Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
@valinka12 mozna nekde v centru budou znackovy obchody, zkuste hlavni mesto tam snad jo ale jinak jsme videli hlavne trznice a nebo po plazi chodi hromada prodejcu se vsim moznym
Odpovědět
@hhhanicka Teda, 80 lidí? Tak to se docela divím, že se berete na Mauritiu a neuspořádáte něco pro celou početnou rodinu v česku,aby to někoho nemrzelo. Navíc se ta akce potom fakt prodraží, ale je to vaše rozhodnutí:) My se bereme ve 2 na Mauritiu proto, že naše rodiny mají dohromady všehovšudy 6 členů a to i s námi. Takže by taková malá svatba byla nuda a neužili bysme si to. Dobrých kamarádů máme taky pár, takže toto je nejlepší řešení. S rodinou půjdeme na oběd, s kamarády budeme možná grilovat /ale až tak půl roku po svatbě v létě, bereme se v prosinci/. Já začnu šaty a prstýnky a tak řešit až v létě, teď na to ještě nemám myšlenky, ale čas letí rychle :) Není nejlepší si nějakou mušli koupit v ČR a vzít si ji s sebou? Myslím, že někde v obchodem se něco takového sežene a můžete rovnou vymyslet, jak to naaranžovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka Už jsem se na ty mušle koukala, že si nějakou koupím... Na internetu je toho spousta, když pominu ty obří za tisíce, tak se dají sehnat pěkné a za přijatelné ceny. Aspoň se pak nemusím stresovat, jestli ji tam budou mít nebo ne.... :D
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka u nas by byl pocet na ev.svatbu tak 100 lidi ..ale prave tomu se chceme vyhnout,jako hhhanicka, proto se bereme na mauriciu...na oslavu at si prijde,kdo chce..to uz tak drahe nebude. Urcite to bude lidi mrzet,ale je to nas den a vsichni se to dozvi,az bude po svatbe...
Odpovědět
Profilova fotka
@santron No Ty mi mluvíš z duše, my bysme se asi ke svatbě tady v ČR nikdy nedokopali, stejně jsme se chystali v zimě někam na dovolenou, tak jsme jen spojili příjemné s užitečným. My si ani jeden nepotrpíme na žádné formality a oficiality a z představy jak s tatínkem pochoduju na úřadě do rytmu k oltáři mě berou mory. Takhle se vůbec nemusím stresovat, i kdybych se na tom Mauriciu při tom nástupu rozplácla na zem, tak to prostě nikomu neřeknu, z případného videa se to vystřihne a je to. A taky je dobré, že cokoliv se nám ze svatebních zvyků nelíbí, třeba zametání rozbitého talířku, svatební dort, a tak, tak můžeme tetičkám říct, že to mít nebudeme, protože se nejedná o svatbu, ale jen o oslavu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka No ty jsi teeda aktivistka, takhle rok před svatbou už brouzdat po foru, to já jsem ještě před půl rokem ani nevěděla, že nějaké je :-D Já si pro jistotu asi vezmu nějakou svou mušli, snad mi ji na cestě zpátky nezabaví.
Odpovědět
@hhhanicka Přesně! My taky nesnášíme ty oficiality, takže pro nás je takováhle svatba velkou úlevou. Nedovedu si nás dva představit, že máme obrovskej bryndák, krmíme se polívkou a lidi si nás fotěj, to samý s rozbíjením talíře a dalšími svatebními zvyky. Jediný tradiční, co mám na svatbách ráda jsou svatební koláčky, který miluju a ty si upeču až se vrátíme ze svatby ;-)
Odpovědět
@hhhanicka Tak já chci vědět, jaké to tam je, když mě to stojí tolik peněz a vdávám se jen jednou:) a jak se znám, tak když nezačnu hodně dopředu, tak pak už nebudu stíhat zařizovat, zkušenosti :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak pan Walter mi na tu mušli odepsal, že svatební koordinátorky většinou mívají nějakou věc, nejčastěji mušli, na které jsou prstýnky položené. Takže zas nic nevím a beru si radši svoji.
Odpovědět
Ahoj holky, my se také chystáme na Mauricius, ale na svatební cestu. Nechala jsem si nacenit pobyt od všech možných cestovek i německých a musim říct, že překvapivě nejlépe vyšla nabídka od BM. Máme už veškeré papíry vč. letenek doma a teď už jenom odškrtáváme dny. Letíme 20.02. Neletíte také někdo v tento termín? Včera jsme byli na schůzce ještě u p. Waltera a udělal na nás moc dobrý dojem. Všechno nám vysvětlil tak podrobně, že víme co můžeme očekávat :-) a snad nás nepotká žádná nepříjemnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@we_y Ahoj, my letíme až o týden později, škoda.
Odpovědět
Profilova fotka
Děvčata prosím Vás trávila jste některá pobyt na Mauriciu ve dvou různých hotelích? A pokud ano, i ten levnější jste si zařizovali přes BM? Přemýšlíme, že bychom si ten pobyt trošku prodloužili.
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojky, chtěla jsem se zeptat těch, kteří podnikli výlet Mystický jih od BM, jak tento výlet probíhal?Opravdu stojí za to dát 120 Eur na osobu? Je to skupinový výlet s českým výkladem nebo jedete sami? Přijde mi to přehnaně velká suma :-( Přemýšlíme s manželem, že bychom si spíš zaplatili taxi a našli nějakou dobrou duši, která by nás všude provedla a my tak snad něco ušetřili. Nemáte s tím některá zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
we-y nas provazel taxikar, domluvili jsme se s hotelovym taxikarem, ten nas vzal na celodenni vylet, rekli jsme mu co by jsme chteli videt, i nas osobne doprovazel po trzistich a dokonce hlidal aby nas neobrali a tak, manzel sel na vylet ponorkou a rikal ze to bylo uzasny, to pry opravdu stalo za to, me vzal taxikar na vylet a pak jsme manzela vyzvedli, stravil s nama celej den a nepamatuju si sice uz kolik jsme mu dali ale vim ze to nebyla nijak zavratna suma, nejlepsi je dohodnout se s taxi xo stoji u vaseho hotelu ne nekde na ulici a varovali nas ze si nemame kupovat vylety nikde jinde nez v hotlu nebo v cestovni kancelari, tam totiz na plazich porad neco nabizi poulicni obchodnici a hodne z nich nabizi vylety lodi a nebo vylety po ostrove tak na ty pry bacha
Odpovědět
Ahoj miamia , děkuju moc za info. Nejspíš to tak uděláme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme si schválně zavolali jiného taxikáře než hotelového a byl úslužnější, čekal na nás celý den a platili jsme mu až po cestě zpět, a to nás ještě vezl po pobřeží... výlet jsme si koupili sami v Grand Baye a bylo to super. Kdyby všichni byli podvodníci, tak se tam dlouho neohřejou, hlavně v klidu a no stress. Užijte si to. Jinak doporučuju hotel Legends, je boží :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@we_y ahoj, my jsme meli svatbu v listopadu v hotelu Dinarobin, .... vylet mysticky jih jsme meli predem zamluveny u bluemarlin a cena nam rozhodne neprisla vysoka... jeli sme sami dva s manzelem a s ridicem jsme se bavili anglicky, zaklady anglictiny bohate staci... ridic byl velice mily,galantni, kdyz jsme chteli ticho, bylo v aute ticho a jen jsme si uzivali cestu krajinou, kdyz jsme se chteli bavit a povidat si, dovedeli jsme se snad vic nez od jakehokoli pruvodciho...mohli jsme si rict, co bychom jeste chteli videt, stihl toho za jeden den opravdu hodne a my mame nadherne zazitky... urcite bychom nemenili a nelitovali sme ani centik z te sumy co jsme platili... ono kdyz se to nakonec secte, ta dovolena vyjde na hodne vysokou sumu, takze resit 130 euro myslim uz neni tak rozhodujici, navic je to za dva a za celodenni vylet, neni o cem premyslet....
Odpovědět
Profilova fotka
@hhhanicka ahoj, mušli doporučuji vzit svou z CR, ja jsem tam behem dovolene zadnou peknou nenasla... privezli jsme si domu par koralu a hvezdici i par malych muslicek ale nic vhodneho na prstynky... ja jsem si i z CR privezla musli, ale koordinatorka mi svatosvate slibila ze prstynky budou v musli a ze to nazdobi, ale bohuzel nam to neukazala pred obradem a musle pak byla nejaka cerno stribrna vec, vic to pripominalo nakou misku nez opravdovou musli, i kdyz to byla musle, ale nevypadala moc pekne, navic jenom v ni byl pisek a nijak nebyla nazdobena, treba kytkama... tak tuto malickost si radeji zarid sama, abys nebyla sklamana... nam to behem svatby ani neprislo, ani jsme si nestihli vsimnout kde jsou prstynky... ale kdyz jsme pak koukali na fotky, tak to mohlo byt i hezci....
Odpovědět
Profilova fotka
jinak vsem doporucuji plavani s delfiny, my jich videli opravdu hodne... prite s nima i plaval a napocital jich 11 kousek od sebe, nejbliz mel jednoho na 1 metr... zazitek na cely zivot...
Odpovědět
seny83 ahoj, děkuji za reakci. Cena výletu od BM je teď za jednu osobu 120 Eur. Takže nám přijde 6000,- Kč za dva na naše i když za celodenní výlet tedy hodně předražený. Našla jsem ještě kontakt na paní z ČR žijící na Mauritiusu, takže teď spolu komunikujeme a domlouváme výlety. Vypadá to velice nadějně takže se už moooc těšíme!
Odpovědět
Profilova fotka
@we_y my sme cez hotel nic neriesili, vsekto tam bolo predrazene. na nete som mala najdene priblizne ceny aj z pozicovien aut, takze to co mi ponukli v hoteli bolo raz tak drahe. nakoniec sa nam podarilo si pozicat auto od zamestnanca hotela a jeden zamestnanec nam robil sprievodcu co mal v ten den volno. samozrejme to prebehlo diskretne, inak by mali pruser. za auto sme dali 20e alebo 25e (uz si tie sumy poriadne nepamatam) a ten co isiel s nami nechcel nic, len par piv. a este sme si natankovali (benzin tam bol drahsi ako u nas). vylet na katamaran sme kupovali cez predajcu na plazi, nicoho sme sa neobavali, vsetci sa tam navzajom poznali a dokonca sme mu nestihli zaplatit zalohu pred odchodom a kedze tam v ten den nebol sme mu len volali a sam povedal, ze v hoteli ho poznaju a mame mu to nechat na recepcii. za ten vylet sme dali myslim 150e, uz si to poriadne nepamatam. viac to nebolo urcite. rano nas vyzdvihli pred hotelom, odviezli do pristavu odkial sme mali odchadzat, na katamarane sme isli najskor pozriet delfiny, potom na jeden opusteny ostrov, pripravili nam obed, jedlo bolo uzasne a vobec na nas nesetrili, nonstop za nami chodili a mixovali nam drinky, jedlo a podobne. potom zacal velky vietor a dali dole plachty a zobrali nas na otvorene more, a to fakt stalo za to, boli obrovske vlny, no asi prvy krat v zivote som nemala strach. jeden z nich bol reage spevak a robil nam riadnu show, vracali sme sa do pristavu so spevom a vsetci sme tancovali, bolo nas tam asi 20max. toto bol fakt uzasny zazitok, ktory stal za to. ked sme sa pytali delegatky jasne, ze nam povedala, nebrat iny taxik ako hotelovy, nekupovat od predajcov na plazi, na vsetko si dajte pozor. ked som povedala, ze co tak pozicovne aut, tak samozrejme, to uz sa zase jazdilo na opacnej strane a cesty su vraj hrozne. no cesty boli velmi dobre :-) ale jasne, ze zaraba pre hotel, takze je jej praca predavat to co hotel ponuka. ;-) snad som pomohla trosku ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@seny83 Díky za info, něco si vemu. A tu hvězdici, co sis dovezla, jsi normálně našla, nebo koupila? A jak to bylo na letišti, nebála ses, že Ti ty korály a hvězdici zabaví, anebo to tam bylo všem jedno?
Odpovědět
@miamia Ahoj, jak jsi psala, že na pláži a na ulici nabízí všechno možné, nevzpomeneš si, jestli tam nabízeli i zdobení hennou? Já chci totiž na svatbu pomalovat obě ruce, tak doufám, že tam někoho šikovného seženu ;-)
Odpovědět
@kata13 Děkuju ti za vyčerpávající informace. Je mi naprosto jasné, že nám delegátka bude nabízet pouze jejich výlety, které jsou opravdu předražené. Chtěli bychom ostrov poznat co nejvíce, ale za přijatelnou cenu. Takže se vrhneme do lovení taxikářů :-) a snad narazíme na ochotné lidi.
Odpovědět
Profilova fotka
@we_y ta cena je uz za oba, ne na osobu, tech 120 euro - takze 3000 za celodenni vylet, za cele auto, pro oba...
Odpovědět
Profilova fotka
@hhhanicka tu hvezdici sme nasli, i ty koraly a muslicky, strach co bude na letisti jsme nemeli, protoze nam rekli svedkove co odjizdeli par dnu pred nama, ze na letisti na mauriciu nikdo nic neresi... to vic problemu delali na letisti v Praze, kde nas nechteli pustit s darkem od bluemarlinu :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@genevieve ja to tam nevidela ale vzhledem k tomu ze je to tam mixnuty tak by jsi to tam asi nasla, nejlepsi je ptat se na vsechno na recepci hotelu, oni vetsinou vi co kde sehnat
Odpovědět
Profilova fotka
@seny83 A co za dárek jste dostali?
Odpovědět
@we_y To je cena pro obě osoby-přijede pro tebe řidič a všude tě doveze, zařídí lístky a pod. Bylo to hezké a taky to by snad nejlevnější výlet:)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhhanicka heh, no nemelo by se vse prozrazovat, at mate take nejaka prekvapeni :-) ale s bluemarlin jsme byli maximalne spokojeni, to prekvapeni/ darek na konec uz byla jenom tresnicka na dortu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?