Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
@petinecka a jake teda mas prstynky ? to jsem zvedava cim dal vic...
Odpovědět
Profilova fotka
@santron Pak sem hodím fotku, ale budou až v půlce března. Fotku nemám protože je upravovaný. Tak jsem sama zvědavá. :D
Odpovědět
@vladka876 AHoj-taky jsme nechávali doma děti-a to máme dvě. Staršímu bylo 3,5 a mladšímu jen 15,5 měsíce a všichni jste to zvládli-byli jsme na 9 nocí, ale naši pak říkali, že už to bylo dlouhé-celkem hlídali 12 dní. Takže ten týden je asi tak akorát.
Odpovědět
@valinka12 My jsme žádné levné obelčení neviděli, byli jsme v obchodech a bylo to drahé-levné to bylo jen na tržnicích a to byly nic moc padělky...
Odpovědět
@petinecka Jejda krásné datum-to máme výročí seznámení-a ikdyž jsme svatbu na vkěten objednávali v srpnu tak ani 1. 5. nebo 5. 5. už nebylo volné. ALe hrozně to letí holky-nedávno jsem pročítala starou diskusi a pilně přispívala do nové a za chvíli budu už rok vdaná paní.
Odpovědět
Postupně dočítám a postupně píšu? My jsme měli mít svatbu 4. května a já nakonec svatbu posunula na 3. 5. a je pravda že 4. 5. začal slejvák ráno a lilo celý den až do 9 do večera...zchytala to kamarádka odsud z fora..byly to nervíky, svatbu jim přeložili na další den a to bylo krásně.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucil07 Mno jo to datum byla opravdu haluz.... Začali jsme to zařizovat v srpnu (po tom co mě přítel požádal na dovolené o ruku.). Domlouvala jsem se s panem W. ať mi datum podrží a že se rozmyslíme. A to už byly volné poslední 3 termíny. A navíc Nikol8 toto datum pustila a mají 5.5. takže to byla opravdu náhoda. :D Nevím proč hned od začátku jsem chtěla toto datum a vyšlo to. ;-) Asi, že je prvního máje lásky čas. :D Mno to počasí toho se fakt děsím. To jí vyšlo hezky četla jsem to tam. Jen kdoví jestli bychom měli taky takové štěstí, že by nám posunuli svatbu. Ale pro jistotu jsme si na prstýnky nedávali vyrýt ani datum svatby. Ale doufejme, že se nebude muset nic přesouvat.
Odpovědět
@petinecka My jsme si pro jistotu taky nedali vyrýt datum. Jinak jsme spolu začali 1. 5. chodit a je to taky lásky čas tak svatba tento den by byla super-ale i toho 3. 5. je hezké:):) Jejda závidím Vám ty připravy...ale v dobrém... Někdo se tu tpal na peníze-my si brali docela dost-něco stál výlet, pak fotograf a nějaké dárečky y 600E bylo fuč..nakonec se to pořádně nasčítalo ale zážitek máme na celý život...
Odpovědět
Profilova fotka
@lucil07 To je hezké, že jste se vzali skoro na Vaše seznámeni. ;) Neboj taky nám to rychle uteče. :-( A pak mi budeme taky už jen závidět. :D
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě mě napadlo. Holky tady hodně psaly, že při obřadu jim nechali prstýnky jen v krabičce... Máte některá jinou zkušenost. Dali Vám je na něco? Nebo všem Vám je nechali v krabičce? Případně jestli některá napíšete, jak to bylo přímo v hotelu Shandrani. Chtěla bych je třeba do mušle. Tak nevím jestli si mám raději přivést svou.... Díky. ;-)
Odpovědět
@petinecka Urcite si zoberte so sebou muslu, Sandrine v Shandrani hoteli je perfektna svadobna koordinatorka, vyjde Vam vo vsetkom v ustrety.
Odpovědět
ahoj holky, teda vy ste plánařky. my teda jsme se rozhoupali před 14 dny. na to že to máme už v tom březnu, nemáme ještě ani prstýnky ani šaty (a to ani ýběr, nebo nějakou představu). už mám docela deprese. hlavně z těch šatů. Jak řešíte šaty vy? kde kupujete nebo pujcujete a jestli prozradite kolik do toho dávate? a jaky styl šatů? kupujete někdo z netu?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj, já se budu vdávat 29. 2. v Le Mauricia. Šaty jsme pořešili už v létě, když jsme se rozhodli, že se chceme vzít u moře. Já jsem si koupila normální letní bílé plážové na ramínka za 300,-, přítel má doma bílou košili s krátkým rukávem a tak si k tomu jen dokoupil bílé plážové kalhoty. No a teda myslela jsem, že se budou aspoň obtěžovat ty prstýnky na něco položit, krabičku na ně máme docela škaredou, takové kýčové modré semišové srdíčko. To abych ještě sháněla nějakou mušlu :-o Holky a jak pak řešíte oslavu s rodinama? Budete to mít hned po návratu? Já bych to chtěla oslavit až už bude teplo.
Odpovědět
@petinecka @hhhanicka My jsme neměli moc dobrou svatební koordinátorku-sice si vazla prstýnky dopředu ale nakonec je nechala v naší krabičce-sice byla hezká ale v mušli by to vypadalo líp. Nám to jaksi nedošlo... @vladka876 Já jsem na vkětnovou svatbu šaty vyřešila na podzim a nakonec jsem si nechala na netu ušít nové-na míru mě stály 2500 a po svatbě jsme je za 2300 prodala:) Měla jsem jednoduché-antický styl.
Odpovědět
@vladka876 Ahoj, u mě se všechno řešilo tak nějak samo. Vdávat se budu v indickém sárí, protože jsem přes tento druh oblečení úchyl ;-) a úplně neplánovaně jsem si svatební sárí koupila loni v květnu (14 dní po tom, co mě přítel požádal o ruku 8-) Pak jsem dlooouho neřešila vůbec nic, až před Vánoci mi přítel říká, jestli bychom se už neměli podívat po prstýnkách, tak jsme šli jen do jednoho zlatnictví a hned napoprvé vybrali. Pokud jde o oblečení přítele ten si koupil kalhoty v Marks and Spencer a košili jsem mu přivezla z Indie. Teď jsme akorát vyřídili překlady rodných listů a tím s jakýmkoli zařizováním končíme, takže si myslím, že to v pohodě stíháš ;-) @hhhanicka oslavu s rodinou a kamarády budeme mít cca měsíc po návratu.. svatba je 30.4., vracíme se 7.5. a oslavu plánujem cca na 9.6., chceme jen grilovačku venku, nic formálního...
Odpovědět
Profilova fotka
@genevieve My chceme taky jen takovou grilovačku s rodinou a kamarády, problém je, že nás je strašně moc, kolem 80, takže si na to asi promajmeme chatu a uděláme to až v květnu, nebo na konci dubna. Mám ale docela strach z toho, že než příjde na samotnou oslavu, tak moje mamka a přítelova mamka po celé rodině vyklopí všechno o tom jak jsme se měli a co jsme dělali do nejmenších podrobností a už to nebude takové, jako kdyby jsme se vrátili a rovnou se na oslavě se všema podělili o zážitky. Asi jim budeme muset jen říct, že jsme se měli dobře a že jsme se opravdu vzali a o podrobnostech až do té oslavy nemluvit.
Odpovědět
@hhhanicka No, to mě je jasný, že to z nás taky všichni budou tahat a budou chtít vidět fotky. My budeme mít asi tak 40 lidí, jen nejbližší rodina a zbytek kamarádi. Takže rodině ukážeme fotky dřív a asi i něco povyprávíme, protože se to pak v tom množství lidí nedá vyprávět všem najednou...my tu grilovačku chcem prostě pojmout tak jakože pojďte s náma zapít (a zajíst :-D ), že už jsme manželé a ne jako prezentaci svatebního dne, takže mi nevadí, že třeba vykecáme všechno těm, se kterými se uvidíme dřív než na té afterparty ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my právě chceme udělat svatební video, nebo aspoň prezentaci z fotek a pustit to na té oslavě po obědě ke kafíčku, že se s tím aspoň zabije taková ta hodinka útlumu, kdy budou všichni trávit a nebude se jim chtít hýbat. A já bych těm, se kterýma se uvidím dřív taky klidně všechno vykecala, problém je v tom, že s většinou se uvidím až na té oslavě, bo jsou zdaleka, no a nerada bych, aby už předtím měli poreferováno po skype, a jak znám naše mamky, tak úplně zkresleně. Třeba když jsme v létě oznámili, že jsme se zasnoubili a budeme se někde u moře brát, tak já jsem ještě vůbec netušila ani světadíl, ani rok, ale moje mamka aby měla nějaké novinky, tak už šířila přes skype po rodině 1. verze - že to bude na vánoce na Seychelách následná verze - ře to bude v Řecku nebo Itálii až v létě, následná verze - že to bude v Dominikánské někdy v lednu, no a poslední verzi, že to bude v únoru na Mauriciu už jsem šířila s ní. A do toho ještě šířila různé fámy o oslavách, nejdřív že nebudeme dělat žádnou, pak že to bude u nás na zahradě. Ti lidi už z toho musí být úplně zmatení. Takže mě jistě chápeš, že bych nerada, aby i naše zážitky z obřadu měli příbuzní dopředu podány takovýmto způsobem.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju za rady. Myslela jsem si, že si ji budu muset na konec vzít. :D... A co dovoz mušlí z Mauritia? Dovezly jste si nějaké?? Pan W. říkal, že se to nesmí, ale že to lidi normálně vozí. I on jich měl plnou kancelář. :D Tak mi teď dáváme na překlad ty rodné listy. A příští týden budeme všechno posílat panu W. Prstýnky už máme naštěstí objednané. Já si šaty budu asi nechávat šít na míru v Madoře. Nějaké si vyberu a pak nechám ušít. Mají i dobré recenze. Sice teď mě trochu zaskočily v jiné diskuzi, kde řeší šaty. A psaly, že na šatech od Madory se dělá nějaká boule nad zadkem. Tak nevím no, jsem si ničeho takového nevšimla. Doufám, že to bude v pohodě. A můj si asi nechá ušít oblek. Mno a oslavu mi žádnou dělat asi nebudeme. Před odjezdem možná uděláme rozlučku se svobodou. A jak přijedeme, tak pozveme rodinu na oběd. Mi to máme složitější, tak to musíme dělat na 3x. :D... Jinak můj taťka je na mě naštvaný, že nebude svatba tady. Tak se mi ani nechce řešit nějaká extra oslava...
Odpovědět
@hhhanicka No nemáš to jednoduché, já mám štěstí, že moje mamka je překvapivě chápavá a když jí požádám, aby o tom nemluvila, tak vím že nebude. Horší to je s maminkou mého přítele, která je hrozná vesnická drbna, takže když se loni dozvěděla o našem zasnoubení, hned taky všem vykládala, že už bude svatba a jak se těší a pak se nás na to všichni ptali. Takže jí přítel o Vánocích řekl , že ať o tom nikde nemele, protože svatba bude jen ve dvou v zahraničí. Konkrétní datum jí řekneme asi těsně než odjedeme, protože je nám jasné, že to hned poběží vykládat, ale to my už budem v letadle a bude nám to fuk 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhhanicka Taky to tak nějak máme. :D Hned jak se to mamka od přítele dozvěděla, tak to šíří. :D Všude se s tím chválí, že se budeme brát na Mauritiu. :D Ta si v tom prostě žije. :D Přijedeme tam a pořád se vyptává. Má z toho prostě radost, tak jsem ráda, že aspoň někdo. Protože naši to je přesný opak. Tam přijedeme a nic. Nemluví se mnou o tom. Prostě nic, mrtvý brouk. Jsem jim jednou ukázala šaty co jsem si zkoušela. A můj taťka na to "proč mi to ukazuješ, co z toho jako mám?"... Mno tak mě to celkem mrzí a jsem z toho furt taková smutná. :-| Že moji rodiče nic. Tak jsem aspoň ráda, že mamka od přítele z toho má takovou radost.
Odpovědět
Profilova fotka
Ty mušle by mě taky zajímaly, ani tak ne kupované, spíše co si sama nasbírám. Sbíraly a dovezly jste si některá?Jsem magor a sbírám je na každé dovolené, kde jsou pěkné a pak doma nevím co s tím, tak jsem vymyslela, že bych to mohla dát jako dekoraci na stoly, aby se to aspoň jednou k něčemu využilo, ale asi jich ještě nemám dost na všechny stoly, tak bych si ráda přivezla další.
Odpovědět
Profilova fotka
@genevieve O sousedech mi ani nemluv, jak naši o vánocích chodili po sousedech vinšovat, tak to samozřejmě museli všem rozkecat a sousedi jsou teď celí žhaví na rozlučku a nějakou zapíječku, ale já na nějaké opíjení s důchodcama nejsem zvědavá, tak to vždycky nějak zakecávám, když se mně na to někdo ptá. Asi pak budou naštvaní, že nic nebylo, ale co, já tam nebydlím, tak si to vyžerou naši, když už to museli šířit.
Odpovědět
Profilova fotka
@petinecka To na mě mamka ze začátku zkoušela. že jsme úplní blázni, když to chceme dodatečně slavit s rodinou a ať žádnou oslavu neděláme, že jsou to vyhozené peníze, že nám už stejně nikdo žádné dary nedá, když nebudou na svatbě ( jako kdyby nám šlo o dary :-) )atd. Tak jsem jí řekla, že si má uvědomit, že jestli o tom ještě jednou něco takového negativního řekne, tak mě otráví a já se o tom s ní přestanu bavit a ona pak bude nešťastná, že se na tom nemohla nijak podílet . Takže je teď hodná a celá šťastná, že mi může pomáhat s výběrem hudby, jídla a tak, že ji nechám aby si k tomu řekla svoje.
Odpovědět
Profilova fotka
@petinecka nam priniesli prstienky tiez len v krabicke ako sme im ich dali, ja som mala v plane sa spytat na nejaku muslu alebo nieco, no uplne mi to vypadlo, nastastie sa toho chytil mm a nakoniec nam to dali na kvet (co boli na stole), takze to vyzeralo ok. ale radsej by som sa na to spytala, tam podla mna najdes nieco do coho to dat, aj ked len trosku piesku do niecoho pekneho a ozdobeneho, to by tiez dobre vyzeralo, hlavne ak bude svadba priamo na plazi. co sa tyka opatkov, kedze my sme to nechceli v zahrade ani nikde inde ako priamo v piesku na plazi, tak sme sa priam vyzivali v tom, ze sme bosi...opatky som si dala potom k veceri @vladka876 ja som mala kratke saty na ramienka, a aj tak som bola behom 5minut roztopena...zalezi od toho, ci tuzis mat nejake viac svadobne...ja som to praveze nechcela, chcela som ine a na plaz jedine nieco lahucke @hhhanicka my sme teda ziadne musle nebrali, lebo ja by som to pri najblizsom velkom upratovani vyhodila :-N som hrozna v tychto veciach.....ale inak by som nevahala si zopar hodit do batoziny ;-) myslim, ze kazdy si nosi take suveniry :-p
Odpovědět
@hhhanicka Jejda to Ti nezávidím, že už všichni kolem debatují co a jak. proto jsem i ráda, že jsme měli svatbu tajnou a věděli to jen naši a ti to nikomu neřekli...aspon to pak bylo pořádné překvapení. A jinak manžel měl na svatbu bílé kalhoty a košili a většinu jsme byli bez bot. Já jsem sháněla složitě boty a nakonec nebyly potřeba:) A KAte to měla moc krásné-úplná pohodička:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kata13 A myslíš, že řešit tu mušli na prstýnky stačí s tou svatební koordinátorkou dopředu na místě, nebo to mám ještě hrotit teď s panem Walterem a zjišťovat jestli tam na to něco mají?
Odpovědět
Profilova fotka
@hhhanicka nic za to nedas, ked sa spytas p Waltera, radsej sa spytaj uz ked to mas teraz na mysli...a keby si popripade zabudla, tak tam s koordinatorkou nieco vymyslite, nieco tam urcite najdu. aspon ja si myslim (aj ked za poplatok ;-) )....aj ked nikdy nevies na aku koordinatorku natrafis, nasa bola velmi zlata a ochotna...no napr lucil a ine baby zase nemali az take dobre skusenosti snad som pomohla aspon trosku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kata13 Díky moc za radu, radši večer panu Walterovi napíšu.
Odpovědět
Profilova fotka
@hhhanicka Tak pak dej vědět co ti napsal. ;) Děkuji... Přinejhorším tam vylovíme něco z moře... :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?