Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@stastnanevesta No to já mu furt říkám že bude koukat...ale já i dárky na Vánoce dávám před Vánoci apak musím dávat nový. Je to hrůza to vydržet :-)) No on mi dal hezký prsten, myslím, že na naše poměry docela cenově výš, takže jsem mu to chtěla oplatit i nějak ty zásnuby oslavit :-) A hlavně on furt už dva roky mluví o tom, jak by se tam rád podíval (já už tam byla, ale on nikdy) Když vám bude pršet, budete nasávat ve sklípku :-D
Odpovědět
@aimirin Mám tak nějak prošlé interiérové obchody, tohle je takový koloniální styl + vintage, tak si myslím, že i stylově by to šlo k tvé svatbě :-) Já šila po dlouhé době po druhé a naposledy asi před měsícem - babička měla narozky, tak jsme se s mámou dohodly, že jí uděláme předsíň (byt byl po kompletní rekonstrukci, takže místo předsíně byla holá místnost). Celé jsem to navrhla a vybrala dekorační polštářky a ejhle - když jsme je šly koupit, nebyly. Dlouho jsem hledala jiné, ale s žádnými jsem nebyla spokojená. Tak jsem nakonec koupila látku a v galanterce zdobení a pustila se do toho sama. Chtěla jsem udělat dva, po dvou dnech, kdy jsem toho měla dost a hotový byl jen jeden, jsem oznámila, že bude SCHVÁLNĚ jen jeden, protože se na jeden bude muset dát sednout, a to by kvůli zdobení nešlo :-D Výsledek máte v příloze. (Je to schválně takhle kýčovité, protože babičce je 81 let a má to ráda.)
Odpovědět
@stastnanevesta A taky jdeš na zelený pivo? :-D Já bych třeba s knoflíčkama nepochodila - muž říká, že je to přežitek a že je nosit nebude :-( Zrovna v neděli jsme byli v Domě značkový módy kupovat nový oblek na jaro/léto, měli tam krásný a on se nad nimi ofrňoval :-S
Odpovědět
@punk Tak to se od něj podívám :-) Ty jsi teda docela zručná :-) Já tak maximálně sešiju dvě strany látky na stroji :-) Měla babička radost?:-) Jo trochu mi to připomíná, když jsme se z keramiky snažila udělat baletku pro babičku....nejdřív jsem to přeformulovala na hrušku a nakonec jsem skončila u toho, že ji daruji abstraktní konvičku :-D Nicméně narozdíl od tvého výtvoru ten můj byl fakt hrozný
Odpovědět
Profilova fotka
@punk Ne ne. zrovna jsem od nastávajícího dostala pletený náramek v irských barvách, úžasný, hodím sem fotku :-)
Odpovědět
@stastnanevesta Já byla teď s kamarádkou (která je mimochodem hotová z toho, že se budu vdávat; na druhou stranu je ráda, že z naší 'čtyřky' zůstane poslední neprovdaná, že aspoň v něčem bude "výjimečná" :-D ) v Pivovarskym domě a všichni tam lemtali zelené pivo. Krom mě! :-) Tak vlož fotku, ať se pochlubíš! :-) @aimirin Taky jsem se u toho vstekala dva dny jako magor!!! A zaručeně vím, že kdybych si musela vydělávat manuální prací, nebylo by to v žádném případě ničím, co má co dočinění se šitím! :-D Jinak děkuju za pochvalu x-) mně přijde takový šílený! :-) Ale babičce se líbil, a to je hlavní. Navrhla jsem jí tu předsíň do černa (zbytek bytu je v tmavém dubu, do předsíně jsme už nechtěly kupovat masiv, takže to vyřešilo černé lamino - v hnědém bohužel měli vždy tak po dvou kouscích, které k sobě ještě nešly buď stylově, nebo rozměrově :-| v kombinaci s šedo-perleťovou tapetou (šedý podklad, perleťový vzor). K tomu má béžová dlažbu, takže jsme dokoupily ještě béžovou vázu a žluto-zelené křoví do ní a pak jsem vyrobila tyhle polštářky - kamínky ladí k té tapetě, peří je do barvy toho křoví. Jsem s tím spokojená! :) ...a hlavně babička :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk Jasně,už sem jdu dát fotky. Jo moje kámošky jsou tay hotový z toho,že se budu vdávat a mám dost takových,který mi chtějí pomáhat a tak,takže super.Teď jsem si domluvila líčení na to focení příští středu,tak jsem moc ráda,navíc tam využiju dárkový kupon,co mi dala v lednu kámoška a já se ptala,jestli ještě platí,tak mi bylo řečeno,že jo,tak jsem ráda. Jinak aby toho irského nebylo málo,tak v sobotu jdeme tady kouse na irskou akci,je to koncert jedné kapely hrající irskou muziku a do toho tam bude i irský tanec (který dělám už asi 4roky a moc mě to baví), tak se těším :-)
Odpovědět
@stastnanevesta Irský tanec vypadá úžasně, ale vždycky se mi zdálo, že to musí být hrozně těžký..? Jj, to mě chtějí holky taky pomáhat, tak jsem ráda, že na to nebudu sama. Sice si říkám, že to dám levou zadní, ale to já si říkám u všeho a pak nestíhám :-) Tak až je nahraješ do alba, dej sem odkaz jako znamení, že to tam je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk Není to až tak těžký, teda jak se to vezme,je to makačka na nohy a tak,ale je to docela dobrý na fyzičku a tak a hlavně ta hudba je nádherná!! Tak se těším, že si v sobotu zatancujem, botky beru :-) No to mi povídej,já budu naopak ráda,že na to nebudu sama. Už chci mít školu za sebou a věnovat se příjemnějším věcem,možná se mi to protáhne až do příštího ledna,záleží jak s bakalářkou a pak přihlášením na státnice,ale budu doufat,že se to letos stihne,byla bych radši a moje okolí taky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.beremese.cz/fotoblog/stast...
Odpovědět
@punk Tak to máš estetické cítění :-) A jak si představuješ sovji vlastní ideální domácnost? Já byhc chtěla minimalismus, šedou, bílou, černou a do toho nějakou barvu se tam na doplňcích...asi zelenou nebo oranžovou nebo nevím :-D
Odpovědět
@stastnanevesta Tak držím palce, aby to bylo co nejdřív za tebou a na svatbě jsi už byla Bc. Šťastná Nevěsta! :-) @aimirin Taky chci minimalismus s oblými tvary, barvy: bílá, šedá a žlutá. Kuchyň chci 100% spojenou s obývákem, kde budou především vysoké skříně, varná deska na ostrůvku ve tvaru vajíčka (ne deska, ten ostrůvek :-) ), designová závěsná nerez digestoř, kuchyň i ostatní nábytek bílý vysoký lesk, vestavné spotřebiče + dřez též vše bílé, aby to splynulo. Lustry jen nad konferenčním a jídelním stolem z plastu - Kartell řada Fly, transparentní žluté. Jidelní židle z plastu Pedrali řada Kuadra 1271, transparentní žluté. Za kuchyňským koutem až k TV na stěně imitace pohledového betonu, žádné obklady nebo tak. Naproti kuch. koutu dvě bílé menší sedačky do L, kožené, za nimi na stěně uprostřed tapeta ženy v pruhovaných punčochách - ta na vystouplé sádrokartonové předstěně, která bude ze stran lemovaná led svítidly pro intimní osvětlení, na zbytku stěny pruhy - barvy průhů bílá, šedá, žlutá. Na zemi u pohovek hovězí úseň. U TV malá stěna - spíš skříňky, na DVD a tak. Za jednou z pohovek na zemi ležící a celou pohovku lemující knihovna. Na oknech římské rolety - šedé, okolo oken bílá výmalba. Koupelna se sprchovým koutem (vana se tam nevejde), půl koupelny z imitace pohledového betonu, druhá půlka, strop a podlaha bílé Pandomo - opět žádné obklady a dlažba. Dvě umyvadla atipického tvaru na desku (tvar vajíčko), skříňka pod nimi na míru. V bytě jsou dvě stoupačky, u té druhé, co je na chodbě a je na ni napojená kuchyň, vznikne šatna s "technickou místností" (= pračka a čistící prostředky). Doplňky v koupelně nerez, textil v koupelně žlutý. Chodba bílá + perleťová, botník na míru ve tvaru kruhů po celé stěně s led podsvícením. Ložnice bílá, zde výjimka - dubová postel, pod ní obrovský bílý koberec, vestavná skříň (ta už zase bílá). V oknech římské rolety šedé, světlo závěsné ze stropu k nočním stokům s posuvnou délkou šňůry - lze korigovat, chceš-li číst, bude světlo níž. Postel bez čela, čelo vyrobeno čalouněním z kůže. Nad ním panelový systém Sculptural v organickém tvaru, kolem dokola led osvětlení pro intimní chvíle :-) Žlutá a šedá v textilu + stabilizované růže ve žluté barvě (bez zalévání vydrží živé až pět let). Žádné centrální osvětlení, nad skříň bodovky, do zbylého prostoru stojací lampa oblého tvaru Cord a křesílko bílé barvy Ikea Stockholm. Pracovna bude mužův pokoj, tak si tam může dát ten svůj art deco nábytek dle sebe :)
Odpovědět
Článek se načítá
@punk ty jo, ty by ses tím mohla živit! Úplně to vidím, zní to krásně, jen mi tam neladí ta kůže na zem v obýváku....ale možná si to jen nedovedu představit...taky miluju tapety. Te´d se pokouším mít byt ve stylu šedesátek - tapety s šedými obdélníky contzen a lávový lampy, chci k tomu nějaký popart...nábytek máme jen bílý.... Až/jestli postavíme baráček, tak bych si ráda na interiér nechala udělat návrh studiem ooox, líbí se mi, co dělají. Něco neutrálního do šedo-bíla, a k tomu barevné hodně hravé a vtipné doplňky. Ale takhle detailně jako ty to promyšleno nemám :-) Hlavně kdoví, kolik ty jejich návhry stojí...a určitě je budeme muset realizovat postupně, páč pochybuju, že po dostavení budou prachy... Určitě chci z jednoho pokoje udělat velkou šatnu...po obou stranách bude dlouhá šatní tyč, potom velký botník, nahoře police s hlavami pro klobouky..:-)) Toaleta a bidet budou zvlášť od koupelny...a vanu bych chtěla uprostřed nějakou. Obývák a kuchyně asi taky budou spojené s kuchyní. Co se týče typových projektů, koukáme na toto: Tenhle se mi líbí vzhledově a docela i dispozičně http://www.euroline.cz/cz/projekty/ro... Tenhle je lepší cenově, dispozice taky fajn, ale vnější vzhled je horší asi... http://www.euroline.cz/cz/projekty/ro...
Odpovědět
Profilova fotka
@punk Děkuju.Tak to budu určitě, jen otázka kdy ;-)
Odpovědět
@stastnanevesta mám podobný problém, chci mgr. udělat v květnu příští rok, ale to závisí na tom, zda udělám v ZS zkoušku z frániny (kterou jsem měla naposledy na gymplu a zrovna v ní neexcelovala). Jinak bych to musela dělat někdy v září po svatbě, což bych si jistě moc užívala :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin @punk Holky mate super napady pridejte se na Modrastrecha.cz teda jestli uz tam nejste. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Já budu po svatbě stejně ještě studovat, ale chci mít Bc.co nejdřív,tak snad to ještě letos klapne :-)
Odpovědět
@aimirin No, já na to mám školu. Ráda bych se tomu věnovala, ale znamená to úplně změnit obor, k čemuž teď, během krize, není příležitost ;-( Co mě tak trochu ještě vadí, je skutečnost, že studia navrhují do interiérů jen ty výrobky, které sami vyrábí x distribuují (např. Hanák, Decoland, BoConcept...). Samozřejmě je to logické, přece nebudou doporučovat jiné firmy, ale já bych ráda kombinovala, když třeba vidím, že něco kupříkladu od Ligne Roset k tomu perfektně jde... ...ale to prostě nejde. A začít na vlastní noze, to si netroufám :-. Snad budu mít víc štěstí, až tohle šílený období skončí! :-) Jinak se teď o víkendu těším, že si s mužem zajdeme do Letňan na For Habitat! :-) To se mi možná víc líbí ten první, i když ony si jsou hrozně podobný. :-) A zvažte, zda opravdu chcete k baráku balkón - z vlastní zkušenosti vím, že když máš zahradu, balkón vůbec nevyužíváš!
Odpovědět
@punk Tak třeba získáš jednou odvahu. Je vidět, že se vyznáš, já myslím, že bys o klienty neměla nouzi :-) Bych si tě objednala :-)) Na ten veletrh jem taky chtěla, tak uvidím, kdo se přidá :-) Mně se taky líbí ten první, ale zase je dražší a dvojgarář nevyužijeme...uvidíme, kolik budeme mít peněz ( i s tou blbou dph) No balkon nevyužijeme, ale architekt by si za barák vzal půl mega, proto koukáme spíš po těch typových... Tyhle designové věci jsou asi hodně drahé co? Za kolik myslíš, že bych nějak luxusněji vybavila obývák spojený s kuchyní?
Odpovědět
@aimirin Tak odvaha by byla, ale než se chytnou zákazníci :-| Pár lidem jsem už návrhy dělala, ale tak jako zdarma 8-) Tjn, architekti jsou pěkně drahý :-S Kolegyně si teď staví dům a taky koukala, kolik je s tím vyřizování, a to nejen u architektů, ale i ta různá povolení. Postaveno mělo být loni na podzim, ale protože to po úřadech trvalo přes půl roku, než jim to povolili, dostaví až letos na jaře. Jj, jsou drahé. Když se ti něco fakt líbí a chtěla bys to, ale cena je třeba 250 tisíc, je dobré nechat si to vyrobit od truhláře - jednak to budeš mít přesně na míru, a pak to vyjde levněji. A nebo nakoupit v obchodních řetězcích, jako je Ikea, Kika atd. Některé věci tam nejsou vůbec špatné. Já to budu v bytě kombinovat - ty designové kousky (jako Kartell a Pedrali - jsem ulítlá na plast :-) ) s Ikea a výrobou od truhláře. Pokud bys to brala taky tak - část designové kousky, část obchodní řetězec, část truhlář, tak počítej tak kolem Kč 500 tisíc. Záleží jak to bude velký prostor, kolik designových kousků chceš, kolik jsi ochotna zakoupit v obchodním řetězci a od koho si necháš udělat kuchyň (třeba Koryna je už lepší co do materiálů a zpracování, menší kuchyň pořídíš kolem 100 tis bez spotřebičů). Jinak co se designových kousků týče, tohle si doma neprosadím - je to šíleně drahá, ale krásná digestoř (jsem z ní paf! :-D )
Odpovědět
@punk No já mám zrovna taky obory, kde člověk musí mít klienty...ale já jsem asi až moc optomistická, myslím si, že někdo se najde a člověk jak se zapracuje, tak je to hodně fajn Ta digestorř je překrásná...zrovna jsem ti hledala obrázek kuchyně, který se mi kdysi šíleně líbil, ale nemůžu to najít. Byla to linka, která jakoby tvořila vlnu (myslím ím, že ty skříňky byly prostě oblé), a bylo to trochu retro, ale nšwjak to nevygooglím Jo s tou cenou jsem tak nějak počítala....ještě bych chtěla nechat udělat dvě koupelny, pracovnu a předsíň...tohle vše s tou kuchyní byhc ráda, aby se vešlo do milionu, tak snad to zvládnou, nevím....stejně jak koukám na ty ceny baráků, které ve skutečnosti budou mnohem vyšší, tak si nějak designově zařídíme domácnost tak v padesáti :-D Hrozně se mi líbí rozteklé lampičky a ted nově ty necudné tapety....ale o nich přítel nechce ani slyšet
Odpovědět
@aimirin Musíš ho ukecat! :-) Kdyby bylo podle štěpána, tak máme byt art deco. Mně se ten styl líbí, ale bydlet bych v tom nechtěla! Tak jsem mu řekla, že si může pracovnu zařídit úplně podle sebe. A bylo! :-) Ty obrázky je dobré si schovávat, abys pak měla předlohu pro truhláře. Nebo abys pak koukla na různé stránky a viděla, zda je to podobné a zda by se ti to líbilo. Dvě koupelny bych taky chtěla, ale budu ráda za jednu, i když malou :-( Co mě nejvíc štve, že v bytě nedostaneme do koupelny přírodní světlo - není tam okno. Napadlo mě probourat to s ložnicí, ale to by zase nebylo kam dát zrcadlo! :-) My budeme pak ty kousky z Ikea a tak pomalu a jistě měnit za masivní dřevo. Holt všechno nemůže být hned! :)
Odpovědět
@punk No přítel je právě taky na artdeco, secesi, baroko...:-D Původně měl v pokoji (fakt hrozná nudle) neustále zatažené černé závěsy a obrovské masivní tmavé skříně. Vypadalo to tam jak v hrobce. Teď mi můj bílý byt kazí hnědým zahradnním křesílkem, ve kterým se mu prý báječně sedí :-D no mě by docela vážně zajímalo, za kolik ten barák pořídíme, protože vím, že ta cena, co je v katalogu, je kolikrát o milion méně, než kolik za to člověk dá (když ptáčka lapají, krásně mu zpívají). Tak bychom asi sáhli po levnějším domě, ale tam mi bude chybět dole sprchový kout...:-( ale jsou horší věci :-D No ale vidím to tak, že budeme rádi, když budeme splácet hypotéku a k tomu tak nějak normálně vyžívat, takže to šetření na nábytek půjde ztuha no :-( Ale lepší než nikdy, že.... Hrozně se mi jeden čas líbil japonský styl....http://www.decodir.com/wp-content/uploads/2010/02/Japanese-Acrylic-Bathroom-2.jpg Tak tohle bych si nechala líbit :-))
Odpovědět
@aimirin To je úžasný, to si mi taky líbí. A když máš prosklenou příčku mezi ložnicí a koupelnou, která tam má pódium, kde je takhle zabudovaná vana a ty můžeš koukat buď na muže do postele, nebo ven z okna... :-) Jinak QuickStep teď začal vyrábět podlahu za slušnou cenu přímo do koupelen - jsou to prkna a tuším, že se ta kolekce jmenuje Lodní paluba, nebo tak něco... S cenou baráku ti neporadím, ale zkus si najít nízkoenergetické domy - známí v tom bydlí a jsou moc spokojení. Také typový domek, ale fakt super. Když svítí sluníčko, skoro netopí, protože se jim hezky zahřeje. A pořizovací cen jsou celkem dobré (konkrétně neříkali, ale vypadali, že to splnilo jejich finanční očekávání) :-) Lidé se v tom bojí bydlet, poněvadž je to ze dřeva a myslí, že to rychle hoří, ale opak je pravdou - samozřejmě hoří lépe než cihlový, ale zapálit to dá fušku :-) (Ne že bych to zkoušela :-) ) Četla jsem o tom článek. A mají i pěkné designy. Stačí si vybrat... :-)
Odpovědět
@aimirin Koukni tady - ten horní, co je pod Ještědem, vypadá dost dobře... :-) A můžeš si ho jet prohlédnout. http://www.iridia.cz/vzorovy-dum Tady i s cenou http://www.iridia.cz/rodinne-domy/mod...
Odpovědět
Profilova fotka
@punk @aimirin Koukám,že řešíte bydlení a tak, nás budou tyhle věci čekat až budeme dělat rekonstrukci,tak budeme vybírat barvy na stěny a tak,už se na to těším. Chceme jednu stěnu nejspíš v obýváku nechat na naše hudební nástroje,pověsíme je tam a bude to :-) jinak v úterý si jdu pro ty myšky na auto,už se těším :-) už mám doma ten voucher na ten pobyt v Lednici,hurá!!
Odpovědět
@stastnanevesta Jé, já bych taky někam jela... Nejraději do Třeboně, mám pro to město slabost! :-) Jj, to jsem někde viděla - oba byli bubeníci, tak si nechali jednu stěnu jen s bubnama a vypadalo to moc dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk My zase oba hrajeme na kytaru,já na akustiku a přítel na elektriku,tak uvidíme,jak to dopadne :-)
Odpovědět
@stastnanevesta Hlavně dobře pověsit, ať Vám to nespadne, to by bylo škody!!!
Odpovědět
@punk jé tak jsem se asi zamilovala do domečku z toho tvého odkazu, menuje se cube...taky nádhera...Jinak přesně o takové koupelně, jako píšeš, sním....je to moc hezké a může to být dost romantické :-) Já se dřevostaveb vůbec nebojím...když hořel jeden barák kus od nás, tak tam zůstalo trámoví...ohořelé, ale vůbec neshořelo. Já myslím, že dneska je to dřevo zrovna tak odolné jako cihla. @stastnanevesta Jaké máš oblíbené barvy, už si o tom přemýšlela? To s těmi nástroji je hodně dobrý nápad :-) Já musím někam šoupnout klavír....do garáže?:-D´
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?