Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@ponorkaaa Podle mě jo. Ono hodně záleží na prodejci, u kterého si to necháš šít. Pokud je prověřený, tak si myslím, že to není relativně problém, ale už jenom to, že má o mnoho nižší ceny než ostatní, je vždycky podezřelé. Já si taky chtěla nechat ušít v Číně, ale po zavedení cla apod. jsem si říkala, že zkusím Madoru, i když ji mám přes celou republiku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nad Madorou také uvažuji, ale zatím jsem si nikde zkoušet šaty nebyla, tak nevím, co by mi tak pasovalo, tak musím ještě chvilku počkat, přelom září/říjen jedu na Moravu a budu si s mamčiným doprovodem zkoušet šaty, tak pak možná už budu mít bližší představu jaké by to mohly být 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak datum máme,, ale nechali jsme se trochu unést a kývly na živou hudbu, přípitek pro všech 40 lidí a ještě k tomu degustaci vína i s občerstvením ve sklepení ,,, byli jsme tak uneseni, že jsme kývali a kývali,,, a když jsme to doma spočítali,, tak teda nic moc,,, na druhou stranu ta degustace je, když se budeme fotografovat a je v historických sklepeních , které nechal postavit Karel čtvrtý a všude svítí svíce a je to i s výkladem,,,asi lepší než aby 38 lidí stálo hodinu na nádvoří a koukali do blba,,, ale jsem nadšená :-), na každém rohu bude koordinátor, vše bude perfektně zařízeno a hlavně tam budeme ten den jediní :-) a všichni svatebčani projdou celým zámkem, než dojdou do obřadní místnosti a nevěsta má vlastní vchod a vejde až budou všichni nastoupeni :-), pohádka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak kdo shání šaty a jste z Prahy, nebo kousek, doporučuji zajít na anděl, tramvají směr Motol, je to druhá zastávka, salon hned po pravé straně , je tam super paní, hned ví co komu padne, umí poradit a super ceny, šaty si lze buď půjčit, nebo ušít na míru,, a mají opravdu krásné modely :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@adelka206 jj, ten salon znám a mohu potvrdit super přístup...já si tam kdysi půjčovala tyto šaty na ples...Foto je tedy děsné, ale tak jen pro představu...ono zkusit se sama vyfotit před zrcadlem, aby nebyl vidět foťák moc nešlo :DDDD
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky...Mám dotaz máte už někdo seznam lidí na hostinu? Jak na to? začíná mi být špatně jen při slově "seznam"...
Odpovědět
@adelka206 @janina_sun To myslíte holky ten salon v plzeňské ulici? Díky za tip, určitě využiju.
Odpovědět
Profilova fotka
@kcvrcekz ahojky....no, to je u nás největší boj....vypsali jsme si každý svůj (rodinu, svědky, kamarády, které chceme mít na hostině + kamarády, které chceme až večer)....pak jsme porovnali a diskutovali....no a doteď není jasno...pořád to překopáváme...zatím jsme nikoho nesmazali, jen přemýšlíme, zda dělat hostinu nebo rovnou raut se všema...do toho mi to komplikuje moje rodina, kdy mamka s bráchou se mnou už rok nekomunikujou a já nevím, zda vůbec přes jejich ješitnost a hrdost přijmou pozvání.....ten počet lidí mi dělá největší starost a nejsme schopni se zatím dobrat konce...takže seznam (přibližný máme) a teď ho necháváme u ledu...taky někteří kamarádi jsou teď single, ale co když do roka někoho najdou, tak je ten seznam taky plnej otazníků :-D :-D :-D :-D no co poradit... PEVNÉ NERVY :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kcvrcekz také jsme to s přítelem řešili a včera se dohodli, že hostinu dělat nebudeme a bude hned po obřadu venkovní oslava, stejně jsme měli v plánu hostinu co nejrychleji urychlit aby jsme mohli jít co nejdříve za ostatníma na tu oslavu, tak nakonec jsme to vyřešili tím zrušením hostiny..... Chceme mít kolem sebe co nejvíce lidí, které máme rádi a jinak to nešlo, dělat na 3 hodiny hostinu, kde bude tak 70 lidí a pak jít na venkovní oslavu je fakt blbost, takhle budeme celý den všichni pohromadě a každý si tam vezme na co bude mít chuť a nemusí z donucení jíst polívku svíčkovou se šesti předkrm a dort... bude to jen na nich co si na oslavě vezmou, čeho se napijí :-D
Odpovědět
@kcvrcekz Ahojky, no hrubý seznam už máme a zveme tam pouze rodinu. Já i přítel máme rodiny docela rozrostlou, takže včetně příbuzenstva, fotografky, svědků, družiček a družeb nás na hostině bude cca 60. Ale to je jen předběžné. Nepředpokládám, že by všichni z mé rodiny šli na oběd. Např. babičku už mám docela starou a ta asi určitě nepůjde a strejda zas nepůjde bez ní, takže si myslím, že se mi ten počet ještě zredukuje...
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun No tak u nás je to tak nějak,...Dokonce mi bylo řečeno, že uvidíme jak na tom budeme s penězi...Dosti mě to vykolejilo...Asi to nechám být a od září prostě přitvrdím, protože s takovým počtem lidí se nikam nedostanem...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@petulkkab No jako to je také docela dobrý nápad, jen v dubnu nejsem si jistá zda bude teplo na venkovní oslavu...Tomu moc nevěřím...:-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kcvrcekz tak ten rautík se dá udělat i uvnitř a v dubnu...jen si prostě každý přijde na svou chuť....budete mít sezení jako při hostině, jen by si každý vzal, na co by měl chuť...grilování by sice odpadlo, ale všude Ti dokážou udělat jak studenou, tak i teplou variantu rautu, nevzdávej to x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun JJ to je pravda, ale my zatím nemáme ani tu hospodu rezervlou...Můj drahý má na vše čas...No nějak mi s toho začíná být nedobře...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kcvrcekz z toho si nic nedělej...já měla místo, restauraci....a dnes jsem viděla fotky ze svatby z našeho místa a jsem zklamaná, takže asi bude vše jinak...já si připadám jak při hře "Člověče, nezlob se"...furt se vracím na start :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun No to já taky....Ale hlavně v komunikaci s přítelem...
Odpovědět
Profilova fotka
@kcvrcekz no, to je někdy těžký....ten můj se ze začátku vůbec nezapojoval, přišlo mu, že je na vše dost času, tak jsem začala hledat sama a pak mu jen předhazovala návrhy...no a naštěstí se aspoň vyjádřil, jestli jako jo nebo ne...no a pak najednou přišel sám s plnou náručí nápadů, vybíral si oblek, prstýnky, poslouchal hudbu k obřadu a nadšeně mi pouštěl písničky..ono ho to třeba za chvíli chytí....uvidíš
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun No já ti nevím...On je zvláštní v tomto...Uvidíme...Hlavně má na vše čas...Ve všem...A už kolikrát se mu stalo, že prostě měl čas a pak přišel o to co si přál a já takto dopadnout nechci...:-( No uvidíme..
Odpovědět
@kcvrcekz No my to budeme mít v hotelu...
Odpovědět
Profilova fotka
@kcvrcekz tak se ho zeptej, jestli se chce zapojit nebo to nechá na Tobě...budeš mít čistý svědomí, že jsi ho neobešla bez jeho vědomí...a prostě si zařizuj dle svého...když nebudeš vědět, jestli to udělat tak nebo tak, předlož mu pár variant, ať pomůže vybrat a zase ho nech...budeš to mít hezké tak, jak se Ti to líbí a chlapům jsou různé věci jedno, takže myslím, že Ti rád svěří výběr :))
Odpovědět
holky,, teď jsme byli na svatební oslavě kamarádů -nevěsta se ženichem měli oběd jen s blízku rodinou a my, kamarádi jsme byli pozvání na 18 hod do lesa k jedné takové chalupě, měli tam pivo, slivku, sele a nějaké obložené talíře- prostě jen takové nenucené posezení, ale musím říct, že to chvilkama vypadalo, jak kdyby se tam všichni přišli doslova ožrat :( někteří jejich kamarádi museli v tom lese přespat, protože nebyli schopní dojít dom :-S tak nevím, taková oslava by se mi asi nelíbila.... chtěla jsem mít oběd s rodinou a pak raut s ostatníma, ale raději to udělám "postaru"- tzn. od oběda se všema :) ráda bych tam měla všechny kamarády, ale to prostě nejde, nejsme milionáři! takže mi bohužel škrtáme hlavně v těch přátelích a chceme se dostat pod 35 lidí!! někomu se to bude zdát málo, ale pro nás je prioritou našetřit na nové bydlení....
Odpovědět
@ponorkaaa Tak my jsme zvolili úplně jinou svatbu, než jak se dneska většinou dělá. Nebaví nás chlastačky, neužili bychom si to, takže žádná pařba do noci nebude, a pravděpodobně se ani nebude podávat žádný tvrdý, jen pivo, víno a nealko. Máme odpolední obřad a raut v místě obřadu, celé to bude i s obřadem cca na 3 hodiny a pak se ztratíme do jednoho úžasného hotelu, pokoj s vířivkou a dva dny nás nikdo neuvidí. :) Budeme zvát pravděpodobně jen rodinu, lidí bude okolo dvaceti.
Odpovědět
@kaarina no to zní naprosto úžasně :) taky mě napadlo, udělat něco pobného, abysme si s přítelem užili svatební noc, ale nevím, jak bych všem řekla, že oslava bude trvat tžeba jen do 20 hod a pak NAZDAR BAZAR ... ale ty jsi to tak krásně napsala, že o tom asi budeme ještě uvažovat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@ewitschka svatba bude 7.7.2012 na zámku Lysice,možná v zahradě,ale to se ještě neví
Odpovědět
Profilova fotka
Já si nedokážu představit, že by mi kamarádi dojeli na obřad, takže už byli na svatbě např. od 10 hodin, tak ve 12 by bylo po obřadu a blahopřání a pak chudáci museli čekat až někdy do 18 na nějaký večerní raut 8-( Všichni to mají na naši svatbu do jižních čech celkem daleko, někdo i 300 km, pod 160 to nejde, takže bych to po nich nemohla ani chtít, museli by přijet až na ten večerní raut a to by mě osobně zase mrzelo, že nebyli na obřadě.... On se každý musí zařídit podle situace v které se nachází a hlavně nikdy nemůžete vyhovět všem :-x
Odpovědět
Profilova fotka
@kcvrcekz seznam máme,ale asi v tom budeme ještě škrtat,i když asi ne moc
Odpovědět
Profilova fotka
@maracuja slohově jsem to trochu domotala, ale snad pochopíte co jsem tím chtěla říct :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@maracuja no právě,u nás budou ti kamarádi,co jsou pozvaní na hostinu,s náma od rána,nevyšoupla bych je jen kvůli obědu s rodinou
Odpovědět
@ponorkaaa My jsme z toho právě hrozně nadšení. Před dvěma lety jsme byli na svatbě přítelově sestře, která měla takovou tu klasiku do noci/rána v hospodě a teda nic pro nás v roli novomanželů. My si budeme chtít užít hlavně sami sebe. :) Hrozně se na těšíme a našli jsme i opravdu úžasný hotýlek, takže za nás absolutně nejlepší řešení. :) Pokud byste to chtěli kamarádům nějak vynahradit, není problém udělat nějakou párty za týden,dva. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina přesně moje řeč,my si budeme užívat sami sebe a ať si ostatní paří do rána,kvůli tomu tam nejsem.a pro kamarády ostatní budeme pak dělat párty asi až po svatební cestě
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?