Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs @makovaapanenka já spíš řeším jednak ty odlišné Rh faktory, jednak manželův věk a z toho vyplývající rodinnou situaci. Je o 20 let starší, je mu 56, má dva dospělé syny (jeden je o rok starší než já, docela vtipný ;-) ) a dvě vnučky, tak aby se chtěl vůbec pouštět do dalšího děcka. Neřekl přímo ne, ale nejsem si ani jistá, že by byl nějak zvlášť nadšenej. A když si představím, že přileze večer urvanej z práce domů a tady bude řvoucí mimino, kvůli kterému se ani pořádně nevyspí... Kdybych na tom trvala, neodmítne, ale já se zase nedokážu pevně rozhodnout, když nevím, jestli by doopravdy chtěl, nebo by do toho šel jen kvůli mě :-( jsem fakt magor, moc o všem přemýšlím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 A co ty, až ti bude 56 a na děti už bude pozdě? Mysli taky na sebe. Jestli děti chceš, neohlížej se pořád na všechny ostatní. Tím nemyslím sobecky vysadit prášky bez manželova vědomí a pak hrát překvapenou, ale tohle není jako rozhodovat se, jestli si pořídíte chalupu, a když tak si odložit splnění svého snu na důchod... Bohužel jsme omezené věkem. Jestli to půjde, je věc druhá, ale tahle ohleduplnost už spíš hraničí s masochismem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka to já všechno vím, stejně jako i to, že veškerá starost bude stejně na mně a velkou pomoc čekat nemůžu, i když se manžel snaží (po tom, co ovdověl, zjistil, co všechno je doma potřeba ;-) ), přeci jen generace našich tatínků nebyla k nějaké velké účasti na domácnosti vedená. Ale asi by mi to bylo za párl let líto... Musíme si opravdu sednout a probrat to, až bude čas - až napadne sníh a nebudeme moc jet ani sekat trávu, ani na dřevo do lesa, ani dělat plot... ;-)
Odpovědět
@evka2011 S tím Rh faktorem si nedělej takové starosti. Dřív to byl problém a dětem se po porodu měnila krev, ale dnes už na to stačí jedna injekce. Jediný problém bývá při otěhotnění, prtz pokud je krev matky Rh neg. a krev otce Rh poz., tak většinou i dítě má Rh poz. a tělo matky se brání a může docházet v začátcích těhotenství k samovolným potratům. Moje mladá teta to má stejně a má krásnou holčičku. Nemohla otěhotnět vůbec, úplně z jiných důvodů a pak, když už chtěli zkusit umělé oplodnění, tak otěhotněla a s krví vůbec problém neměla. Já mám hodně nefunkčních krevních destiček,takže při menším úrazu mohu lehce vykrvácet, proto chodím každého půl roku na hematologii na velké rozbory a mám skvělého doktora, kterému když jsem řekla, že chci otěhotnět, tak si se mnou sedl a probíral se mnou všechny komplikace, které by mohli nastat. Dokonce obvolával kolegyně a kolegy a posílal mě na různá další vyšetření, aby nic nepodcenil a Rh faktor byl opravdu ta nejmenší starost, takže bych si z toho nedělala hlavu pokud nemusíš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs Aha, s tou injekcí jsem to nevěděla, díky za uklidnění :-) máš fakt skvělého doktora! já mám teď nového gynekologa, tak jsem zvědavá, ale vypadá taky přístupně a ochotně, tak se s ním poradím
Odpovědět
@evka2011 Je opravdu skvělý, to už se dneska totiž tolik nevidí, prtz ho nemám sehnaného přes známého. Já taky měním gynekoložku, prtz ta moje stojí za ..... Když jsem se ji ptala, jestli můžu mít se svou nemocí nějaké potíže v těhotenství, tak se mi začala smát, že čeho se bojím, že je to v pohodě a to se ani nezeptala, jakou mám vlastně diaknózu :-D Je dobrá jen na předepisování antikoncepce, ale jak má někdo nějaký problém, tak nad tím mává rukou a to je i porodník, což mě teda dost děsí! Teď 4.10. jdu k nové, kterou mi doporučila kamarádka, tak jsem zvědavá.
Odpovědět
@akfs No chápu, že chlap nechce střílet slepýma :-D My jsme to zatím v plánu neměli, bylo to, že když to přijde, tak to přijde a přišlo to dřív než jsme mysleli :-D Moc vám držím palečky,aby to vyšlo a ak si jen užívali :-) Já se musím přiznat, že mi to tak nějak zatím ještě nedochází. Zatím jsem to ani nikde neříkala, počkáme ještě ár týdnů,abychom si to nezakřikli :-)
Odpovědět
@gabu13 děkuju moc, držím palečky,aby vám vyšel ten páreček :-)
Odpovědět
@kristyn.g děkuju, jak si užíváš titul Mladá paní? :-)
Odpovědět
@makovaapanenka děkujeme:-) Koukám,že družka není tvé oblíbené oslovení :-D
Odpovědět
@kikika87 děkujeme, jj jsme v poho :-) No přiznám se, že jsem na tom stejně, ještě jsme nebyli ani vyzvednou formuláře na doklady...neceéééé se mi do toho :-/
Odpovědět
Tak v pondělí si jdeme vyzvednout foto od profi. Zatím nám poslali pár foteček přes web a moc se nám líbí, tak snad nás nezklame ani zbytek. Hlolky nemáte někdo zkušenosti s Fotoknihou? uvažovali jsme , že bychom si ji nechali udělat z momentek co na svatbě vyfotili"fotoamatéři",ale nějak se bojím, zda se mi to pak bude líbit.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ppampeliskaa přesně to mě taky včera napadlo, musím se podívat, jestli bych si ji mohla udělat sama, nemáte s tím někdo zkušenosti? Jinak fotky taky už mám, pár jich dám do profilu
Odpovědět
Profilova fotka
@ppampeliskaa no jasně :-) ještě mi tak nikdo neřekl, ale je to fajn :-) co ty?
Odpovědět
@ppampeliskaa Děkujeme, jsem zvědavá, jestli se zadaří, pokud už se třeba nezadařilo :-) Vám přeji hlavně hodně zdravíčka, ať všechno klape, tak jak jste si vysnili a ať je z vás za chvilku spokojená rodinka :-) Já se pořád snažím představit si, jaký je to pocit být těhotná, ale nějak mi to nejde. Musím se zeptat kamarádky, která je ve 4. týdnu :-D Ale jsem poctivá, nechodím do zakouřenýho prostředí a nepiju alkohol :-D Sice asi ještě těhotná nejsem, ale říkám si, že mi to nestojí za to, abych si to potom vyčítala, že jsem se mohla trošku krotit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g tak mě teda říká mladá paní kdekdo už pár let, ale taky jsem stará větev ;-) akorát že si vždycky vybavím, jak prodavačky říkají mladá paní i důchodkyním :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 jojo to mě taky napadne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ppampeliskaa Jojo, je dobré počkat do konce třetího měsíce, dokud nejsou provedeny ty nejdůležitější testy, ať se to fakt nezakřikne. Budu držet pěsti! :-)
Odpovědět
@ppampeliskaa dneska jsem si byla vyzvednout fotoknihu, vypadá supr, mám formát A4, dají se tam fotky dát přes celou dvoustranu jako pozadí a do toho různě vložit menší foto, a spousta dalších efektů. Obávám se ale trvanlivosti vazby. Pokud v tom bude pár lidí listovat tak se asi brzo rozpadne (je to na hřbetu jakoby slepené). Takže jdu i do klasického alba, to mi přijde asi lepší.
Odpovědět
Profilova fotka
@kattyd A odkud máš prosím tě tu fotoknihu? Taky o ní uvažujem na fotky ze svatební cesty.
Odpovědět
@kristyn.g Je z Fotolabu. S kvalitou fotek jsem spokojená- bála jsem se že když se to zvětší na A4, aby to nebylo mázlé, ale ten jejich program tě upozorní když fotka nemá dostatečnou kvalitu pro daný rozměr, takže u mně spokojenost. Strany fotoknihy jsou z takového tvrdšího papíru, s píše matné, ale náznak lesku tam je.
Odpovědět
Profilova fotka
@kattyd tam jsem zrovna koukala, ono to není zrovna moc levné no... Tak právě uvažujem aby se to vyplatilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@kattyd My jeste nemame ani nalepe fotky a uz mam pocit ze se rozpada i to klasicke album. Ma papirove listy, proste to klasicke, papirove.
Odpovědět
@kristyn.g Myslím že když si uděláš fotoknihu pro sebe na památku, tak je to fajn, něco jiného než klasické album. Původně jsem chtěla dát vyrobit fotoknihu i pro rodiče, babičky atd, ale až tak mě to zas neuchvátilo (za ty peníze co to stojí), takže asi jim jenom dám udělat klasické fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kattyd právě, jestli to za to stojí, základ nabízí 26 stran a velká za 1000kc
Odpovědět
Profilova fotka
@ppampeliskaa Ahojky, ty čekáš miminko nebo jsme jen něco špatně pochopila :) ?? Jestli ano tak to móóóc gratuluji!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda já jsem si nechávala dělat fotoknihu prckových fotek za celý rok u Happy foto a jsem z ní nadšená...listovalo v ní už několik lidí a myslím že ořád drží dobře...mají na to prográmek...takže si ho jen stáhnete do počítače, fotoknihu vyrobíte podle svojí předsavy a jen dáte odeslat a oni vám jí za tak za týden pošlou hotovou...je to docela drahé...ale mají akce, že to je za polovinu...tak se to i vyplatí ;-) My pořád ještě neviděli ani jednu fotečku od té kamarádky fotografky...a to už se na ně táááák moc těšíme |-| já si pak ale nechám asi ty fotky vyvolat a koupím fotoalbum normální páč mi to příjde takové romantičtější...eště ale uvidíme asi :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky @ppampeliskaa taky se připojuju s přáním všeho dobrého a hlavně pevného zdraví tobě i potomkovi ;-) @akfs Taky přeju, ať se vám "podaří" zdravé mimčo. Můj taťka měl hemofilii, takže si dokážu představit, jakém s tím budeš mít starosti. Já jsem tuhle nemoc sice nezdědila, ale jsem přenašeč, takže jednou půjdeme zřejmě cestou umělého oplodnění, aby naše děti neměly problémy. Jinak už máme profi fotky a jsme z nich nadšení. Některé jsou teda spíš vtipné, než hezké, ale zase vyjadřují situaci tak, jak skutečně proběhla :-)
Odpovědět
@smisca Tak to máš taky "pěknou" diaknózu. O dědění hemofilie tam měl pan doktor přehledný obrázek a vím, že jsme se učili, že holka se narodí jen jako přenašeč nebo proběhne samovolný potrat. Je to hrozná nemoc! Přeji hodně štěstí, až to budete jednou potřebovat...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme měli rozhovor na téma dítě, pocit mám takový všelijaký. Celkově mi z toho vychází, že by manžel další dítě nijak zvlášť nechtěl, ale taky by se nebránil, hlavně prý nechce, abych mu pak někdy vyčetla, že jsem ho neměla. Což by se asi nestalo, ale je fakt, že by mi to asi bylo líto, a to on dobře ví, takže kvůli mě do toho půjde. Takže jsem zase tam, kde jsem byla. Kromě toho taky docela věcně připomenul, že když si uvědomím, o koho všeho se budu v budoucnu starat, měla bych si otevřít důchoďák a ne jesle :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?