Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@sylvestra2 Povinnost je jen projevit souhlasnou, svobodnou a úplnou vůli Vše další jsou jen zvyky, které nejsou předpokladem vzniku manželství dle práva. Osobně bych řekla, že nejsou ani nutné podpisy. Ale matrice bych to neříkala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky vy tady řádíte :-D , teda dneska je mozne vse tedy i pri tech svatbach :-) pro kazdeho je neco jineho podstatneho :-) je to zvlastni s temi prstynkami, prijde mi to jako nevesta bez satu , myslim, ze by prstynky meli byt pro oba ........ my s pritelem jsme na zlato uchylni takze se tesime oba na dalsi kousek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sylvestra2 Jo,to si piš,máme radost oba,je to všechno tak trochu sázka do loterie bez jistého termínu,ale snad to klapne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin tak to jsem fakt nevěděla... tady se dozvím hodně věcí.. :-)
Odpovědět
@sylvestra2 Jedinná tvá povinnost dle zákona je říct "ano". Prstýnky ani polibek povinné nejsou. Dokonce i některé církevní sňatky končí jen "prohlašuji Vás za muže a ženu" a chybí věta "nyní si můžete dát první novomanželské políbení" (prvně jsem si toho všimla ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb s Hughem Grantem).
Odpovědět
@hannyy Tak to já taky, ale to mi splní zásnubní prsten. :-) A skoromuž není na šperky vůbec, nenosil by ho, byly by to zbytečně vyhozené peníze...
Odpovědět
Profilova fotka
@punk u nás to není možné, já bych nejradši na vlastní svatbě tancovala většinu večera třeba na deep house. ale bylo by nás tam třeba osm a ostatní by se nudili. ale možná bude něco tanečnějšího aspoň před svatbou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@punk nejsou povinné, ale tenhle zvyk se mi zrovna líbí. já to selektuju takhle :-D přítel nenosí šperky žádné, ani by se mi to nelíbilo, ale ten snubák na jeho ruce vypadá fakt dobře :-)
Odpovědět
@punk myslím, že u té královské svatby i psali, že se vyloženě líbqat v kostele nesměli
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika Záleží na zvyku,ale já bych si to neuměla představit bez snubákú,kdybychom je neměli oba. Můj nosí zlatý prstýnek,co dostal k dvacetinám, ale taky ho na svatbu nebude mít,vypadalo by to divně
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun neboj neopustím :-) @cibetka_veronika jojo :-) přesně za 227 dní :-D 8-)
Odpovědět
@cibetka_veronika Tak jasně - pokud je ochoten ho nosit, tak proč ne. Ale můj skoromuž ho nenosil ani předtím a jak říká - starýho psa novým kouskům nenaučíš, takže ho do toho nutit nebudu, stejně by to nemělo cenu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petrajavor pane jo!!!! To letí...to počitadlo se snad předbíhá, ne? :-D :-D jo a holky, prosím o laskavost...až budeme mít všechny svůj den "D", zkuste to počitadlo zastavit :-D :-D :-D Thanx 8-)
Odpovědět
@aimirin No, vím, že to má některá anglická církev... Ale která, viď?! V tomhle se já nějak neorientuju... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@punk tak to jo... no říkám, to jsem fakt netušila ha haaa ale je fakt že každý má právo na to. udělat si to podle sebe... holky za kolik tak asi se prodává kravata dobrá... je 800 moc??
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun kdybych ho zastavila,tak vy se nedočkáte,to vám nemůžu udělat :-D jinak letí to hrozně...sestra mi dnes vybrala tři účesy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin já myslela, že si byla přesvědčená, že kamaráda nepozveš :-D My když jsme zpočetli všechny lidi, co chceme pozvat a ty, co "musíme" pozvat, tak nám vyšlo 70 lidí plus 15 dětí a dalších asi 20 lidí ne večer na raut. Z toho polovina je od pryč. Tak jsme to vyřešili tak, že si pronajmeme takovou velkou chatu a uděláme si tam hostinu sami. Ta chata se normálně využívá jako hlavní sídlo letních táborů (proto nemůžeme mít svatbu přes velké prázdniny) a uvnitř té chaty je asi cca 50 míst na spaní. Takže ta chata nás vyjde na víkend tak 10-15 tisíc a můžeme využít i velkou kuchyni s kapacitou pro letní tábory. Takže ségry známá nám tam připraví raut a uvaří svíčkovou (ona tam jezdí vařit se ségrou právě na ty tábory, tak to má už v oku), veškeré pití si koupíme sami, objednáme si z pivovaru nějaký ten sud a bude. Takže se nám snad podaří maximálně snížit náklady na hostinu a bude to i s ubytkem. Navíc je tam i ohniště na pečení prasátka, což obstará bráchy kamarád a další jeho kamarád bude dělat číšníka za dobré slovo. Aspoň si pak můžeme dovolit pustit nějakou tu kačku třeba na moje šaty, fotografa atd.
Odpovědět
@sylvestra2 Pokud ji chceš kupovat v ČR v kamenném obchodě, tak Kč 800,-- je za kvalitní kravatu dobrá cena. Když kupuju muži, švagrovi, nebo šéfíkovi k narozkám, dávám kolem Kč 1.500,--. Záleží hodně na materiálu a výrobci. Když se koukneš ke mně do alba na ten druhý pánský oblek, tak tam ta kravata stojí Kč 1.190,--.
Odpovědět
Profilova fotka
@sylvestra2 Já jsem koupila miláčkovi kravaty k Vánocům,teď mi říkal,že ta tyrkysová sklidila úspěch na konferenci ve Španělsku,mám radost. A stála kolem 400 @petrajavor No právě,já už mám pocit,že se nedočkám už teď :-)
Odpovědět
@krejci1510 Když jsem to dočítala, tak jsem zase já myslela, že si budete moct dovolit pustit nějakou tu muziku pořádně nahlas! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta ám jak se to posunulo,tak se nestíhám divit...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor Jo,to chápu,letí to strašně,taky se nestačím divit
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin jestli myslíš teď tu tady v Anglii (momentálně tu žiji), tak to bylo proto, že tady je zvykem u královských svateb, že se první manželské políbení odehraje až na balkoně Buckingham Palace ;-)
Odpovědět
@krejci1510 no uvidím, já jsem nalezla i relativně levné ubytování, ještě uvidím, co mi odepíšou. Myslím, že ideální na přespání a navíc tam je noční mhd přímým spojem za 6 minut. Jenže jsem se teď nějak šprajcla a říkám si, že když to nemusím platit, proč platit :-D Mám teď jakýsi ofenzivní pocity nebo co :-D Asi to způsobil ten kamarád, ale začíná mi připadat, že některí lidi se jdou na svatbu jen nažrat a nachlastat a hlavně, aby měli co nejmenší výdaje (včetně dopravy) Nějak nereflektujou, kolik to vše stojí. Takže...tak na tom teď jsem, ale možná se odnaštvu a zaplatím to všem a možná ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor no to já myslela to zastavování na svatbě každé z nás, abychom si to každá pořádně vychutnala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem dnes zkoušela svoji zručnost a pustila se do vývazků :-D Jelikož mě jich čeká kolem 100ks tak jsem z toho měla strach, ale ještě štěstí, že mám dost času na trénování. Poraďte mi prosím jaká barevná kombinace se vám líbí víc? A není moc velký?
Odpovědět
@mourovata Mně se nejvíc líbí ta na té v náhledu nejspodnější fotce, konkrétně ten vlevo, kde je bílá venku, červená uvnitř. Jen bych možná ten čtyřlístek k tomu dala bílý, aby víc vynikl :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mourovata taky jsem pro vývazek v poslední fotce vlevo :) šikulka!
Odpovědět
Profilova fotka
holky moc díky, to byla moje první představa :-D jen tu kytičku jsem dnes bílou nesehnala. Ještě to nechám schválit rodinnou radou a pustím se do velkovýroby :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@punk ochoten je, asi se mu to fakt líbí, ještě má čas na rozmyšlení. taky bych ho nenutila, stejně ho bude na ruce nosit on, tak proč taky :-D ale určitě chápu, že někomu to nesedí, o tom žádná :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?