Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: tak to bylo dobrý :-D mně ta holka taky strašně pohla se žlučí, já ti nevím, že někdo má pořád potřebu do něčeho rejpat a navážet se.. Jiřinko, to je krásný, jak Vaši už plánujou dovču s prckem x-) A jak jsi to cítila hned od začátku? Já nevím zda je to možný už po 4 dnech se tak cítit, ale mám takové plné břicho.. teď se naskýtá ale otázka, zda to nejsou zaražené prdy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
evi oni to stejně tuší :-) jsem prostě ted jiná a navíc tyhle diskuze na MK opravdu nečtu ]-( tak mi je ani tady prosím neříkej ;-( vím jaké je riziko ale riziko je i třeba v 5 měsíci takže to bych opravdu musela tajit do poslední chvilky 8-( jsem toho plná..a navíc nedej bože kdyby se něco stalo právě potřebuji psychickou pomoc kdo mi pomůže?vy přes internet bohužel ne :-S ale právě moje rodina a moje druhá rodina... holky dnes jsem byla naposledy v práci už zítra jsem si vzala dovču kašlu na to takže zítra si dopoledne zabalím a pak pojedem k našim a pak ke tchýni x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jéé Markétko, tak to je super, já bych také potřebovala vypnout. Za chvíli vyrážíte. Určitě nebudu lhát, když řeknu, že nejraději bychom si to s tebou všechny vyměnily ;-) Já to necítila fyzicky, ale jako kdybych to nějak vnitřně cítila. Plná jsem teď pořád :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko dnes jsem nějaká unavená ale hodně :-( přišla jsem z práce a hned jsem si lehla |-| což normálně nedělám ale musím se dát dohromady :-N manžílek už mi připravil kufry ze shora-abych je netahala zlatíčko moje x-) ale budu balit až zítra dopoledne ted ještě něco vyperu jinak abych pravdu řekla já bych si to asi vyměnila též bojím se |-| když se něco stane budu to vyčítat té dovče i když on dr.mi říkal že by se to stalo i tady,ale prostě to vím ale snad to bude v pořádku a psychická pomoc a myšlenky mých rodin mě podpoří navíc to ví všichni v práci to se prostě nedá zatajit tahle úžasná věc...si neumím představit přijít zítra k naším a říct mamince tak jsem to dostala to bych ani nezvládla 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
To určitě, ale doktor ti to snad potvrdil ne? To mě poprvé neudělal, takže jsem čekala. Markétko, ta dovče bude skvělá, uvidíš. Má pravdu, může se ti to stát kdekoliv. Jen na sebe opravdu více dávat pozor a hodně pít, ju ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko jasně,budu moc opatrná a o toho prcka pečovat :-N sice nemáme srdíčko,ale prostě těhu jsem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Murynko, mám pocit, že jsem se tě asi dotkla, tohle jsem vážně nechtěla, nemyslela jsem to v žádným případě zle.. :-( Jen jsem tě chtěla uchránit případného zklamání, možná tě trošinku postavit na zem, byla to hlavně reakce na tvoji otázku, zda to už povědět světu nebo počkat.. bylo to jen protože jsem si přečetla ty scénáře na koníkovi, ale už to dělat nebudu ;-) Je fakt, že já bych tohle vlastně taky nechtěla slyšet, tak promiň :-N
Odpovědět
Profilova fotka
evax v pohodě ;-) vůbec se mě to nedotklo ale já si tyhle věci pak strašně beru víš?? |-| stejně už to všichni kolem vědí a bylo by nefér to neříct rodině =-) at to s námi prožívají pěkně od začátku stejně už to tuší x-) vůbec se nezlobím evičko x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to se mi ulevilo :-) Já nevěděla, že to už okolo lidé vědí, v tom případě je jasný, že to rodině říct musíte, bylo by hodně blbý, aby se to dozvěděli od někoho jiného.. už vidím tu situaci, jak mami stojí ve frontě a někdo jí říká, jak se těší na vnoučátko, to by byl celkem hukot :-D Já jsem na tohle taky hrozná, každou novinu musím hned vytroubit do světa, je fakt, že to udržet v sobě nejde, ale třeba pokud jsem teď těhotná nebo otěhotním do Vánoc, tak se to chci pokusit vydržet a nadělit to rodinám pod stromeček.. řeknu to jen kámoškám, abych si ulevila, od těch se to rodiče nemají šanci nikterak dozvědět.. už to mám i vymyšlené, jak našim i tchánojc dáme balíček třeba s bodíčkem nebo tak něčím a napíšeme lísteček "milá babičko a dědečku, toto si u Vás schovávám na spinkání, až mě budete hlídat..už se moooc těším až se v červnu setkáme" :-) Tu větu ještě doladíme, ale tak nějak v tomto smyslu..
Odpovědět
Profilova fotka
Jééé a jak teď nad tím přemýšlím, tak mě napadla ještě jedna varianta, dát jim dvd, bez popisu, a když by si ho pustili, tak by tam byl nahraný ultrazvuk x-) Jenže to třeba po 2 měsících těhotenství tam ještě moc toho vidět nebude, nebo jo, nevíte? Jiřinko?
Odpovědět
Profilova fotka
evax já napísala toto milá babičko milý dědečku jsem teprve 3mm váček ale už jsem,A určitě porostu do síli a délky,Proto Vás prosím než přijdu na tento svět abyste mi schovali tuto krásnou věcičku-něco koupíme asi dudlíčka :-D u sebe.A až se narodím moc rád-a si jí od Vás vezmu.Ted mi držte jen palečky at se narodím mamince M.a tatínkovi J.už ted mě mají moc rádi a budou mě opatrovat Váš vnouček nebo vaše vnučka a naskenovala jsem obrázek jak ted vypadá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
s tím obrázkem je to super nápad x-) Jinak to psaní je taky dobrý, jenže my tak dlouhý mít nemůžeme, protože to by stejně nedočetli do konce, předpokládám, že jim vyhrknou obrovské slzy štěstí.. :-) Teď jen, aby jsme to mimi do Vánoc stihli vyrobit :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
murynka: krásný dopis , bych brečela ;-) fakt Tak hodně štěstí při oznamování a dej mi vědět pa Lucka
Odpovědět
Profilova fotka
evax oni to stejně také nedočtou ale zůstane jim to už napořád :-D jako památečka x-) jééé Lucí jasně že dám vědět jen co se vrátíme...... :-) ale počítej že to bude až tak večer :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak hezky jste to vymyslely :-) To já takový nápad eměla a nevím, jestli u nás by to mělo takový úspěch. Dneska jsme jeli k Vašíkovo rodičům a super. Popravdě už to asi tak trochu tušili, jelikož jsme tam pořád a nějakou změnu na mě vypozorovali už na to i čekali, ale moc mě překvapili, měli hroznou radost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, no to je super :-) Akorát by mě zajímala ta změna, co na tobě pozorovali, v čem jsi třeba jiná? Já to na nikom ještě nikdy nepoznala, ale jedna kámoška to na té mé čerstvě těhotné poznala ještě dřív, než měla udělaný test.. to mi hlava nebere :-)
Odpovědět
Profilova fotka
na mě je to prý také poznat jsem prý jiná :-N taková štastnější prý to ze mě vyzařuje x-) jiřinko to je super,já si myslím že moje mamka bude plakat a tchýně řekne no konečně :-N
Odpovědět
Profilova fotka
U nás už manžílkovo taťka taky říkal, tak kdy už se dočkáme nějakého vnoučátka :-D Já to třeba na švagrové taky poznala, prostě se chovala najednou jinak, tak jsem se jí narovinu zeptala a tak jsem byla i první, kdo to věděl ;-) Asi jsem i jinak mluvila, hlavně jsem odpoledne usínala a stěžovala si na pleť. Spíš to nějak vytušili x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko a tobě se zhoršila pleť hned takhle na začátku? Že by holčička? :-) Mně se udělal pupínek dnes v dekoltu a to se mi pupínky vůbec nedělají.. že by? Je to možné po 4dnech????? :-D Nevím proč, ale pořád to mám v hlavě, ale na druhou stranu mi to přijde zase strašně nepravděpodobný, že by se zadařilo takhle napoprvé :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vsichni, tak...svuj posledni den ve stare praci mam za sebou..ufff, vse probehlo bez vetsich emoci a nerviku ;-) Stala se mi krasna vec, ozvali se mi z toho luxusniho salonu, zda je muj zajem o praci stale aktualni, ze si mam privest 3 modelky( na kratky uces, mikado do podkovy a dlouhe vlasy) Byla jsem uplne starsne stastna, je to salon mych snu, kdybych se tam dostala, tak odkladam mimi na dobu neurictou:-D:-D:-D No a ted uplne jinou zpravu, pred hodinkou jsem prisla domu a pod perinou jsem nasla od milacka prekvapeni. Nasla jsem tam Polar Limes, pistacie, bake rolls,tutti frutti a teeedddd TEHOTENSKY DENIK:-D, onsi ze me proste uz normalne dela srandu:-D, uzasna knizka, ale zrovna od nej bych to opravdu necela, porad tvrdi jak nesnasi me reci o mimi ze je jeste brzy atd:-D...tak kdyz mi nevyjde ta prace vysazuji prasky:-D, reknu mu ze jsem to od nej brala jako : tak a chci mimi:-D Sel na nocni, tak mi chtel udelat veeelikou radost:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre rano, holky dik za podporu, me to vcera fakt nastvalo. Task jsem se prosla domu a pak jsem regulerne usnula na cele odpo :-D a milacek se mnou, uz se fakt tesime na vikend, potrebujem to vse dospat ;-) ja to schvalne psala vedle do diskuze, preci jen tahle je o DR tak nevim jestli by mi to nesmazali :-| Jinak mury tobe jsem jeste nepogratulovala, drzim palecky aby to vse bylo v pohode!! ;-) pipi to je krasne prekvapeni od manzilka :-) jen nevim co ti mam prat driv jestli tu praci nebo mimi ;-) :-D ale jestli ta prace je tak skvela a touzila jsi po ni, tak bych ji asi dala prednost, preci jen si muzes dovolit mimco jeste odlozit, vis jak to myslim, ne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
pipii to je od něj moc kráásnýýýýýý x-) no vidíš jak tě miluje jiřinko také se mi zhoršila plet a docela hodně :-( snad moře a sluníčko to dí trochu dohromady evax-také se nám zadařilo napoprvé :-D takže zázraky se dějí,držím palečky a až se vrátím chci vidět tvůj test se // :-N hor-moc děkuji a z té Jolandy nebo jak si říká si nic nedělej je to nějaká pipka 8-) já za chvíli půjdu balit,žehlit :-p a připravovat mě pořád nedochází že zítra odlétáme :-S jsem divná |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Je vy se mate, ze letite. Me prijde jako by to bylo davno co jsme se vratili a to je teprve par dni :-D a divna nejsi, me to nedochazelo ani v letadle, teprve az kdyz jsme tam byli tak mi doslo, ze do prace nemusim a bude ted pohoda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kéž už byl ten let za námi toho se opravdu děsím těch hodin :-p ale hlavně aby mi nebylo nějak nevolno =-) už jsem připravila elektroniku nabíjím kameru foták,je toho nějak hodně :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holčiny, dneska mi není vůbec dobře, takže si čerpám mojí dovolenou :-( Ráno jsem nebyla schopná vydržet stát ani nad umyvadlem, jak se mi motala hlava a bylo mi zle. Teď je to lepší, ale raději dnes budu ležet, cítím se slabá. Musím ještě napsat nějaké pracovní maily :-S Evičko, já myslela, že ta zhoršená pleť je třeba ze stavby, z toho prachu, stavebního materiálu a tak a nebylo to ono :-) Takže myslíš, že by to mohl být náznak holčičky? Tak to beru x-) Nám se taky zadařilo napoprvé, i když jsem s tím vůbec nepočítala, takže proč by to u tebe nemohlo být také tak ;-) Miško, tak alespoň nějaké super zprávy, tak buď nová vysněná práce a nebo miminko :-D Já bych to také pochopila, že ti naznačuje manžílek, že miminko může být ;-) Markétko, co se týče té dovči, tak já si to také neuvědomovala, to až při cestě na letiště. Měla jsem hlavu ještě svatby a vůbec jsem nestíhala, takže jsem si musela vzít půl dne před dovčou volno v práci, abych to dohnala.
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko tak to jsme na tom dnes stejně :-S ted jsem běhala mezi kuframa a záchodovou mísou :-S docela sranda...manžílek a pes na mě koukali jak na blázna už mám zabaleno v 11 razíme něco koupit rodičům a pak tam jeden na ten oběd tak držte palce :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Holky to je krásné počteníčko. Evax kup si Espumizan a když to nepomůže. tak jsi těhotná :-D :-D :-D . Tak já to vydržím neříct, jsem taková, asi protože jsem jedináček. Když jsme se před skoro třemi lety rozešli, tak to 14 dní nevěděl vůbec nikdo. Řekla jsem to až když jsem si to srovnala v hlavě. Takže nějaká překvápka určo vymyslím. Doufám, že to alespoň stihneme do března mamče k narozeninám :-D . pipiii to je krásné překvápko. Gratuluji k nové práci, také bych potřebovala nový náboj, ať se ti moc daří. Jiřinko a vašim už jsi to řekla? Čtu dobře, že zatím jste byli jen u tchánovců? Mury já chci jet takééé, když už je venku tak ošklivě, tak by se mi trochu prohřátí líbilo. Dávej na sebe pozor, ale neboj, vše bude O.K
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já té Jolandě vůbec nerozumím o co jí jde. Podle fotky je to pěkná holka, ale to jak útočí, ale přitom nepředá žádné použitelné informace vůbec nechápu.
Odpovědět
mag: připadá mi, že je to nějaká černoška podle fotky, třeba je místní :-D :-N a třeba taky nikde nebyla....
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych tomu rozuměla, kdyby to byla Kubánka, ale ona zase musí pochopit, že stejně tak, jako oni nemůžou za chudobu, tak mi nemůžeme za to, že máme korunky na cestování. Naopak by měla být ráda, že i pres to, že je tam komunismus, tak se tam cestovnímu ruchu vede dobře.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?