Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
@seny83 Tak jsem znovu psala p. Walterovi, protože mi v prvním mailu napsal, že cena 120 eur je na osobu. Napsal, že se spletl... 120 eur pro oba. Měli jste tedy pravdu. Tím se všechno mění :-) Mně se ta cena zdála nějak moc přemrštěná.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladka876 ahoj, doporucuji Shandrani, pokud jste jeste nevybrali, vlny tam rozhodne nejsou, cele pobrezi je lemovano koralovym reefem, ktery vlny lame, takze koupani je pohodove, jen pokud vice fouka, vlny jsou, ale nijak dramaticke :-) a hlavne je u Shandrani nadherna dlouha plaz a uzasny podmorsky zivot, ktery na Mauritiu jinde nenajdes :-) a program AI v Shandrani nema chybu, vyuzivali jsme maximalne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@valinka12 ahoj, pokud jde o nakupy, byli jsme zklamani, nejvic penez jsme utratili za vylety, chteli jsme toho co nejvic videt......domu jsme vezli hromadu jejich uzasneho vanilkoveho caje, rumu a koreni :-) na ostrove maji tovarny a factory shopy vyrobci jako Hilfiger, Armani, Guess apod., ale nic moc nas neuchvatilo, jen si v jednom factory shopu manzel koupil kosili Armani, ta je tedy nadherna a kvalitni, ja chtela kabelku a to byl prusvih, na letisti koupis lip :-) :-) ale my moc ani nevyhledavali nakupy hadriku, takze mozna, ze jsme jen nenatrefili na ty spravne obchody :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem včera doplatila zbytek svatby a dnes už jsem dostala vouchery, takže je ta naše svatba zase o něco skutečnější :-D Za dva měsíce už se budu čvachtat v moři a těšit se na svatební den 8-)
Odpovědět
My už máme letenky:-) Fórum by se mohlo přejmenovat na Mauritius 2012.
Odpovědět
Profilova fotka
@seny83 Tak už mi klidně můžeš říct, co za dárek jste od BM dostali, protože my jsme dostali prdlačky :-) Dostali jsme jen od hotelu tročko a šátek a dort s fotkou od Emirates.
Odpovědět
@hhhanicka Hele mě nejde do hlavy, jak to v tom letadle vědí, že jste se vzali? ;-) Jinak moc gratuluju a přeju krásný společný život!
Odpovědět
Profilova fotka
Děkujii. No já to chápu tak, že když Walter objednává letenky, tak s nějakou novomanželskou slevou, možná tam třeba dokládá i scan té žádosti o svatbu.
Odpovědět
Profilova fotka
no od bluemarlinu jsme dostali v letadle dort, v krabici takovy vetsi, byl na nem namalovany huslovy klic, dali nam ho az po pristani zabaleny v krabici, ze to bude asi lepsi nez ho rozhrabat v letadle a vzit si sebou domu jenom zbytky.... doma jsme si ho pak dali s detma jako svatebni :-) ten dort je pry od walteru ne od emiratu... no a na letisti policajt delal problemy, ze nesmime privazet do zeme mlecne vyrobky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nám ten dort daly letušky asi 2 hodiny před přistáním v Praze, na krabici bylo logo Emirates, vyfotily nás s ním polaroidem, pak se zeptaly, jestli ho chceme sežrat hned, nebo nám ho dají po přistání, tak jsem si ho nechali zas odnést a pak nám ho daly spolu s tou fotkou, která byla v takovém papírovém rámečku s logem Emirates. Takže s našim dortem neměli BM nic společné.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak pro všechny, právě jsme se vrátili, svatbu jsme měli v Le Mauricii, to je na severozápadě ostrova, tak pokud někoho něco zajímá, tak se ptejte. Hotel by úžasný, svatba byla úžasná, svatební koordinátorka, fotograf a vůbec všichni místní naprosto skvělí, jediné menší chybičky, co nastaly byly ze strany BM, tedy agentury Solis, která je na ostrově zastupuje. Ale nebylo to nic zásadního, v podstatě šlo jen o nepružnost a neochotu, nebo např. o to, že nám zapomněli poslat transfer na letiště.
Odpovědět
Profilova fotka
@hhhanicka a krome transferu jste meli jake problemy? měli jste svatbu v hodinu, která byla předem slíbená? díky
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@santron svatbu jsme měli mít 16:15 a v tu dobu si pro mě koordinátorka s fotografama přišla na pokoj, takže než jsem se vším všudy přišla na místo obřadu, mohlo být tak o 5 - 10 minut víc. Co se týče Solisu - vyloženě problémy to nebyly, spíš maličkosti, jako že jsme za celou dobu neviděli česky mluvícího delegáta, místo toho nám poslali Mauricijce, kterého jsme se mohli tak maximálně zeptat na to samé, na co kteréhokoliv zaměstnance hotelu. Ten nám nabídl zájezdy, které stály alespoň o polovinů víc, než zájezdy všech ostatních prodejců, na které jsme na Mauriciu narazili. Pak jsme se rozhodli, že bychom chtěli poslední den cestou na letiště navštívit jedno místo, zajížďka max. hodinu, na to nám jejich delegátka napsala, že dobře, ale že za to zaplatíme částku, která se rovnala ceně celodenního výletu. Tak jsme jí na to napsali, že tím pádem chceme náš transfer na letiště přeobjednat na o 2 hodiny dřív, ohledně toho jsme si s ní museli vyměnit asi 3 sms, bo to nebyla schopná pochopit, no a měli jsme v plánu, že se necháme odvézt na letiště, tam čapneme prvního taxíka a odvezeme se na to místo, kam jsme chtěli. Ona nám odepsala, že teda ok, že ten transfer přesunula. V dohodnutou hodinu se transfer na recepci nedostavil, po půl hodině jsme teda psali té delegátce, že co teda. A ona po další asi čtvrt hodině napsala, že na to zapomněli, že se ten čas změnil a že nám zavolala nějakého místního taxíka, který by při nás měl do 5 minut být. To teda i byl a my jsme se s ním hned začali domlouvat, že cestu na letiště mu teda zaplatí Solis, jak mu slíbili, a my mu připlatíme něco za to, že nás cestou veme na to místo. On souhlasil a do toho mu volala ta delegátka že nás vůbec nemá nebírat, že jejich taxi už je na cestě a už vůbec nás nemá vozit nikam jinam mimo letiště. Tak se s ní asi 10 minut hádal a pak jí řekl, že už je pozdě, že už jsme daleko a už se vracet nebudem a bylo. A zavezl nás nejen tam, kde jsme chtěli, ale ukázal nám i jiné zajímavé místa, co byly co jen trošku po cestě. U posvátného hinduistického jezera nám ukázal jak se modlí a co máme udělat aby nám jejich bohové přinesli štěstí, ukázal nám jak roste ananas, káva a cukrová třtina, byl to prostě úžasný výlet, který jsme díky Solisu skoro neměli.
Odpovědět
@hhhanicka ahoj, taky poletíme do Le Mauritia. Jak probíhá prosím líčení a účes na svatbu? Musela sis říct co přesně chceš nebo se trochu snažili? Já se nelíčím vůbec, vlasům nerozumím, tak mám trochu strach, jak to dopadne /jestli se mám dopředu připravovat, že se připravím sama... jestli chápeš / nebo zda se s nimi dá nějak domluvit/. Jinak gratuluji ke svatbě, to s tím solisem jsou asi detaily, i když věřím, že je to nepříjemné. Kde všude tam můžete mít obřad a jak vypadá to svatební místo? Musíte si za něco připlácet nebo je to pěkné i bez toho? Kdyžtak si můžeme vyměnit meily, pokud souhlasíš, my se bereme až v prosinci, a tak budu mít otázky ještě určitě předem (teď jen využívám toho, že se všichni berou většinou na začátku roku/. Pošlu Ti svůj meil na SZ.
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka Ahoj, no já jsem nic neponechala náhodě a radši jsem se dopředu připravila, než bych jim to tam pak složitě vysvětlovala. Takže jsem měla na jednom papíře vytištěné fotky účesu, který bych přibližně chtěla, na druhém make-upu a na třetím různé pózy, které bych chtěla pro fotografa. Den před svatbou za mnou na pokoj přišla koordinátorka s holčinou, která dělala účes i make-up, té jsem ukázala ty fotky, ona to tak na zkoušku za cca 5 - 10 minut sesponkovala, já jsem řekla, že vyhovuje, jak jsem jí řekla jaké barvy budu mít kytku a šperky, ona navrhla, že by v tom případě bylo nejlepší hnědé kouřové líčení a bylo. V den svatby přišla dvě hodiny před obřadem, pořád se ptala, jestli to chcu tak, nebo tak, u líčení např. jestli chci linku a jestli ji chci nad i pod okem, jestli chci zdravíčka a jestli bronzová, nebo ružová a tak, no v pohodě. Ale myslím, že ona v ten den předem s tebou klidně nějaké varianty zkusí, byla šikovná. Ten Solis - spíš jsem si furt říkali o co jednodušší by všechno bylo kdyby jsme si to mohli zařídit sami a neměli to předplacené u nich, ale jinak nám to nijak náladu nekazilo. Obřad můžeš mít v podstatě kdekoliv v areálu si řekneš, ale doporučují 3 místa, dvě jsou na takových jakoby teráskách přímo nad mořem, kde za normálních okolností bývají lehátka, třetí je pod střechou před hotelovou restaurací, tam jsme to měli my, bo nám celý den pršelo. Na to, jak je to vyzdobené se podívej do mých fotek, až si mě přidáš do přátel. Myslím, že sis mohla připltit nějaký altán, ale to je asi zbytečné, to, co bylo v ceně bylo pěkné. Připlácí se jen za fotografa, vybrali jsme si jednoho z hotelových a byl úžasný.
Odpovědět
Ahoj holky, my se vrátili před týdnem ze svatební cesty. Byli jsme v hotelu Le Victoria a musím říct, že to byla nejkrásnější dovolená. Vše bylo perfektní!! S hotelem jsme byli naprosto spokojeni. Při přijezdu na pokoj na nás čekal dopis od BM, což byla milá pozornost. Absolvovali jsme 2 celodenní výlety s paní Evou, která žije na Mauriciu a jejím manželem. Provedli nás po ostrově a ukázali památky, které bychom těžko poznali s cestovkou. Mohu je jenom doporučit. Jediný problém, který nastal, že v den příletu jsme měli mít schůzku s delegátkou Mirkou, ale schůzka se nekonala. Po 15 minutovém zpoždění jsem se jí musela psát sms zda přijde nebo ne a po 10 minutách napsala, že se omlouvá, ale schůzka se přesouvá na zítra. Kdybychom se neozvali, tak tam asi sedíme a čekáme ještě teď. JIank od hotelu jsme dostali jako dárek tričko a pareo. Když budete chtít někdo nějaké informace, písněte.
Odpovědět
Profilova fotka
@we_y Ahoj, my taky jediné zádrhele, co byly, tak s Mirkou (Solis) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhhanicka No mas pravdu Hanko, ja jsem se nakonec ptala i nasich svedku, kteri byli taky pres BM, na svatebni ceste na Mauriciu pres Emiraty a rikali mi teda, ze je to od Emiratu darek, ze ale p. walter tam pri rezervaci letenek zaskrt policko bonus - dort a proto to oni vedeli ze to maji dat, dali to taky tak nekomu v letadle co mel narozky... takze pravda je ze je to od Emiratu po tom co to tam Walter zaskrtnul pri rezervaci letenek... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
DOPORUČUJU HOTEL LEGENDS! Byli jsme tam "jen" na dovolené a byl to fakt mazec. Krása střídá nádheru. Akorát před rokem jsme tam byli :-)
Odpovědět
ahoj, hani chtela jsem se kuknout na fotky tak jsem si te pridala do pratel, snad to neva. jinak my letime pristi tyden do shandrani. pristi tyden.. masakr jak to leti. ... hani a jak moc tam prsi? kazdy den? opalili jste se? a je nejaka zkouska obradu? jako abys vedela kdy mas co rict a kdy prstynek a tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladka876 Ahoj Vlaďko, tak na to jukni. Nejvíc tam pršelo tak 4 hodiny v kuse a to bylo samozřejmě v ten den, co jsme se brali, ostatní dny tak max 5 minut zhruba 0 až 10x za den. Opálili jsme se, ale spíš až po svatbě, před jsme měli strach aby jsme nebyli na fotkách spálení. A bacha, opaluje to i přes mraky. Zkouška obřadu nebyla, koordinátorka nám dopředu řekla, jak to bude vypadat. Zrovna dnes jsem psala mail o tom průběhu, tak ti to taky přepošlu, ale je možné, že když to máte na druhém konci ostrova, tak to třeba bude trošičku jiné, možná si to každý ten oddávající nějak přizpůsobí, takže nejpřesněji se to dozvíš od té koordinátorky.
Odpovědět
Profilova fotka
@we_y ahoj,prosimte a kde jste vzali kontakt na pani evu?
Odpovědět
Našla jsem jí na orbion.cz. Pokud chceš kontakt písní do SZ.
Odpovědět
ahoj holky jsem zpět... vdaná... :-) byla to nejkouzelnější svatba jakou jsem si mohla přát a je mi líto těch, co se v čechách braliu při sto lidech ve stresu a byli o to ochuzeni. přijeli jsme nadšeni. pokud budete mit zajem napišu podrobnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladka876 No to moc gratuluju! Tak šup šup, nahoď nějaké fotečky.
Odpovědět
@vladka876 Ahoj, taky moc gratuluju, my už odlétáme za 23 dní:))) takže si ráda přečtu tvoje zážitky. Chci slyšet všechno o Shandrani! ;-)
Odpovědět
Ahojky, my mame svatbu v červnu v Le Victorii (přes BM) už se moc těším, ale zaroveň mám obavy, aby vše vyšlo tak jak má!! Máme zaplacenou překladatelku na obřad- tak doufám, že slib budeme moci říct opravdu v češtině. Neumím si moc dobře představit jak budeme tahat po letisti moje saty... Jak jste je přepravovaly? Nemám extra róbu...
Odpovědět
ahoj, tak pár fotek jsem hodila, mužete kuknout..... jinak musím říct, že u nás probíhala organizace skvěle, neměli jsme co vytknout ani nejmenší chybičku. My jsme letěli s BM , mezipřistání v Dubaji. šaty i oblek jsme měli v kabině letadla, vbec nebyl problém, jen jsme ukázali šaty a už věděli, při přistání nám letušky popřály hodně štěstí. Naše letadlo mělo necelou hodinku zpoždění, tak jsme si říkali, že už tam řidič určitě čekat nebude. Ale hned jak jsme prošli pasovou kontrolou, už nás čekala Mirka ze Solisu a ukázala a předala nás týpkovi s vozíkiem zavazadel, který nám ukázal ve ktere smenárně máme vyměnit peníze a dovedl nás k řidiči, který byl naparkovaný málem v letištní hale. Byl moc milý, autko nové, ve středovém panelu nachystané pití a místní cukrovinky ze třtinového cukru. Těch 10 minut co trvala cesta do Shandrani nám vykládal o Mauriciu, zastavoval u každého stromu a říkal "this is papaya" :-) . hned jak jsme vystoupili z auta už nám někdo bral kufry a u vchodu nás čekala recepční a vítala nás s mokrými ručníčky na osvěžení rukou a welcome drinkem. V recepci nám vytiskla mapku, řekla co kde a jak, dostali jsme jsme od ní dopis od Waltra (moc milé), a dopis od koordinátora (Jean paul bazerque), který byl boží. Ještě ten den jsme se sním sešli, ukázal mi výběr květin, jak bude vypadat dort, předal voucher s objednanými časy ke kadeřnici a makeup. Nasedli jsme do golfového vozíku a ukazoval nám možné místa ke svatbě. (trvcalo to tak 40minut). Další den jsme jeli na ty uřady, meli jsme super řidiče, vsecko vyridil skoro sam, cestou zpatky jsem ho poprosila jestli nam muze zastavit nekde v obchodku se suvenyry a rumem, zajel uplne do nejake vesničky ktera nebyla po ceste primo pred kramek se suvenyry a poslusne cekal nez nakoupime (rozhodne doporucuju, koupili jsme veci ktere na letisti staly 5x tolik), pak jsme zajeli zas do jiné vesničky do supermarketu kde jsme koupili na jeho doporučení rum "green island", v supermarketu nam nosil kosik a ukazoval ktery caj je nejlepsi a kterou kavu koupit. vsecko nam nosil, az mi bylo trapne. ten den jsem mela zkousku ucesu a makeupu. Kadeřnice si i na zkoušce dala pekne zalezet, ukazala jsem ji fotky a ona skoro hodinu delala uces a 20 minut makeup - spokojenost. dalsi den uz byla svatba. pocasi nam nepralo, ale nakonec jsem byla rada, protoze jsme meli v restaraci u plaže která byla otevřená výhled na moře palmy i bazén. Za bazeném byl bar plny lidí, kteří si natočili židle aby mna nás pěkně viděli, a jak viděli že se už podepisujem, všichni tleskali a křičeli at si dáme pusu, takže jsem se normálně rozbrečela. Bylo to strašně krásné. meli jsme speciální večeři, snídani do postele. prostě krása. další den jsme byli na masáži (doporučuju), a pak už jen pohodička na pláži. dalo by se psat ještě 30 stránek plných krásných dojmů ale dal uz vas nudit nechci.... super krasne a shandrani opravdu náááádherne misto pro svatbu
Odpovědět
jinak technické postřehy ode mne. 1. do letadla se oblíknout, pořádně. vyklimatizované na 15 stupnu a to nebyla náhoda, oni jsou strašně pyšní na klimu takže kosa v kletadle jak prase 2. pokud se někdo zvládne ubytovat a okolní věci, překladatele považuji za ztrátu peněz 3. v shandrani je mimo bufetového stravování i 4 další restaurace kde je nutná rezervace na večeře, dobré udělat hned po příjezdu v recepci. Doporučuji restauraci Le Boucanier - nic lepšího jsem nikdy nejedla 4. jsou tam komáři, my meli raid do zasuvky ale pokoje jsou opravdu velike takze je lepsi repelent na telo 5. slunce opravdu peče i přes mraky, my jsme se namazali faktorem 10, a po půl hodine jsme vypadali jako by nas svlikli z kuže, a mistni se chechtali jak blazni. nastesti to bylo az po svatbe. před svatbou se neopalujte raději vubec
Odpovědět
@vladka876 Gratuluju, jé tak to uteklo a my se loni v tuto dobu chystali.... Vidíš a my se moc enopálili a to nemám problém být v létě dohněda...ale mazali sjem se vysokým faktorem,t ak asi proto. SUper jsi popsala dovču i svatbu...tk si užívej "novomanželko":)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?