Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To máš pravdu, taky bysme asi byli vykulený z nějakýho ostrova. Tak mi byli: češi, francouzi, němci a amíci :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoooooj holky moje jsem zpět do reality :-( ted vybalím a pak se rozepíšu už jste mi moc chyběli
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem vás dočetla nedalo mi to :-D tak Evax co čekáš miminko????? tak ted k DR naprosto neuvěřitelně dokonalá,nádherná dovolená,která splnila mé očekávání x-) prostě pohádka,cestu zpět jsem obrečela ;-( návrat je drsný tu zemi jsme si naprosto zamilovala,krásná,dokonalá a už nechci jinam. cesta do lipska super,na letišti vše proběhlo bez problémů,seděli jsme u okénka i nazpátek a to žádná rezervace neproběhla 8-) takže jsem si od manžela vyslechla vidíš-ušetřila si 1500 :-N ty jeho poznámky :-D sedadla byli 2,4,2 takže bychom pokaždé seděli vedle sebe,letěli jsme společností LTU obrovské letadlo,jídlo super,cesta tam utekla velice rychle... pak přílet na letiště obrovská facka,vedro,vlhko.... odjezd do hotelu o.k.a pak příjezd,bungalov ve 3 řadě u té dobré pláže-sousedil s námi papoušek čárlí :-D viděli jsme i na moře,přichystán přípitek ovoce-moc milé....pak jsme šli na véču a spinkat..s časem jsme se srovnali velice brzy a myslím že dobře.... holky budu pokračovat musím jít něco vybalit :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj kočko :-) Tak alespoň si nás hned uklidnila, že jste se měli super a nic než jen nadšení necítím x-) Tak něco vybal a pak hned sem za námi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No a Markétka má pravdu, tak co Evičko, jak dopadl další testík? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak u mě testík ukázal až čárku ale slabounkou až po 17 dnech ted už je tam do vteřiny čára jak brno :-D :-D v pondělí jdu na kontrolu tak uvidíme jak dopadneme |-|
Odpovědět
Profilova fotka
tak vybaleno prát budu zítra ]-( ted na to nemám sílu ani náladu tak 1 den jsem se váleli a zkoumali okolím hotel velice nádherný a ty 3 hvězdy no dala bych mu minimálně 5 x-) to bych byla zvědavá jak je to v těch 5 hvězdičkových :-N hned v sobotu jsme si půjčili skůtra a jeli na jeskyně,první jsme vzali tu koupací ale asi jsme jí nenašli nebo měli blbou baterku prostě tam bych já nevlezla,ale okolí nádherné kaktusy atd....pak jsme jeli na další k té domorodce tedy Mag ta cesta to jsi nám dala uffff :-D byla to pěkná makačka a to nebylo nějaké vedro..ale jeskyně kouzelná nejdříve jsem se tam bála ta tma ale pak jsme jí prolezli k tou východu a tamtu s těmi malbami jsme nenašli ;-( :-( tak ti nevím =-) pak jsme jeli na oběd do hotelu vykoupali se v moři a pak vyjeli do La Romany tedy to byla jízda a to město no bála bych se tam vytáhnout i nos mezi očima :-D takový chaoz no děs..ale projíždka krásná ještě jsme se stavěli u toho vedlejšího rozestavěného hotelu kde jsme vyděli kozu která čerstvě porodila kůzlátka x-) no prostě zážitek ve středu jsem jeli na Saonu trochu chaos v té cestovce sea vis tur ale vzali jsme to od nich ale jak jsem bala naštvaná když jsme jeli katamaránem to jste měli vidět ]-( pořád vysvětlovali že zpátky poledem rychlým člunem no nevěřila jsem,ten den bylo opravdu zataženo nevlídno,jeli jsme přímo do středu fuj počasí :-( ale potom se to zázrakem rozpustilo a bylo docela hezky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Saona no krásná palmy moře ale nijak mě tedy neuchvátila to moře mi přišlo stejné jako u nás na pláži u hotelu,ale výlet stál za to,s obědem,krásné fotečky s mušlemi...romantika nazpátek jsem nasedali na lod a oni nás tam nechtěli pustit nerozuměli jsme ani slovo tak jsem zůstali a říkala jsem si a ted jsme v háji nechají nás tu a jsme v koncích :-S ale pak přijel rychlo člun a světe div se nazpátek jsme jeli člunem takže jsme zažili obojí ale ten člun to bylo něco,zastavili jsem na hvězdicích to byla nádhera opravdu..výlet jsem zvládla docela v pohodě no ale safari tam jsem jeli v pátek výlet úžasný což o to ale ta cesta :-( to drncání a dr.mě od toho varoval ale kdoto mohl tušit |-| všicni se tam nalívali vitamínem-rumem a já ne tak se mi smáli tak jsem naší průvodkyni vysvětlila že jsem těhotná gratulovala nám byla super ale zhrozila se co na tom výletě dělám a pak mě hlídala jak oko v hlavě a pořád se vyptávala zda je vše o.k.bylo ale bála jsem se strašně na koníka jsem nemohla to jsi mě ohlídala..jinak škola děti no bylo mi jic líto,třtina dobrá,doutníky super,to město docela síla smrad,krev kuřata tam zabíjela před námi jak žijou to je tedy síla =-) a pro mě k nepochopení,z výletu jsem se vrátili večer já z bolestmi v podbřišku ale pak už dobrý..utahaní jak kotata ale ten výlet stál ta to točili jsme i my i on a to video si koupili tak to k výletům :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Murynkááááááá je tu zpáááátky, hurááááá. :-D x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Murynko :-) Tak to je super, že se Vám to takhle pěkně vyvedlo a že se vám také tak líbilo x-) A co počasí, zasáhla vás tam nějaká bouře nebo tak? A jak ti tam bylo, netrpěla jsi nevolnostma? Jinak mě asi 5 testů nic neukázalo a dostala jsem to dle očekávání v úterý večer.. ale aspoň vím, že tělo funguje jak má, a že jsem oprvdu na to skočili pozdě, tento měsíc to napravíme, už vím, kdy očekávat plodné dny, tak snad to klapne.. No a co fotečky? Hodíš je také na rajče? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ted k čechům :-D tak byla tma Pája která je naprosto super a moc jim děkuji za rady a za to jak jsme s nimi mohli prožít příjemné dny x-) jinak tam byla 4 člená rodina ale maminka nosánek nahoru takže ty se nebavili,takže 10 čechů :-N pak Pája odjela :-( ta rodina též a my tam sami ]-( jenže tenkrát jsem psala i na orbion a seznámila se tam s pánek který tam měl přiletět 9.10 jenže pak jsem si nějak nepsali a já na to zapoměla a jdem po pláži a Jirka říká hele češi..pak si náhodou sedli v jídelně vedle nás a my se normálně bavili on mě oslovila zeptal se zda nejsem Markéta s orbionu a to mi to docvaklo Petr.DK naprosto super manželata jeli tam oslavit 20 leté výročí svatby hned jsem si potykali a prosžili s nimi pěkný týden oni tam jestš týden jsou a moc jim to nezávidím jak jste se bavili o tom počasí chudinky a to je mám informovat :-( je to ředitel a zastupitel města Dvora Králové pozval nás tam na pernamentky do ZOO tak se tam na jaře vydáme jsou to super lidičky byli nás i doprovodit a zamávat nám x-) s nimi přiletěli ještě 2 mladí češi také svatební cesta a pak jsem tam potkali jetšě 3 členou českou rodinku takže na čecha se narazit dá,ale je to náhoda Pavla mě také náhodně oslovila u profi foteček x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak a ted k posledním dnům od neděle se tam rapidne zhoršilo počasí ]-( pršelo vítr zataženo na chvíli se to probralo,ale ty vlny neuvěřitelné včéra byla vyvěšená červená vlajka no nedalo se ani koupat a pršelo častěji ;-( ted jsem zvědavá až se vrátí Petr co bude říkat odjezd super transfér na letiště nás Pájo vyzvedl v pohodě a o.k přesně podle instrukcí :-D takže žádné vzrůšo nebylo ale byl s námi Petr a ten uměla jazyky takže by to vyřídil ufff x-) v tom mini taxíku seděla další češka,takže na letiště jsem kecala s ní letěla bohužel do Franfuktu na letišti pohoda,ale ta cesta zpět mě málem zabila asi nejhorší zážitek :-( bylo mi špatně a ten let mi přišel neskutečně dlohý ale šíleně ;-( takže ted jsem úplně k.o. :-S jinak jídlo super miminko dostávalo samé dobré a zdravé věc tam to ani jinak nešlo :-D pár koktejlů padlo ale s mírou samozřejmě :-D restaurace zkusiloi jsem bambu,maxickou,viva kafe a pizzu samo kařdý den-večer :-D ta byla vynikající mnam :-) jinak nejvíc mi chutnalo ve viva pak v bambu a pak v mexické ale vždy jsem si vbrali myslím chutné a dobré jídlo x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
bambu velice krásná a příjemná restaurace-obsluha klobpou dolů jak nosili ty obrovské táci plné jídla to jsem koukala a jednaní jak kdybychom byli prezidenti :-D mě se tam moc líbilo x-) v mexické mě dostal flambovaný banán jak ho před námi zapálil to bylo něco x-) a viva ta mi chutnala nejvíce a vůbec ta atmosféra u moře zapálená svíčka x-) no romantika :-) k profi fotkám-máme jic 6 s opicí papouškem a já se dvouma papouškama x-) jsou moc hezké a nešlo odolat dárky jsem přivezli kakao,kafe a rum nic jiného se tam koupit nedalo ]-( jinak jsem utratili jen za výlety a 300 doláčů přivezli sebou jo a máme obraz jak jinak :-D a já copánky na hlavě.to také byla bolest když mi to pletla :-N no zážitků je spousta fotečky dám určitě na rajče ale asi zítra manžel má raní a já se tim budu probírat tak vydržte foteček máme něco kolem 1300 a 2 hodiny natočenou kameru x-) blázni no
Odpovědět
Profilova fotka
jinak dvou němcům jsme ušetřili asi 40 tis.za letenky mysleli si že letí ve čtvrtek :-D mojí lámavou němčinou jsem se zeptala zda letí s námi ve středu ona na mě koukala jak z jara a řekla že letí ve čtvrtek pak nás chytil ten její manža tak jsem mu ukázali letenky on se zdejchnul hodinu něco vyřizoval pak se neukázal no ale co myslíte letěli s námi :-D :-D asi ze sebe nechtěli udělat trubky což stejně udělali když jsem je viděli a v letadle seděli naproti nám :-D :-D :-D jsem se bavila..nechali by si uletět letadlo a jediná věc co nás napadla že si spletli hodinu s příletem protože tvrdila že letí V 9 ráno ve čtvrtek a to jsem přistávali v Lipsku :-D nechápu to do ted no... jinak znalost jazyka je aspon potřeba znáz základy angličtiny z němčinou jsem se nechytala =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mury! Domů! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
takže asi tak milé dámy...prostě krásná svatební cesta zažili jsem slunečno i bouřku,vlny prostě tak jak to má být x-) denně nám tam sprchlo ale bylo to osvěžující a příjemné..na slunku jsem vůbec nebyla a opálená jsem stejně :-N ani jsem se skoro nemazali krémem,jen na výlety jinak jsme se váleli po palmami x-) koktejli úžasné a mají tam i naše mochito jmenovala se to capirina a bylo to béz máty =-) jinan bar la placita jsme přejmenovali na bar u vraha ty panáky a to jsem říkala minimum alkoholu ale stejně neposlouchali :-) ale podle mě nebyli tak siln jako tady u nás jinak bych musela být písklá jak něco x-) k večerům holky mi chodili tak brzo spát takže v divadle jsme byli asi jen 4 ale měli krásné animační večery to jo,pak jela diskotéka ale to mi padali na hubu do bungalovu to moc slyšet nebylo :-N jinak jsem ráda že jsme měli bungalov byl moc krásný a takový přírodní už do hotelu nikdy nechci :-D :-D hahaha poslední 4 dny jsme chodili spát i po obědě a spali třeba do 4 :-N takže na pláž jsem chcodili jen dopoledne prostě nějaká únava z nic nedělání x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je fajn, že se ti tam tak líbilo i přes to počasí, které nebylo 100%. My jsme blázní a pořád se váleli na sluníčku, jen já občas zalezla pod palmu, když bylo jasno a mráček se nečekal. Na té Saoně, jeli jste tedy nakonec zpátky tím rychločlunem? My s ním projeli pěkným slejvákem ;-) ale pak to bylo dobrý. Možná by se vám tedy líbilo tam, kde jsme byli my, protože tam to bylo úplně jiné než u nás na pláži. Ale tam jak jste byli vy a holky by se mi nejspíš taky moc líbilo, hlavně kvůli fotkám bez lidí :-) Možná škoda, že jste nejeli na tu Catalinu, ta byla jiná. S těma čechama jste to vychytali. My tam byli jen s jedním novomanželským párem a jeden český pár byl od jiné CK. Tak jak obvykle, těším se na fotečky :-D Takže zítra k doktorovi. Jen na kontrolu nebo už do poradny? Evičko, když teď nic, tak příští měsíc držím palečky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko jeli jsme tím člunem a super krása,až v ponděí jdu na kontrolu :-| to je doba :-N ještě se tam vrátíme tak si tu saonu zopáknu no :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jsi netrpělivá :-D Já jdu do poradny až po 4 týdnech od kontroly, to je čekání :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jneže já mám strach jesli se to vyvýjí tak jak má tady po té kontrole budu klidnější :-N
Odpovědět
Profilova fotka
To je jasný, já taky čekala 14 dní, než mi potvrdil, že opravdu je tam a tluče srdíčko ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kde jsou všichni?? Mag mám to pro ty tvé rodiče,SMS přišla včas... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Všechny se na tebe tak těšily a teď tu nejsou ]-( To bude mít Monča radost ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Markétko, ty už tam máš Saonu :-N Jen jsem se zkusila mrknout a našla jsem to x-)
Odpovědět
Profilova fotka
už jsem se do toho dala ale trvá to tak dlouho ]-( ]-( těch fotek je hoodněěěě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Už jsem tady taky :-) Murynko, písni odkaz na to rajče, já už chci prohlížet x-) Jinak k tomu mimi, umís si představit, jak musíš být napnutá :-) V jakým týdnu tak jsi? Jestli nevíš, tak mi písni poslední termín menstruace a po kolika dnech jsi ji dostala, já ti to spočítám, teď jsem v tom zběhlá :-D Mně bylo pak jasný, že těhu nejsem, hodně těhotně jsem se cítila do minulého týdne, ale nezačali mi růst prsa a bolet, spočítala jsem si, že jsme na to skočili až po ovulaci, takže to bylo jasné. Ale teď to klapne a basta :-) No a co manžílek, taky tam z toho byl nadšený? K těm koktejlům, mně se teda zdály pekelně silný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
byla jsem v 5tt když jsem byla u dr.spočítal to podle poslední MS odkaz pošlu až tam budou všechny vydržte navíc ta saona není ještě načtená takže to nejde moc prohlížet :-( vydržte.... :-N manžílek byl také nadšený ale z toho letu je nějaký mimo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
market, ahooooj:) mooc se mi styskalo:) snad bude vse s mimiskem oki:)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to za chvilku budeš na konci druhého měsíce, viď :-) To to letí.. Jiřinko, na kdy máš termín porodu? Květen? já už se na ty miminka těším, jak budeme loudit, aby jste daly fotečky na rajče a taky bříška, jak rostou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no už bych mohla jít na 3 nevím jak se to počítá :-N holky ty fotky mi tam nejdou vždy to napíše kopírovat znovu že tam je chyba ]-( pak se to hodinu načítá ch joooooo :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?