Svatba v září 2012. Jak pokračují vaše přípravy atd.?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty.. po inspiraci v této diskuzi otvírám i já téma pro nás co chystáme svatbu na září 2012.. Napište co už máte a jak pokračují Vaše přípravy. My jsme se s přítelem konečně po 6 letech vztahu domluvili na našem svatebním dni, který se bude konat 1. 9. 2012:-) Prozatím jsem ve fázi zjišťování, rozhodujeme se kde uspořádáme hostinu:-) Jediná věc, kterou mám je fotografka:-) Těším se na naše společné sdílení dojmů z příprav..:-)
Odpovědět
Holky, jak se vám jeví, kdyby mě vedli k oltáři dva chlapi - dědeček a otčím?
Odpovědět
@kaca_a_oky Vybrala bych si jednoho.
Odpovědět
@lucousik A nevíš, kolik se tak dává peněz zpěvačkám v kostele?
Odpovědět
@kaca_a_oky :( mě teda k oltáři nemá kdo vést, tak ti docela závidím to rozhodování, půjdeme už od auta s nastávajícím - ještě teda varianta, že půjdu se svým drobečkem-synkem, ale nevím bude mu o svatbě teprve 28 měsíců
Odpovědět
@bianca87 Podle výkonu :-D A kolik jich bude?
Odpovědět
@lucousik Jo, to ani netuším. Velkou krabici zákusků a koláčů dostanou určitě, ale peníze fakt nevím kolik
Odpovědět
@bianca87 Tak si je běž někdy před svatbou poslechnout, jestli teda budeš mít příležitost. Já myslím, že 300-500 by jim mohlo stačit :-D
Odpovědět
@lucousik jojo asi půjdu varhanice mi řekla, že mi klidně potom zahraje pár pochodů abych si mohla vybrat. A vidíš mohla bych jít někdy na zkoušku až budou mít. Znám je od vidění a poslechnout si je.
Odpovědět
@lucousik nebýt tebe tak by mě to nenapadlo :-D
Odpovědět
@lucousik A od koho si necháte péct cukroví? My přemýšlíme, že z Morkůvek paní dělá i odlehčené.
Odpovědět
@medajlonek jé - dáš mi prosím na ni kontakt? a odkud je? já mám strach z dlouhyho vození v aute...abych nepřivezla rozteklou placku :-(
Odpovědět
@danyd No, rozhodování .. prostě oba jsou pro mě náhražka mého pravého otce, je to dilema, myslím, že by to byla pocta a radost pro oba dva - asi budu netradiční :-) Kdybych to měla jinak, vůůbec by mi nevadilo jít zároveň s ženichem ..
Odpovědět
Článek se načítá
@bianca87 My máme domluvenou pí. Janu Trávníčkovou z Bílovic. Bude nám péct nějaké cukroví, svatební dort, koláčky a pár zákusků si pečeme sami. Má i webovky, zákusky má chutné, takové domácí. ;-) A dorty co mi posílala na mail vypadaly krásně, a cena taky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zdravim holky...nejak nestiham.....mam takovy dotaz....jak jsou tady videt ty vyvazky.....tak se dava jenom to nebo se pod to strci aj ta zelena vetva?????budete si ty vyvazky delat sami?????jo a je tam uprostred nejaky spendlik a nebo sesite treba koralkem?????
Odpovědět
Ahoj holky, přidávám se do diskuze. My se taky budeme brát po 6ti letém vztahu a dohodli jsme se na datu 8.9.2012 :-) Prozatím máme zarezervované místo-hledali jsme v okolí Brna nějaké pěkné, nejlépe aby jsme mohli mít obřad i hostinu na jednom místě. Nakonec jsme se rozhodli pro Hotel Kozí Horka, tak jsem zvědavá. Obřad budeme mít na terase, tak doufám, že bude pěkné počasí ;-) Co se týče šatů, mám vybrané dvoje a rozhoduji se, které. Šaty si nechávám šit, takže mám naštěstí čas až do června. 8-) Máte někdo radu, s čím bychom si měli pospíšít a co má ještě čas? Začali jsme plánovat a zdá se mi to tak trochu na "poslední chvíli" :)
Odpovědět
@rozalenka já chtěla dělat takové ty větší vývazky co jsou tu vidět v albech, ale protože teda víc chci hlavně tu myrtu, tak sem zatím zkusila udělat takový hodně menší a jednodušší provedení a k tomu přidám myrtu, fotku zatím bohužel nemám zatím mám jen sešpendleno, musím to sešít.
Odpovědět
Profilova fotka
@zirafka01 My také budeme mít svatbu 8. září. "Plánovat" jsem začala asi tak před půl rokem s tím, že rezervovat tak před měsícem :-D My máme zarezervované míto obřadu, hostiny, hudbu a teď se snažím přemluvit kamaráda co velmi dobře fotí, aby se tohoto úkolu zhostil. Šaty si také chci nechat šít a s paní švadlenou jsem domluvená na předběžném výběru květen-červen. Myslím si, že do září je to akorát. Najdeš tady páry, co zařizovali vše tři i méně měsíců dopředu a taky svatba dopadla krásně. Zase na druhou stranu si připadám tak nějak normálně, když mi některé kamarádky říkali, že s přípravami začínám nějak brzy a tady na serveru najdeš lidičky, co mají rezervováno i dva roky dopředu. Myslím, že za půl roku se dá vše krásně stihnout ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, máte od restaurace odhad pití nebo nějaké nacenění? My ne a jsem zt oho už lehce nervozní...jakou si necháváte rezervu pro případné přesažení účtu?
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b Ahoj, my máme předběžnou kalkulaci na osobu včetně průměrné spotřeby alkoholu a špuntovného. Slečna, co s ní komunikujeme, říkala, že obvykle je výsledná cena nižší než propočet, ale rezervu určitě mít budem předpokládám min. 10%
Odpovědět
@lucousik Jo a budete mít taky polštářek pod prstýnky?
Odpovědět
@kaca_a_oky ahoj, myslím, že je to každého věc a nakonec by to mohlo vypadat i hezky;)
Odpovědět
Jinak ahoj všem, taky se přidávám, sice pozdě, ale přece:) My máme svatbu 8.9. v Brně. S pomocí mé svědkyně jsme našly místo našich snů-chtěla jsem vše na jednom místě a povedlo se, je to krásná vila s nádherným sálem a zahradou s bazénem:) Takže co máme-zvolené svědky, místo obřadu a hostiny, fotografa-máme štěstí náš kamarád je úžasnej fotograf, já mám šaty-jasná volba Naive, protože jsem vyhrála 50% slevu:) no potom máme zhruba naceněný catering a mám najmutou svatební koordinátorku. Plánujeme 55 osob na oběd a 75osob na večer, ale já doufám, že se to ještě zúží, protože ty finance to je te jatastrofa:( Ale jinak ještě nic moc nemám:( spoléhám se na koordinátorku, že se vším pomůže, přemýšlela jsem, jestli ano či ne, ale už teď jsem ráda, protože se jí můžu na cokoli zeptat a ona mi poradí, zajde semnou i na matriku a postará se o catering. Do svatby je cca 5 měsíců a mě se tak 4x do týdne zdají noční můry - taky to tak máte? Nevím, co budu dělat 14 dní před....:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristl85 Ahojky vítám tě mezi námi :-) jsme na tom s plánováním asi tak podobně.. my máme už navíc doma prstýnky, oblek pro ženicha, zamluvené květiny.. ale peníze jen letí.. taky tak nějak ve skrytu duše věřím, že se nám počet svatebních hostů zúží.. zatím jsme na 80.. bojím se aby to ještě nevyskočilo.. uvidíme :-) Jinak noční můry mívám jen tehdy, když něco kolem svatby kiksne nebo je to třeba už zařídit.. když mám v plánování pauzu je to v pohodičce :-) zkus na to tak intenzivně nemyslet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak holky u nás bere schola v kostele 500,-- Kč + jim dáme asi nějaké zákusky, o ty si sice neřekli, ale asi je to vhodné.. do kostela jsme se rozhodli dát cca 1000,-- Kč.. Jinak mám dotaz, u nás je zvykem zvát kněze na oběd, budete zvát?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme se rozhodli pro termín 1.9. až teď a včera jsme byli zamluvit termín na matrice. Budeme se brát na zámečku v Karviné... Tady je diskuze už skoro rok, ale mě připadá, že 5 měsíců je času habaděj, tak uvidíme, jak to dopadne:-) Naštěstí místo, které jsme chtěli, bylo taky volné. Fotit mě bude kamarádka - profi fotografka, kameraman taky profík - známý od strýce. A protože budeme mít jen sál, kde je kuchyň, tak vařit bude kamarád kuchař. Pracoval předtím v hotelu v Praze a vždy mi od něj chutnalo, tak snad bude i hostům na svatbě:-) Sestřenice od snoubence je cukrářka a peče výborné koláče, tak ty asi bude dělat ona. Akorát musím pořešit dort. Jinak o šatech ještě žádnou představu nemám, ale když tak Polsko to jistí:-D Myslíte, že to stihnu zařídit????
Odpovědět
@maruska116 JJ přesně jak říkáš musím na to přestat tolik myslet:) Mám třeba strach z počasí, obřad musí být jen venku, vevnitř není místo, tak budeme mít pronajmutou pagodu, ale pod ni se určitě všichni na obřadu nevlezou:( a pak se ještě děsím šatů-že přiberu a budu v nich tlustá:D a pak přemýšlím, jestli jsem si ty šaty vybrala ty pravý no a tak... hrůůůůza semnou:) Já budu mít taky faráře, uvidím, co mi poradí koordinátorka, ale jelikož to není žadnej náš rodinnej, tak bych ho na oběd nezvala. Ale kamoška se vdávala minulé září a ta tam měla paní farářku a ta vím, že byla i na obědě. Takže asi taky nevím no.
Odpovědět
@ayenkas Ahoj, myslím, že to určitě strihneš, píšeš, že máte místo, to je hlavní. Teď staší 14 dní makat a uvidíš kolik toho budeš mít:) já sem taky všechno co mám zařídila za 14 dní:) je pravda, že toho plno nemám, ale pořád je 5 měsíců čas:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristl85 No a nejhorší právě je, že se mi do toho zařizování vůbec nechce:-D Já strašně neumím něco vybírat. teď jsme akorát uprostřed tekonstrukce domu a už jsem z toho věčného vybírání něčehu úplně unavená:-D A navíc jsem ani ještě nevymyslela barevné téma svatby. Sestra se bude vdávat měsíc přede mnou a má levandulovou, takže vím, že tu určitě ne. Zatím mě napadla akorát žlutozelená a jako kytka slunečnice...
Odpovědět
Profilova fotka
@petass ahoj díky...no my to nakonec asi vyřešíme balíčky (zaplatíš částku - paušál - na hodinu a ta už je stejná, i kdyby hosté vypili bar) Nechci se pořád stresovat kolik vypijeme a tak :-(
Odpovědět
@ayenkas No tak to do toho ještě teprve spadneš:) já bych chtěla barvu-šampáň, béžová, hnědá a starorůžová. Já sem to udělala tak, že sem si sedla asi na 2hod sem k beremku a vybrala sem si jak by asi mela vypadat moje kytka, jak by asi mela vypadat výzdoba, oblek pro zenicha, muj uces a pak sem to jen rekla moji koordinatorce a vypadala, jako ze je vse ok, ze neni problem:)podle me je vzdycky lepsi mít fotku vseho a pak je to jednonussi:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?