mury na tu práci se vybodni a v klídku si užívej těhotenství. Já mám pojistku o po 14 dnech nemocenské budu každý další den dostávat 100Kč, nic zvláštního, ale za měsíc to dá 3000,- a pojistku mám od patnácti a nečerpala jsem nic.
Odpovědět
Profilova fotka
Kiluvi: jak psali holky, obchůdky tam byly, ale na ceny jsem nekoukala. Měli tam levnou Lacoste, tak toho jsme hned využili a samozřejmě cigarety (tedy pro mýho taťku) ;-) To letiště je opravdu moc krásný. Markétko, já bych se tedy taky bála a jestli bude ta možnost, aby jsi do práce nemusela a přitom měla nárok na mateřskou, tak bych to raději takhle udělala. Miško a rodiče si nechávají baráček postavit od firmy? Je to s tím špatný, každý se chce stěhovat, slibují určitý datum a pak s tím mají firmy problémy, ale myslím si, že je to spíš o velkých bytových komplexech. Dneska my zase bylo špatně, tak jsem do práce nešla. Teď už je mi líp, ale do práce se necítím :-S Doufala jsem, že ještě budu spát, ale už nemůžu usnout ]-( Markétko, v kolik jdeš k doktorovi?
Odpovědět
Profilova fotka
Jiří a ty ještě nemáš nárok na PPM? Asi né, nemáš odpravovaný rok viď, nebo jak to tam je. Máš spočítané do kolikátého měsíce musíš být v práci? Teda ty nevolnosti Vám nezávidím. Ale holky, až s těmi miminky budete sedět na vlastní zahrádce, tak Vám tedy budu tiše závidět :-N , ale zároveň Vám to moc přeju. Jedna holčina z Chomutova také staví bungalov, mají to moc pěkné, je to kousek od nás v jedná vesnici. Ta koupelna je nádherná. http://www.modrastrecha.cz/album/albu...
Odpovědět
Profilova fotka
Mončo, teď jsem asi úplně blbá, ale co je PPM? :-x Já jsem v práci rok a půl, takže to je v pohodě. Do práce zatím chci chodit, je to hlavně o penězích. Šéfová se těď chce pokusit, aby mi přidali, protože mi přibude práce, takže alespoň ty 4 nebo 5 měsíců bude snad nějaká korunka navíc. No, jen aby to stihla zařídit dřív, než zjistí, že půjdu na mateřskou =-) Ta kamarádka má v koupelně stejné zrcadlo, jako jsme si koupili my :-N Zatím máme tohle zrcadlo a obrazy z DR. Jo a vlastně už nám dorazily krbový kamna, jsou krásný :-) Markétko, tak jsem dokoukala ty hotelový fotečky a rozplývala jsem se, asi si hajnu a pustím video z DR. Moc mi to chybí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mončo, kdy vůbec vyrážíte do té Paříže, já myslela, že teď někdy?
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko jedem za chvíli mám tam být v 11 ;-) jinak já mám odpacováno skoro 3 roky,takže by neměl být problém jiřinko a ty si na tyhle dny kdy je ti špatně vybíráš dovču?? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Minule jsem si vzala dovču, dneska si už jdu pro neschopenku, ale radost z toho nemám ;-( Já právě nevím, jak to chodí, někdě jsem četla, že poslední práci musíš mít alespoň 6 měsíců před porodem, jinak nemáš nárok na mateřskou a bereš hned rodičovskou. Ale opravdu nevím. Zatím jsem to pořádně nezjišťovala. Až se vrátíš, tak dej vědět, ju ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?