Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky marketko:)... Tak jsme na to mrkla a opravdu tam je videt ta carecka:):) Rozumim ze se ted opravdu hodne bojis nekam letet. Ja bych se nebala tech vyletu nebo slunicka, more ti jen a jen pomaze. ale spis bych sebala toho jidla. My doted mame s Kubou porad prujmy. Tezko rict ceho se mas vyhybit a cemu ne, vse tam vypada tak krasne a nazdobene. Ted si tu dovolenou proste uz musis nejak pekne uzit, i kdyby ti hold bylo spatne. Letadlo je pohodlny, na plazi muzes lezet ve stinu pod palmama a pit cistou vodu:). Jen hold ty prvni tri mesice je dulezite na sebe davat pozor. Kamaradka byla v 5-tem mesici na dovce a uplne super, ale sama se bala jet na zacatku tehotenstvi. Mopc ti drzim palecky. Hezky tam budes odpocivat a uzivat si to i tak:)..Manzilek se o tebe urcite postara:)
Odpovědět
Profilova fotka
Míšo děkuji,no v egyptě nás průjem nepostihl a tam to popadne skoro každého :-N tak budu doufat že i tady to ve zdraví přežijem :-N každopádně ještě než odletíme zajdu k dr.a poradím se s ním doufám že mi nevynadá |-| že jsme nepočkali po té dovolené :-( jinak na dovču ani nemyslím,pořád myslím na testy jen včéra jsme koupili bonbonky,lízátka,tužtičky pro děti z DR :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Markétko, tak já jí tam také viděla :-N Z té dovolené bych se tolik nebála, jen se nebudeš moci přepínat. Určitě bych nepila a věř mi, že se to dá zvládnout. Všude píšou, že do 12 tt je to nejrizikovější a já v 10 tt jedu na týden autem do Belgie a hodně času budeme trávit na zimním stadioně, chceme jet do Amsterdamu a tak. Taky se bojím, aby mi tam nebylo špatně a tak. Ale musíme na sebe dávat velký pozor. Píšou, že nejsi nemocná, jen těhotná, takže můžeš spoustu věcí dělat, jen na sebe dávat větší pozor ;-) Na tom sluníčku bych nebyla celý den, střídala bych to určitě ze stínem. Markétko, neboj se, ju.
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsem šla k doktorovi a měla jsem zpoždění a slabou čárku, tak mi krevní test neudělal, ale dal mi vyvolávačku :-( No ale těch 14 dní rychle uteklo a zítra se snad už definitivně miminko potvrdí. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
moc děkuji za uklidnění :-) jste moc hodnéééééé x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak jsem dnes vařila a nedopadlo to dobře :-p při ochutnávce jsem letěla na záchod a bylo mi tedy děsně zle.... |-| pomalu nic nejím..bolí mě břicho :-( a navíc tu chut vůbec jsem nemohla dochutit omáčku a chtěla jsem jí vylít že je hnusná a manžílek říkal že byla dobrá :-N =-) tak jsem z toho jelen odpoledne jsem zase spala musím začít myslet na DR na dovču ještě nám dost věcí chybí :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Mury tu dovču zvládneš, potom budeš moc říkat, že jste s prckem cestovali už od malička :-D . Jen nebudeš pít koktejly a alkoholem, ale skoro všechny koktejly, které nabízejí dělají i bez alkoholu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mag také jsme to dnes probírali že budem našemu dítěti tvrdit že byl/a v DR :-) snad se vše povede tak jak má |-| navíc tam poletíme s černým pasažerem :-D :-D mag jukni katerinkad to alba má tam fotečky z DR to je náááádhera x-)
Odpovědět
Profilova fotka
To jsou opravdu nádherné fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky zlatíčka moje x-) UUUUUUUUUUUUUUffffffffffff................ vy jste toho napovídali, zočí se mi z toho panenky :-D Už jsme doma od čt večera, jenže než jsme oběhali rodiče, já musela vybalit, vyprat uklidit, udělat chlebíčky na včerejšek, páč moje zlatíčko mělo v DR narozeniny, no a včera mu byla u nás přát celá jeho rodinka, tak aby někdo nepomluvil, musela jsem mít vyškatulkováno :-D Jinááááák Murynce a Jiřince moc gratulujůů ke krásným dárečkům x-) Také bych jednoho takového brala, ale mě bude tepr 21 v zimě a musím počkat kůli VŠ a rekonstrukci,.......tři roky určitě ;-) Jo a děkuju za pochvalu foteček, fotky dělal profi fotograf z hotelu, máme jich fakt hodně a jsou moc hezké, i ze zahrady a tak....byl to takový suvenýr z DR, chtěla bych pak udělat album kde budou naše předsvatební fotky (poloakty - nic neni vidět), svatební a foto z líbánek :-) Jo Mury, já bych se také bála v ranném těhotenství, ale když budeš na sebe myslím O.K :-) Kamarádka teď byla ve 4 měsíci ve Špaňelsku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Noooo, jinak foteček máme hodně, našich asi 300, je to měně než má Míša :-D , ale já už nevěděla co už, a nebo jsem v té chvíli si to neuvědomovala, pak máme asi 60 profi, no a pak několik jak plaveme v bazénu s delfíny, ale nevím kam s nimi :-( Jinak pláže na Punta Caně, mě přišlo, že podél plážé, místa vlastní opravdu hotely, jsou tam lidé, ale není to vysloveně hlava na hlavě, v pohodě člověk najde volná místa, pláže jsou upravené, hezké, naopak když jsme šli na procházku opravdu daleko, tam kde už lidé nebyli, tak tam to tak hezké nebylo, takové zarostlé no..... :-( Ta Saona se mi asi také nelíbila moc proto, že jsem čekala pustou pláž a jen malinkato lídí, a tam bylo mraky člunů a lodiček, ještě takový bordel v písku, že bosa se moc nedalo, to u nás jo.....jedné co se mo moc líbilo, byly ty prapodivně zohýbané palmy, u nás byly, ale vysoké a né tak zohlé, ale ani se u nich na saoně moc nedalo fotit, páč bylo všude v pozadí dost lidí :-( Ta laguna v moři byla hezká, ale také moc lidí...... To ostrov na Maltě, kam jsme jeli, byl o dost hezčí, natáčela se tam i Troja :-) Ale asi to bylo opravdu blbým místem výběru, mnohem zezčí asi by byla Saona, ale ta byla jen letecky a za 200 doláčů na jednoho ]-( Líbil se nám ale půldenní výlet na buginách, viděli jsme místní domečky, vesničky, jeskyni, kávovou plantáž a jezdili jsme pak na nich po takové osaměle pláži, to bylo hezké ;-) No a pak ten zvířátkový park, plavání s delfínky, představení s delfínky, tuleni, papoušky, koňmi a pak představení jich samotných, jak žili dříve, měli tam udělanou takovou vesničku taiínú a skákai tam, tančili u obětního kamene atd.... to byla sranda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte kocky,Dominika je jedna z najkrajsich destinacii,ze suuuuuuuuupeeeeeeeeeeeeeer,musite zazit,parada :-o :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
katerrinkad já ti nerozumím. Píšeš, že Soana by vyšla ne 200USD a zároveň, že jste tam byli :-o . Fotky jsou opravdu nádherné, hoď je na rajče, co ty na to? Na mimčo jsi ještě mlaďounká a když ještě děláš školu, tak není kam spěchat.
Odpovědět
Profilova fotka
Jéééé, promiň Moni :-) Já myslela Samanu ;-) Nějak jsem se v tom zamotala! Ale ta je asi fakt super.... Já je tam zkusím dát, nějak si s tím pohrát, až budu mít trošku času....budu je muset zmenšovat jako tady! :-N Jo, jo Bc. chci dodělat určo, i mě to baví.... a teď se opravdu těším, až budeme zkrášlovat domeček, teď dse stále babráme s tím plotem, na jaře bychom rádi novou fasádu a tak postupně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeee ja tady nejsme nejmladsi:-D:-D:-Dkat, jinak mas krasne fotecky z dovci:) i ze svatbicky, urco nam pak hod odkaz na rajce nebo kam to das:) radsi se podivame:)
Odpovědět
Profilova fotka
radi se podivame:-D sakra musim si tady uz rozsvitit , nevidim na klavesnici:)
Odpovědět
Profilova fotka
kat super že jste si to užili :-) uvidíme jak to zvládnem my,já myslela že se tak rychle nezadaří a ono ejhle x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, vy jste se dnes teda rozjely :-) Mury, ničeho se neboj, moje kamarádka s námi byla loni v Tunisu v 2.měsíci, let v pohodě a tam akorát byla raději pořád ve stínu, vše proběhlo bez problémů a má krásnou, zdravou holčičku :-) Samozřejmě to bude pro organismus asi trošku těžší, změna klimatu, změna jídla atd, ale pokud to má vyjít, tak to vyjde, a pokud ne, tak si myslím, že by jsi tomu nezabránila ani tady.. je to hodně čerstvé, četla jsem, že hodně holek je třeba těhotných, akorát o tom ani neví, jelikož si neudělají test, pak přijde samovolný potrat a ony si myslí, že je to normální menstruace, akorát krapet opožděná. Rozhodně se z ničeho nenervuj, těš se na dovču a pořádně si to tam užij!!!!!!!!! kat: fotky máte úžasné, také se přidávám k ostatním, že bych ráda viděla víc, dej to prosím vše na to rajče.. Moc mě zajímají pláže na Punta Caně atd, jsi jediná, kdo tam z nás byl ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax a viděla si testík??? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Katko, tak tě tu vítám a je fajn, že jste si to užili. Jen mě překvapila ta Saona, já si myslím, že tam mohl být nepořádek kvůli těm bouřím třeba ? Opravdu záleží kam tě vemou. Co se týká té pláže, nám se právě taková ta divočina bez lidí moc líbila. Markétko, já myslím, že tomu pomáháš i tím, že se asi trochu stresuješ. Musíš myslet na to, že si tu dovču krásně užijete a nejspíš už "ve třech" :-D Všechno bude v pořádku, uvidíš. Já dneska odpoledne taky usnula. Dělala jsem si srandu, že všude píšou, že v prvních měsících jsi hrozně unavená, jenže co se mnou, když jsem unavená pořád i normálně a tohle to ještě zvýší ;-) Říkala jsem manžílkovi, že si to prý musím dopřát, když jsem unavená ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mury, to víš, že jsem testík viděla a druhou čárku tam taky vidím!!!! ;-) Jiřinko, jen si to pěkně užij, já se na to taky děsně těším, až se budu moc válet a budu to mít na co svádět :-D
Odpovědět
Mury, držím móóóc palečky, ať to zítra (vlastně už dnes) u doktora dopadne! A Jiřince taky, chystáš se dnes k doktorovi, nebo si to pletu? Myry, neboj, pokud bude děťátko v pohodě a Ty nebudeš mít žádné problémy, tak se dovči rozhodně bát nemusíš. Já letěla na dovču asi za 5 dní od toho, co mi doktorka potvrdila, že jsem těhotná (tj. 6. - 7. týdnu podle MS, ale ve skutečnosti určo min. o týden méně). Taky jsem se bála, ale doktorka mi řekla, že je to v pořádku, že jestli se cítím dobře, že mám určitě jet, jen že mám říct letuškám, že jsem těhotná, kdyby něco, aby byly hned v obraze a jediné doporučení bylo, abych, kdybych se cítila unavená, tak abych odpočívala. Jezdila jsem i na skútru, ale jen jeden den. Bála jsem se, že by se mi mohlo z horka udělat špatně (teploty tehdy byly kolem 35°C) a mohla bych spadnout, tak pak jsme si raději půjčili auto. A potom jsem neměla odvahu jezdit na velké pneumatice za motorovou lodí. Takže si myslím, že alespoň část výletů určitě zvládneš. Jen na výlet na koníčkovi bych se možná trochu bála, je to přeci jen živý tvor a může se vylekat...
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem testík také viděla a ta čárka tem je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jsem zpet :-) koukam, kolik jste toho popsaly, to ani nemam sanci docist tak prosim prosim novinky ;-) Jinak zkusim sepsat zazitky a pak vam to sem dam,jen na me nechvatejte,k jem z toho casovyho posunu zas nejak pretocena, me tohle nedela dobre, a pak uz musim zasp racovat tak uvidim jak mi tu vyjde cas ;-) ale bude to brzo slibuju
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Leni, včera jsem na tebe myslela, že by ses už měla vrátit, tak pak se těšíme na zážitky a na fotečky ;-) Tak jsem byla u doktora a máme vše potvrzené, v květnu pokud vše dobře dopadne, tak budeme mít miminko x-) Ukazoval mi ultrazvuk a už bylo srdíčko, jsem moc šťastná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jee jirinko to moc gratuluju to je super zpravicka!!!!!! Jinak ja to vidim tak, ze ve stredu jdu do prace na 6 tak bych mohla mit cas to vse sepsat, ono je toho tolik, ze si asi upisu ruce :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji :-) Ty nás necháš pěkně čekat ]-( Ale chápu ;-) Jen napiš, jestli se vám líbilo a byli jste spokojení :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jé Jiřinko květňáčka jsem chtěla já, ale to už nestihneme :-( . Gratuluji ještě jednou moc, moc. Ahoj Leni já se tak těším na fotky a na zážitky. Tlačit na tebe nebudu, ale ........DĚLEJ A DEJ TO SEM ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja vim, ze napinam, ale ted na to fakt nemam cas, mam tu praci a termin je do stredy ]-( fakt uzasny privitani a pak doma radeji budu tridit fotky a strihat video at je to co nejdriv ;-) Ale strucne teda: hotel - uplne jinej nez v DR, horsi,ale ne nejhorsi :-D kazdopadne se mi odtud odjizdelo v pohode a ne jako z DR kdy jsem domu nechtela priroda - uzasna, sama zeln, kopce a hlavne vsude maji uklizeno, zahradky upraveny z toho jsem byla nadsena more - parada, byl to ocecan, karibske more je na jihu, zazili jsme velke i mensi vlny i klidne more. plaz byla taky fajn, na to si stezovat nemuzeme Kazdopadne se nam libilo moc a byla to jina dovca nez v DR a klidne bych tam jela jeste jednou to tam poradneji prozkoumat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky Leni tak jsi se nám vrátila x-) super.. jiřinko kolik má milimetrů?? :-N já si dnes nabrala krev-pozitivní,pak jsem jela k dr.ale viděl jen váček :-N |-| má 3mm :-N je to teprve ve fázi dělení takže kdybych to ted dostala ani to nepoznám že jsem byla těhu ale já to vím x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?