Menu Forum

Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

9. led 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
Registrovala se 24. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3419 příspěvků a 1 článek. Má 84 přátel. Brno, Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
Registrovala se 24. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3419 příspěvků a 1 článek. Má 84 přátel. Brno, Region Brno.
 @aimirin rozhodně nikoho nesoudím, ani kvůli rozdílnému počtu lidí na hostinu, ani kvůli ubytování. jen mě tenhle pohled zaujal emoticon
17. kvě 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
Registrovala se 6. dubna 2009 na beremese.cz. Přidala 2768 příspěvků. Má 14 přátel. Praha, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
Registrovala se 6. dubna 2009 na beremese.cz. Přidala 2768 příspěvků. Má 14 přátel. Praha, Region Praha.
 @cibetka_veronika né tak mně to přijde v pohodě, když to někdo chce těm lidem zaplatit, tak je to určitě hezký, o tom žádná. Jen teda nevím, jak se to dělá na svatbách, kde jsou všichni rozstrkaní po Čr a cena ubytování nejde pod 500/osoba....Protože nevěřím, že tohle někdo platí třeba 40 lidem.
17. kvě 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
Registrovala se 16. února 2011 na beremese.cz. Přidala 1030 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
Registrovala se 16. února 2011 na beremese.cz. Přidala 1030 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha.
 @aimirin Celnice stále nic, grrr!!! emoticon Každopádně už vím, kde to nejspíš leží, tak až se zvednu s chřipkou z postele, zavolám jim tam. Chápu, že jim to může trvat delší dobu, ale proboha - už jim to tam leží delší dobu, než jakou se plavily přes oceán!! emoticon

A budou to Unitáři, nebo radnice?

No a ptala jsi se holek tady odsud, co měly svatbu v Brně, na nějaké tipy na vizážistky? Třeba nemusí být na internetu, nebo jsou třeba jen na FaceBooku, tak jsi je nedohledala...

Jak jsem četla koleje, tak jsem se trochu lekla, poněvadž si představím ty děsný paneláky tady v Praze, které slouží právě jako koleje a je to fakt děs. Ale když mají vlastní koupelny a říkáš, že jsou pěkné, tak to potom jo... emoticon

Tak pokud má ubytování, dar i dopravu z Phy do Brna za Kč 1.000,--, tak je to parádní. To je pěkná cena! Já dávám jen za dar Kč 1.000,--, to nepočítám dopravu emoticon Ubytování tedy nehradím - to nám hradí novomanželé, případně jedu na noc domů, když je to blízko... Jako za tu cenu je to fakt super...
17. kvě 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @aimirin Já mám teda zkušenost z minulé svatby, kdy byl opravdu každý z jiné části ČR a bylo nás tam cca 50, že novomanželé platili ubytování všem a měli to za cenu Kč 700,--/osoba (areál Botanica). Jinak když je to v okolí bydliště, ubytování hradili jen těm hostům, kteří byli z daleka. My budeme platit také jen těm z daleka a těm s ročním dítětem, aby to měli pohodlné, ostatní jsou tady z Prahy, ti domů dojedou taxíkem.
17. kvě 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @punk No tak tohle přesně nevím!!! Matrika Brna je ještě horší než pražská, bere rezervace až od ledna emoticon Takže spíš matrika, ale když nějak nevyjde a můj termín bude už druhého rezervovaný, tak nějaký kněz či unitáři. Ta brněnská unitářka prý není moc dobrá, takže úplně nadšeně do ní nechci jít...

Jo to jsou nějaký luxusnější koleje, ne Větrník. A jen pro kámoše, babičky, rodiče, samozřejmě jinam emoticon

No našla jsem jednu, která i jezdí školit do Prahy, tak asi sáhnu po ní emoticon Já nechci působit jak snob, ale chtěla jsem někoho kdo třeba líčí pro časáky a tak. Nikdy jsme to nevyzkoušela, tak jsem do toho chtěla jít emoticon Ale tihle jsou asi jen v Praze. Každopádně to je jediná věc, jinak mi plánování jde kupodivu moc dobře emoticon

No s tou celnicí je to síla emoticon Já si koupila naušnice podruhé. A nějak furt nejdou a tracking nefunguje emoticon Tak se děsím, ale komunikujou, tak snad ok
17. kvě 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @punk 35 tisíc za ubytko?? Ty jo, to je drsný emoticon To bych asi nedala....
17. kvě 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @aimirin No, je to dost, když to takhle napíšeš, ale jak se ti lidé měli dostat z té - pardón - p+dele v noci domů? Ještě někdo na Moravu, někdo do Západních čech, někdo do Prahy, někdo do Budějic... a jeden pár do Itálie! emoticon Já hrazení ubytování, pokud je to v takových podmínkách, beru jako samozřejmost, ale chápu, že na to má každý jiný názor... Tak se nečerti! emoticon
17. kvě 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 @punk právě jsem od začátku vybírala tak, abychom si to mohli dovolit. máme (pro mě) skvělé místo, které nás finančně nepoloží a budeme mít i na další plánované a snad i zásadnější věci emoticon
17. kvě 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @aimirin Máš pravdu, že nefunguje - mně taky ne!! emoticon

To se ti nedivím - to bych chtěla taky, vypadat jeden den jako modelka! emoticon Ale určitě na někoho narazíš... Nezkoušela jsi obvolat tamní kadeřnické salony nebo kosmetické? Třeba Guerlain? Nebo Estée Lauder?

To jsi tady psala, že je ta unitářka divná. A ten reverend tady z Prahy by tam nejel? A vy jste oba křtění, že byste mohli mít svatbu v kostele?
17. kvě 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 @punk co říkáš na pánský snubák s malým safírem? bojím se, aby to nebyl momentální nápad, co omrzí.. emoticon
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @punk Já se vůbec nečertím emoticon !

No fakt o tom ještě pouvažuju, Já jsem si přece původně říkala, že ubytko hradíme všem. Jenže pak přijde kámoš z dobře situovaný rodiny a řekne mi, že v podstatě plánoval dát dar ve výši cca 400 korun....a víš co, my to utáhneme v pohodě bez jakýchkoliv darů. Ale stejně mě to nějak zarazilo, bylo by pokrytecký říct, že nějaký dary zase nečekáme. Tak jsem si říkala, jestli teda chci opravdu ubytko hradit. Ne každej má k tomu postoj jako ty (tisícovka norma)

Takže váhám mezi dvěma extrémy - neoplatit ubytko a nečekat dary skoro žádné

Nebo platit vše všem emoticon
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @punk my jsme oba ateisti emoticon Jak poleno. No ten nás odkázal právě na Brno emoticon A ta paní prej šišlá a nemá zuby. A víš co...ebudu jí volat a ptát se: "už máte zuby?!!" emoticon
17. kvě 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @cibetka_veronika ale nás to finančně fakt nepoloží a můžeme si to dovolit....to ale neznamená, že zase musím nutně vyhazovat prachy z okna....když na to přijde, tak na to ubytování mít budeme, že jo...
17. kvě 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @cibetka_veronika Já na něj tady ráno koukala, když jsi sem dávala fotku, a vypadá moc hezky. Je to netradiční a velmi příjemná změna oproti těm "klasikám". Jen co na to bude říkat skoromuž... Můj by mi řekl, že není gay emoticon emoticon
17. kvě 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 @aimirin chápu, mně zas nepřijde ubytování pro lidi, co chci na svatbě, jako vyhazování peněz, to bych se asi zamyslela na jiném místě emoticon
17. kvě 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @aimirin A necheš teda místo peněz raději vypsat dary? Třeba 5x poukázka v hodnotě Kč 1.000,-- do IKEA, KIKA, KARE DESIGN SHOP, LE PATIO... Budete stavět, tak ať to máte čím zařídit.... Případně další věci, které budou neutrální a půjdou do každého interiéru, jako talíře, sklo...

No ale když jste ateisti, tak nemůžete mít svatbu v kostele... emoticon

No, to by bylo fakt blbý! emoticon emoticon Leda bys jí požádala, zda ti může poslat svou aktuální fotku emoticon
17. kvě 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 @punk já mu tu fotku ukazovala a byl nerozhodnej. ale zase když vyloženě neodmítl, tak bych to taky viděla, že se mu líbí, ale nechce vypadat zženštile. emoticon
17. kvě 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @cibetka_veronika Já to nemyslela v tom smyslu, že by to nebylo snad hezký to někomu zaplatit. Naopak, je to určitě pro všechny strany moc příjemný.

Ale zatímco pro jednotlivce 400 za ubytko není pálka, pro nevěstu, která už tak platí prakticky vše, je 15 tis. přeci jen velká částka. A tak si říkám, zda to z mé strany není zbytečnost, když si to každej může zaplatit sám? A zcela v pohodě a ještě má díky mě slevy?

Mě prostě jen zajímá, proč to musím hradit já emoticon

17. kvě 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @punk emoticon emoticon emoticon

No jo, dary....ale my máme teď byt komplet nově vybavenej. A stavět budeme tak za tři roky, takže nemáme tucha, co budeme chtít nebo ne emoticon Ten svatební list by byl nejlepší no emoticon Nebo mě napadlo toto - udělat list na svatební dovolenou, taky se to dělává

17. kvě 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 No já to vidím tak, že to pořeším s rodičema. Ať jsou jakýkoliv, v tomhle ohledu (vztahy, co se patří apod.) jsou pro mě autorita emoticon Tak uvidím, co řeknou. A podle toho se zařídím.

17. kvě 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 @aimirin a já ti přece neříkala, jak to máš udělat na své svatbě ty emoticon
17. kvě 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @cibetka_veronika já myslela že se bavíme obecně emoticon
17. kvě 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 @aimirin přesně tak, ale zajímalo tě, proč bys to měla platit ty. podle mě si každý pár udělá svatbu po svém a rozhodne se ušetřit na něčem, co pro něj není priorita, svatba je nákladná záležitost emoticon
17. kvě 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @cibetka_veronika Tak to mu budeš muset nějak vysvětlit, že je to začínající móda, v které vy budete průkopníci a kterou bude mít za rok každý, tak aspoň bude on ten první, ten originál! emoticon
17. kvě 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @aimirin Jj, už jsem o tom slyšela. Tak to zpunktujte, ať máte krásné líbánky! emoticon
17. kvě 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @cibetka_veronika Mně spíš zajímalo, jestli je nějaký zavedený zvyk, kdo to platí nebo jak. Aby všichni nečekali, že teda to platím já a pak měli nasazený hořký ksichty emoticon To jim to radši fakt zaplatím.

Já obecně s tím problém nemám, myslím, že toho platím už hodně. Šetřit na něčem důležitém nepotřebujeme, ale zase hrát si na granda je podle mě taktéž hloupé. Mít na to, všem zaplatím nejlepší pokoje, speciální dopravu letadlem a ještě snídani do postele.

Svých hostů jsem se ještě ptát nemohla emoticon
17. kvě 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @punk Myslíš?? Zkusím se na to podívat emoticon
17. kvě 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
fotoportrét
fotoportrét
aimirin
17
 @punk Áá už jsem našla nabídky....to je úplně super nápad. Navíc nikdo nemusí nějak trapně s sebou tahat obálky, když bude chtít něco dát darem. A ještě to pro ně bude příjemnější, když ví, na co to jde emoticon Jupí
17. kvě 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @cibetka_veronika My třeba nechceme snubní prsteny, ačkoli je z toho každý druhý v šoku, Štěpán ho nikdy nosit nebude (nenosil ani předchozí, tak nevím, proč by s tím "naším" dělal výjimku) a já chci jeden krásný šperk, což vyřeší zásnubní prsten a je to. To máš nějakých Kč 20.000,-- doma (mám alergii na nikl, ten je v bílém zlatě, takže by prstýnky musely být z palladia, titanu nebo tak). Ušetříme za odvoz - obřad bude v centru Prahy, tam stejně nezaparkujeme, takže pojedeme MHD, aspoň to bude originální - kdo jede na svou svatbu tramvajkou??? emoticon Krom toho já pojedu od kadeřníka, kde mě i nalíčí a kde se převléknu... A on benzín v dnešní době dost stojí... Ušetříme za svatební dort - já sladké nemusím a Štěpán má rád spíš než dorty čokotyčinky, v restauraci si necháme upéct jejich cheesecake, který vyjde na nějaké tři, čtyři stovky - svatební dort by vyšel minimálně na tisíc korun. Ušetříme za pozvánky, děláme si je sami. Ušetříme za tištění meníčka a nápojových lístků, děláme sami. Ušetříme za jmenovky, děláme si sami. Krom toho můj kadeřník nebude žádný výdaj navíc - chodím k němu jednou za tři měsíce, takže mi udělá to, co vždycky... (ono s ježkem se toho ani moc dělat nedá emoticon ) Ušetříme za boty k obleku - muž je "kravaťák", má doma bot k obleku nespočet, stačí jedny vyleštit. Teď mě už nic dalšího nenapadá, ale určitě bych přišla ještě na další věci, které nás vyjdou levně, protože pro nás nejsou prioritou...
17. kvě 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
fotoportrét
fotoportrét
punk
4
 @aimirin Tak do toho! emoticon
17. kvě 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš