Svatba v září 2012. Jak pokračují vaše přípravy atd.?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty.. po inspiraci v této diskuzi otvírám i já téma pro nás co chystáme svatbu na září 2012.. Napište co už máte a jak pokračují Vaše přípravy. My jsme se s přítelem konečně po 6 letech vztahu domluvili na našem svatebním dni, který se bude konat 1. 9. 2012:-) Prozatím jsem ve fázi zjišťování, rozhodujeme se kde uspořádáme hostinu:-) Jediná věc, kterou mám je fotografka:-) Těším se na naše společné sdílení dojmů z příprav..:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde Jsem mzdovka, tak Ti i na toto s dovolením odpovím. :-D Pracovní volno se poskytne - 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu. Pracovní volno pro rodiče s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na 1 den k účasti na svatbě dítěte. Stačí? ;-) :-D
Odpovědět
@zemim a kolik volna si budete brát vy? Jelikož svatbu budeme mít v sobotu tak bych si měla vzít asi čtvrtek, pátek to placené volno ze zákona a asi po svatbě si vezmu dovolenou.
Odpovědět
@zemim Moc tomu nerozumím. Já mám dlouhodobý pracovní plán. Sloužím v pondělí, sobotu a neděli. Napsala jsem si dovolenou, ale někdo mi tu právě řekl že mám nárok na volno. Ale u nás to je že si berem dovolenou na ty dny a né na týden jako 7,5 denně. Takže když mám svatbu v pátek, tak protože jsem měla volno tak to řešit nemusím. A nohu si tedy vzít volno za ůčelem svatby v sobotu aniž bych čerpala dovolenou? A musí to být jen v den po svatně či před svatbou?? Já jsem na toto jelito
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 Má to ještě háček. ;-) Náhrady mzdy náleží pouze v rozsahu jednoho dne. :-( V případě vlastní svatby je nárok na dva dny pracovního volna, z toho jeden den k vlastní účasti na obřadu = je to o tom, že pokud se vdáváš v sobotu, tak dostaneš jen jeden den volna a to v pátek. Leda by ses vdávala v pátek a pak máš nárok na den volna před dnem svatebním a pak druhý v den svatby. A jelikož my plánujeme svatbu na 28.9.2012, což je státní svátek, tak si mohu vzít volno jen 27.9. ve čtvrtek. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde V případě, že Ti vychází na den obřadu volno a den před či po obřadu pracovní den, můžeš si na tento den vzít právě volno, které umožňuje zákoník práce a nemusíš čerpat dovolenou. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde Přesnější formulaci bych asi ještě použila tuto: Jestliže neměl zaměstnanec (nevěsta, ženich) v tento den podle rozvrhu směn pracovat, náleží volno pouze za jeden den. Pracovní volno s náhradou mzdy se v tomto případě obvykle poskytuje den před obřadem nebo den po obřadu, tedy v pátek nebo v pondělí. :-) Už dobrý? ;-) A nejsi jelito. ;-)
Odpovědět
@calik Ahoj, máme stejné datum:-) Máme zatím zamluvené místo a fotografku, jinak nic:-) Taky postupně zjištuji, že do plánovaného rozpočtu se asi nevejdeme...
Odpovědět
Ahoj nevesty! Ja jsem tu zcela nova, pac muj pritel se vyjadril teprve minuly tyden :-) Kazdopadne uz jsme stihli vybrat termin - 1.9.2012, zarezervovat misto a fotografa. Ale jak tady ctu vase prispevky, zjistuju, ze mam tedy do zari se vsema pripravama co delat :-) To jsem si blahove myslela, ze 8 mesicu je dost dlouha doba :-S
Odpovědět
@zemim Takže prosím ještě jednou. Svatbu mám v pátek, ale to nemám službu. Čili nebudu čerpat den volna. V sobotu bych měla mít noční, ale o volno žádat nemůžu protože není pracovní den. Takže je mi tato výsada nevěst celkem na prd.
Odpovědět
@sissina28 Ahoj, no dlouhá doba to je. Myslím, že to zase tak hrotit nemusíš.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde Svatbu máš v pátek, ale to nemáš službu. Čili nebudeš čerpat den volna. V sobotu bys měla mít noční, a proto můžeš o volno žádat. = Vždy žádáš o volno na pracovní den, ať už předsvatební, svatební, nebo posvatební. Takže i Ty si tuto výsada nevěst celkem užiješ. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sissina28 Ahojky, vítej mezi námi. Souhlasím s @bianca87, času máš "habakuk" :-D Neboj. A tady se mezi námi dostaneš i rychle do obrazu a pak Ti to půjde od ruky, raz, dva. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@martinasro Ahojky, tak jak jsi dopadla s dotazem na ty šatičky, půjde se domluvit? :-)
Odpovědět
@zemim Ahoj, v sobotu jsem se měla jít s mamkou podívat do salónu, ale nevyjde to, protože měla úraz. Chjo, takže se to přesouvá na neurčito. ........ :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 To mě mrzí.. :-( Tak ať je co nedřív fit. :-) Neboj, máš ještě dost času. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zemim Ahojky.No ochota ze strany prodávající není moc slibná.Já se zase na druhej konec republiky nedostanu.A nechci kupovat zajíce v pytli,takže asi nic.Asi si je taky půjčím.Když sem tady četla že holkám sedly jen troje šaty z deseti,tak to bude asi nejrozumnější.Já fakt nevím.A ani nevím kdo semnou půjde šaty vybírat.Všichni jsou pořád v práci a nemají čas.
Odpovědět
Profilova fotka
Komu všemu budete dávat kytky?Maminkám a svědkyni nebo jak? Už máme domluvený i cukrový.Kolik budete mít cukrový a jak budete řešit výslužky?
Odpovědět
@zemim Děkuju! Zatím jen zjišťuju, co všechno je třeba udělat, a přemýšlím, kdy to hlavně budu dělat, když sedím každý den do 6 v práci. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@martinasro Mám stejná dilema :D taky nevím kolik kilo cukroví, ale myslím si že by to mohli vědět ty cukrářky :) přece jenom by mohly už nějakou zkušenost mít :) ale jinak výslužku si před tím pár dní nabalíčkuju ... a co se týče kytiček, tak já to asi budu mít tak (nevěsta,sestra družička,svědkyně,maminky 2x,babičky 2x).
Odpovědět
Profilova fotka
@martinasro Kytičku budu mít jen já, maximálně svědkyně jakový ten náramek kytičkovej na ruku,to se mi moc líbí..na maminky se vyprdneme :-D A výslužky dělat nebudeme, ale obě maminky řekly, že sousedům něco budou muset dát, tak si to zaříděj samy :)
Odpovědět
Profilova fotka
Nám bude paní dělat ne na kila,ale na kusy.Udělá nám krabici od kuřete,vrchovatou cukrovím.Bude tam asi 250kusů,tak asi dvě a pak náš sort třípatrovej a dorty pro rodiče za poděkování.A na konec 300koláčků.A jak by měly být velký ty kytky pro mamči a svědkyni?Já asi nebudu dávat kytku jeho sestře nebo babičce. Teď hlavně ty šaty...To bude horor..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, přidávám se do diskuze, svatbu budeme mít 1.9. 2012 v Opavě
Odpovědět
@martinasro Kolik budete mít lidí na hostině a kolik budete dávat výslužek. Vůbec nevím pro kolik cca lidí může být to množství koláčů a cukrového, co píšeš.
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 Budeme mít 36 lidí.Počítáme,že bude tak 16 výslužek jen pro hosty na svatbě,ale chceme dát výslužky i do naších prací a já budu dávat trochu i kadeřnici a kosmetičce,jelikož obě jsou kamarádky.A potom ještě foťákovi a dj s manželkou.Takže se to rozfrcá převážně do těch výslužek.My chceme vzít i ze tři krabičky sebou na zámek a bude se tam už chodit mezi hosty a nabízet.Určitě počítej minimálně 6 koláčků na hlavu,spíš 8 až 10.Jelikož někteří nejí cukroví,ale jen koláčky.To mi poradila cukrářka. Tak nám dnes volali,že nám přesouvají svatbu,díky bohu jen z 11hod na 12hod....
Odpovědět
Profilova fotka
@bajamaty gratuluju a kdepak si řeknete to svoje ano..
Odpovědět
Profilova fotka
v kostele sv. Václava, znáš to tam ?
Odpovědět
Profilova fotka
neznám,kde to je?
Odpovědět
Profilova fotka
@martinasro To je škoda. Ale když si všimneš, tak něktré dámy ty inzeráty točí stále dokola. Jednou i této dojde, že se bude muset přizpůsobit. ;-) Ale jinak je pravda, že zkoušení šatů je "mazec", když jsem byla s kamarádkou před týdnem, navlékla na sebe desatery šaty. Ty poslední (ty moje vysněné) jí sedly a to po všech stránkách. Hele a dívala ses po netu do salonů? V Brně jich musí být taky hafo a dost jich vyprodává loňskou kolekci za slušný peníz. ;-) Zkus i tot, mnohdy je to levnější než půjčovné. Na zkoušení vem nějakou z kamarádek, kterou zveš na svatbu, pokud je to dobrá kamarádka a přijala pozvání, snad by pro Tebe něco mohla udělat, ne??? A pokud ne, tak mi věř, že takový člověk za moc nestojí... Půjčovna se dá domluvit i později odpolko. My tam šly po práci 17:30-19h. Dopředu si kamarádka domluvila zkoušení na nuto dobu, zavírali v 19h. a stihly jsme to. ;-) Neříkej mi, že ještě po 17h. někdo maká??? A navíc, mnohé salony maj otevřeno i v sobotu. Kdo dělá v sobotu??? ;-) Nedej se a buď tvrdá. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sissina28 Neboj, dobré je si tady "vyfiltrovat" svatby, které se loni konaly ve Tvém okolí a pročíst si hodnocení na restauraci, cukrárnu, fotografa, kadeřnici a další... Dělej so poznámky, popř. si rovnou vygoogluj daného človíčka a podívej se na ceny. Vše si zapisuj (já mám xls. soubor a v něm listy - restaurace, šaty, dorty, fotograf, apod. a tam si kopíruju odkazy a zapisuji jak byli hodnoceni + cenové relace). Až budeš mít nějaký "předvýběr" z netu, tak si vem den dovolené a můžeš to oběhnout. ;-) Určitě Ti to nezabere moc času a navíc, můžeš je i předem obvolat a pozjišťovat, jak a co Ti nabídnou, když vyslovíš svá přání. I to je forma "předvýběru". A myslím, že pokud jde o některé dodavatele, stále platí: TY JSI ZÁKAZNÍK A TY MU NESEŠ SVÉ PENÍZE!!!!! Pokud má zájem o kšeft měl by se Ti přizpůsobit a to i časově. Restaurace fungují v so+ne, cukrárny a květiny minimálně v sobotu a to samé i obchody s oblečením a obuví. Neboj, vše se dá zmáknout. Já jsem sama s prckem, přítel dělá v SAE a sem přilítá max na dva dny za 14 dní = vše je a bude na mě. Včetně chození do práce, úkolů a učení se synem, večeří a všeho kolem svatby. :-) Vše se dá zvládat, jen to chce plán a obrnit nervy. ;-) Neboj. Dobře to dopadne. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@martinasro Kytka pro maminky a svědkyni by měla být tři květy + něco na doplnění, ale neměly by být větší než pro nevěstu :-D Ale to by Ti měla správná floristka poradit sama. Mají své zkušennosti a to v kombinaci květů nevěsta x ostatní ženy. Aby se to moc netlouklo. My budeme dávat maminkám + mojí svědkyni a mojí babičce, mám termín podle ní, tak proto. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?